[Ulepszenie] ulepszanie jednostek

  • Rozpoczynający wątek spartan.17
  • Data rozpoczęcia

czy przydatny jest ten pomysł?

  • tak

    Głosy: 2 12,5%
  • nie

    Głosy: 14 87,5%
  • obojętne

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    16

DeletedUser

Guest
nie zauważyłem by by to poruszany wcześniej temat wiec pozwole sobie na to.
uważam, że fajnie by było jakby można było ulepszać swoje jednostki o pewną ilość pktów kosztem ceny rekrutacji np: ulepszenie hoplitów: z 16 do 18 dm
z 12 do 13 SPD
z 8 do 12 łupu
z 18 do 21 obrony przed obuchowymi
z 12 do 14 obrony przed tnącymi
z 7 do 8 obrony przed dystansowymi
i koszt zwiększyłby się np o 25 kamieni i 50 srebra (czyli z 75 do 100 i z 150 do 200)
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: ulepszanie jednostek

Po pierwsze, to aby propozycja była w ogóle rozpatrywana, to musi posiadać ankietę z trzema odpowiedziami: TAK/NIE/OBOJĘTNIE.

Po drugie, to aby Twoja propozycja była poważnie traktowana musisz ją przedstawić w całości. Chcesz ulepszać wszystkie jednostki, a podajesz tylko przykład hoplity. Co z innymi jednostkami? Jakaś ogólna zasada dla wszystkich jednostek musiałaby być...czy mówisz tylko o lądowych, czy może także morskich/mitycznych? Jakieś ograniczenia co do tego ulepszania?

Po trzecie, to jestem na nie, dla każdej tego typu propozycji. Osiągnęlibyśmy zbyt duże dysproporcje w ataku poszczególnych jednostek i w żaden sposób nie bylibyśmy w stanie przewidzieć wyników walki. Widzisz, że stoi 100 szermierzy i możesz sobie sprawdzić ile jednostek w najgorszym wypadku potrzebujesz, aby to zbić...a jak będziemy te jednostki ulepszać w nie wiadomo jakiej skali, to nikt nie będzie w stanie przewidzieć wyników walki.
 

DeletedUser24848

Guest
Odp: ulepszanie jednostek

nie zauważyłem by by to poruszany wcześniej temat wiec pozwole sobie na to.
uważam, że fajnie by było jakby można było ulepszać swoje jednostki o pewną ilość pktów kosztem ceny rekrutacji np: ulepszenie hoplitów: z 16 do 18 dm
z 12 do 13 SPD
z 8 do 12 łupu
z 18 do 21 obrony przed obuchowymi
z 12 do 14 obrony przed tnącymi
z 7 do 8 obrony przed dystansowymi
i koszt zwiększyłby się np o 25 kamieni i 50 srebra (czyli z 75 do 100 i z 150 do 200)

Od tego są badania w akademii.
 

DeletedUser

Guest
Odp: ulepszanie jednostek

do 1. wczoraj założyłem konto i napisałem ten post i nie wiedziałem ze sa potrzebne 3 odp
do 2. podałbym resztę jednostek ale nwm czy byłby w ogóle sens bo podałem zwykły przykład a co do jednostek to sądze że byłoby fajnie jak by było do wszystkich i nie byłoby zasady z tym ulepszaniem każda by miała inne. i można by je było ulepszać tylko o 1lv
do 3. w raportach by było napisane czy sa zwykłe (1lv) czy ulepszone (2lv)
 

DeletedUser

Guest
Odp: ulepszanie jednostek

no ale po co to? jak zaatakujemy jakiegoś gracza ze słabszym miastem to nie dość że mamy silniejsze jednostki to mamy falange, taran i inne bonusy do ataku a jak ktoś ma jeszcze premke to w ogóle ten gracz ze słabym miastem co nie złoci nie ma nawet po co się bronić bo gościu atakujący z tymi bonusami, premką i ulepszeniami w akademi może mieć nawet o 70% silniejszą armie. Jestem na NIE
 

DeletedUser

Guest
Odp: ulepszanie jednostek

ok rozumiem. za dużo bonusów już by było. dzięki za racjonalne uwagi :)
 

DeletedUser15166

Guest
Odp: ulepszanie jednostek

podałbym resztę jednostek ale nwm czy byłby w ogóle sens bo podałem zwykły przykład a co do jednostek to sądze że byłoby fajnie jak by było do wszystkich i nie byłoby zasady z tym ulepszaniem każda by miała inne. i można by je było ulepszać tylko o 1lv
Według mnie taka zmiana byłaby dość ciekawą opcją ale nie ma to najmniejszych szans na wprowadzenie, zanim propozycja zostanie rozpatrzona upłynie dużo czasu, a inno nie słucha graczy od dłuższego czasu i wprowadzają to co wymyślą i im się podoba zamiast wykorzystać setki dobrych propozycji od graczy z różnych wersji językowych.
 
Do góry