[Wyjaśnione] Wiki - liczba mieszkanców

  • Rozpoczynający wątek Lukasz1440
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Cześć
Patrząc na wiki w budynki obok wymaganych surowców jest liczba potrzebnych mieszkańców [np 73,1 (+2,9)]. Jak bym chciał sobie policzyć ile wyniesie mieszkańców na rozbudowę to jak to zrobić ?
Kiedyś w wiki było normalnie 3, 2 czy 4 mieszkańców na budynek.
 

DeletedUser22713

Guest
Gdzie masz te ułamki? ja mam normalnie... wchodzę np. w świątynię i widzę ile do jakiego poziomu jest potrzebne mieszkańców
 

DeletedUser

Guest
Odp: Re: Wiki - liczba mieszkanców

w świątyni jest normalnie ale w kamieniołomie już nie

- - - Automatycznie połączono posty - - -

port, akademia, świątynia - tutaj jest normalnie reszta to z przecinkiem
 

Sapcio

Zespół Grepolis
Odp: Re: Wiki - liczba mieszkanców

Podczas jednej z aktualizacji wymagania na poszczególne poziomy budynków zostało zmienione. Jednym z efektów tego jest zmiana liczba mieszkańców w sposób podany obecnie na wiki.
Dodajemy według części dziesiętnych.
 

DeletedUser22713

Guest
Re: Odp: Re: Wiki - liczba mieszkanców

Eee no ok, ale w praktyce nie ma dziesiątych części mieszkańców tylko całkowita ilość...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Re: Wiki - liczba mieszkanców

Czyli koszary na 30 poziomie zabiorą mi 83,2 (+3,6) = 86,8 mieszkanców ?
czyli kawałek nogi mam jeszcze na rozbudowę portu :D
wszystko się ze sobą łączy ?
jak teraz dodam liczbe mieszkanców z każdego poziomu u mnie w polis to wyjdzie pełna liczba czy z przecinkiem ?
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Re: Wiki - liczba mieszkanców

Trudno uznać to za wyjaśnione, skoro powoduje błędy...

U mnie ostatnio miałem jedno miasto, gdzie na początek wybudowałem określoną liczbę wojowników+transów (sprawdzona liczba z innych miast) i budowałem miasto...no i się okazało, że w senacie pokazuje, że potrzeba na 30lv koszar 4 wolnych mieszkańców, a mi zostało 3. W drugim mieście zabrakło mi kiedyś surki na 3 wojowników, aby przeprowadzić rekrutacje mojej stałej liczby woja w mieście. Miasto też podnosiłem do góry i tak samo jak poprzednio miałem 30lv koszar do wbicia...gra pokazuje, że mam 6 wolnych mieszkańców, wrzucam budowę koszar (w teorii zajmujących 4 wolnych mieszkańców), a w okienku z wolnymi mieszkańcami mam 3.

Czyli coś jest nadal nie tak z tym dodawaniem "ułamków ludności"...

PS: Także jak ktoś chce sobie rozbudować miasto, to niech robi to przed rekrutacją wojsk...inaczej można się przeliczyć trochę.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Re: Wiki - liczba mieszkanców

Na taką odpowiedź czekałem. Czyli trzeba po swojemu rozbudować polis i wtedy określić liczbę mieszkańców na wojo. Wiki bardzo pomocne
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Re: Wiki - liczba mieszkanców

Problem z koszarami i ich rozbudową na 30lv jest taki, że na 29lv zajmują one 79,6 mieszkańców...gra to zaokrągla w górę do 80 mieszkańców i tak liczy. Rozbudowa na ten 30lv zajmuje 3,6 wolnych mieszkańców...co gra zaokrągla do 4 i tak pokazuje w senacie. Po niezbyt skomplikowanym działaniu otrzymujemy 79,6+3,6=83,2 wolnych mieszkańców...co gra zaokrągla do 83 mieszkańców.

Stąd bierze się różnica:
Po zaokrągleniach 83-80=3 wolnych mieszkańców
Potrzeba na budowę jednak 3,6 wolnych mieszkańców, co gra w senacie zaokrągla do 4 i stąd się bierze różnica

Takich przypadków pewnie jest więcej...ten akurat osobiście mnie dotknął i stąd ta analiza mała.
 

Sapcio

Zespół Grepolis
Odp: Re: Wiki - liczba mieszkanców

Liczba mieszkańców w grze jest zaokrąglany i dlatego powoduje to czasem takie dziwne sytuacje jak opisał DonBeker.
Pokazywało w zaokrągleniu 6, a było np. 5,6. Koszary pokazują 4, a jest 3,6 i wyniku tego wychodzi nam co innego niż licząc po całości.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Re: Wiki - liczba mieszkanców

No i właśnie rodzi to duże wątpliwości...potem mamy takie sytuacje, a nie inne. A już nie wspomnę, że samo wprowadzenie "ułamkowej liczby ludności", to dla mnie kompletna abstrakcja.

Miasta mają określoną liczbę wolnych mieszkańców. Każdy wojak/statek/mityk wymaga określonej liczby wolnych mieszkańców, aby przeprowadzić rekrutację danej jednostki...dlatego nie rozumiem, co kogoś podkusiło, aby w poszczególnych budynkach wprowadzać ułamkowe wartości. Przecież to z logiką ma niewiele wspólnego...
 
Odp: Re: Wiki - liczba mieszkanców

Gdybym tu nie zajrzal to bym nie wiedział o tym, tylko gdzie tu logika? Człowieka dzielić na części?? Noga i połowa tułowia będzie pracować w porcie, a głowa z jedną ręką w gospodzie?
 

DeletedUser22713

Guest
Re: Odp: Re: Wiki - liczba mieszkanców

Głowy muszą być w senacie i akademii, ręce w kamieniołomie, a nogi z resztą rąk w kopalni srebra
jak to nie ma sensu, to poprostu nowoczesny podział pracy :)
 
Odp: Re: Odp: Re: Wiki - liczba mieszkanców

a ciul z tym , wolałbym tego nie wiedzieć :)
i tak zawsze obniżam budynki do takiego lvl by zaoszczędzić jak najwięcej ludu np. senat do 9-10 lvl i port lub koszary do 1 lvl , nie ma co przemęczać ludzi , a właściwie ich części ciał
smiley_emoticons_lol.gif
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Re: Odp: Re: Wiki - liczba mieszkanców

To jest normalne posunięcie przez pierwsze 5 miesięcy gry...potem jednak jest miesiąc, aby przygotować się do cudów (o ile ktoś chce je budować) i trzeba jednak kilka rzeczy podnieść na maksa. A wtedy człowiek się irytuje, że mu wolnych mieszkańców brakuje, aby rozbudować miasto. Trzeba specjalnie rozbić jednego wojaka, aby zbudować budynek i wtedy z łaski możemy sobie tego wojaka odbudować...za grosz logiki w tym nie ma i czekamy, co nowego nam Inno zaproponuje w tej kwestii, bo problem jest zgłoszony...ale jak się człowiek przyjrzy zgłoszeniom, to niektóre już baaaardzo długo pozostają bez odpowiedzi:/
 
Do góry