[Omawiane] Wojska off i deff.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser29989
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser29989

Guest
Cześć, jestem tutaj nowy. Chciałbym dowiedzieć się jak zbudować swoje miasto pod deffa, a jak pod offa. Potrzebuję albo nauczyciela albo linku do poradnika i to w miarę takiego aktualnego i dobrego zarazem. Gram na Sestos.
 

DeletedUser27444

Guest
Zaraz się tu pojawi Don i Ci wszystko wytłumaczy :)
Ale to nie jest takie proste jak off i deff ...
Najprostsze dwa przykłady
1. Deff lądowy klasyczny w proporcji 1 szerki , 1 łuki , 2 hopki musisz postawić koszary na 20 i więcej , port raczej nisko , gospodarstwo i magazyn na max , łaźnia , kopania srebra wysoko , kamień i drewno ciut niżej ...
Badania to już wg logiki Ceramika , Instruktor , Obowiązek służby , Pług , Koje , Szybki transport ...
I to mniej więcej podstawa .. ale
Jeżeli te miasto jest blisko frontu to musowo Mur na maxa i Wieża , badania Taran i Falanga (po co Taran? jak ci murek zburzą to birki ostatnią deską ratunku będa )
Badanie Łup jeżeli nie jesteś na posadzie państwowej też się przyda.

2.Deff morski Biremki tutaj port wysoko , koszary minimalnie , gospodarstwo i magazyn na max , łaźnia , kopania srebra nisko , kamień i drewno na maksa ...

I znów czy to miasto jest na zapleczu czy frontowe ? Jak frontowe to murek , wieża i badania taran i falanga ....
Jak zaplecze to na murek szkoda ludków ... często lepiej zrobić tą setkę więcej birek niż murek trzymac wszedzie ...
Ale to wszystko kurdę zależy nie tylko od tego jaka specjalizację miasto ma mieć ale od tego gdzie leży, a to się zmienia ..
Im bliżej frontu tym wyzszy murek etc ...
Dla Offowych miast ważniejsza jest specjalizacja i umiejętne wybranie badań i wysokości rozbudowy budynków bo każda setka woja zaoszczędzona na budynkach ,a puszczona w ataku zwiększa efektywność tego ataku.
Dla Deffowych miast specjalizacja nie jest już taka ważna bo nie ma problemu żeby z dwóch czy więcej miast nie wysłać wsparć do jednego miasta , podczas gdy kazdy atak wchodzi samotnie.
Ale sam zobaczysz gdy miasto osiągnie 17k że woja w nim to dużo nie ma ...więc cała strategia budowy to ciągły balans pomiędzy szybkością zdobywania surki i szybkością rekrutacji ,a ilością wolnych ludków na woja .
 

DeletedUser28011

Guest
Zaraz się tu pojawi Don i Ci wszystko wytłumaczy :)
Ale to nie jest takie proste jak off i deff ...
Najprostsze dwa przykłady
1. Deff lądowy klasyczny w proporcji 1 szerki , 1 łuki , 2 hopki musisz postawić koszary na 20 i więcej , port raczej nisko , gospodarstwo i magazyn na max , łaźnia , kopania srebra wysoko , kamień i drewno ciut niżej ...
Badania to już wg logiki Ceramika , Instruktor , Obowiązek służby , Pług , Koje , Szybki transport ...
I to mniej więcej podstawa .. ale
Jeżeli te miasto jest blisko frontu to musowo Mur na maxa i Wieża , badania Taran i Falanga (po co Taran? jak ci murek zburzą to birki ostatnią deską ratunku będa )
Badanie Łup jeżeli nie jesteś na posadzie państwowej też się przyda.

2.Deff morski Biremki tutaj port wysoko , koszary minimalnie , gospodarstwo i magazyn na max , łaźnia , kopania srebra nisko , kamień i drewno na maksa ...

I znów czy to miasto jest na zapleczu czy frontowe ? Jak frontowe to murek , wieża i badania taran i falanga ....
Jak zaplecze to na murek szkoda ludków ... często lepiej zrobić tą setkę więcej birek niż murek trzymac wszedzie ...
Ale to wszystko kurdę zależy nie tylko od tego jaka specjalizację miasto ma mieć ale od tego gdzie leży, a to się zmienia ..
Im bliżej frontu tym wyzszy murek etc ...
Dla Offowych miast ważniejsza jest specjalizacja i umiejętne wybranie badań i wysokości rozbudowy budynków bo każda setka woja zaoszczędzona na budynkach ,a puszczona w ataku zwiększa efektywność tego ataku.
Dla Deffowych miast specjalizacja nie jest już taka ważna bo nie ma problemu żeby z dwóch czy więcej miast nie wysłać wsparć do jednego miasta , podczas gdy kazdy atak wchodzi samotnie.
Ale sam zobaczysz gdy miasto osiągnie 17k że woja w nim to dużo nie ma ...więc cała strategia budowy to ciągły balans pomiędzy szybkością zdobywania surki i szybkością rekrutacji ,a ilością wolnych ludków na woja .
XD bliżej frontu to mur na maxa tylko słupy tak robią.
 

DeletedUser27444

Guest
To zależy kogo słupem nazywasz ... na ten moment fakt że już koniec świata ale jednak jestem drugi w ataku na Farsali ... A ja tak staram się robić...
Choć wielkość miast średnio mam ciut powyżej 14k choć w TOP15 Eko oprócz mnie nikt poniżej 15k średnio na miasto nie ma....
 

DeletedUser22713

Guest
obydwaj macie rację, z tym że gregori pisze o starym systemie
 

DeletedUser27444

Guest
obydwaj macie rację, z tym że gregori pisze o starym systemie
O starym .... na ten temat się nie wypowiadam
smiley_emoticons_lol.gif

Ale pytanie było od gościa z Sestos.. czyli nowy
 

DeletedUser19924

Guest
Ja tam nie będę się Wam tutaj wtrącał w dyskusję :) To jest temat rzeka, pisać można wiele i każdy medal ma tutaj dwie strony jak zauważono. A mi się jakoś nie chce produkować
smiley_emoticons_oh-no2.gif


Jednak jak kolega pyta o grę na nowym systemie, to nie róbcie mu tutaj wody z mózgu i nie opowiadajcie bajek. Tutaj mur to podstawa na froncie...a im szybciej wstaje z kolan, tym lepiej.
 

DeletedUser22713

Guest
Ale być może kolega wiecznie na nowym grał nie będzie, poza tym zaglądają tu też początkujący ze starego systemu dlatego myślę że warto wspomnieć obie opcje z zaznaczeniem która jest do czego, żeby potem podążając za radą nie robili głupot ;)
 

DeletedUser19924

Guest
No to wiesz, w FAQ można taki poradnik zrobić (czy poprawić istniejący, bo chyba był, ale się zdezaktualizował ostatnio)...a tutaj pytanie było na temat Sestos jednak:)
 
Do góry