[Ulepszenie] Wewnętrzne ustawienia/ustalenia świata

Czy popierasz pomysł?


  • W sumie głosujących
    13
Status
Zamknięty.
Mam propozycję aby gracze przed każdym startem ustalali "polityczne" ustawienia świata.
Jak choćby:
*ilość paktów do zawarcia
*okres paktu
*czy dozwolone są akademie?
*limit posiadanych miast/pkt w akademii
*okres zawieszenia bronii
Nie wiem jak inni sądzą, ale rozbijać sojusz na 3 kolejne to już nie tyle co niesprawiedliwość, a wręcz już nie sportowe zachowanie.
Całe te podejście psuje idee gry. Szczególnie ludzie żądni chwały nie lubią jak wszyscy są na zielono, albo wręcz przeciwnie wszyscy (bo 150 osób w jednym soju) na czerwono, że nawet nosa nie idzie wychylić. Nie po to się organizuje ograniczenie osób w sojuszu żeby tego nie przestrzegać. Zapraszam do dyskusji. Wypowiedźcie się czy jesteście za, czy przeciw, czy może coś byście dodali.
Takie ustalenia wypisane by były na forum gry, oraz uaktualnienia statusów sojusz. Tak teraz ogólna polityka mogła by być jawna..
Wchodząc na forum "sytuacja na świecie blabla" spotkało by się wpisy:
Dnia 05.11.19 sojusz "niebiescy" podpisał pakt z sojuszem "zieloni"
Dnia 06.11.19 sojusz "czerwoni" wypowiedział wojnę sojuszowi "granatów"
Dnia 07.11.19 sojusz "granatów" zakończył pakt z sojuszem "zieloni".
Można nawet powołać komisje która by sprawdzała spójność informacji.
Teraz pytanie też czy do wytyczonych ustaleń dołączy się support. W sensie w razie nie przestrzegania zasad wewnętrznych czy można liczyć na nałożenie może nie drastyczne, ale jakiejś kary porządkowej.
W sumie to trzeba by było pewnie jakiś regulamin wredy krótki spisać.
 

DeletedUser32539

Guest
Sądzę, że możliwości wyboru tych "ustawień politycznych" dla graczy nie będzie (nawet takich systemowo nie ma). Ludzie skłonni są do kompromisów, wystarczy tylko dobrze dobierać słowa i ludzi, a można się dogadać. Jednakże wszystkie sugestie od graczy oraz opinie są czytane przez Team Grepolis i przekazywane dalej jeśli jest taka potrzeba - czyli jeśli nagle znaczna część graczy zechciałaby zmiany surowca "srebro" na "miedziaki", to sądzę, że takowa zmiana miałaby miejsce.

+ poprawiłem ankietę dodając pole wyboru "Obojętnie" oraz dodałem prefix do tematu. Na przyszłość proszę zapoznać się z zasadami zanim stworzy się temat. :)
 
Nie chodzi o systemowe ustawienia, ale właśnie o to żeby się dogadać jednak również trzeba się liczyć z tym że nie wszyscy wchodzą na forum, oraz nie wszyscy by się stosowali...
 

DeletedUser32539

Guest
Nakazywać zawieszenia broni mija się z celem trochę, bo każdy ma prawo do atakowania w każdy dzień, nawet w święta - takie jest już życie.
 

DeletedUser29238

Guest
Nie mogę wypowiadać się za szefa supportu, ale weź pod uwagę, że:
- musiałoby to być zatwierdzone we wszystkich wersjach językowych.
Jak wyobrażasz sobie wprowadzenie ustawień na danym świecie i egzekwowanie jego ustaleń, tudzież karanie za nieprzestrzeganie?
Przykład ilości akademii. Nie reguluje tego system, regulamin również, więc nie ma podstaw do zakazywania komuś ich tworzenia w takiej czy innej ilości. Podobnie jest z paktami, czasem ich trwania. Ilość miast/pkt. w akademii ograniczona, Będziesz wyrzucał ludzi jak sobie lepiej radzą?
Na grę składają się różne czynniki, a najważniejszym czynnikiem jest gracz, bo z graczy tworzą się sojuszę, pakty, itp.
W tej wersji, jaką przedstawiłeś to jest nierealny pomysł.
Pracę supportu regulują odgórne ustalenia. i nie podlegają one "ulepszeniom" przez graczy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry