Walka z bootami i skryptami - ograniczenia ilościowe farmień wiosek rolniczych

  • Rozpoczynający wątek TerroRPL
  • Data rozpoczęcia

Czy popierasz wprowadzenie ograniczające ilość dobowych farmień wiosek rolniczych?

  • Tak, popieram. - Pogońmy boociarzyz grepo

    Głosy: 15 57,7%
  • Nie popieram. - Po co sie męczyć ja bot za mnie pofarmi

    Głosy: 11 42,3%
  • Obojętne

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    26
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Gram Obecnie na świecie Itaka.
Jest to mój 3 świat, na każdym byłem w ścisłej czołówce atakujących graczy, to co zobaczyłem jednak na świecie Itaka odbiera człowiekowi chęci do gry! Chodzi mianowicie o to, że na tym, świecie przez kilka dni od rejestracji praktycznie wszyscy gracze byli zasypywani jakimiś linkami do skryptów i botów farmiących. Sam kilkakrotnie zgłaszałem tego typu wiadomości do adminów. Jednak po tych kilku miesiącach gry da już się wyraźnie zauważyć, że wielu graczy uległo pokusie i używa tego typu nielegalnych programów. Nie wiem, czy administracja jest to w stanie wykryć czy nie, podawanie namiarów na takich graczy nie skutkuje niczym. A to żadna frajda grać przeciwko bootom, bo człowiek się męczy i lata po farmach żeby coś tej sury uzbierać a inny załącza sobie boota i i ma wszystko gdzieś a sura sama sie zbiera , wojo samo produkuje po prostu żałosne. Dlatego proponuje wprowadzić ważna zmianę ograniczająca ilość dobowych farmień każdej wioski rolniczej. Dawniej było to bardzo dobrze rozwiązane. Chciałeś surkę z wiosek, musiałeś wysłać na nią wojo przy czym spadało Ci morale. Teraz jest to system idealny dla oszustów. Wiec skoro administracja woli ten system to proszę chociaż o znaczące ograniczenie możliwości farmień takich wiosek. Wtedy booty staną sie bezużyteczne a gracze którzy samodzielnie farmią takie wioski, wreszcie zdobędą równe szansę mogąc spokojnie dorównać w farmieniu nielegalnym programom.


Jakie miały by to być ograniczenia? Tego nie wiem dokładnie to zadanie już dla adminów aby ustalili takie ilości dopuszczalnych farmień , które mógłby spokojnie wykonać średnio aktywny gracz w ciągu doby. Bo kto ma szansę z bootem który farmi wiochę co 5 minut przez 24h?

Mam nadzieję, ze admini potraktują ten temat bardzo poważnie i nie wprowadzą tu komunistycznej cenzury na ten post.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Walka z bootami i skryptami - ograniczenia ilościowe farmień wiosek rolniczych

Takie ograniczenie jest wprowadzone, więc pomysł jest zrealizowany.
Aktualne ograniczenie ilości żądania surowców z wioski w ciągu doby wynosi 625 x ilość surowca za żądanie ograniczone czasem 5 minut.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Walka z bootami i skryptami - ograniczenia ilościowe farmień wiosek rolniczych

a niby co to za ograniczenia?
8750 z jednej wioski rolniczej max dziennie można wyciągnąć na świecie 1x speed.
Oczywiście farmiąc ta wioskę przez 24h na dobę co 5 minut co oczywiście potrafi tylko boot a nie człowiek. Wiec nie bądź śmieszny że to jest jakieś ograniczenie. Ograniczenie to by było wtedy gdyby np, max 20 farmień w odstępach nie większych niż 5 minut, max 10 farmień dziennie w odstępach nie większych niż 20 minut, itd.
Na początku świata sam sporo farmiłem te wiochy, no ale brzez przesady ile mogłem maxymalnie razy klikać na nie niby 20-30?
a jak sie ma miasta na 10 wyspach i więcej w dalszym etapie to się prawie ich nie farmi w ogóle, bo kto niby ma na to czas? A jakiś oszust włącza boota i jedzie po kolei wszystkie wyspy. 8750X 8 wiosek to sobie policz ile wyciągnie sury z jednej wyspy. Więc naprawdę nie mam pojęcia co Ty rozumiesz przez słowo ograniczenia? Bo obecny system to według mnie żadne ograniczenia tylko pole do popisu dla cwanych oszustów!

