Umożliwienie farmienia wszystkich wiosek na wyspie jednym kliknięciem

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser9517
  • Data rozpoczęcia

Czy to dobry pomysł?


  • W sumie głosujących
    34
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
to ja chciałbym by w supermarkecie panie sprzedawczynie same chodziły po towar a ja bym czekał na nie przy kasie...

poza tym klient - w ekonomii, osoba nabywająca od przedsiębiorcy towar lub usługę. Jedyny towar/usługa oferowany w grze za realne pieniądze to premium :)
Korzystając z encyklopedii zarządzania (http://mfiles.pl/pl/index.php/Klient):
"Klient to każda jednostka organizacyjna lub prawna, korzystająca z usług oferowanych na rynku."
Gra w grepolis jest jedną z usług oferowanych przez Innogames, czyż nie? :) I każdy uiszcza opłatę - chociażby w postaci podania swoich danych osobowych firmie.
zarówno w starym jak i w nowym systemie farmienie polega na klikaniu. od tego raczej nikt nie odbiegnie. zanim wprowadzono 2.0 myślałem o tym, by może zaproponować, aby nie było ograniczeń przy podnoszeniu siły (czyli zamiast wysyłać X małych oddziałów - wysyłać jeden duży a za nim atak). Na pewno zmniejszyłoby to ilość potrzebnych kliknięć i ułatwiło graczom grę, ale nie byłoby to jedno kliknięcie... jedno kliknięcie to byłoby zbyt duże ułatwienie. W plemionach jest opcja masowego wybijania monet, ale dostępna w premium. Tu w innej formie też nie przejdzie tego typu ułatwienie.
W tamtej wersji nastrój w pewien sposób ograniczał ilość kliknięć, jaką mogło się wykonać (z wioski pełną ilość surowców mogłeś wziąć 3-4 razy dziennie jeśli dobrze pamiętam), tutaj z kolei możemy teoretycznie bawić się w nieskończoność, co z kolei wprowadza brak balansu - gracze bez premiemum (a jak by mieli premium to ło ho ho i buteleczka rumu) mający dużo czasu (żeby nie mówić "no-lify") mają niespotykaną do tej pory przewagę nad graczami, grającymi "normalnie". Poza tym, obecny sposób farmienia nie sprzyja zdrowemu trybowi życia, gdyż zachęca do ciągłego siedzenia przed komputerem (piszę to ja, siedzący o tej chorej godzinie przed monitorem :D) - i to im więcej miast posiadasz, tym bardziej jesteś narażony na presję związaną z "głodem zasobów".

Poza tym, zwróć uwagę na fakt, że bug z wersji alfa (ten umożliwiający farmienie bez końca) został usunięty :p
Zawsze można wprowadzić ograniczenia, np. by nie dotyczyło to krótko czasowych farmień (5-20minut). no i każdą wyspę oczywiście należałoby farmić oddzielnie a nie wszystkie na raz.
Oczywiście, że każdą wyspę oddzielnie, ułatwienie ułatwieniem, ale przyszliśmy na grepo by pograć w strategię, nie w simsy :)


PS - osobiście, wywaliłbym ten system farmienia "na bruk" (pisałem, że to będzie niewypał już przy zapowiedzi tego systemu i imho się nie pomyliłem :p), ale skoro już go wdrożono, to należałoby się postarać, by był przyjemny i intuicyjny... dla każdego, nawet darmozjada ;)
PS2 - ja bym chciał by panie sprzedawczynie mi do bagażnika ten towar pakowały :D
 

DeletedUser

Guest
Nie wiem jak nowy system farmienia ale ciągłe zwiększanie siły to przegięcie pały, powinien być ogranicznik czasowy i tyle.
Nastrój i opcja ataku powinny być w jednym oknie. Interaktywny wskaźnik pokazywałby o ile surowców splądrowanych.
Odpowiednia liczba wojsk powinna być ustalona domyślnie, powinno dać się to wyłączyć w preferencjach i powinien być buton wyzerowania ataku by zależności od potrzeby wysłać inny typ jednostek.
 

DeletedUser8642

Guest
Kurczak nie rozumiesz co to jest jakość produktu dostarczanemu klientowi skoro uważasz iż tego typu rozwiaanie o ktorym tu dyskutujemy powinno być odplatne.

System farmienia to podstawa gry a nie bonus ,więc niby dlaczego mialbym placić za coś co zmarnował programista?
Powinniscie się wstydzić takiego podejsci do graczy.. po to zakladamy kolejne polis by cieszyc się większa mozliwością ataku ,a nie męczyć się simowaniem.
Nowy system (bo onim tu piszemy i nie wiem co kolega powyżej fallout152 chce do rozmowy wnieść skoro nie ma o nim pojecia) sprawdza się do powiedzmy opanowania 2 wysp , pozniej jak to argumentowaliście zmieniając system ze starego na nowy staje się "nudny" czyli psuje gre.

Poprawcie to puki jeszcze nie jest za poźno.
 

DeletedUser

Guest
W temacie jest wspomniane o nowym systemie ale temat nie jest o nim tylko o możliwości farmienia jednym kliknięciem. Skoro administracja i Kurczak się nie zgadzają to można by pomyśleć o jakimś kompromisie by tego klikania było mniej.

Automatyczne wybranie jednostek zaoszczędziło by czas.
 

DeletedUser8642

Guest
Odp: Umożliwienie farmienia wszystkich wiosek na wyspie jednym kliknięciem

Czyli jednak zostało to opcją premium kapitana... Co się stało z tą propozycją bo lezy na Tym forum nie wiadomo czy to co tu pisano zostało przekazane czy poprostu IG wprowadziło zmiany z Innego Teamy GP co mogło by oznaczać iż poprostu temat przespano..
 

DeletedUser10899

Guest
Odp: Umożliwienie farmienia wszystkich wiosek na wyspie jednym kliknięciem

Przy pomocy kapitana można tak robić, propozycja wprowadzona w życie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry