[Nowość] Walka ze zjawiskiem jednoosobowych sojuszy.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser25428
  • Data rozpoczęcia

To jest dobry pomysł?

  • Tak

    Głosy: 4 18,2%
  • Nie

    Głosy: 14 63,6%
  • Trudno powiedzieć

    Głosy: 4 18,2%

  • W sumie głosujących
    22

DeletedUser25428

Guest
Na wielu światach widziałem dziesiątki, (jeżeli nie setki) jednoosobowych sojuszy. To jest dziwne zjawisko. Sojusz się tworzy po to, by współpracować z innymi graczami. Niektórzy gracze zamiast dołączyć do istniejącego, silnego sojuszu, tworzą swój własny sojusz. Można utworzyć swój własny sojusz, jak gra się obok aktywnych innych graczy, lecz tacy wyżej wymienieni tworzą takie sojusze nawet bez aktywnych graczy obok. Czyli oni zostają sami. Proponuję następujące rozwiązanie: każdy sojusz z tylko jednym graczem by był automatycznie rozwiązywany po 2 tygodniach. Na 3 dni przed rozwiązaniem sojuszu gracz by był powiadamiany o tym. Sojusz, by nie był automatycznie rozwiązany, musi mieć co najmniej 2 członków.
 
dałem opcje - trudno powiedzieć
dlaczego?
między innymi dlatego że ani regulamin ani zasady gry nie zabraniają gry w pojedynkę :p dodatkowo sojusz daje pewne opcje z których samotny gracz nie może skorzystać jeśli gra bez sojka np forum - miejsce gdzie taki gracz może notować, przechowywać raporty itd
 

DeletedUser25428

Guest
Przecież każdy gracz ma swój notatnik (ten wbudowany do Grepolis). A jak to nie wystarczy, jest jeszcze notatnik na Windows, a jak gra się na Androidzie, to są darmowe pakiety biurowe z notatnikiem. Forum sojuszu służy do komunikacji z innymi członkami sojuszu, nie do notowania.

Zresztą na Windows jest też WordPad i można pobrać darmowy pakiet biurowy OpenOffice.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5

Guest
Osoby bez sojuszu nie mogą korzystać z narzędzia do rezerwacji miast, a to mimo wszystko dość przydatne. Pewnie, można zapisać sobie ID miast w notatniku, ale wygodniej jest zaznaczyć je sobie na mapie. Nie bardzo wiem w czym jednoosobowe sojusze mogą przeszkadzać, sama takie zakładam niemal za każdym razem, gdy tworzę na jakimś świecie konto testowe :D
 

Robin65

Zespół Grepolis
Nie do końca rozumiem co jest złego w jednoosobowym sojuszu i w czym to przeszkadza. Mając taki sojusz możemy dać do zrozumienia iż nie jesteśmy zainteresowani żadnym innym, a jeśli ktoś ma ochotę tak grać to jest jego wybór.
 

DeletedUser19924

Guest
A po co rezerwować miasto grając samemu? Chyba się wie, gdzie się wbiło bunt/wszedł kol :)

Sam dałem w sumie "trudno powiedzieć". Temat mnie ani ziębi, ani grzeje...nie przeszkadzają mi zbytnio takie "sojusze", ale z drugiej strony rozumiem propozycję. Jakby nie patrzeć, sojusz to przecież
sojusz «umowa między państwami, partiami politycznymi lub osobami, które zobowiązują się do współpracy i udzielania sobie wzajemnej pomocy; też: grupa państw, partii politycznych lub osób, które zawarły taką umowę»

 

DeletedUser5

Guest
DonBeker, rezerwacja przydatna jest przykładowo, gdy polujesz na kilka miast, ale nie podjąłeś jeszcze decyzji które przejmiesz. Na początkowym etapie rozgrywki, kiedy każdy ma jedno miasto, możesz sobie na mapie oznaczyć potencjalne ofiary kolorem, ale później jest to bardziej uciążliwe. Wiadomo, jeśli komuś zależy, to znajdzie sposób na obejście braku narzędzia do rezerwacji, ale po co utrudniać ludziom życie? ;)
 

DeletedUser25428

Guest
Nie do końca rozumiem co jest złego w jednoosobowym sojuszu i w czym to przeszkadza. Mając taki sojusz możemy dać do zrozumienia iż nie jesteśmy zainteresowani żadnym innym, a jeśli ktoś ma ochotę tak grać to jest jego wybór.
Można grać samemu. Nie trzeba zakładać "sojuszu" jedmoosobowego.

Widziałem wielu graczy bez sojuszu, którzy jakoś grają sami.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser22102

Guest
Sojusz może podpisywać pakty (w tym np. pony), a pojedynczy gracz nie może...sojusz może mieć współdzielone forum, pojedynczy gracz nie może.
 

DeletedUser25428

Guest
A po co jednemu, grającemu samemu graczowi współdzielenie forum? Przecież może dołączyć do danego sojuszu. Pakty też się nie przydają jednemu graczowi, grającemu w pojedynkę.
 

DeletedUser22102

Guest
ale nie musi dołączyć do innego sojuszu...wy tylko byście wszystkim nakazywali jak mają grać, jedna wizja strategii na grepolis, ale coś widzę nie możecie innych do tego sposobu przekonać, to rozumiem siłą, przepisami zmusić ludzi do tego...rozumiem, że znalazł się jakiś dobry gracz, co zrobił jednoosobowy sojusz i wam spuścił ostre lanie, to teraz lament i zgrzytanie zębami :D

Swoją drogą, nie wiem czy ktoś zauważył, ale każdy sojusz na wstępie jest jednoosobowy...
smiley_emoticons_smilenew.gif
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser25428

Guest
Tak, ale mówiłem, żeby rozwiązywać takie sojusze po 2 tygodniach.
 

DeletedUser19286

Guest
Nie widzę racjonalnych przyczyn, żeby regulować w taki sposób działanie (obraną strategię) graczy.
 

DeletedUser23685

Guest
Ja bym dał bana panu za kolejną głupią propozycję... Chcę sobie założyć sojusz 1-osobowy to sobie założę i guzik (w wersji cenzuralnej) ci do tego. Dziękuję dobranoc
 
Na nie. Nie rozumiem w czym przeszkadza to, że ktoś sobie założy ten sojuszu, czy nie. Dlaczego jesteś przeciw tego typu sojuszom?
 

DeletedUser25428

Guest
Ponieważ sojusze się zakłada po to, żeby współpracować z innymi graczami, nie po to, by się bawić. Owszem, można grać samemu, lecz nie trzeba zakładać takiego sojuszu "tylko dla siebie".
 
Fakt, takie jest przeznaczenie sojuszy. Tylko jakby nie patrzeć to nie widzę merytorycznej przesłanki żeby to robić. W tej grze jest tyle błędów, problemów, które moim zdaniem są pilniejsze. Z mojego punktu widzenia, jako graczowi, nie przeszkadza mi, że ktoś sobie taki sojusz założył. Widzę tu tylko czysto semantyczny problem, że sojusz jest dla grupy ludzi i tylko tyle, a to że ktoś sobie taki posiada w rozgrywce nie ma znaczenia dla przeciwnika.
 

DeletedUser5

Guest
Propozycja została odrzucona ze względu na wyniki ankiety.
 
Do góry