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Aktualne ograniczenie ilości żądania surowców z wioski w ciągu doby wynosi 625 x ilość surowca za żądanie ograniczone czasem 5 minut.

i co nie widzisz w tym niedorzeczności? 625 kliknięć na dobę sam tyle klikasz czy boot za ciebie to robi?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Walka z bootami i skryptami - ograniczenia ilościowe farmień wiosek rolniczych

Znam osoby, które zebrały bez bota surkę przez cały dzień przez mobilna wersję gry.
Poza tym osoby używające nielegalnych skryptów są karane banami, więc używanie ich odbywa się do pewnego czasu.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Walka z bootami i skryptami - ograniczenia ilościowe farmień wiosek rolniczych

Nie wiem kim, jesteś, nie wiem jakie masz w tej grze osiągnięcia, ale za to doskonale znam swoje o których pisałem na wstępnie. Dlatego, jako jeden z najlepszych graczy a często przez wiele dni i tygodni najlepszy atakujący i grabiący na 3 światach. Twierdzę, że obecny system farmienia wiosek rolniczych, to nic innego, jak pole do popisu dla oszustów używających bootów. Ty Twierdzisz, ze niby mobilna wersja to umozliwia. Śmieszne te twierdzenie, bo niby co to ma do, rzeczy że ktoś tam przez telefon wchodzi i co ileś tam minut po farmi gdy ja wiele osób pracuje na kompie i jest w grze po 12-16h na dobę i jakość nie znam, żadnej które przez ten czas co 5 minut klikała by na wioski żeby zebrać surkę. Twierdzisz, ze za to sie ma bana? Hmm, no nie wiem skąd te twierdzenie, może próbowałeś tego i Ci akurat nie poszło, ja natomiast znam przypadki gdzie boot nie tylko farmi ale i od linijki produkuje oszustowi wojsko w identycznych proporcjach w każdym mieście i i nic z tym sie nie da zrobić.
System jest stworzony dla bootów, i nie wymyślaj, ze jest inaczej i jest to bardzo dobre rozwiązanie dla grających uczciwie.
 

DeletedUser19384

Guest
Odp: Walka z bootami i skryptami - ograniczenia ilościowe farmień wiosek rolniczych

Zgadzam się w 100% powinno być góra 30 kliknięć na wioskę.Sądzę że skoro Grepolis zostało okrzykniętą grą roku to z waszej strony należało by utrzymywać ten poziom.Bo co jak co ale jeżeli widzę że w jakiej grze online zezwala się na takie oszustwa to gra nie jest warta czasu który poświęcają gracze a co dopiero pieniędzy które nie oszukujmy się nie są wcale małe jak na darmową grę w szczególności jeśli mówimy o grze dłuższej niż kilka miesięcy.Bo szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie gry przy 10 polis bez choćby zarządcy a co dopiero mówiąc przy 50 czy 100 miastach.Tak więc powinniście jak najszybciej coś zrobić w tym kierunku bo jak tak dalej będzie to sądzę że każdy szanujący się gracz nie będzie marnować cennego czasu na grę w której nie liczy się to ile serca w grę włożymy tylko jak dobrego boota postawimy .
 

DeletedUser

Guest
Odp: Walka z bootami i skryptami - ograniczenia ilościowe farmień wiosek rolniczych

Sam kilkakrotnie zgłaszałem tego typu wiadomości do adminów. Jednak po tych kilku miesiącach gry da już się wyraźnie zauważyć, że wielu graczy uległo pokusie i używa tego typu nielegalnych programów. Nie wiem, czy administracja jest to w stanie wykryć czy nie, podawanie namiarów na takich graczy nie skutkuje niczym.
Cieszymy się, że zgłaszałeś, to często pomaga nam przyłapać kogoś na łamaniu zasad gry. Są gracze, którzy wiedzą dużo o innych graczach i często udaje im się zgłosić graczy łamiących zasady, jednak nie zawsze podejrzenia jednych graczy względem drugich są prawdziwe. Tego, czy ktoś używa botów nie da się z zewnątrz zobaczyć. Sam czasem zgłaszałem graczy mając nadzieję, że ich sukces to boty a nie doświadczenie, czy poświęcanie większej ilości czasu na grę, ale grali nadal, więc zapewne to doświadczenie lub kupa wolnego czasu. Gdybyśmy nie mieli narzędzi do wykrywania poszczególnych przewinień, to istnienie danych zapisów w zasadach nie miałoby sensu.


Wiec skoro administracja woli ten system to proszę chociaż o znaczące ograniczenie możliwości farmień takich wiosek. Wtedy booty staną sie bezużyteczne a gracze którzy samodzielnie farmią takie wioski, wreszcie zdobędą równe szansę mogąc spokojnie dorównać w farmieniu nielegalnym programom.
administracja nie woli tego systemu. mi sie osobiście on nie podoba. wolałem stary i już miałem nawet fajną poprawkę do niego, coby nie trzeba było słać kilku ataków a wystarczyłyby 2 (jeden podnoszący siłę a drugi farmiący) ale wprowadzili 2.0

boty służą nie tylko do farmień, gracze są regularnie za nie banowani, więc nie wiem gdzie problem.


Tego nie wiem dokładnie to zadanie już dla adminów aby ustalili takie ilości dopuszczalnych farmień , które mógłby spokojnie wykonać średnio aktywny gracz w ciągu doby. Bo kto ma szansę z bootem który farmi wiochę co 5 minut przez 24h?
my zajmujemy się sprawdzaniem czy ludzie grają zgodnie z regulaminem a nie ustalaniem limitów. Tym zajmują się twórcy gry. skoro inni mają boty i nie sa (wg twojej opinii) banowani, to czemu sam bota nie masz?

Mam nadzieję, ze admini potraktują ten temat bardzo poważnie i nie wprowadzą tu komunistycznej cenzury na ten post.
zejdź z nas... jeżeli post spełnia zasady forum, to nikt nic cenzurował nie będzie. poza tym na forum nie pilnują admini a moderatorzy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Walka z bootami i skryptami - ograniczenia ilościowe farmień wiosek rolniczych

. skoro inni mają boty i nie sa (wg twojej opinii) banowani, to czemu sam bota nie masz?

Przeczytaj sobie kilka razy co właśnie napisałeś i zastanów się nad tym dokładnie ,nad sensem tej wypowiedzi i swoją mentalnością?

Wiesz, sam nie wiem do końca dlaczego? Może dlatego że od wielu lat nie mieszkam w polsce i moja polska mentalność uległa modyfikacji i nie wyznaję zasady, że żeby coś osiągnąć to trzeba to ukraść. Zresztą , takich graczy jak ja jest zdecydowana większość czy to w Polsce czy w innych rejonach świata, tyle, że są również oszuści którzy psuja tego typu gry i tylko dlatego, że tacy gracze są i niektórzy potrafia obejść Wasze systemy wykrywania tych oszustw, to ja ma również oszukiwać? A poza tym jestem lepszy niż booty :)
 

DeletedUser19384

Guest
Odp: Walka z bootami i skryptami - ograniczenia ilościowe farmień wiosek rolniczych

skoro inni mają boty i nie sa (wg twojej opinii) banowani, to czemu sam bota nie masz?

Nie no czyli z twojego rozumowania wychodzi na to że skoro przestępca nie został ukarany to każdy powinien te przestępstwa popełniać.
Teraz to wszystko jasne dlaczego gracze bota używają skoro admini na forum taki przykład dają.Nic tylko pogratulować .
 

DeletedUser18155

Guest
Odp: Walka z bootami i skryptami - ograniczenia ilościowe farmień wiosek rolniczych

taki hardcore czas klikania to moim zdaniem 4h;p licząc klikanie co 5 minut...
ja bym proponował nieco inny podział
w tygodniu żądania surowców 24x (2h co 5 minut) + 2 x 8h (8h snu i 8h szkoły/pracy/ wyjścia z domu na zabawę)
w weekendy 48x (4h co 5 minut) + 2 x 8h

Bardziej zdrowe i realne do wykorzystania :)
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Walka z bootami i skryptami - ograniczenia ilościowe farmień wiosek rolniczych

Nie wiem kim, jesteś, nie wiem jakie masz w tej grze osiągnięcia, ale za to doskonale znam swoje o których pisałem na wstępnie. Dlatego, jako jeden z najlepszych graczy a często przez wiele dni i tygodni najlepszy atakujący i grabiący na 3 światach. Twierdzę, że obecny system farmienia wiosek rolniczych, to nic innego, jak pole do popisu dla oszustów używających bootów. Ty Twierdzisz, ze niby mobilna wersja to umozliwia. Śmieszne te twierdzenie, bo niby co to ma do, rzeczy że ktoś tam przez telefon wchodzi i co ileś tam minut po farmi gdy ja wiele osób pracuje na kompie i jest w grze po 12-16h na dobę i jakość nie znam, żadnej które przez ten czas co 5 minut klikała by na wioski żeby zebrać surkę. Twierdzisz, ze za to sie ma bana? Hmm, no nie wiem skąd te twierdzenie, może próbowałeś tego i Ci akurat nie poszło, ja natomiast znam przypadki gdzie boot nie tylko farmi ale i od linijki produkuje oszustowi wojsko w identycznych proporcjach w każdym mieście i i nic z tym sie nie da zrobić.
System jest stworzony dla bootów, i nie wymyślaj, ze jest inaczej i jest to bardzo dobre rozwiązanie dla grających uczciwie.
Po pierwsze: Szef Kuchni to jeden z najlepszych graczy jakich znam (heh tak nie zapomnę Ci rozebrania mi pół sojka :p).
Po drugie: są osoby, które są w stanie farmić co 5 minut przez cały dzień i pół nocy - takich też poznałam.
Po trzecie: by ktoś dostał bana za bota, musi zostać zgłoszony do administracji
Po czwarte: gdy Inno starało się wprowadzić blokadę dla botów, to był płacz i reklamacje, że kod trzeba przepisać...

Nic nie jest doskonałe, zawsze znajdzie się ktoś lepszy, który będzie musiał coś zniszczyć pisząc właśnie boty, by udowodnić, że się jest lepszym...

P.S.
Ja bym wolała wrócić do starego systemu farmienia (nie licząc już, że bot by nie miał nic do roboty), to jeszcze mniej czasu spędzało się przy kompie, a surki można było sporo wyciągać.
 

DeletedUser12438

Guest
Odp: Walka z bootami i skryptami - ograniczenia ilościowe farmień wiosek rolniczych

moim zdaniem wystarczy zmniejszyć limity surki o połowę, tyle jest się w stanie wyklikać przy normalnym siedzeniu i nie trzeba bota do tego
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Walka z bootami i skryptami - ograniczenia ilościowe farmień wiosek rolniczych

moim zdaniem wystarczy zmniejszyć limity surki o połowę, tyle jest się w stanie wyklikać przy normalnym siedzeniu i nie trzeba bota do tego


Uważam, że trzeba coś innego wymyśleć, niż jeszcze bardziej zmniejszać limity.
Boty to świństwo, ale zmniejszenie limitów ogranicza tych co mają czas.

Nowy świat, bawię się od rana (w między czasie robię tez inne rzeczy) i wyciągnęłam już ponad 10% surki z wioch...
Dziś mam więcej czasu więc wyciągnę wszystko, dlaczego przez nieuczciwych ludzi mam mieć to odebrane?

http://img594.imageshack.us/img594/5103/2apo.jpg

P.S.
W między czasie ogarnęłam 5 innych światów (ale tam nie farmie co 5 minut) ;)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser12438

Guest
Odp: Walka z bootami i skryptami - ograniczenia ilościowe farmień wiosek rolniczych

to może tą połowę przemnożyć przez tydzień i dać limit tygodniowy, jednego, drugiego dnia masz czas i jedziesz na maks innego nie, połowa to i tak dużo klikania w rozrachunku tygodniowym
albo zabrać 5 i 10 minut zostawić 20 ale z dwa razy większą ilością sury
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4218

Guest
Odp: Walka z bootami i skryptami - ograniczenia ilościowe farmień wiosek rolniczych

Limit tygodniowy to już prędzej, bo wiadomo, że nikt nie siedzi non stop.
Raz się ma więcej czasu raz mniej.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Walka z bootami i skryptami - ograniczenia ilościowe farmień wiosek rolniczych

Po pierwsze: Szef Kuchni to jeden z najlepszych graczy jakich znam (heh tak nie zapomnę Ci rozebrania mi pół sojka :p).
Po drugie: są osoby, które są w stanie farmić co 5 minut przez cały dzień i pół nocy - takich też poznałam.
Po trzecie: by ktoś dostał bana za bota, musi zostać zgłoszony do administracji
Po czwarte: gdy Inno starało się wprowadzić blokadę dla botów, to był płacz i reklamacje, że kod trzeba przepisać...

Nic nie jest doskonałe, zawsze znajdzie się ktoś lepszy, który będzie musiał coś zniszczyć pisząc właśnie boty, by udowodnić, że się jest lepszym...

P.S.
Ja bym wolała wrócić do starego systemu farmienia (nie licząc już, że bot by nie miał nic do roboty), to jeszcze mniej czasu spędzało się przy kompie, a surki można było sporo wyciągać.


odnośnie farmienia co 5 minut przez cały dzień i pół nocy. Naprawdę takie bajki to między książki? Co gość ma ustawiony dzwonek co 5 minut i jedzie z klikaniem tak, nie je, nie wychodzi z do toalety tylko czeka z zaciśniętymi zebami kiedy kolejne jego 5 minut nastąpi?
Może tak z 2-3 godziny niektórzy moga pociagnąć, ale to nigdy nie będzie co 5 minut, bo człowiek to nie boot, że nie ma spóźnień o ileś sekund czy nawet minut. Ale cały dzień to tego żaden maniak nie wytrzyma. Sam zaliczam sie do maniaków tej gry-niestety i dobrze wiem,że to nie realne. Jeszcze jak sie ma tam ze 3-4 wyspy do obskoczenia to tam można te kilkaset kliknięć dziennie ciagnąć, przez kilka dni, ale jak juz sie ma powyżej 10 wysp, to nie ma na to szans.

Wprowadzenie captcha akurat nie było żadnym rozwiązaniem problemu, Bo jak ktoś potrafi i chce zainstalować i grać na boocie farmiącym to równie dobrze potrafi zainstalować skrypt wpisujący captcha więc to faktycznie tylko utrudnienie dla uczciwych graczy a często i zawalona akcja bo akurat ktoś miał słać czyszczenie czy kolona albo klina a tu sru . wpisz kod!

Stary system grabienia wiosek był the best, ale o powrocie do tego można pomarzyć, bo jak ktoś juz wspomniał żeby lepiej szło tu żądanie sury z wioch to trzeba kupić kapitana wiec nawet gracze ręcznie farmiący często z tego skorzystają i go kupią. A grepo łatwo z kasy nie rezygnuje.
Tak więc pozostaje jedynie znaczne ograniczenie limitów
 

DeletedUser

Guest
Odp: Walka z bootami i skryptami - ograniczenia ilościowe farmień wiosek rolniczych

Absolutnie jestem przeciw. Przeciw jestem ja i moje boty czyli but lewy i but prawy.
Jest teraz power dla nie buciarzy - wymuszona lojalność :)
A co do reszty to mogę odpowiedzieć: Taaa jasne, już wam INNO zyski odda BUahahahahaha :D
 

DeletedUser14968

Guest
Odp: Walka z bootami i skryptami - ograniczenia ilościowe farmień wiosek rolniczych

to jakieś nieporozumienie...używam WYMUSZONEJ LOJALNOSCI i jak siądę 7-8h na grepo to wioski czyszczę nie klikając nawet co 5 min...a tu chce ktoś mi limity ograniczać...jedni mają czas na grę inni nie...nie można dopasowywać systemu pod własne potrzeby :)
oczywiście nikt nie klika co 5 min przy większej ilości miast, ale ograniczenia surowców w wioskach utrudnia tylko mocny start graczom nie wydającym złota na fenickiego przybłędę
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4218

Guest
Odp: Walka z bootami i skryptami - ograniczenia ilościowe farmień wiosek rolniczych

to jakieś nieporozumienie...używam WYMUSZONEJ LOJALNOSCI i jak siądę 7-8h na grepo to wioski czyszczę nie klikając nawet co 5 min...a tu chce ktoś mi limity ograniczać...jedni mają czas na grę inni nie...nie można dopasowywać systemu pod własne potrzeby :)
oczywiście nikt nie klika co 5 min przy większej ilości miast, ale ograniczenia surowców w wioskach utrudnia tylko mocny start graczom nie wydającym złota na fenickiego przybłędę

Popieram w 100%. Limit ogranicza tych co mają czas na grę.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Walka z bootami i skryptami - ograniczenia ilościowe farmień wiosek rolniczych

Popieram w 100%. Limit ogranicza tych co mają czas na grę.
To znieśmy go w ogóle, nie?

A po tym jeszcze wydłużmy dobę do 48 godzin.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry