[Wyjaśnione] W czasie buntu.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser30553
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser30553

Guest
mam aktualnie bunt właściwy w moim mieście, jestem raczej graczem początkującym, czytałam w wiki Grepolis na czym to polega mimo to niektóre rzeczy nie są dla mnie jeszcze jasne.
sam bunt jest już atakiem czy w czasie buntu dany agresor będzie mnie dopiero atakował?
skąd mogę wiedzieć czy dam radę się obronić i przetrwać nie znając siły wroga?
czy można gdzieś sprawdzić jakie wróg ma wojsko nie tylko za sprawą szpiega?
jeśli już jakoś oszacuję, że nie mam szansy na przetrwanie w czasie tego buntu, powinnam niszczyć moje miasto ?
jeśli powinnam to na czym to polega?

mój bunt trwa przez całą noc, byłabym wdzięczna za odpowiedź jeszcze teraz lub jak najszybciej, żeby mieć jeszcze jakieś szanse
 
Jezeli chodzi o nowy system podboju czyli te bunty to

jak masz piąstke w niebieskim tle to znaczy że trwa podburzanie
jak już masz pięść w czerwonym tle to znaczy że jest bunt i przez dany czas może (agresor który zrobił bunt) zaatakować Cię statkiem kolonizacyjnym ( z wojem)
Atak który leci z kolonem musi pokonać wszystkie twoje jednostki z morza i ladu zwykle przed takimi kolonami lecą ataki czyszczące jeżeli kolon wbije to tracisz miasto
Żeby dowiedzieć się o sile ataku rzuć "Mądrość" - czar od Ateny
Jeżeli sama nie masz szans się wybronić możesz poprosić swój sojusz do pomocy
Miasto można zniszczyć za pomocą rozbiórki (masz w senacie) lub ktoś musi Cię zaatakować katapultami z gradem...
 

DeletedUser30553

Guest
dostałam wsparcie od mojego sojuszu, teoretycznie szanse jakieś mam, dziękuję bardzo za, tak szybką, odpowiedź, ale mam jeszcze pytanie czy bardziej doświadczeni gracze nie mieliby dla mnie jeszcze jakichś wskazówek lub porad co warto i co się opłaca zrobić w czasie owego buntu, żeby np. polepszyć swoją sytuację
 
Do góry