[Ulepszenie] Ulepszenie poradnika

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser30335
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za ulepszeniem poradnika

  • Tak

  • Nie

  • Nie mam zdania


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

DeletedUser30335

Guest
Witam wszystkich, wpadłem dziś na pomysł aby nieco usprawnić poradnik wprowadzający do gry na każdym świecie przy zakładaniu miasta.
grepolis1.jpg

Chodzi dokładnie o ten moment i wprowadzenie do gry. Moim zdaniem można nieco ulepszyć ten etap w grze każdego początkującego z grepolis. Przechodząc do meritum, chodzi mi o pokazanie nowym graczom na czym polega obrona miasta przed atakiem z zewnątrz, mamy pokaz aktywacji doradców ($$$) i zachęcenie do wydawania pieniędzy, a żeby na dłuższą metę je wydawać gracz musi pozostać na dłużej (myślę że to zmotywuje twórców inno). Wielu graczy nie potrafi obronić się przed podbojem a dobrą rzeczą byłoby zaprezentowanie jak działa coś takiego jak "klin" czy "cofka" po pewnym czasie każdy do tego dochodzi ale spory procent graczy rezygnuje bardzo szybko z gry ze względu na brak potrzebnych umięjętności do obrony. Równie dobrze warto by było graczy nauczyć pierwszego podboju, ale to nie o tym mowa dzisiaj. Myślę że warto wprowadzić do tego poradnika naukę obrony przed nadchodzącym atakiem ze statkiem kolonizacyjnym, powiedzmy że udana obrona przed statkiem kolonizacyjnym daje nam jakiś standardowy bonus w postaci surowca/jednostek/bonusu (typu misji wyspowych + monety), natomiast nieudana obrona daje nam na przykład czar plagi na jednorazowo na miasto, a warunkiem jest ukończenie misji powodzeniem. Misja polegałaby na zrobieniu klina między dwa ataki idące (nie wiem skąd) lub na zrobieniu cofki i ubiciu kolona. Wybór pozostawiam twórcom inno co jest łatwiejsze dla nich do zrobienia. Przy nieudanej cofce powiedzmy że kolon siedzi w mieście 30 minut i po czasie znika a misja kończy się niepowodzeniem. Przy ubiciu kolona zyskujemy nagrodę jak wyżej opisałem.
smiley_emoticons_viking.gif


Jeśli ktoś wymyśli coś co mogłoby jeszcze bardziej usprawnić edukację nowych graczy to piszcie śmiało
smiley_emoticons_grin.gif
 

DeletedUser5

Guest
Ciekawy pomysł. Wielu taktyk najlepiej nauczyć się od innych graczy, ale zdecydowanie przydałyby się wskazówki dotyczące obrony przed zwykłymi atakami i kolonem oraz w jaki sposób mądrze przejąć miasto. Wymagania łatwo sprawdzić, w wiki czy w samej grze, jednak brakuje praktycznych informacji.

Widzę sporo głosów na tak w ankiecie, jeśli macie jeszcze jakieś sugestie co warto dodać do samouczka, to zachęcam do pisania, przekażemy do projektantów gry :)
 

DeletedUser30330

Guest
By nie było to tylko pokazane na obrazku tylko niech bot zaatakuje gracza
Np.
Jest pokazany samouczek(definicja)
A potem jeszcze spr tych umiejętności w prawdziwej sytuacji, bot który mógłby wysłać kolona na gracza i musiałby się przed nim obronić.
 

DeletedUser19924

Guest
Mati ale przecież wszystko opisano w propozycji...

powiedzmy że udana obrona przed statkiem kolonizacyjnym daje nam jakiś standardowy bonus w postaci surowca/jednostek/bonusu (typu misji wyspowych + monety), natomiast nieudana obrona daje nam na przykład czar plagi na jednorazowo na miasto, a warunkiem jest ukończenie misji powodzeniem...

...Przy nieudanej cofce powiedzmy że kolon siedzi w mieście 30 minut i po czasie znika a misja kończy się niepowodzeniem. Przy ubiciu kolona zyskujemy nagrodę jak wyżej opisałem.
 
Do góry