World of Tanks - Temat zbiorczy.

  • Rozpoczynający wątek Pables
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Gra MMORPG. Chwilowo to jest Beta klozetowa na zaproszenie, ale na dniach ma być wersja Open Beta. Warto zajrzeć i pograć. Jest to gra w realiach II wojny światowej - b. dużo czołgów, upgradów i innych bajerów.
Gra jest podzielona na bitwy drużynowe. 2 drużyny spotykają się na polu bitwy i próbują zdobyć flagę przeciwnika. Niby proste. Jednak dzięki różnorodności pojazdów rozgrywka nie nudzi się.

Pojazdy dzielą się na:
Czołgi (light, medium, heavy)
Niszczyciele czołgów(tank destroyers, czyli tzw td-ki ;])
Artylerie(ciekawe celowanie)

Jest oczywiście pole widzenia czołgów i specjalizacje. Np. light idą jako scouty, żeby namierzyć cele dla arty. Amunicja szybko się kończy, także też trzeba z nią ostrożnie (niektóre artylerie mają tylko 15 ammo, ale z kopem ;])

Całość gry podzielona jest na tzw. Tiery, żeby w miarę wyrównać. Zarabia się kasę i dostaje doświadczenie.
Istnieje również system zbierania doświadczenia przez załogę czołgu/td/arty.

W pełnej wersji będzie jeszcze dostępny system klanowy, ale jeszcze nie wiadomo jak będzie wyglądał, ale są już przecieki. W tej chwili jest możliwość chatowania, pw oraz zawiązywania trzy osobowego plutonu. To się przydaje, gdyż trudno trafić na qmpla, gdy online jest 5k osób w ok. 150 aktywnych grach ;] Członkowie plutonu grają razem w tej samej drużynie.

Warto zerknąć jak tylko wyjdzie Open Beta, gdyż do closed już raczej nie można się zapisać (ale na kilka dni kto by chciał).

Informacje są na stronie World of Tanks. Radzę sprawdzić serwer US/EU, a nie rosyjski ;] - tu są 'nasi' :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Ano, zauważyłem. Zdobyłem klucz do closed beta i powiem, że mega wciągająca :D Przyznam, że nie mogę się doczekać full release. Nawet polskie czołgi mają się znaleźć w pełnej a jak czytałem ich faq na oficjalnej stronie to przyszłości chcą dodać piechotę. tylko ciekaw jestem jakby to miało wyglądać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
chyba też zacznę grać, jak wejdzie Open Beta...
jak wejdzie piechota na pewno piechurem zostanę ;P
 

DeletedUser

Guest
W klozecie nie - dostajesz 150 na dzień, ale w open już zostanie tylko kupowanie.

Ale mam radę - nie bierz czołgów za golda. Są tanie, więcej expa możesz dostać i mniej kosztują naprawy, ale nie można upgradów robić.

Kolejna rada - ammo za golda - jest nie przydatne, za dużo kosztuje.

Warto montować moduły w lepszych czołgach oraz gaśnicę, apteczkę i zestaw naprawczy.

No i jeszcze jedno - maszynką do robienia kasy jest VK3601 - z działem 88 mm. Ja tym dziadem jeżdżę i jestem zadowolony ;]

A co do piechura - to najgorszy pomysł ;] Zepsuje klimat...
 

DeletedUser

Guest
Nie wiem. może chodziłoby o np. ewakuacje załogi z czołgu i np. dobicia jej przez karabin maszynowy, który niby czołgu jest ale nie można go użyć zresztą na co taki przeciwko innym pancernym żelastwem.

Ja akurat używam czołgi radzieckie. Na początku lekkie ale teraz zmieniam na niszczyciele czołgów.
 

DeletedUser

Guest
warto iść na IS - te są dobre, ale niestety trzeba nieco kombinować jak ma się KV - najgorszy czołg w grze. Powolny i słaby w swoim Tier. Ja rozwalam go 2 strzałami z mojego VK3601 :D

Fajne też są leopardy - są jak osy - żądlą, są... powiedzmy denerwujące i szybkie przez co trudno je trafić i wymanewrować.
 

DeletedUser

Guest
A nie zachodzi ciebie czasem od tyłu czołg lekki nie rozwala. Mi to się ostatnio często zdarza w dodatku ciągle trafiam na bitwy gdzie artyleria po mojej stronie nie myśli ;p
 

DeletedUser

Guest
Zdarza się. Jest takie sprytne urządzenie zwane bakiem paliwa. Zapoznaj się z nim jak spotkasz się z tygrysem :D

Co do td, to wystarczy strzał w gąsienicę z zapalającego(HEAT) i już jesteś unieruchomiony. Później ktoś podjeżdża od tyłu i ładuje w Ciebie normalnym ammo. Fajna strategia, którą ja stosuję.

Kiedyś zdarzyło się, że byłem najlepszym czołgiem w rozgrywce. Ja w swoim dzielnym VK3601 przeciwko 1 arty i chmarą lekkich, w czym połowie traktorów :D

No to ruszam do przodu i z 2/3 prędkości jadę na bazę przeciwnika. Kursorów nie ruszałem tylko obracałem wieżyczkę. To tu strzeliłem - 100% i kill, to tam - 99%. Reszta mojego teamu gdzieś się podziała.
Nagle z wszystkich stron ruszyło na mnie z 10 wrogich jednostek i zaczynają strzelać. Żałosne - pociski odbijają się, a ja jadę dalej:D. No ale udało im się mnie uszkodzić - 99% zdrowia zostało. No i się wkurzyłem ;]
Ruszyłem na jednego z nich i z tarana ;] No i mam killa :D
Nie zauważyłem tylko, że 1 traktor skradł się za mnie i podjechał na kilka centymetrów - no nie miałem szans - 98% zdrowia :D
Niestety nie udało mi się zabić wszystkich, bo mój team postanowił bazę zdobyć. Ale screen, który qmpel zrobił był przedni. Widać na nim mój VK a dookoła jak muchy krążyły traktory ;]

To była gra :D
 

DeletedUser

Guest
ach te loltraktory. Generalnie znam ten słaby punkt tygrysa z wielu gier symulator podobnych. Najbardziej jednak pamiętam medal of honor allied assault kiedy trzeba było pod te tygrysy się zakraść. W praktyce najsłabszym punktem czołgu jest jego tylni pancerz. Potem pancerze boczne ale możesz unieruchomić gąsienice i najtwardszy pancerz przedni. Najczęściej jednak najsłabszym jest pancerz górny np na wieżyczce. Dzisiaj miałem taki wątek, że pędził na mnie najcięższy z czołgów lekkich T-46 za 100%. Nim się obejrzałem nadleciał z góry pocisk i został z niego tylko wrak. Po jednym strzale stracił 100% a ...gracz trochę pobluzgał. Artyleria jednak jest kusząca ale chyba jednak wolę niszczyciele czołgów.
 

DeletedUser

Guest
nie zawsze... w niektórych czołgach są takie upgrade wieżyczki, że jest ona jednym z najsilniejszych punktów czołgu. Dlatego warto unieruchomić zapalającymi, a jeżeli nie masz, to zawsze możesz strzelić zwykłym pociskiem a później taranem go :D
no i zajeżdżasz od tyłu i wrzucasz mu te czopki w bak...

a arty warto wypróbować, żeby wiedzieć jak się gra...
 

DeletedUser

Guest
generalnie ciężko cokolwiek staranować bo jeszcze jade lekkim czólgiem
 

DeletedUser

Guest
Jadąc traktorem i mając 100% walnąłem w tygrysa I, w bak(miał coś koło 5%) i zaliczyłem double kill:D
 

DeletedUser

Guest
tak właśnie przekonałem się ba własnej skórze co to sprytny loltraktor
 

DeletedUser

Guest
Pables pod jakim nickiem grasz?

PS. Sorry za post pod postem
 

DeletedUser

Guest
Szlachcico, ale chwilowo mam problem z laptopem - dopóki nie zakupię nowego będę musiał się wstrzymać z grą :(

Dzisiaj kończy się I Turniej Międzynarodowy :D Zobaczymy jak będzie. Są półfinały. W tej chwili tabela wygląda tak:

01.10 19:00 (CET) 1st PAD-Polish Vodka Squad : Czechoslovakia
01.10 19:00 (CET) Pirates : Red Tide (Russian Team)

Pierwsza kolumna to czas rozgrywek, w nawiasie wg jakiego czasu. Zobaczymy jak nasi sobie poradzą w dniu dzisiejszym.

Finał ma być na youtube(tak przynajmniej mówią).

Poza tym do wawy ma przybyć ekipa WoT (bodajże 11 października). Można będzie się nieco popytać o to, co będzie nowego w Full.
 

DeletedUser

Guest
No mają być 11 października w Wawie i w Paryżu. Ja tam i tam mam daleko więc ni ma co. Swoją drogą bardzo ekskluzywnie traktują Polskę co widać.

Wczoraj to miałem dzień pecha do czołgów KV. Zawsze jak krążyłem moim lekkim T-46 to zawsze na pierwszy strzał mnie niszczyli.
 

DeletedUser

Guest
Ja tam używam nadal VK3601 - rozwala wszystko i uszkadza nawet mausa i is-7 :D Chociaż uszkodzenie na poziomie kilku % jest za małe na takich kolosów, to można ich unieruchomić.
Podkusiło mnie ostatnio też coś na grilla, także od czasu do czasu grilluję ludzi :D
 
Status
Zamknięty.
Do góry