Większa różnorodność światów

Czy wprowadzenie większej różnorodności w ustawieniach światów pozytywnie urozmaici grę?

  • Tak

    Głosy: 38 92,7%
  • Nie

    Głosy: 2 4,9%
  • Nie wiem

    Głosy: 1 2,4%

  • W sumie głosujących
    41
Status
Zamknięty.
Siemaneczko,
ostatnio w inno ktoś wpadł na genialny pomysł nowego świata, z wyjątkowo odmiennymi ustawieniami(mocniejsze mity, więcej łask).
Osobiście myślałem, że jest to nie do zrealizowania, ale skoro gdzieś tam na górze jest na to przyzwolenie, to ja bym chciał to pociągnąć dalej.
Więc do rzeczy:
Proponuję, żeby wprowadzić większą różnorodność wśród światów na grepo, w tym swiaty z "egzotycznymi" ustawieniami.
Co mam na myśli? Dotychczas wszystkie światy mają podobny wzór. Jeśli świat ma szybkość ogólną 3, to szybkość handlu i jednostek jest praktycznie zawsze taka sama, albo o 1 większa/mniejsza.
Światów z nietypowym ustawieniem prędkości jak 4/1/1 nie było od 7 lat, a 1/4/4 nie było... nigdy.
Światy z jakimikolwiek innymi ustawieniami też nigdy, aż do teraz nie pojawiły sie w grepo(chyba, że coś przegapiłem, to proszę mnie poprawić). Nie liczę oczywiście światów bez zakończenia, jak hiperborea, achilles czy mochlos.

Dlatego moja propozycja to wprowadzić większe urozmaicenie w ustawieniach światów, w tym większą liczbę światów "specjalnych", na specjalnych zasadach.
Co mam konkretnie na myśli?
1.Światy o prędkości bazowej znacznie odmiennej od prędkości handlu/jednostek np. 1/4/4, 4/1/1, 1/5/1 czy nawet 6/2/2 .
2.Światy z specjalnymi ustawieniami jak a)Światy o zwiększonej produkcji łask b)Światy "mityczne" o zwiększonej sile ataku i obrony mityków c) Światy "bobowe" o zwiększonej produkcji z kopalni d) Światy "dla agresorów" o zwiększonej sile ataku wszystkich jednostek f) Światy "obronne", z niewielkim bonusem do wartości obronnej wszystkich jednostek g) Światy "dla bohaterów" o tańszym koszcie rekrutacji i podnoszenia poziomów bohaterów lub zwiększoną liczbą monet z misji

Oczywiście to tylko niektóre z pomysłów, które "na szybko" wpadły mi do głowy, chętnie posłucham innych pomysłów na nietypowe ustawienia.
Ps. Świata bez eventów/zlota nie wymieniłem celowo, bo inno takiego nie wypuści.
Ps.2 Miałem w głowie jeszcze h) Światy wojowników, o podwojonej liczbie otrzymywanych punktów walki. Ale to mogło by się skończyc nie światem wojowników, a światem złomu.
 
Ja ogólnie jestem przeciwnikiem morali, uważam, że to coś, co powinno się pojawiać bardzo rzadko. Raz na rok np.
Szczególnie uwzględniając fakt, że zamiast pomagać słabszym graczom to są de facto nadużywane i wykorzystywane jako broń.
Ale z jakiś powodów twórcom zależy by były normalnym elementem gry i ciężko to raczej zwalczyć.
 

DeletedUser32517

Guest
Taką różnorodnością dla gry byłby serwer z wyłączoną opcją zorganizowania festynu miejskiego i występów teatralnych. Jedyna możliwość zdobywania pkt kultury byłaby tylko poprzez pochody triumfalne i organizacje igrzysk olimpijskich bo wiadomo że hajs musi się zgadzać #innogames.
Żeby tak jeszcze bardziej podrasować serwer można by jeszcze jakiś delikatny bonus do ataku dać. Coś na wzór bonusu jaki dostaje się w ramach zwycięstwa sojuszu w grepolympi (tylko mniejszym ten sam jak dla mnie byłby z byt przesadzony a nie byłoby możliwości jego zbalansowania czasem trwania tak jak jest to rozwiązane w evencie)

Byłby to serwer nastawiony pod graczy lubiących grać offem, lubiących podbijać... Jest serwer na którym można sobie spokojnie bobować nie martwiąc się o stracenie miasta. (Hiperborea jeśli dobrze pamietam) Dlaczego by nie stworzyć czegoś w pewnym sensie przeciwnego? Serwerów w których deff gra pierwsze skrzypce jest już znacząca ilość. A w końcowym etapie serwera (mam na myśli zakończenie z cudami) zawsze bardziej opłaca się grać deffem i klikać festyny czekając aż przeciwnik nabije nam pw atakiem na wyspy z cudami które w znacznym stopniu są skazane na porażkę.


Jedyny kłopot byłby chyba tylko taki że Teatr straciłby racje bytu na takim serwerze. Być może też dałoby rade jakoś zablokować opcje jego budowy (albo stworzyć nowy budynek specjalny??) lub po prostu najzwyczajniej gracze sami by ogarneli że jest nie potrzebny. Sam nie wiem

Wydaje mi się znalazłoby się wielu chętnych na taki świat. Co byłoby też zależne rzecz jasna od ustawień ale ten kłopot sami gracze mogliby rozwiązać biorąc udział w ankietach z wyborem ustawień które miały już miejsce. Coś nowego i wartego chyba przedyskutowania
 
Taką różnorodnością dla gry byłby serwer z wyłączoną opcją zorganizowania festynu miejskiego i występów teatralnych. Jedyna możliwość zdobywania pkt kultury byłaby tylko poprzez pochody triumfalne i organizacje igrzysk olimpijskich bo wiadomo że hajs musi się zgadzać #innogames.
Żeby tak jeszcze bardziej podrasować serwer można by jeszcze jakiś delikatny bonus do ataku dać. Coś na wzór bonusu jaki dostaje się w ramach zwycięstwa sojuszu w grepolympi (tylko mniejszym ten sam jak dla mnie byłby z byt przesadzony a nie byłoby możliwości jego zbalansowania czasem trwania tak jak jest to rozwiązane w evencie)

Byłby to serwer nastawiony pod graczy lubiących grać offem, lubiących podbijać... Jest serwer na którym można sobie spokojnie bobować nie martwiąc się o stracenie miasta. (Hiperborea jeśli dobrze pamietam) Dlaczego by nie stworzyć czegoś w pewnym sensie przeciwnego? Serwerów w których deff gra pierwsze skrzypce jest już znacząca ilość. A w końcowym etapie serwera (mam na myśli zakończenie z cudami) zawsze bardziej opłaca się grać deffem i klikać festyny czekając aż przeciwnik nabije nam pw atakiem na wyspy z cudami które w znacznym stopniu są skazane na porażkę.


Jedyny kłopot byłby chyba tylko taki że Teatr straciłby racje bytu na takim serwerze. Być może też dałoby rade jakoś zablokować opcje jego budowy (albo stworzyć nowy budynek specjalny??) lub po prostu najzwyczajniej gracze sami by ogarneli że jest nie potrzebny. Sam nie wiem

Wydaje mi się znalazłoby się wielu chętnych na taki świat. Co byłoby też zależne rzecz jasna od ustawień ale ten kłopot sami gracze mogliby rozwiązać biorąc udział w ankietach z wyborem ustawień które miały już miejsce. Coś nowego i wartego chyba przedyskutowania
I jeszcze jakieś egzotyczne ustawienia prędkości tak by Słonik był zadowolony i można grać :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry