[Potwierdzony i zgłoszony] widok wyspy

  • Rozpoczynający wątek krzysztof.zona
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Znalazłem kolejny błąd a mianowicie:

Gdy pozamykamy wszystkie okna oczom naszym ukazuje się wyspa na której znajdują się miasta. Chcąc przesunąć mapę, aby zobaczyć jakie miasta znajdują się na sąsiednich wyspach klikamy i przytrzymujemy lewy klawisz myszy. Wtedy możemy przesunąć całą mapę. Jednak gdy przypadkowo klikniemy na plac budowy cudu świata, miejsce w którym możemy założyć miasto, informację o wyspie, bądź na jakiekolwiek miasto i spróbujemy przesunąć mapę to mapa się nie przesunie. W zamian za to zrobi się cień np. placu budowy, tak jak byśmy chcieli przenieść plik z miejsca na miejsce (metoda przeciągnij upuść). Po puszczeniu klawisza myszy i przesuwając myszką w górę, w dół lub na boki mapa będzie wędrowała wraz przesuwaniem myszy. Wszystko by było dobrze gdyby po dojechaniu do którejś z krawędzi monitora mapa się dalej przesuwała. Jednak tak się nie dzieje. Dopiero po kliknięciu klawiszem myszy wszystko wraca do normy. Aby przesunąć mapę musimy uważać aby nie kliknąć w miejscach o których napisałem wyżej. Jest to trochę irytujące gdy chcemy to zrobić szybko nie zwracając uwagi co znajduje się w danym momencie pod wskaźnikiem myszy.
 

DeletedUser

Guest
Odp: widok wyspy

Ja nie mam takich problemów, u mnie wszystko działa prawidłowo, bez względu na to gdzie kliknę to mapę przesunę bez problemu. Wyczyść cache i wyłącz dźwięki w ustawieniach jeśli masz włączone.
 

DeletedUser

Guest
Odp: widok wyspy

Ja nie mam takich problemów, u mnie wszystko działa prawidłowo, bez względu na to gdzie kliknę to mapę przesunę bez problemu. Wyczyść cache i wyłącz dźwięki w ustawieniach jeśli masz włączone.

Jestem informatykiem. Używam firefoxa. System operacyjny linux. Dbając o własną prywatność mam włączony tryb prywatny. Nie zapisują się żadne ciasteczka, jak i historia przeglądania. Dźwięków nie używam, ponieważ są one delikatnie mówiąc nieciekawe. Fakt. Na Chromium nie ma z tym żadnego problemu. Pewnie dlatego u Ciebie jest wszystko dobrze. Natomiast w "lisku" nie działa to poprawnie. Nie wiem jak to wygląda w IE, ponieważ nie sprawdzałem. W tej samej przeglądarce pod windowsem występuje ten sam problem, więc nie jest to też wina systemu operacyjnego. Ciekaw jestem czy inni gracze mają ten sam problem.
Pozwólcie się wypowiedzieć innym użytkownikom, którzy używają różnych przeglądarek i różnych systemów operacyjnych.

Ps.
Nie zamierzam się "przesiadać",
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser17557

Guest
Odp: widok wyspy

Skoro korzystasz z Chromium w Pingwinku, to w Windzie może też? ;)
taka sugestia.... :p

sądzę, że zależy to od przeglądarki.
.....
sprawdziłem.
tak. to zależy. Rzeczywiście w Firefoxie tak się dzieje. Sprawdziłem jeszcze w IE - tam nie ma tego błędu.
Do tego w Lisku kiedy zrobimy tak jak opisał Autor tematu i puścimy klawisz myszy mapa będzie się 'przewijać' mimo tego, że żaden klawisz nie jest wciśnięty. Co przy energicznych ruchach myszki jest dosyć ciekawe..... ;)
Sądzę, że to wyczerpuje temat.
...
Albo i nie. Mógłby może ktoś sprawdzić jeszcze w Operze. To też, jak sądzę, całkiem popularna przeglądarka.
 

DeletedUser

Guest
Odp: widok wyspy

Skoro korzystasz z Chromium w Pingwinku, to w Windzie może też? ;)
taka sugestia.... :p

Nie korzystam z Chromium, nie korzystam też z okienek. Chromium zainstalowałem tylko aby sprawdzić czy problem występuje i tam. Mam dwa laptopy. Drugiego używa inna osoba. Na nim jest co prawda windows, jednak również firefox.
 
Odp: widok wyspy

Rzeczywiście na Firefox występuje ten problem - zostało to już zgłoszone. Dzięki za informację :)
 
Do góry