Umożliwienie farmienia wszystkich wiosek na wyspie jednym kliknięciem

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser9517
  • Data rozpoczęcia

Czy to dobry pomysł?


  • W sumie głosujących
    34
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser9517

Guest
Jedną z bardziej czasochłonnych działań w nowej wersji Grepolis jest żądanie surowców. 10 miast, 8 wiosek = 80 kliknięć + czas i kliknięcie niezbędne z przejścia z polis do polis, z wyspy na wyspę.

Gdyby umożliwić jedno kliknięcie umożliwiające żądanie surowców we wszystkich wioskach (przynajmniej na jednej wyspie?) w danym progu czasowym.
Np. zaznaczam opcje 40 minut czy 2h, klikam jeden przycisk i we wszystkich wioskach zbieram surkę...

Nie muszę biegać o 7 czy 8 na jednej wyspie...

Z wyrazami szacunku
Arkadiusz J.Stawicki
 

DeletedUser

Guest
Pomysł bardzo dobry, przy większej liczbie miast to jest naprawdę męczące, a co będzie kiedy ilości miast będą dochodziły do 50-100 ? Pół godziny na zbieranie surowców... to przesada.
Wydaje mi się że nie jest to opcja która powinna być dostępna w premium bo my, biedni użytkownicy także powinniśmy mieć dostęp do jakiś udogodnień zwłaszcza że nie jest to dodatek który wyraźnie podnosi siłę wojsk, produkcję surowców czy łask więc każdy powinien mieć akurat pod tym względem taki sam "przywilej".
 

DeletedUser

Guest
Wg. mnie to dobry pomysł, tak jak Szogun zgadzam się - bez premium, ale jakby to miało wyglądać? No wiecie, klikam na ikonkę i prócz surowców powinien być raport.
 

DeletedUser

Guest
Mi się wydaje że powinno być do wyboru albo zbieranie ręczne z każdej wioski dlatego że nie każdy chce splądrować wszystkie bo chce np. wymienić surowce a jak wiadomo nastrój musi wynosić ponad 80 %, albo zebranie ze wszystkich za jednym razem .
 

DeletedUser

Guest
były już dwie propozycje tego typu: badanie i premium. za darmo to to raczej nie przejdzie...
 

DeletedUser

Guest
To próbujmy do skutku, aż administracja się zgodzi :)
Nie może być tak że ktoś kto nie ma co robić z pieniędzmi wysyła co dwa tygodnie kasę i mimo tego że zaczął grać później ma szybszą możliwość rozwoju bo co to za gra ? Ta opcja nie jest tak znacząca co 20% do ataku flotą czy lądowymi, małe ułatwienie ale pomaga zaoszczędzić sporo czasu gdy ktoś posiada większą ilość miast i zamiast bawić się w klikanie robi to co powinien robić w tej grze, atakuje, przejmuje, rozbudowuje itd.
 

DeletedUser9517

Guest
Ja sam znam kilka osób, które zrezygnowały z gry przez to klikanie...
Bo jest to naprawdę denerwujące i zżerające czas, kiedy esencją tej gry jest walka, a nie "simowanie"...
 

DeletedUser

Guest
Pomysł, który sprawiłby, że nowy system farmienia miałby rację bytu, szczególnie dla aktywnych graczy.


Kurczak, dlaczego miałby taki pomysł nie przejść za darmo? Przecież w tych czasach zdaje się nadal panuje zasada "klient nasz pan". A jestem pewien, że nie tylko polskim graczom ta propozycja przypadłaby do gustu.
Zresztą, gdyby taka zmiana weszła do grupy "dla graczy premium" to by się małe dymy zrobiły, chyba, że gracze grepolis to gracze potulni jak baranki ;)
 

DeletedUser

Guest
Pomysł jest głupi, to "klikanie" jest kwintesencją gry - to właśnie ilość "kliknięć" oddziela często dobrych, zaangażowanych graczy (którzy farmią non-stop wioski mając nawet 30 i więcej miast) od ludzi którzy tylko wchodzą od czasu do czasu zbudować budynek i wojsko i to "klikanie" często daje nawet słabszym (jeżeli chodzi o ilość miast) graczom szansę na wygranie z kimś teoretycznie silniejszym, ale nie zajmującym się farmieniem wiosek. Poza tym pragnę zauważyć, że ataki to też "klikanie" (i to mając kilkanaście miast bardzo pracochłonne, a biorąc pod uwagę konieczność synchronizacji - zajmujące masakrycznie dużo czasu przed kompem) więc jak już dajemy graczom z premką automatyczny "odkurzacz" wiosek to może jeszcze dajmy im automatyczny synchronizator ataków, a wtedy gra będzie już całkiem wyglądała jak walka botów (i to co gorsza - botów z premką vs ludzie bez premki) Jestem na NIE!
 

DeletedUser

Guest
Jestem na TAK. Trochę by to ułatwiło farmieie i przyszpieszyło. Nie marnowałoby się czasu.

od ludzi którzy tylko wchodzą od czasu do czasu zbudować budynek i wojsko
Kiedyś tak działało wielu graczy i nie było to nic dziwnego.
to może jeszcze dajmy im automatyczny synchronizator ataków

Tą opcję ma "Planer ataków"
Daje Ci informacje żebyś wysłał atak.
 

DeletedUser8642

Guest
nowy system farmienia początkowo ciekawił ,a teraz z rozwojem faktycznie zamula i nie chodzi tu o rozwiązania premium bo to tyczy się grywalności gry..
jestem za tym by gralo się w tą gre dynamiczniej i jedtem za rozwiązaniem problemu "długiego simu"
stary system miał soje zalety, ten nowy też je ma ale w sumie oba się nie sprawdzają.. czy klik jednym przyciskiem jest rozstądnym rozwiązaniem to nie wiem ale jestem za zmianami..nie tylko "simowymi" ale też i Kooperacyjnymi dodatkowe wdrożenie czegoś w rodzaju "planera akcji" który nie zmuszałby do wstawania w nocy też było by rozwiązaniem na plus-przecież chcemy czarpać zabawę z prowadzenia wojen..;D

no to SRU!
 

DeletedUser9517

Guest
Pomysł jest głupi, to "klikanie" jest kwintesencją gry - to właśnie ilość "kliknięć" oddziela często dobrych, zaangażowanych graczy (którzy farmią non-stop wioski mając nawet 30 i więcej miast) od ludzi którzy tylko wchodzą od czasu do czasu zbudować budynek i wojsko i to "klikanie" często daje nawet słabszym (jeżeli chodzi o ilość miast) graczom szansę na wygranie z kimś teoretycznie silniejszym, ale nie zajmującym się farmieniem wiosek. Poza tym pragnę zauważyć, że ataki to też "klikanie" (i to mając kilkanaście miast bardzo pracochłonne, a biorąc pod uwagę konieczność synchronizacji - zajmujące masakrycznie dużo czasu przed kompem) więc jak już dajemy graczom z premką automatyczny "odkurzacz" wiosek to może jeszcze dajmy im automatyczny synchronizator ataków, a wtedy gra będzie już całkiem wyglądała jak walka botów (i to co gorsza - botów z premką vs ludzie bez premki) Jestem na NIE!

Listerio,
to gra strategiczna, a gdzie tu strategia w "klikaniu" i zbieraniu surki?
 

DeletedUser

Guest
Popieram wszelkie próby ograniczania klikania w tym chorym systemie farmienia, a najlepiej to przywrócenia na wszystkie światy starego ;p

Na tak.
 

DeletedUser

Guest
Listerio,
to gra strategiczna, a gdzie tu strategia w "klikaniu" i zbieraniu surki?

Już pisałem wyżej, przeczytaj dokładnie - aktualnie (zarówno w starym jak i nowym systemie) jeżeli nie chce Ci się farmić wiosek i jedziesz wyłącznie na surowcach dostarczanych przez miasto to siłą rzeczy zostałbyś (hipotetycznie) prędzej czy później rozwalony militarnie przez gracza, który ma dokładnie tyle samo miast ale farmi wioski niemal non-stop (bo będzie miał więcej surki na budowanie wojsk i budynków). W praktyce osoba "farmiąca" wioski może nawet przegonić militarnie równorzędnego gracza niefarmiącego ale z pełną premką. To jest właśnie strategia - poświęcam więcej czasu na grę = dostaje więcej = mam większe możliwości = przeganiam innych, wchodzę do gry raz dziennie na pół godziny = dostaje opcję minimum = ktoś komu bardziej chce się grać w końcu mnie przegoni. Aktualny system troszkę promuje no-lifów, system zaproponowany przez Was promowałby albo premkowiczów (w opcji "farmienie automatyczne dla ludzi z premką") albo promowałby miernoty (w opcji "farmienie dla wszystkich") które w sumie i tak by były prędzej czy później były zajeżdzane przez no-lifów którym chce się np. wstawać w nocy żeby ustawić ataki na poranne zakończenie bonusu nocnego. Ale nie mówię, że no-life'izm jest zły, w każdej niemal grze multiplayer gracz grający więcej i częściej dostaje więcej i częściej :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser9517

Guest
Idąc Twoim tokiem rozumowania - najlepiej by było, aby zwycięzcami zostawali ci, którzy co minutę będą wciskać, wyskakujący na ekranie losowo, klawisz...

Twoja taktyka opiera się trochę na znanej u naszych braci Rosjan strategii - zabiją naszych 1000, poślemy kolejny pułk.

Gwarantuję Ci, że gracz myślący i mający 5 polis odeprze ataki idącego na masówkę 10-polisowca...
Owszem, można naprodukować wojsk za surkę i je rzucić do ataku - tylko po co? Żeby nabić Punktów Walki komuś kto mniej klika, a bardziej myśli?

Pzdr
A.
 

DeletedUser

Guest
A kto mówi o masówce? Wiadomo, że gracz wysyłający biremy i łuczników na atak NIGDY, nawet mając 2 razy więcej miast nie pokona gracza grającego "normalnie", ja mówię o sytuacji w której jest dwóch RÓWNORZĘDNYCH graczy, grających tak samo i mających tyle samo miast z których jednemu się chce "klikać" a drugi buduje tylko za surowce dostępne z kopalni. A tak poza tym to muszę Cię oświecić - ta gra (jak zresztą każda inna) polega na bezsensownym klikaniu i w dużej mierze na losowości, bo już mając 20-30 miast mamy do wykonania codziennie minimum ponad 400 kliknięć (jeżeli oczywiście tylko budujemy wojsko i budynki i nie "klikamy" wiosek), a co do "taktyki" to też sprowadza się ona do losowości, wielu graczy ma doświadczenie, gra bardzo aktywnie, czesze wioski, wstaje z samego rańca żeby ustawiać ataki ale ma "złe" towarzystwo i zatrzymuje się w rozwoju na 3-5 miastach bo są ciągle atakowani, zaś inni grają ciapowato, wchodzą na kompa raz dziennie na 5 minut ale trafiło im się że tuż obok "duży" gracz skończył grę, pozajmowali migiem te 15-20 miast i nagle stali się bogami, bo takich "pakerów" nikt nie atakuje a i oni mają dostateczne duże siły żeby zalać wojskiem słabszych graczy nawet bez synchro. Losowość niestety rządzi w tej grze czy tego chcemy czy nie
 

DeletedUser

Guest
Eeee... tak.
Zacznijmy od tego, że mamy doczynienia z grą, w której występują farmy NPC (czyt. wioski rolnicze) więc porównanie do typowej strategii przeglądarkowej jest nie na miejscu.

Dalej, NIGDY nie będzie sytuacji, kiedy gracz zbierający surowce tylko z kopalni będzie RÓWNORZĘDNY z graczem farmiącym.

Lysteria napisał:
ta gra (jak zresztą każda inna) polega na bezsensownym klikaniu i w dużej mierze na losowości
No właśnie nie do końca, gdyż zwykle trzeba to wojsko wysłać, by wróciło z zasobami :) I zazwyczaj człowiek się zastanawia, czy aby zdąży coś ukraść z miasta wroga, czy ktoś go nie uprzedzi, czy gracz się nie zaloguje...
tutaj masz o wiele więcej pewników :)
 

DeletedUser8642

Guest
Na środku wysp sa przecież "informatory" nie było by dużo grzebania w kodzie gry- wystarczy dodać opcje "ściągnij surowce ze wszystkich podbitych wiosek"

Oczywiście rozwiązanie takie mogło by być trszkę czasochłonniejsze i mniej wydajne np. przy obecnych 8h mogło by być 10h za tą samą stawkę.


Dajcie ludzią żyć i cieszyć się grą!
 

DeletedUser

Guest
"klient nasz pan"
to ja chciałbym by w supermarkecie panie sprzedawczynie same chodziły po towar :) a ja bym czekał na nie przy kasie...
poza tym klient - w ekonomii, osoba nabywająca od przedsiębiorcy towar lub usługę. Jedyny towar/usługa oferowany w grze za realne pieniądze to premium :)

Kurczak, dlaczego miałby taki pomysł nie przejść za darmo? Przecież w tych czasach zdaje się nadal panuje zasada "klient nasz pan". A jestem pewien, że nie tylko polskim graczom ta propozycja przypadłaby do gustu.

zarówno w starym jak i w nowym systemie farmienie polega na klikaniu:) od tego raczej nikt nie odbiegnie. zanim wprowadzono 2.0 myślałem o tym, by może zaproponować, aby nie było ograniczeń przy podnoszeniu siły (czyli zamiast wysyłać X małych oddziałów - wysyłać jeden duży a za nim atak). Na pewno zmniejszyłoby to ilość potrzebnych kliknięć i ułatwiło graczom grę, ale nie byłoby to jedno kliknięcie... jedno kliknięcie to byłoby zbyt duże ułatwienie. W plemionach jest opcja masowego wybijania monet, ale dostępna w premium. Tu w innej formie też nie przejdzie tego typu ułatwienie.

Zresztą, gdyby taka zmiana weszła do grupy "dla graczy premium" to by się małe dymy zrobiły, chyba, że gracze grepolis to gracze potulni jak baranki ;)
Zawsze można wprowadzić ograniczenia, np. by nie dotyczyło to krótko czasowych farmień (5-20minut). no i każdą wyspę oczywiście należałoby farmić oddzielnie a nie wszystkie na raz.
 

DeletedUser

Guest
Na tym polega gra, aby klikać.
Widzę, że każdy chce stworzyć grę pod siebie, tak się nie da.
Pewnie wielu z was by chciało, żeby za jednym kliknięciem dziennie wszystko się robiło.
Jeśli się chce coś w tej grze osiągnąć to trzeba poświęcić na to czas.

Poza tym, brakuje opcji obojętnie, no ale już trudno, głos na nie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry