Ustawienia kolejnego świata

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser77
  • Data rozpoczęcia

Którą drogę wybrać?

  • Szybkość: 1<br />Szybkość jednostek: 3<br />Szybkość handlu: 1<br />Limit członków sojuszu: 100<br /

    Głosy: 10 3,8%
  • Szybkość: 1<br />Szybkość jednostek: 3<br />Szybkość handlu: 1<br />Limit członków sojuszu: 100<br /

    Głosy: 6 2,3%
  • Szybkość: 1<br />Szybkość jednostek: 3<br />Szybkość handlu: 1<br />Limit członków sojuszu: 100<br /

    Głosy: 7 2,7%
  • Szybkość: 1<br />Szybkość jednostek: 3<br />Szybkość handlu: 1<br />Limit członków sojuszu: 100<br /

    Głosy: 3 1,1%
  • Szybkość: 2<br />Szybkość jednostek: 2<br />Szybkość handlu: 2<br />Limit członków sojuszu: 50<br />

    Głosy: 7 2,7%
  • Szybkość: 2<br />Szybkość jednostek: 2<br />Szybkość handlu: 2<br />Limit członków sojuszu: 50<br />

    Głosy: 7 2,7%
  • Szybkość: 2<br />Szybkość jednostek: 2<br />Szybkość handlu: 2<br />Limit członków sojuszu: 50<br />

    Głosy: 27 10,3%
  • Szybkość: 2<br />Szybkość jednostek: 2<br />Szybkość handlu: 2<br />Limit członków sojuszu: 50<br />

    Głosy: 15 5,7%
  • Szybkość: 3<br />Szybkość jednostek: 2<br />Szybkość handlu: 1<br />Limit członków sojuszu: 80<br />

    Głosy: 63 24,1%
  • Szybkość: 3<br />Szybkość jednostek: 2<br />Szybkość handlu: 1<br />Limit członków sojuszu: 80<br />

    Głosy: 26 10,0%
  • Szybkość: 3<br />Szybkość jednostek: 2<br />Szybkość handlu: 1<br />Limit członków sojuszu: 80<br />

    Głosy: 69 26,4%
  • Szybkość: 3<br />Szybkość jednostek: 2<br />Szybkość handlu: 1<br />Limit członków sojuszu: 80<br />

    Głosy: 21 8,0%

  • W sumie głosujących
    261

DeletedUser

Guest
Odp: Ustawienia kolejnego świata

Ludzie spokojnie ... jedni chcą nowy, drudzy stary.

Padła propozycja serwerów tandemowych. Zobaczymy, czy (i jaka) wyjdzie odpowiedź od firmy.

Jeżeli się nie uda i jedna grupa będzie poszkodowana, to zapewne w niedalekiej przyszłości otworzą i dla nich ... i wszyscy będą zadowoleni.

A pisanie --- dajcie to ... nie dajcie to --- jest pozbawione sensu.

Jeżeli chcemy być traktowani poważnie, to zachowujmy się poważnie.
Mam nadzieję, że nikt nie wpadł na pomysł, aby pisać tickety z prośbą o taki a taki świat.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ustawienia kolejnego świata

Mi się w starym nie podoba to, że jak ja mam mur 25 poziom + wieża + taran + falanga w mieście, to jak ktoś mi wjedzie kolonem i zrobi okupacje, to aby ja wybronić swoje miasto musze je zaatakować drugim miastem, a w okupowanym mieście mam tak wysoki mur + wieża + badania i cieżko mi je odbić...

Nowy jest bezwzględnie lepszy.
 

