wspóldzielenie łącza a okupowane miasto

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser12047
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: wspóldzielenie łącza a okupowane miasto

A ja zaczynam mieć wrażenie, że ta dyskusja do niczego nie prowadzi. Doskonale Pan wie (albo powinien wiedzieć) , że dyskusja dotyczy konkretnych zachowan konkretnych graczy i zwłoki supportu w podjęciu decyzji.
Dlatego zapewne, iż Was interesuje tylko i wyłącznie konkretny przypadek, ja muszę na sprawę spojrzeć znacznie szerzej.

1. jeśli udowodnione zostanie, że gracz A wysłał ataki w momencie kiedy wiedział o okupacji przez gracza X, którego inne miasta atakuje osoba z którą współdzieli łącze (bo statek kolonizacyjny jego mieście był w momencie wysyłania ataków);
Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem to pytanie, ale wydaje mi się, że już udzieliłem na to odpowiedzi. W sytuacji atakowania zarówno miast gracza X, jak i okupacji przez niego założonych kluczowym jest udowodnienie, iż wysyłający takie ataki drugi gracz ze współdzieleniem wie, iż jest to okupacja gracza X. Jeśli nie taki był sens pytania, to proszę o doprecyzowanie.

2. jeśli jeden z graczy wysyła ataki na miasta gracza X bez odczekania 24h chciaż wie (lub powinien wiedzieć, a to przy dzieleniu łącza jest bez znaczenia patrz: wspieranie jednego gracza), że gracz z którym dzieli łacze rozbijał swoimi atakami okuację tego gracza w swoim mieście (przykład podany przez julinka)
Powinien odczekać 48 godzin.

I kolejne pytanie: dlaczego gracze angielscy są bardziej chronieni przez support przed nielegalnymi komendami niż polscy?
Nie są.

Pytanie poboczne
Rozumiem ze aby obejsc multikonciarstwo wystarczy zglosic do supportu ze sie posiada ip blokowe i dzieli internet z wieloma uzytkownikami,
swietna porada,brawo takich madrych odpowiedzi duzo graczy oczekiwalo
Nie wystarczy.


Edit: Uzupełnienie
Nie rozumiem zatem o jakim jasnowidztwie Robin napisał. Kilka kolonów leci i nie wiadomo który wejdzie, a broniący się w ciemno wysyła ataki?
Wysyłając atak na miasto gracz może nie wiedzieć, że jest, czy będzie okupowane przez konkretnego gracza.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Odp: wspóldzielenie łącza a okupowane miasto

Chyba w końcu zaczynamy się rozumieć.

Jeśli ja dobrze rozumiem Pana wypowiedzi tj:

1. gracz numer 1 atakuje gracza X, gracz numer 2 ma założoną okupację przez X i próbuje rozbić ją własnymi atakami (wiedząc, że stoi kolon gracza X)
2. gracz nr 2 miał okupację gracza X i ją rozbijał, a następnie gracz nr 1 bez odczekania 48h atakuje miasta gracza X

to jest to dwukrotne złamanie regulaminu przez graczy nr 1 i 2 dzielących łącze.

Jeśli dobrze to zrozumieliśmy to mamy nadzieję, że w trybie pilnym w ramach nadzoru zajmie się Pan wnioskami dot. takich właśnie sytuacji na świecie tau.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: wspóldzielenie łącza a okupowane miasto

Łoj aż trzy razy, ale chyba takie same więc odpowiadam na I raz.
1. gracz numer 1 atakuje gracza X, gracz numer 2 ma założoną okupację przez X i próbuje rozbić ją własnymi atakami (wiedząc, że stoi kolon gracza X)

Jeżeli ta okupacja jest we własnym mieście gracza nr 2 to nie. To jest przypadek obrony koniecznej i do tego gracz ma prawo, mogą nawet równocześnie rozbijać okupacje stojące w ich miastach - oczywiście każdy w swoim. Pisałem o przypadku rozbijania okupacji u jeszcze innego gracza założonej przez X-a. To o co pytasz to inny wariant poniższego istotne są czasy.

2. gracz nr 2 miał okupację gracza X i ją rozbijał, a następnie gracz nr 1 bez odczekania 48h atakuje miasta gracza X
Tu już odpowiedziałem jednoznacznie, rozszerzając - istotne będą czasy.
 

DeletedUser

Guest
Odp: wspóldzielenie łącza a okupowane miasto

Przepraszam za trzykrotne umieszczenie tego samego postu.

Ad 1 - zatem ponawiam pytanie, dlaczego gracze angielscy są bardziej chronieni przed nielegalnymi komendami niż polscy?
Odpowiedź z angielskiego supportu dotyczyła okupacji na własnym mieście (gamer C is conquering CITY gamer B)

Gdyby support angielski podzielał koncepcję o "obronie koniecznej" to odpowiedź powinna być kompletnie inna (że może rozbijać własną okupację)

Ad 2 - stanowcza odpowiedź na to pytanie czyni aktualnym wniosek zawarty w ostatnim zdaniu mojego postu.
 

