[Ulepszenie] Usunięcie/zmodyfikowanie skałek

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser29075
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za usunięciem skałek lub ich zmodyfikowaniem?


  • W sumie głosujących
    23

DeletedUser29075

Guest
Witam, wychodzę z propozycją usunięcia lub zmodyfikowania skałek, czyli wysp pozbawionych wiosek rolniczych, skłoniła mnie do tego dyskusja na forum Eubea.
Proponuję zastąpienie skałek normalnymi wyspami, lecz w mniejszej ilości, lub zmodyfikowanie ich tak, aby posiadały wioski rolnicze, lecz w liczbie mniejszej niż na "normalnych wyspach", np. 3.

Nie zagłębiałem się zbytnio w to, jak wielki impakt miałoby to na grę, pomysł przyszedł mi w ciągu chwili, liczę na otwartą dyskusję. :)


Do głowy przyszedł mi też inny pomysł, można przekształcić te wyspy w coś innego, np. aby sfarmić surkę z obozów należy spełnić wymagania tutejszej ludności itp. [coś na wzór misji wyspowych], możliwości jest wiele, byle coś z tym zrobić. :D
 

DeletedUser11944

Guest
Daje na tak, z zaznaczeniem, ze moj glos dotyczy calkowitego usuniecia skalek. Choc z drugiej strony uwazam, ze jakiekolwiek propozycje nie maja zadnego sensu, bo i tak nikt ich nie uwzglednia. Wystarczy popatrzec ile tu tematow i jakie sa stare, a ciagle nie sa ani odrzucone, ani zaakceptowane.
 

DeletedUser28520

Guest
Dokładnie zanim surowce zostaną wydobyte w tych miastach to sporo czasu upłynie
 

DeletedUser23053

Guest
może np niech wioski rolnicze pojawiają się gdy jakiś sojusz zasiedli skalkę całkowicie?
w ogóle powinna być jakaś premia za calkowite opanowanie wyspy, chociaż znając zamiłownie teesowych strategów do naginania regulaminu pewnie zacząłby się rozdział "wejdź na chwilę do sojuszu"
 
skałki były od zawsze i powinny zostać w niezmienionej postaci, na różnych etapach gry gracze mają nadmiar slotów, nie da się wszystkich zagospodarować na wrogach i przejęciach wewnętrznych
ale skąd nagle taki boom na skałki na początku gry niespotykany nigdy wcześniej?
przyczyną jest przeniesienie kolona na 13 lv akademii i obniżenie portu z 20 do 10 - to powinno zniknąć czyli wrócić do korzeni
poprzedni mały boom na skałki pojawił się po wprowadzeniu obozu bandytów - gracz zamiast 1 wolnego slota ( bez obozu ) ma 4 wolne sloty po skończeniu obozu czyli 3-4 dni po starcie
 

DeletedUser11944

Guest
Z tymi trzema ekstra slotami dzieki obozowi to mocno przesadziles. Te 3 sloty to 18 (3+6+9) pochodow czyli 5400 punktow walki. W tej chwili mam 6 potyczek do konca obozu (czyli cos okolo pochodu z tego bedzie), a do tej pory zdobylem 2700 p.w.. W liczbe ta wchodzi jakies 500 p.w. z misji i marnego farmienia. Do tego jakies punkty walki trzeba poswiecic na wioski rolnicze..
 

DeletedUser15806

Guest
skałki były od zawsze i powinny zostać w niezmienionej postaci, na różnych etapach gry gracze mają nadmiar slotów, nie da się wszystkich zagospodarować na wrogach i przejęciach wewnętrznych
ale skąd nagle taki boom na skałki na początku gry niespotykany nigdy wcześniej?
przyczyną jest przeniesienie kolona na 13 lv akademii i obniżenie portu z 20 do 10 - to powinno zniknąć czyli wrócić do korzeni
poprzedni mały boom na skałki pojawił się po wprowadzeniu obozu bandytów - gracz zamiast 1 wolnego slota ( bez obozu ) ma 4 wolne sloty po skończeniu obozu czyli 3-4 dni po starcie
Ale bzdury kolega plecie. A do tego zamiast powalczyc woli palikowac na skalkach gdy ma nadmiar slotow. Ciekawe, ze ja nigdy nie mialem nadmiaru slotow.
 

DeletedUser15806

Guest
Tak pomyslalem na logike i historycznie. Na takich skalkach nikt miast nie budowal, bo nie byloby czym wyzywic ludnosci, czasami pozyskiwalo sie z nich surowce do wyczerpania zloz. Jezeli skalki z jakis wzgledow musza istniec moze powinny wlasnie taka role spelniac. Zalozenie tam osady nie zabieraloby slota, mozna by tam wydobywac przez jakis czas surowce a potem te osady by znikaly. Surowcow musialoby jednorazowo byc stosunkowo duzo, ale taka osade trzeba by bylo np zaopatrywac albo bronic.
Ps. Oczywiscie z takiej osady nie mozna by bylo atakowac. Nie mialaby wlasnego wojska, co najwyzej straz obywatelska. W koncu gornik czy kamieniarz moze zlapac za widly :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
nigdy nie miałeś nadmiaru slotów bo nigdy przez tyle lat nie grałeś bez złota ( kiedy nie widzisz miast 8k w 3 dni po starcie to ogłaszasz że świat jest drugoligowy ) - gdyby w dużej operacji padło ci całe wojo to miałbyś sloty na kilka miast ale byś ich nie przejął bo bez złota byś na szybkim świecie odbudowywał wojo tydzień a na wolnym 3 tygodnie
przecież nikt nikogo nie zmusza do osiedlania się na skałkach
 

DeletedUser19924

Guest
Jeszcze na Juktasie, czy Sparcie nikt takich miast nie chciał i były praktycznie bezużyteczne...a z biegiem czasu widzę, że praktycznie każdy ma ze dwa miasta na skałkach jeszcze podczas ochronki. Bzdura totalna.

Ja wiem, że Inno chce w ten sposób, aby nowi gracze zostali dłużej (tacy, co stracą główne miasto od razu po ochronce) i nie musieli zaczynać od nowa. Tylko w takim wypadku nawet na szybkim świecie idzie oszaleć i bez kupowania surki, czy pomocy z zewnątrz wiele się nie uda ugrać. Ostatnio oddałem miasto i zostałem z taką skałką do obserwacji świata. Mimo, że świat szybki, to i tak praktycznie surowców brakuje na wszystko.
 

DeletedUser11944

Guest
Gretsky, nie rozumiem czemu tak bronisz tych skalek. Nawet jesli kolonizacja jest jedynym rozwiazaniem to zawsze da sie to zrobic na normalnej wyspie. I te sytuacje co opisujesz to raczej zawsze powstaja w wyniku kryzysu sojuszu, a takie palikowanie na skalkach to na pewno ten kryzys tylko poglebiaja.
 

DeletedUser29184

Guest
Jak ma sie już naście lub dziesiąt miast to i tak mało komu chce sie klikać surke, budowa woja opiera się na transportowaniu surowców z miasta do miasta. Mi skałki nie przeszkadzają
 
Do góry