[Zakończone] V Wojna Spamu

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser5

Guest
regulaminl.png



Ogólne warunki uczestnictwa

pierdoa1.png


  • Udział w Wojnie może wziąć każda osoba posiadająca konto na forum.
    [*] Team może brać udział w zabawie (jednak nagrodą w tym przypadku będzie tylko umieszczenie nicku w Pokoju Chwały).
    [*] Zabawa będzie odbywała się w dziale Dionizje w podforum Zabawy Offtopu.

Zasady ogólne
pierdoa1.png

  • Spośród uczestników, w drodze losowania, zostaną wytypowane grupy.
    [*] Bitwę wygrywa grupa, która w określonym terminie uzyska najwięcej punktów.
    [*] Wojna będzie trwała 10 dni.
    [*] W przypadku, gdy liczba uczestników nie będzie podzielna przez dwa, zostanie utworzona tylko jedna grupa, a Wojna odbędzie się pomiędzy uczestnikami, wskazując zwycięzcę.

Zgłoszenia – Zapisy
pierdoa1.png

  • Zapisy do Wojny Spamerów trwają od 1 do 4 stycznia 2015.
    [*] Przynależność do grup zostanie ogłoszona w temacie zgłoszeniowym.
    [*] W przypadku, gdy użytkownik zapisze się do zabawy i nie weźmie w niej udziału, danemu użytkownikowi zostaje zabrana możliwość uczestnictwa w kolejnej edycji.

FUNKCJE
pierdoa1.png

W każdej drużynie wybierany będzie Lider, Hoplita oraz Zeus.
Lider – głównodowodzący drużyny. Mobilizuje do walki. Nominuje Hoplitę i Zeusa. W czasie trwania wojny może oddać swoją funkcję osobie z drużyny, bądź też ma on możliwość zamiany funkcji miedzy graczami w swojej drużynie. Może to zrobić 3 raz podczas trwania Wojny. Po zmianie, dany gracz może korzystać ze swoich funkcji dopiero po wpisaniu jego nicka do pierwszego posta w temacie danej grupy.
Zeus – jego zadaniem jest wkraść się do tematu wrogiej drużyny i zmieścić w nim post o treści:
"Nagle niebo skrywa mrok, słychać grzmot zrywa się wiatr! Zeus wyłania się zza chmur i rzuca piorunem w pyszałków."
Jeśli atak będzie skuteczny, drużyna otrzyma 5 punktów. Dopuszcza się maksymalnie 10 ataków na każdą wrogą drużynę w ciągu doby.
Jeśli hoplita wrogiej drużyny jest niedostępny, Zeus może wkraść się do tematu i co godzinę wpisać post.
Hoplita - zajmuje się obroną drużyny przed czarnoksiężnikami. Aby obrona była skuteczna, wojownik musi zamieścić post o treści:
"Mężny wojownik otacza tarczą ojców swój wierny odział! Zeusie, dziś pora ucztować, a nie walczyć."
Hoplita musi to zrobić w ciągu 5 minut.

W przypadku, gdy liczba uczestników nie będzie podzielna przez dwa, zostanie utworzona tylko jedna grupa. Nie będzie funkcji Lidera, ani Hoplity, a funkcję Zeusa przejmuje MOD (opiekun).
Osoba odpowiadająca pod postem Zeusa (opiekuna) zostaje nagrodzona 5 punktami.

Wybór Lidera, Hoplity i Zeusa, czy też ustalenie nazwy grupy odbywać się będzie w tematach dyskusyjnych. Jeśli grupa nie wybierze funkcji, zostaną one nadane zgodnie z kolejnością zgłoszeń do zabawy.
Lidera, Hoplitę i Zeusa należy wskazać w terminie podanym przez opiekuna zabawy.



Wojna
pierdoa1.png


  • Bitwę wygrywa grupa, która w określonym terminie zdobędzie największą liczbę punktów.
    [*]Tylko posty z tego tematu będą się liczyć do generalnej klasyfikacji.
    [*]Osiągnięcie przez grupę danej ilości postów będzie skutkowało nadaniem punktów bonusowych dla grupy. Wiadomość o tym zostanie podana w temacie dyskusyjnym przez opiekuna.
    [*]W przypadku, gdy zostanie stworzona tylko jedna grupa, użytkownik z największą liczbą postów w czasie doby otrzyma +5 punktów, z najmniejszą -5. Wiadomość o tym zostanie podana w temacie dyskusyjnym przez opiekuna.
    [*]Posty powinny być rozwinięte. Emotikony, znaki interpunkcyjne, znaki specjalne itp. zostaną uznane za offtop i nie będą za nie przyznawane punkty.
    [*]Posty połączone automatycznie będą zaliczane jako jeden i nie będą punktowane.



Punktacja
pierdoa1.png

Punktacja dla grup:
1. Każdy post = 1 punkt.
2. Gdy członek drużyny dostanie upomnienie, odejmowany jest 1 punkt. Za ostrzeżenie 5 punktów.
3. Skuteczny atak Zeusa - 5 punktów dla drużyny.
3. Gdy Zeus z przeciwnej drużyny wkradnie się do tematu tracimy 5 punków.
4. Osiągnięcie przez grupę określonej liczby postów to 10 punktów.
[progi – 30, 70, 120, 180, 250, 330 itp.]


Punktacja dla 1 grupy
1. Każdy post = 1 punkt.
2. Odpowiedź tuż po poście Zeusa (opiekuna) 5 punktów.
3. Najwięcej postów napisanych przez uczestnika w czasie doby +5 punktów, najmniej -5 punktów.



Nagroda
pierdoa1.png

Zwycięska drużyna otrzyma nagrodę rzeczową, 25 punktów reputacji oraz ich nicki zostaną umieszczone w "Pokoju Chwały".
W przypadku powstania jednej drużyny, nagrody otrzymają trzy najlepsze osoby.



Opiekunką konkursu jest Shannqa.

Administracja zastrzega sobie prawo do edytowania zasad projektu. Zmiany będą uprzednio ogłaszane na forum. Każdy uczestnik ma obowiązek zastosowania się do nowych zasad.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser22282

Guest
Odp: V Wojna Spamu

Nie rozumiem o co chodzi w tej zabawie:confused:???
 

DeletedUser

Guest
Odp: V Wojna Spamu

Zapisuję się :D Mam nadzieję, że frekwencja będzie większa niż w poprzednich zabawach, gdzie mnóstwo osób miało banany ;D
 

DeletedUser5

Guest
Odp: V Wojna Spamu

Nie rozumiem o co chodzi w tej zabawie:confused:???

W skrócie chodzi o to, że uczestnicy dzieleni są zazwyczaj na dwie grupy, które posiadają swoje tematy - im więcej postów dana grupa napisze, tym więcej punktów otrzyma. Ponadto, w każdej grupie wyłamianie są 3 osoby - lider, Zeus i hoplita. Zadaniem Zeusa jest napisanie posta w temacie przeciwnej grupy, dzięki czemu można uzyskać bonusowe punkty, natomiast hoplita może odeprzeć ten atak, jeśli napisze swojego posta w ciągu 5 minut od wiadomości przeciwnego Zeusa. Grupa, która zdobędzie najwięcej punktów, wygrywa ;)

Warto jednak przeczytać regulamin - jest tam wszystko dokładnie opisane, łącznie z sytuacją, w której zgłosi się nieparzysta liczba osób - wtedy, aby było sprawiedliwie, tworzony jest tylko jeden temat i każdy zdobywa punkty na swoje konto.

Zachęcam do udziału!
 

DeletedUser22282

Guest
Odp: V Wojna Spamu

Zapisuje sie najwyzej nie wezme udzialu w nastepnej edycji:p
 

DeletedUser

Guest
Odp: V Wojna Spamu

Zapisze sie :D Może znów mi będzie dane popisać ze spartakerem :D
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: V Wojna Spamu

To moja pierwsza zabawa, może mi ktoś powiedzieć czy dzieleni jesteśmy przez prowadzącego, czy może sami możemy dobrac jakieś grupy?
 

DeletedUser21386

Guest
Odp: V Wojna Spamu

Jeszcze nie brałem w tym udziału,więc na razie tylko popatrzę:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: V Wojna Spamu

Zapisze sie :D Może znów mi będzie dane popisać ze spartakerem :D

Hehehehe

Ciekawib mnie ta nagroda rzeczowa
Bo w tamtym roku przez 2 miesiące dostałem po 5 szalików kalendarzy i podkładek pod mysz i chyba już mi więcej nie potrzeba (no może kalendarz bo ten już nieaktualny ) ;)
 

DeletedUser7598

Guest
Odp: V Wojna Spamu

Trza bronić tytułu, zapisuję się ;D
 

DeletedUser

Guest
Odp: V Wojna Spamu

Hehehehe

Ciekawib mnie ta nagroda rzeczowa
Bo w tamtym roku przez 2 miesiące dostałem po 5 szalików kalendarzy i podkładek pod mysz i chyba już mi więcej nie potrzeba (no może kalendarz bo ten już nieaktualny ) ;)

Ja raz wygrałem wojne spamu a i tak nic nie dostałem :(
 

DeletedUser21386

Guest
Odp: V Wojna Spamu

Ale ja dokładnie nie wiem o co w tym chodzi.:(Jak mi się spodoba to się zapisze do kolejnej edycji
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: V Wojna Spamu

Mi tlumaczono to tak, ze trzeb pisac, pisac i pisac ile wlezie nie wazne o czym, jakakolwiek dyskusja. Za taka dyskusje sa pkt. No zaaapisz sieee :)
 
Do góry