DeletedUser

Guest
Odp: wspóldzielenie łącza a okupowane miasto

To główny administrator Robin65 nie ma pojęcia jak się zachować w konkretnej sytuacji? "Obrona konieczna"? O co to, morderstwo jest? Regulamin to regulamin. Jakby każdy interpretował sobie jak chce to bezprawie totalne. A ja sobie to interpretuję inaczej no i kto ma rację wtedy? Jest odpowiedź od angielskiego supportu - jest jasność. Czego Pan panie Robin65 nie rozumie w takiej sytuacji?
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: wspóldzielenie łącza a okupowane miasto

Ja uważam że to gracz A nie może atakować gracza C, czasy okupacji czy też dojścia takich ataków sprawiają iż jego ataki będą odwetem na atak i próbę (udaną lub nie) założenia okupacji u gracza B, a ich wysyłka będzie w trakcie jej trwania lub w trakcie dochodzenia kolona do celu. Więc nie uważam by była gorsza. Natomiast obronę konieczną argumentowałem już wcześniej i takie podejście jest jednoznaczne, a jednocześnie nie prowadzi do sytuacji pozbawionego sensu wycofywania wojska z własnego miasta.


PS Można prosić o nicki osób które wysłały tickety (może być na PW) gdzieś się tu pewnie przewijały ale tak będzie szybciej.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Odp: wspóldzielenie łącza a okupowane miasto

Ja uważam że to gracz A nie może atakować gracza C, czasy okupacji czy też dojścia takich ataków sprawiają iż jego ataki będą odwetem na atak i próbę (udaną lub nie) założenia okupacji u gracza B, a ich wysyłka będzie w trakcie jej trwania lub w trakcie dochodzenia kolona do celu. Więc nie uważam by była gorsza. Natomiast obronę konieczną argumentowałem już wcześniej i takie podejście jest jednoznaczne, a jednocześnie nie prowadzi do sytuacji pozbawionego sensu wycofywania wojska z własnego miasta.

Ponawiam pytanie: dlaczego polscy gracze są przez polski support słabiej chronieni przed nielegalnymi komendami niż angielscy?

W świetle informacji od angielskiego supportu i Pana stanowiska jest to wniosek jednoznaczny - oni nie mogą być lani, my tak.

Jesteśmy gorsi od Anglików bo ma Pan koncepcję o obronie koniecznej własnej wioski?
 

DeletedUser

Guest
Odp: wspóldzielenie łącza a okupowane miasto

Panie Robin65... Z całym szacunkiem, ale Pan nie jest tutaj od własnego uważania tylko od przestrzegania R E G U L A M I N U. Niech sobie Pan wnosi protesty do niemieckiego INNO, a tutaj stosuje się do regulaminu gry. Czego pan nie rozumie w tym regulaminie? Może pomogę coś wytłumaczyć...

- - - Automatycznie połączono posty - - -

No kurde ludzie... Albo jest prawo i regulamin, albo nie... Jakim prawem sobie uchylacie regulamin nadany przez główną siedzibę INNO?
 

DeletedUser

Guest
Odp: wspóldzielenie łącza a okupowane miasto

Poczekajmy co z tej sprawy wyniknie. Mamy odpowiedź na angielskim forum grepolis na pytanie naszej koleżanki i jest ona zbieżna z tym co napisał angielski support.

Jeśli dzielący łącze świadomie wysyłał ataki na swoją okupację, to jest to niedozwolona komenda.

Tu nie może być mowy o koncepcjach poszczególnych administratorów gry, poczekajmy na ostateczne stanowisko i na to, czy w końcu zrobią porządek na tau, gdzie multikonciarstwo kwitnie i jest tolerowane.
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: wspóldzielenie łącza a okupowane miasto

W myśl Waszego rozumowania jeśli gracze A i B mają dzielenie łącza to gracz A atakujący sobie C, który to zakłada okupację u gracza B może ją rozbijać bo według Was nie wspiera gracza B ani go nie atakuje tylko prowadzi działania wobec gracza C.
 

DeletedUser

Guest
Odp: wspóldzielenie łącza a okupowane miasto

W myśl Waszego rozumowania jeśli gracze A i B mają dzielenie łącza to gracz A atakujący sobie C, który to zakłada okupację u gracza B może ją rozbijać bo według Was nie wspiera gracza B ani go nie atakuje tylko prowadzi działania wobec gracza C.

A można prosić jaśniej, bo my (a przynajmniej ja) nie rozumiem.

Mnie nie interesuje, czy dwóch graczy dzielących łącze może siebie nawzajem atakować (co wynika z Pana wypowiedzi) tylko co mogą wobec gracza C.

I nie jest to tylko nasza koncepcja, ale stanowisko supportu angielskiego.

Ale wyjaśniam: Pana twierdzenie jest oczywiście niesłuszne. Żaden z graczy dzielących łącze nie może pomagać graczowi, z którym dzieli łącze. A więc rozbijanie okupacji u tego gracza jest oczywiście zabronione.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: wspóldzielenie łącza a okupowane miasto

To w końcu zna Pan ten regulamin czy nie? Nas nie interesuje Pańska własna interpretacja przepisów... Nas interesuje zgodność z regulaminem gry. Czy w tym regulaminie napisano coś niejasnego dla pana? Wie pan co to jest współdzielenie łącza? Wie pan co to jest złamanie zasad współdzielenia łącza? A więc w czym problem? Może w tym że być może będzie pan musiał ukarać własnych kolegów... Nie interesuje nas to
Prawo jest prawem, jak Pan czegoś nie rozumie to mogę podać ticket do angielskiego supportu i tam sobie Pan podyskutuje...
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: wspóldzielenie łącza a okupowane miasto

Spróbuję bardziej to rozpisać:
Ala i Ola maja współdzielenie.
Zdzisiek to ten trzeci.
Ala atakuje Zdzisława.
Zdzisław atakuje Olę i zakłada jej okupację. ( i wtedy według niektórych staje się właścicielem miasta)
Z racji, że Ala atakuje Zdzisława, Ola nie może bronić swojego miasta wysyłając ataki na rozbicie okupacji bo by zaatakowała miasto Zdzisława
Z uwagi jednak, że miasto jest nie Oli, a Zdzisława, okupację może rozbijać Ala.

Mam nadzieję, że teraz to klarownie rozpisałem. Oczywiście z powyższym jako niełamiącym regulaminu się nie zgadzam.
 

DeletedUser

Guest
Odp: wspóldzielenie łącza a okupowane miasto

Czy Pan sobie z nas żartuje?

Ala nie może atakowac Oli, bo nie może jej pomagać. Ba, nawet (jeśli się nie mylę) to jest to technicznie niewykonalne (pojawi się odpowiedni komunikat).

Czyli Pana zdaniem angielski support nie zna zasad panujacych na grepolis?
 

DeletedUser

Guest
Odp: wspóldzielenie łącza a okupowane miasto

No dobra, no to Pan to napisze do angielskiego lub niemieckiego supportu
Ala ma Kota... itp.
A do czasu wyjaśnienia proszę dostosować się do regulaminy gry i uznać wniosek poszkodowanych
 

DeletedUser

Guest
Odp: wspóldzielenie łącza a okupowane miasto

Wnioski dotąd nie zostały uznane, więc chyba jest to walka z wiatrakami. Dziwne, bo Ala atakowała Zdziśka non stop, bez odczekania 48h od prób rozbicia okupacji przez Olę.

A zdzisiek z przykładu niech sie męczy, bo Ala i Ola to są fajne dziewczyny :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: wspóldzielenie łącza a okupowane miasto

A dalej to chyba w naszym imieniu skontaktuje się z Innogames jakaś kancelaria prawnicza.
Tu działanie na szkodę niektórych graczy widać gołym okiem.

Trudno, widac tak trzeba.
 

DeletedUser

Guest
Odp: wspóldzielenie łącza a okupowane miasto

A po co prawnik? Tu i niemowa wygra :D Regulamin jest jasny, zasady współdzielenia łącza też są wszystkim znane. Ja żadnego aneksu czy podpunktu w sprawie "obrony koniecznej" tam nie widzę. To znaczy że o takiej interpretacji regulaminu nie może być mowy... Niech zmieniają regulamin, nie mam nic przeciwko, ale do tego czasu obowiązuje obecny. A w obecnym czarno na białym pisze co można, a czego nie. Żadne mydlenie oczu Ala, Ola i Filip, tego nie zmienią
 

DeletedUser

Guest
Odp: wspóldzielenie łącza a okupowane miasto

Chyba trzeba zrobić jakiś poważniejszy porządek, bo jeśli w tej sprawie jest taki cyrk to i w każdej innej być może.

Ale wracając do tematu, Panie Robin przypominamy, że nie otrzymaliśmy odpowiedzi na pytanie dlaczego polscy gracze są traktowani gorzej niż angielscy.
Prosimy także o informacje, czy już zakończyliście Państwo procedurę rozpatrywania ticketów ze świata tau (nie interesuje nas treść decyzji, sami sobie sprawdzimy), co otworzy nam drogę do dalszego działania.
 

DeletedUser

Guest
Odp: wspóldzielenie łącza a okupowane miasto

Czy już coś wiadomo wobec własnej interpretacji regulaminu przez polski support?
 
Status
Zamknięty.
Do góry