[Omawiane] W jakim stopniu szybkość świata wpływa na rozgrywkę?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser27027
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser27027

Guest
Cześć

Chciałbym poznać Wasze opinie na pytanie zawarte w tytule wątku. Mianowicie "W jakim stopniu szybkość świata wpływa na rozgrywkę?". Nie interesują mnie na razie kwestie związane z prędkością jednostek czy handlu, chciałbym skupić się jedynie na prędkości samego świata.
Nie jestem jakimś wytrawnym graczem Grepolis dlatego proszę o wyrozumiałość jeśli moje wątpliwości będą dla niektórych z Was po prostu zbyt dyletanckie. Do tej pory grałem jedynie na dwóch światach o prędkościach 1 oraz 2. Co ciekawe oba światy aktywne były przez taki sam okres (około 23 miesięcy, licząc od startu do zamknięcia serwera). Ponad to zauważyłem, że światy o wyższym współczynniku "szybkości" raczej nie trwały o wiele dłużej tj. dla szybkości 3 był to okres około 18 miesięcy, a dla 4 to około 16 miesięcy. Stąd moje pytanie, jeśli różnica między najszybszym i najwolniejszym ustawieniem to "tylko" około 6 miesięcy to czy ma to jakikolwiek wpływ na rozgrywkę? Jak dla mnie, gracza-amatora raczej nie powinno mieć to zbyt dużego wpływu na całą zabawę.
Kolejne pytanie "zahaczające" jakoby o pytanie główne brzmi: Jaka jest wg. Was optymalna prędkość świata dla w miarę aktywnego gracza. Tak aby gra nie nużyła się w nieskończoność jednocześnie nie zmuszała do całodobowego ślęczenia przed komputerem/telefonem?
I wreszcie ostatnia wątpliwość. Zakładając, że pierwsi gracze rejestrujący się na nowym serwerze wpadają od razu w centrum wydarzeń gdzie aktywność musi być już na bardzo wysokim poziomie, ile dni zwłoki w starcie pozwala na uniknięcie wpadnięcia w sam środek największego zamieszania jednocześnie nie tracąc już zbyt wiele czasu na początku. Jeśli to możliwe proszę Was o podanie kilku wariantów odpowiedzi dla różnych ustawień prędkości światów.

Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji.
 

DeletedUser22713

Guest
Zacznijmy od tego, że szybkość świata nie wpływa na długość jego trwania. W teorii. Światy zamyka się miesiąc po tym, jak liczba graczy na świecie spadnie poniżej 300. Szybkość wpływa na takie rzeczy jak szybkość produkcji surki/łask.
,,W miarę aktywny" to nie jest zbyt dokładne określenie, ale jeśli masz apkę to myślę że x3 prędkość, prędkość jednostek byłoby ok. A jeśli nie... to nie polecam grać na starym systemie podboju :)
Zazwyczaj tak faktycznie jest, że to ,,centrum wydarzeń" rejestruje się na początku. Ale niektóre zorganizowane ekipy logują się dopiero po jakimś czasie. Jeśli chcesz mieć naprawdę spokój... to poczekałbym z miesiąc. Chociaż z tego co widzę, coraz mniej ma użytku w praktyce ta zasada :)
 

DeletedUser3480

Guest
a ja uważam ze szybkość świata ma wpływ na długość jego trwania cho teoretycznie należy się zgodzi z lech poznań3.
zazwyczaj czym szybszy świat tym szybciej się kończy bo ludzie się szybciej rozwijają. Ale trzeba pamiętać ze to nie jedyna cecha która wpływa na długość świata.

moja idealna prędkość to 4 - nie lubię za długo czekać. Ale grałem już na większych prędkościach. Jeśli ktoś jest aktywny to 3-4 jest super

kiedy wystartować tu wszystko zależy jak dobry jesteś. 95% najlepszych sojuszy przyjmie dobrego gracza nieznajomego. Po starcie kilka dni zacznij szukać dobrego sojuszu w miarę blisko ciebie (nie koniecznie na wyspie ale obok). Ja bym zawsze proponował początek startu tam gdzie się najwięcej dzieje.
 

DeletedUser11134

Guest
Jeśli chcesz się trochę pobawić, a nie czujesz się bardzo silny, w szczególności czasowo, to zaloguj się po 10 dniach - 2 tygodniach. IMO taka odległość od startu świata pozwoli na znalezienie się w miejscu, gdzie jeszcze coś się dzieje, ale nie tak intensywnie, możesz spotkać tez w miarę ogarnięte sojusze. Nie zapisuj się od razu nigdzie, ale poobserwuj co się dzieje, i postaraj się zapisać do TOP 1 morza na którym się znalazłeś ( zwłaszcza w punktach walki). Możesz też zalogować się po miesiącu, i rozwijać się w kierunku centrum świata. Z dużym prawdopodobieństwem start będziesz miał spokojny, i te kilka miast bez trudu zdobędziesz. Nawet jak nie jesteś bardzo aktywnym graczem, to warto na początku jak najwięcej czasu poświęcić, aby być najsilniejszym graczem najpierw na wyspie a potem w najbliższej okolicy. Dobry start to podstawa powodzenia.
 

DeletedUser15762

Guest
Wskaźnik szybkości świata decyduje o dwóch sprawach:
1) w jakim czasie dokonuje się rozbudowa budynków
2) w jakim czasie budynki eco (tartak i kopalnie) produkują surowce

Jeśli gracz (na razie pomijam "złotników) opiera swą grę na zdobywaniu surki poprzez farmienie to ten styl gry da mu przewagę na wolnych światach, jeśli zaś czerpie surkę z budynków eco i przywiązuje mniejszą wagę do farmienia to lepiej będzie mu się grało na światach szybszych.

Jeśli ktoś jest złotnikiem również jego "styl gry" będzie preferowany na światach wolniejszych (pozyskiwanie surki, jest dla graczy trudniejsze i wolniejsze, więc ten co ją kupuje ma nad nimi większą przewagę niż na światach szybszych, ten co przyspiesza kończenie budowy budynków za złoto ma przewagę, nad tym co tego nie robi itd.).

Oczywiście, te przewagi, o których piszę wyżej mają pewne znaczenie, jednak nie decydują o wyniku rozgrywki, bo dobry gracz poradzi sobie w każdym ustawieniu serwera - niemniej jednak większość graczy ma swoje optymalne ustawienia serwera :). Dla mnie takim ustawieniem jest zakres między 2 a 3 (raczej bliżej 2)

PS. Trzeba jednak pamiętać też o pozostałych ustawienia, bo np. serwer z niską prędkością świata i z wysoką prędkością jednostek preferuje tych co surkę pozyskują głównie z farmienia, z kolei np. wysoka prędkość świata i niska prędkość handlu nie sprzyja złotnikom (oczywiście dalej mają przewagę, ale nie tak duża jak na innych ustawieniach) itd.
 
Ostatnia edycja:
Do góry