wsparcie - dlaczego każdemu można je wysłać?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser17659
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser17659

Guest
witam, rzucę pod dyskusję temat - wsparcia - a konkretnie czy właściwe jest to że każdy gracz moze wysłać dowolnemu graczowi nie będącemu w sojuszu, pakcie, w tym nawet do opuszczonych polis? w innych grach "przeglądarkowych" różnie to wygląda, z reguły można wysyłać wsparcie tylko członkom własnego sojuszu i to po określonym czasie przynależności. W Grepolis można wesprzeć nawet opuszczone polis, jaki ma to sens ? ano taki iż wysyłając np. kilka "ogni" na opuszczone miasto jako wsparcie, mamy pewność iż nikt inny nie podbierze nam surków i co najważniejsze można zdobyć masę punktów walki by podnieść kulturę, hehe dobre. Rozwiązanie beznadziejne nie mające nic wspólnego z duchem fair play, podejrzewam że dotyczy to wszystkich światów, w związku z tym mam pytanie do odpowiednich osób czy zamierzacie to jakoś ulepszyć, czy też uważacie to za idealne rozwiązanie ?
 

DeletedUser15461

Guest
Odp: wsparcie - dlaczego każdemu można je wysłać?

Według mnie to idealne rozwiązanie :)
Grepolis jest wyjątkowe, nie porównuj Grepolis z innymi grami, bo to jakbyś porównywał kota z krową, psa z księżycem. Ma to tyle samo sensu co atakowanie ogniami miasta, gdzie jest 10 mln birem :p
 

tomaszek79

Zespół Grepolis
Odp: wsparcie - dlaczego każdemu można je wysłać?

w innych grach "przeglądarkowych" różnie to wygląda, z reguły można wysyłać wsparcie tylko członkom własnego sojuszu i to po określonym czasie przynależności.
często bywa tak że nowi gracze którzy wstępują do sojuszu nie otrzymują wsparcia właśnie dla tego że są "nowymi" ale jest to wewnętrzne ustalenie sojuszu. Moim zdaniem dobrze że istnieje możliwość wspierania każdego bo możesz wspierać kolegę który nie może grać z Tobą w jednym sojuszu a potrzebuje pomocy.
 
Odp: wsparcie - dlaczego każdemu można je wysłać?

witam, rzucę pod dyskusję temat - wsparcia - a konkretnie czy właściwe jest to że każdy gracz moze wysłać dowolnemu graczowi nie będącemu w sojuszu, pakcie, w tym nawet do opuszczonych polis? w innych grach "przeglądarkowych" różnie to wygląda, z reguły można wysyłać wsparcie tylko członkom własnego sojuszu i to po określonym czasie przynależności. W Grepolis można wesprzeć nawet opuszczone polis, jaki ma to sens ? ano taki iż wysyłając np. kilka "ogni" na opuszczone miasto jako wsparcie, mamy pewność iż nikt inny nie podbierze nam surków i co najważniejsze można zdobyć masę punktów walki by podnieść kulturę, hehe dobre. Rozwiązanie beznadziejne nie mające nic wspólnego z duchem fair play, podejrzewam że dotyczy to wszystkich światów, w związku z tym mam pytanie do odpowiednich osób czy zamierzacie to jakoś ulepszyć, czy też uważacie to za idealne rozwiązanie ?


Niech zgadnę grałeś w inną grę InnoGames , a potem spróbowałeś swoich sił w Grepolis ? :p
Tak naprawdę w Grepolis dyktujemy swoje warunki czy chcemy wysłać wsparcie tu czy tam ,czy atakować tego czy tego .
Każda gra jest inna i ma w sobie coś co przyciąga graczy .
Jeśli dałbyś propozycję wycofania tej możliwości i dałbyś ankietę to daje zakład ,że 99% głosów było by na nie :)
Czyli uważam ,że jest to idealne rozwiązanie ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: wsparcie - dlaczego każdemu można je wysłać?

A ja zacznę z innej strony:

Jaki znów duch fair play ??

To jest starożytna Grecja --- tu zdrady, podstępy, mordy i gwałty są na porządku dziennym. To może w ramach ducha fair play od dzisiaj nikt nie użyje złota przez (powiedzmy) 7 miesięcy.

A co do wsparcia --- wielokrotnie państwa wysyłały 'korpusy' by wspomóc jakieś państwo, jednak nie czynili tego oficjalnie, nie chcąc wywoływać bezpośrednich walk z agresorem.
Więc nie rozumiem, dlaczego niby to miałoby być tutaj zabronione
 

DeletedUser15166

Guest
Odp: wsparcie - dlaczego każdemu można je wysłać?

To jest starożytna Grecja --- tu zdrady, podstępy, mordy i gwałty są na porządku dziennym. To może w ramach ducha fair play od dzisiaj nikt nie użyje złota przez (powiedzmy) 7 miesięcy.
niestety to nie możliwe.... innogames musi się z czegoś utrzymać, poza tym większość graczy korzysta(korzystała) ze złota.

Nie rozumiem o co Ci chodzi z tym wsparciem, moim zdanie jest dobrze i nic nie trzeba zmieniać, a co do twojego pierwszego posta gdy wspieramy opuszczone miasto nie dostajemy pkt obrony, opuszczone miasta wspiera się głównie po to by nikt tego miasta nam nie przejął.
wielokrotnie państwa wysyłały 'korpusy' by wspomóc jakieś państwo, jednak nie czynili tego oficjalnie, nie chcąc wywoływać bezpośrednich walk z agresorem.
Przecież gdy wspieramy innego gracza agresor nie wie o tym kto go wspiera to wie tylko wspierany i wpierający.
Jeśli chcesz to złóż swoją propozycję w odpowiednim dziale, tutaj się zadaje pytania a nie prowadzi dyskusje.
 

DeletedUser

Guest
Odp: wsparcie - dlaczego każdemu można je wysłać?

niestety to nie możliwe.... innogames musi się z czegoś utrzymać, poza tym większość graczy korzysta(korzystała) ze złota.

To była ironiczna propozycje w kierunku autora tematu.

Przecież gdy wspieramy innego gracza agresor nie wie o tym kto go wspiera to wie tylko wspierany i wpierający.
Jeśli chcesz to złóż swoją propozycję w odpowiednim dziale, tutaj się zadaje pytania a nie prowadzi dyskusje.

To teraz ja nie rozumiem o co Ci chodzi :) zauważ, że ja nie jestem autorem tematu, a cytowany fragment mojej wypowiedzi odnosi się do tego - że wspieranie dowolnego miasta powinno pozostać.

Ciekawa sytuacja - gracz z wrogiego sojuszu przez przypadek wysłał wsparcie do mnie, zamiast do gracza, którego atakuję - a najlepsze jest, że wspomógł mnie w obronie mojego miasta :D --- to jest fair play ;P
 

DeletedUser17659

Guest
Odp: wsparcie - dlaczego każdemu można je wysłać?

Niech zgadnę grałeś w inną grę InnoGames , a potem spróbowałeś swoich sił w Grepolis ? :p
Tak naprawdę w Grepolis dyktujemy swoje warunki czy chcemy wysłać wsparcie tu czy tam ,czy atakować tego czy tego .
Każda gra jest inna i ma w sobie coś co przyciąga graczy .
Jeśli dałbyś propozycję wycofania tej możliwości i dałbyś ankietę to daje zakład ,że 99% głosów było by na nie
Czyli uważam ,że jest to idealne rozwiązanie
podoba mi się jak ktoś odpowiada za 99% potencjalnych użytkowników :)
 
Odp: wsparcie - dlaczego każdemu można je wysłać?

podoba mi się jak ktoś odpowiada za 99% potencjalnych użytkowników :)


Jeśli dałbyś propozycję wycofania tej możliwości i dałbyś ankietę to daje zakład ,że 99% głosów było by na nie
Nie wypowiadam się za nich tylko tak uważam , czy naprawdę nikt mojego podpisu nie czyta? xd
Chyba po to jest ;P
 

DeletedUser

Guest
Odp: wsparcie - dlaczego każdemu można je wysłać?

. W Grepolis można wesprzeć nawet opuszczone polis, jaki ma to sens ? ano taki iż wysyłając np. kilka "ogni" na opuszczone miasto jako wsparcie, mamy pewność iż nikt inny nie podbierze nam surków i co najważniejsze można zdobyć masę punktów walki by podnieść kulturę, hehe dobre.

Nie dostajemy punktów walki za wsparcie wpakowane do opuszczonego miasta. Proszę więcej pograć i nie wyciągać pochopnych wniosków. To jest dobre dla naiwnych, którzy myślą że jak zabunkrują opuszczoną wioskę dostaną masę punktów walki.
Owe ognie mogę zostać rozwalone, bo gracz który czyści opuszczone miasto nie żałuję wojska bo wie że nikt nie dostanie za to punktów walki.

Pozdrawiam
 

DeletedUser

Guest
Odp: wsparcie - dlaczego każdemu można je wysłać?

Każdemu można wysłać , nawet wrogowi. Tylko teraz odpowiedź.
Każdemu można wysłać dlatego , bo gracz graczowi jak chce musi dać wsparcie , to doskonały pomysł , który został wymyślony. :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: wsparcie - dlaczego każdemu można je wysłać?

Gratuluję - najgłupszy pomysł jaki tu ostatnio widziałem.

O to właśnie chodzi w grepolis, że można podsyłać wsparcie dowolnej osobie. Mogę bunkrować mojego szpiega we wrogim sojuszu. Mogę topić kolony które próbują przejąć miasto którym sam jestem zainteresowany. Mogę robić uniki i ukrywać swoje wojsko w innych miastach na wyspie, wykorzystując na przykład morale jakichś noobków do obrony własnych jednostek. Mogę pomóc komuś, kto jest atakowany przez mojego wroga, tylko po to żeby wrogowi zrobić na złość. Mogę trzymać u siebie wsparcie które wróg podesłał do miasta, chwilę po tym jak je przejąłem i nie wycofał, bo się nie zorientował że miasto jest dla niego stracone.

Nie podoba się, to zmień gierkę na inną.
 

DeletedUser

Guest
Odp: wsparcie - dlaczego każdemu można je wysłać?

W temacie pisane było, że to niby nie fair, bo można wysłać wsparcie komukolwiek. Nie fair było by, gdyby tej jednostki mogły zaatakować od środka z bonusem 20% i bez efektu muru. A tak to może być.
 
Do góry