wspólne łącze internetowe

  • Rozpoczynający wątek kojkolo
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
witam,
Chciałbym się zapytać o te 48 godzin czekania podczas gdy jeden z nas (to samo łącze) zaatakuje jakiegoś gracza.
Dlaczego jest to niedozwolone?? Przecież jestesmy w jednym sojuszu i logiczne jest to, że jeśli inny sojusz nas zaatakuje to oni będą mogli nas atakować we 2 lub 3 osoby, a my nic nie będziemy mogli zrobić.
tak, więc chciałbym poprosić o rozpatrzenie tej sytuacji, i ewentualną zmianę w regulaminie dotyczącą wspólnego łącza internetowego.
 

DeletedUser

Guest
Co do łacza internetowago .To znając sprawę z plemion jest lipa . A więc tak mieliśmy z synem wspólne łącze i różne konta na tym samym świecie . Niestety przyszedł czas kiedy zostały one zablokowane powodem "multikonto:)

Nie polecam tej opcji


chmm
2010-01-27 18:11:20
Witaj wikingoos,

Opcja 'dzielenia łącza' nie jest opcją legalizującą posiadanie multikonta, a analiza logów nie pozostawia NAJMNIEJSZYCH wątpliwości, ze na kontach grała jedna osoba, ewentualnie grupa paru osób znających swoje hasła i grających równocześnie na tych kontach. Jedno i drugie oznacza istnienie multikonta.

Blokada słuszna. Sprzeciw oddalony.

Pozdrawiam,
chmm
Plemiona Team


a to jak widać u góry dowody:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
No tak, ale my mamy 3 komputery w domu, więc dlaczego nie możemy sobie nawzajem pomagać?? Nie rozumiem tego. Przecież każdy z nas ma tylko jedno konto. A poza tym wpisaliśmy się do listy kont z współdzielenia łącza internetowego. I nie chodzi mi tutaj o przesyłanie surowców, bo to sprawa oczywista i musi być blokowana, ale o pomoc poprzez wysłanie oddziałów w razie oblężenia i wojny między sojuszami, atakowanie tej samej osady itp.
 

DeletedUser

Guest
no tak ja tez miałem opcje "wspólne łącze" też różne konta . Ale bardzo podobne nicki . I jak widać wyżej i tak mnie zablokowali:)
 

DeletedUser

Guest
No tak, ale my mamy 3 komputery w domu, więc dlaczego nie możemy sobie nawzajem pomagać??

Możesz mieć i 10 komputerów, jeśli korzystają z jednej sieci.
Pamiętam jak otrzymałem blokadę w innej grze, za to że na osiedlowym internecie grało nas z 15 osób. I policzono nam multi.

Adres wychodzący z osiedlówki do neta był wspólny dla każdego z nas, mimo iż każdy z nas miał własne IP i MacAdres :)
 

DeletedUser17

Guest
No tak, ale my mamy 3 komputery w domu, więc dlaczego nie możemy sobie nawzajem pomagać?? Nie rozumiem tego. Przecież każdy z nas ma tylko jedno konto. A poza tym wpisaliśmy się do listy kont z współdzielenia łącza internetowego. I nie chodzi mi tutaj o przesyłanie surowców, bo to sprawa oczywista i musi być blokowana, ale o pomoc poprzez wysłanie oddziałów w razie oblężenia i wojny między sojuszami, atakowanie tej samej osady itp.


Powiem Ci tak. Administracja nie ma 100% pewności czy gracz Kamil i Tomek posiadający wspólne łącze, to naprawdę Kamil i Tomek, a nie tylko jeden z nich grający na 2 kontach.

Więc jeżeli administracja nie może jasno stwierdzić czy gra na pewno tylko 1 osoba czy więcej, po prostu tego zakazała, żeby nie było później problemów.

Przykładem może być posiadanie broni. Posiadanie broni nie jest zakazane bo tak. Zakazane jest dlatego, że istnieje ryzyko iż zostanie użyta w niewłaściwym celu. Tak też jest z dzieleniem łącza. Istnieje ryzyko łamania regulaminu więc jest zabronione.

Prosze :p
 

DeletedUser202

Guest
Przykładem może być posiadanie broni. Posiadanie broni nie jest zakazane bo tak. Zakazane jest dlatego, że istnieje ryzyko iż zostanie użyta w niewłaściwym celu. Tak też jest z dzieleniem łącza. Istnieje ryzyko łamania regulaminu więc jest zabronione.

porównanie jak ta lala: pamiętajcie dzieci nie kupujcie broni bo możecie ją użyć w niewłaściwym celu, a co jeśli użyjemy ją we właściwym celu?
Z całym szacunkiem ale nie porównujmy gry internetowej do rzeczywistości tym bardziej do broni palnej
Mocno nietrafione
 

DeletedUser17

Guest
Fakt, ale to bylo pierwsze co przyszło mi na myśl.

Jednak przesłanie jest takie samo. Coś jest zakazane w obawie przed nadużywaniem czegoś i już :)

Teraz ok? :D
 

DeletedUser

Guest
wiec po co opcja "dzielenia łącza" ? ? ?? Wprowadza graczy tylko w błąd.
 

DeletedUser17

Guest
Dzielenie łącza jest po to, aby móc legalnie grać na tym samym łączu co inni znani Ci gracze.

Jednak to, iż macie to samo IP powoduje, że nie możecie mieć wspólnych akcji.

Reasumując: jest to po to, aby móc legalnie grać ze znajomymi posiadającymi to samo IP co ty. :)
 

DeletedUser

Guest
czytałeś u góry za co mi zablokowali konto? Wiec wytłumacz to :)
 

DeletedUser202

Guest
Więc pytanie na usta ciśnie się samo,
dlaczego jedni mogą z tej opcji korzystać a inni nie:confused:
znaczy że są równi i równiejsi?


Fakt, ale to bylo pierwsze co przyszło mi na myśl.

Jednak przesłanie jest takie samo. Coś jest zakazane w obawie przed nadużywaniem czegoś i już

Teraz ok?

Bardzo ok:D
 

DeletedUser

Guest
Czyli sojusze pomiędzy graczami o tym samym ip beda słabsze od innych :)

Dzięki za wytłumaczenie temat można zamknąć
 

DeletedUser17

Guest
Jarkopolis, nie mam dostępu do takich danych, jakie miał tamtejszy administrator więc nie będę się na ten temat wypowiadał.

Powód założenia tego topicu był inny niż dyskusja, która z niego wynikła


Na wyraźną prośbę założyciela wątku, zamykam i ostrzegam, że sytuacje w innych grach proszę wyjaśniać w tamtych grach
 
Status
Zamknięty.
Do góry