Walki na świecie Mochlos!

yakamoz

Zespół Grepolis
W tym temacie możecie zamieszczać raporty z walk pomiędzy graczami oraz komentarze do poszczególnych bitew.
 

DeletedUser7769

Guest
Jak gracz mający przeszło 1mln punktów może atakować gracza co ma niecałe 200 tysięcy.Grepo.jpg
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
ale co tu wyjaśniać ...
był to szarak przed puszczeniem ataku a że zdążyłeś go przejąć przed wpadnięciem ataku milionowca ... to masz tego efekt
pewnie był i kolon za tym atakiem , ale zdążył go cofnąć jak miasto zmieniło właściciela ( takie bajery tylko na nowym systemie ;) )
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser7769

Guest
racja. Po zajęciu szaraka gdy dostałem dostęp do podglądu ataków , okazało się ,że leci jeszcze 13 ataków , w tym kolon. jestem ciekaw czy gdybym czarami nie zatopił tego kolona czy przejął by polis?
 

DeletedUser29034

Guest
Rozumiem , że nie atakujemy słabszych , ale po kiego pieruna ni mogę bić silniejszego ???
 

dorocia

Zespół Grepolis
Zgodnie z informacją zamieszczoną na tej stronie Wiki Grepolis
Na światach obfitości nie będzie możliwości atakowania, jeżeli różnica posiadanych punktów rozwoju (suma punktów wszystkich miast gracza) pomiędzy atakującym i atakowanym będzie wynosiła więcej niż 20%. Poprawi to możliwości rozwoju mniejszych graczy, ponieważ będą mogli być atakowani tylko przez graczy o podobnej sile.
Załóżmy, że jeden gracz (A) ma 14.150 punktów rozwoju (suma punktów rozbudowy wszystkich jego miast). 20% z 14.150 = 2.830
Tak więc może on zaatakować graczy, których ilość punktów rozwoju mieści się w przedziale od 11.320 do 16.980 (14.150 +/- 2.830).
Dalej zakładamy, że gracz A atakuje gracza B z 11.500 punktami rozwoju. 20% z 11.500 = 2.300
Gracz B może zaatakować innego gracza, którego ilość punktów rozwoju mieści się w przedziale od 9.200 do 13.800 (11.500 +/- 2.300).
W takim wypadku gracz A jest poza zasięgiem gracza B.
Jedno z ograniczeń nie pozwala zaatakować gracza, który nie może zaatakować agresora w rewanżu (tak jak w moim przykładzie). Stąd pojawiający się komunikat i blokada ataków.
 

dorocia

Zespół Grepolis
A dlaczego 30% a nie 10% lub 50%?
Jest 20% bo takie było założenie i zamysł twórców gry. Sugeruję dokonanie obliczeń takich jak moje z granicznymi 30% i warunkiem, że słabszy musi mieć możliwość rewanżu na mocniejszym agresorze oraz przeprowadzenie analizy, jak bardzo zmieni to możliwości atakowania innych graczy.

Nic jednakże nie stoi na przeszkodzie, aby utworzyć propozycję zmiany. Oczywiście z odpowiednimi obliczeniami na "żywym organizmie", czyli statystykach świata.
 
Ostatnia edycja:
Do góry