[Omawiane] Wielkie budowle

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser22386
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser22386

Guest
Mam pytanie odnośnie wielkich budowli, tzn. które najlepiej budować w swoim głównym mieście a które w następnych. Bo tyle że nie opłaca się budować teatru wydedukowałem sam ale mam dylemat czy brać bibliotekę i mieć silniejszą ale mniej liczną armię czy np. łaźnie albo latarnię? I czy faktycznie najlepiej w drugiej grupie robić wyrocznię?
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Wielkie budowle

Ja osobiście po lewej stronie robię zawsze łaźnie., najbardziej opłacane.
Biblioteka jest zbędna jeśli odpowiednio zarządza się punktami kutury i nie bada śmieci takich jak skrócenie budowy w senacie np
Latarnia i teatr tak samo zbędne gadżety.
po prawej z reguły nie badam nic by nie zabierać sobie ludzików których wykorzystać można na wojsko, chyba że miasto jest typowo defowe w jakiejś zagrożonej okolicy to wtedy stawiam mur na 25 oraz wieżę, jeśli miasto bezpieczne czy mam pełno miast dookoła to nawet muru nie robię:d

SUma sumarum polecam ŁAŹNIE i WIEŻĘ ale tylko wtedy kiedy to konieczne:)
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Wielkie budowle

Mam pytanie odnośnie wielkich budowli, tzn. które najlepiej budować w swoim głównym mieście a które w następnych. Bo tyle że nie opłaca się budować teatru wydedukowałem sam ale mam dylemat czy brać bibliotekę i mieć silniejszą ale mniej liczną armię czy np. łaźnie albo latarnię? I czy faktycznie najlepiej w drugiej grupie robić wyrocznię?

No to proponuje nie wydedukować bo to źle Ci wyjdzie. Bardzo mnie ciekawi jak chcesz mieć silną armie stawiając bibliotekę?

Co do budynków to jest to bardzo indywidualna sprawa pod danego gracza i jego taktykę. Jak pewnie zauważyłeś każdy robi inaczej.

teatr - no cóż wg mnie jest to bardzo ważny budynek choc ja go nie stawiam ale polecam go każdemu kto chce byc TOP-1. W tej grze miasta zdobyć to nie problem ale zawsze brakuje nam slotów a ten budynek daje Ci je przy niskim wysiłku.

Biblioteka - ten budynek to porażka i nie widzę sensu go stawiana. Tak jak napisała Londi można sobie bez niego poradzić.

łaźnia - no przydatny budynek ale nie powiedział bym że jedyny rozsądny po tej stronie.

Latarnia - jak dla mnie jeden z lepszych budynków po tej stronie. Szybkośc jest dla mnie kluczowa w tej grze a dzięki niemi jestem bardzo szybki.

Placówka Handlowa - jak to się mówi przyjdzie rada będzie potrzebna i placówka handlowa. Na ere Cudów idealna.

Wyrocznia - jak ns interesuje kto nas szpieguje i kiedy. Ale czy te informacje są aż tak ważne żeby stawiać ten budynek? myślę że nie

reasumując:

Stawiaj te które sa Ci w danej chwili potrzebne i uważasz że naprawdę coś Ci dadzą.

ps. jak bym miał łaźnie po lewej a latarnie po prawej to nie miał bym dylematu :)


wieża - jak mam naprawdę problemy to stawiam a tak to sobie olewam. Masz miasta na froncie to warto ją mieć.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4218

Guest
Odp: Wielkie budowle

Ja osobiście mam wszędzie latarnie (obojętnie jaki szybki świat) i w 90% przypadkach wieżę, bo jestem raczej deffowym graczem i jakoś tak wypada, że przeważnie mam miasta otoczone czerwonymi kropeczkami :)
 

DeletedUser15386

Guest
Odp: Wielkie budowle

Ile graczy, tyle możliwości.
Ze swojego punktu widzenia zawsze stawiam Łaźnie i Wieżę, bo bez znaczenia czy to miasto off czy deff to pozwala mi to na posiadanie większej ilości wojska i jednocześnie lepsza obronę danego miasta w chwilach grozy.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wielkie budowle

Ja mam teatr, i jest całkiem przydatny. Mam jedno miasto daleko od pozostałych i nie jest mi zbytnio przydatne, więc nabijam nim sloty, robiąc ciągłe festyny i występy teatralne. Jedyny nieprzydatny budynek moim zdaniem to biblioteka i może wyrocznia, której nie budowałem, więc nie wiem. Najczęstsza kombinacja to łaźnie i wieża, ale nie uważam, że nie ma nic lepszego. Ja przy małej ilości ludzi (bez łaźni) daję radę, ale mam slotów mało, a nie problemy z przejęciem miasta. Dobry jest też boski posąg, bo potem ma się full łask i są pod ręką kiedy się chce.
 
Do góry