DeletedUser18244

Guest
Odp: Ustawienia kolejnego świata

Dla mnie stary system ma jednego wielkiego plusa: ZASKOCZENIE.
Na poczatku grasz sobie, idziesz spać i pyk... nie masz rano miasta. Dodaje to tylko smaczku i chęci zdobywania kolejnych miast..
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ustawienia kolejnego świata

Tak tylko zauważ, że jak ktoś się dowie, że chodzisz jeszcze do szkoły, pracy to masz przerąbane. Nie każdy może grać 24h/7. Mimo tego, że ja mogę być 10h dziennie to i tak na starym dostawałem w "4-litery". W nowym systemie masz czas na obronę, a dla agresora istnieje możliwość wstawienia buntu w wielu miastach.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Ustawienia kolejnego świata

Od prędkości świata 2 czy 3 zadowolenie,plaga itp trwają 6h?
Mnie najbardziej odpowiadał by:
Szybkość: 2
Szybkość jednostek: 2
Szybkość handlu: 2
Limit członków sojuszu: 50
Morale: tak
Bonus nocny: 23:00-8:00
System podboju miast: nowy
Ochrona początkujących: 7
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ustawienia kolejnego świata

Jezeli chodzi o nowy system podboju to daje wieksze pole do popisu..mozemy np przed wejsciem wszystkich atakow wycofac armie z miasta nie ponoszac strat, po czym rozpoczac taktyczna obrone (w trakcie podburzania oraz samego buntu) i przygotowania na ktore mamy min 12h..dodajac przynaleznosc do sojuszu robi sie jeszcze ciekawiej bo ile glow tyle strtegii do obrony;D nowy system podboju rzadzi, a co do ustawien nowego swiata to wedlug mnie najlepsze sa:

Szybkość: 3
Szybkość jednostek: 2
Szybkość handlu: 1
Limit członków sojuszu: 80
Morale: nie
Bonus nocny: 23:00-6:00
System podboju miast: nowy
Ochrona początkujących: 5

powstanie naprawde dynamiczny swiat gdzie zdecydowanie trzeba bedzie walczyc od samego poczatku o przetrwanie:D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ustawienia kolejnego świata

W starym systemiew przeciwieństwie do nowego - istnieje dreszczyk emocji.
Czy klin się udał,czy moje ognie wejdą przed wsparciem,czy wysałałem wystarczająco wsparć???
A w nowym to bunt,po buncie kolon i miasto twoje - do bani - za łatwe....
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ustawienia kolejnego świata

ja wolę nowy system podboju bo jak obok ciebie jest gracz który ma 8000 pkt. a ty masz 3000 pkt. i cię wyszpieguje wrzuci na symulator i wyjdzie że cie zjedzie i wysyła atak z kolonem a ty nawet jak grasz i byś wiedział że idzie kolon to sojusz nie zdąży wysłać wsparcia
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ustawienia kolejnego świata

W starym systemiew przeciwieństwie do nowego - istnieje dreszczyk emocji.
Czy klin się udał,czy moje ognie wejdą przed wsparciem,czy wysałałem wystarczająco wsparć???
A w nowym to bunt,po buncie kolon i miasto twoje - do bani - za łatwe....

a jezeli ktos ma pierwsze miasto deffensywne i akurat wyslal swoje wojo na farmienie na noc, a ktoś mu wjchechał kolonem chwile przed bonusem, a jego wojo wróciło do tego miasta to chyba deff nie pokona okupacji z deffa.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ustawienia kolejnego świata

nowy system eliminuje wlasnie take niefortunne sytuacje straty miasta...przy ich wiekszej liczbie mozna efektywniej zaglowac wsparciem, przerzucac wojska z jednych miast do innych i to jest ciekawe..wieksze wyzwanie dla atakujacego i to mi sie podoba:D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ustawienia kolejnego świata

powinni zrobić jakiegoś szybkiego starego
Szybkość: 5
Szybkość jednostek: 4
Szybkość handlu: 3
Limit członków sojuszu: 30
Morale: nie
Bonus nocny: 24:00-8:00
System podboju miast: stary
Ochrona początkujących: 3

nie ma żadnych serwów które mają większą niż 3 ...
jedynie Ypsilon na nim dobrze się grało :)
 

DeletedUser15461

Guest
Odp: Ustawienia kolejnego świata

powinni zrobić jakiegoś szybkiego starego
Szybkość: 5
Szybkość jednostek: 4
Szybkość handlu: 3
Limit członków sojuszu: 30
Morale: nie
Bonus nocny: 24:00-8:00
System podboju miast: stary
Ochrona początkujących: 3

nie ma żadnych serwów które mają większą niż 3 ...
jedynie Ypsilon na nim dobrze się grało :)

Niestety to prawda , jest strasznie mało szybkich światów. Ateny mają prędkość zaledwie 3 !
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ustawienia kolejnego świata

Rho ma 2-ale i tak najlepszy Świat jaki widziałem :)
A propo nowego systemu...ktoś napisał ze na starym jak masz 8k i np. masz wiecej woja niż 3k to wyśle kolona z wyspy i ma miasto i to wam sie nie podoba-a co wy an to abyście wy byli tym 8k???
Ja dzis dałem sobie wbic kolona (klina cofneło o 8sek - AT).
na nowym pewnie bym dał radę - no i co z tego??
jakbym to ja był atakujacycm to bym wtedy nie dał rady może?
więc osobiscie zdecydowanie wole stary - Nowy jak mówiłem dla amotorów,stary dla Weteranów :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ustawienia kolejnego świata

Nowy jak mówiłem dla ludzi z pracą/szkołą, stary dla nerdów robiących pod siebie.

btw i tak na jednym i drugim cie zjade - wiec to naprawde nie o to chodzi.

Światy tandemowe i tyle, a dzieciarnia niech sie kłóci który system lepszy.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ustawienia kolejnego świata

Nowy jak mówiłem dla ludzi z pracą/szkołą, stary dla nerdów robiących pod siebie.

btw i tak na jednym i drugim cie zjade - wiec to naprawde nie o to chodzi.

Światy tandemowe i tyle, a dzieciarnia niech sie kłóci który system lepszy.

mam szkołe a mimo to jestem w Top 250 Rho,W Najlepszym Sojuszu Delfy,W zwicięzcach Rho.
A na nowym byłęm ledwo co w Top600 .
Więc to zależy od umiejetnosci graczy na tym a na tym systemie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Ustawienia kolejnego świata

Mi się w starym nie podoba to, że jak ja mam mur 25 poziom + wieża + taran + falanga w mieście, to jak ktoś mi wjedzie kolonem i zrobi okupacje, to aby ja wybronić swoje miasto musze je zaatakować drugim miastem, a w okupowanym mieście mam tak wysoki mur + wieża + badania i cieżko mi je odbić...

Nowy jest bezwzględnie lepszy.

To Teraz pomyśl, masz miasto biremowe, mur na 0, Ktoś oblega to miasto i nagle się dziwi, że Ty lub twój sojusznik z innego miasta na tej wyspie niewielką ilością offa rozwala mu sporo defa ;)


Jezeli chodzi o nowy system podboju to daje wieksze pole do popisu..mozemy np przed wejsciem wszystkich atakow wycofac armie z miasta nie ponoszac strat, po czym rozpoczac taktyczna obrone (w trakcie podburzania oraz samego buntu) i przygotowania na ktore mamy min 12h..dodajac przynaleznosc do sojuszu robi sie jeszcze ciekawiej bo ile glow tyle strtegii do obrony;D nowy system podboju rzadzi,

Nowy daje większe pole do popisu?:p miasto przed wrogiem możesz obronić jedynie defem :p
W starym podboju możesz obronić wioche i deffem, jak również można je obronić offem- poprzez atak na okupacje .

zobaczymy jaki będzie nowy świat i kiedy ;)
Dla mnie od prędkości ważniejsze jest by by bonus był od 23-6 rano ;) bo to najlepsza opcja ;) no i stary podbój, a jak będzie nowy to trudno :D po prostu nie zagram tam :p tylko poczekam na taki z starym podbojem;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ustawienia kolejnego świata

I ten i ten sposób ma swoje plusy i minusy,ciekaw jestem jak grało by się na świecie z dwoma rodzajami podbojów:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ustawienia kolejnego świata

Ja mam trochę inne zdanie, wolę wolne światy bo na swój sposób są trudniejsze :)
Ciekawe ilu chętnych by się jeszcze na taki znalazło i czy kiedykolwiek taki powstanie...

Szybkość: 1
Szybkość jednostek: 1
Szybkość handlu: 1
Limit członków sojuszu: 50
Morale: nie
Bonus nocny: 24:00-6:00
System podboju miast: stary
Ochrona początkujących: 5
 
Do góry