[Nowość] Wraki

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser34371
  • Data rozpoczęcia

Co uważasz?

  • za

    Głosy: 6 66,7%
  • przeciw

    Głosy: 2 22,2%
  • obojętne

    Głosy: 1 11,1%

  • W sumie głosujących
    9
  • Ankieta zostanie zamknięta: .
Status
Zamknięty.

DeletedUser34371

Guest
Pomysł polega na tym, aby po każdej bitwie (obojętnie czy wygranej czy przegranej) móc wysłać ekspedycję, aby splądrować zniszczone statki. Nagrodę otrzymywałoby się według szczęścia (wyrażonego w procentach), a nie w zależności od tego ile statków (po obu stronach) zostanie zniszczonych. Aby móc wykonać to zadanie należy najpierw posiadać obojętnie jaki statek transportowy (wolny lub szybki) w ilości 1 sztuki, oraz 10 jakichkolwiek żołnierzy piechoty. Poniżej tabelka z nagrodami.

Szczęście​
Co znaleziono?​
Jak zadziałało?​
Jaka nagroda?​
35%Same deskiNie ma tego złego….+750% drewna
20%Baryłka z rumemPo pracy będzie zabawa+25% budynki
20%Dziennik pokładowyUzyskano wiedzę o armii wroga+25% rekrutacja
15%MapyAdmirał jest zachwycony30% poruszanie
5%LudziOgłoszono święto+5 ludzi do ogółu
5%KlejnotySenat wypłacił każdemu jego dolę+10 złotych monet


I jak?

Dodam, że jeśli macie jakieś sugestie czy propozycje, które można by dołączyć do tabelki to wpisujcie poniżej. Ja tylko dałem wstępny przykład, a nie jakieś "prawo" nie do zmiany.

Edycja:
Wraki można by plądrować raz na 6 godzin.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser29238

Guest
O ile wiem, to statki się topią bezpowrotnie, a wraków po prostu nie ma. W to miejsce można zbudować nowe. Dla mnie pomysł zupełnie nietrafiony.
 

DeletedUser34371

Guest
O ile wiem, to statki się topią bezpowrotnie, a wraków po prostu nie ma.

Nie zgodzę się. Za wikipedią:
"Wraki statków częściowo lub całkowicie zatopione na niewielkiej głębokości i utrzymujące się na wodzie lub tuż pod jej powierzchnią np. dzięki ładunkowi o dużym wyporze (drewno, puste beczki, itp.)....."

Link do pełnego artykułu:
Czym jest wrak
 

DeletedUser29238

Guest
To nie jest Wikipedia, tylko gra. Wraki owszem, są w grze. Brander - używana w czasie wojen flot żaglowych jednostka pływająca wypełniona materiałami łatwopalnymi (np. drewno, smoła, żywica, oliwa itp.), którą po opuszczeniu przez załogę i podpaleniu puszczano z wiatrem lub prądem w stronę okrętów nieprzyjaciela, aby wzniecić na nich pożar. Zazwyczaj wykorzystywano do tego wraki.
 

DeletedUser34371

Guest
Wraki owszem, są w grze (...) Zazwyczaj wykorzystywano do tego wraki.

Ale przecież Ty przedstawiłeś zupełnie inną koncepcję wykorzystania wraków. Widać to gołym okiem.
Chciałbym jeszcze zauważyć pewien istotny szczegół. Otóż, cytuję " Pierwszy znany przekaz dotyczy wielkiej bitwy między Francuzami a Flamandami, stoczonej w sierpniu 1304 r. pod Zierikzee. Hrabia Flandrii użył dwóch małych jednostek wypełnionych smołą, oliwą, tłuszczem i innymi materiałami łatwopalnymi, chcąc przy ich pomocy zniszczyć cztery ...". O starożytności nie ma tu mowy. Ale w porządku, nie nalegam :)

Link do całego artykułu:
Brandery - postrach drewnianych żaglowców
 
Nie wiem, co się tak tego nazewnictwa czepiliście, przecież wiadomo o co chodzi. To zawsze można dopracować.
Kolega gdzieś napisał, że nie gra długo, co za problem go nakierować, czego chcą gracze i w którą stronę warto iść.
 
ten pomysł jest ściągnięty praktycznie 1do1 z ogame,
zakładam że pierwsze 4 bonusy to czasówki,
5 ma działać jak opiekunka? czy jak ekspansja lądowa?
6 - inno nie będzie rozdawać płatnej waluty, nawet w takich ilościach,
// trzeba by tutaj zastosować jakiś wzór na % szans z ilością zniszczonych jednostek/wysłanych na "ekspedycje"
 
Status
Zamknięty.
Do góry