Wsparcie mitycznymi a bóstwo ofiary

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8673
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser8673

Guest
Mam pegazy i mogę wspierać nimi tylko te miasta które czczą Atenę ( szkoda ) .
Pytanie brzmi , czy w okupowanym przez siebie mieście można wysłać na wsparcie np pegazy jeśli nasza ofiara czci tam sobie nie wiadomo co ale na bank nie atene ?. Czy w okupowanym mieście nadal jest "czczone" jakieś bóstwo . Gdzieś wyczytałem ,że jeśli atakujemy np mantykorami to po skończonej okupacji mamy od razy zeusa w tym miescie , jak to wygląda ze wsparciem ? jeśli się nie da to jaki ma sens bronienie się jednostkami mitycznymi np ateny ? mniemam widząc atak na siebie wpierw muszę stracić wszystkie laski np zeusa z np 20 miat zebym mógł ustawić sobie atene bym mógł innym miastem bronić się pegazami ? Czy to troszkę nie jest dziwne ? , może i jakieś wytłumaczenie to ma ale z pewnością utrudnia grę xd
 

DeletedUser

Guest
Witaj,
To działa na takiej zasadzie:

-Jeśli atakujesz kolonizatorem wraz z jednostkami mitycznymi,
to "wejdą" (po wygranej bitwie), dowolne jednostki mityczne wysłane w tym samym ataku,
i będą wspierały kolonizacje.

Wsparcie natomiast jest uzależnione od wybranego boga greckiego w mieście które wspierasz:
-"szare" miasta nie mają wybranego boga greckiego więc wsparcie można wysłać dowolne
- miasta graczy najczęściej mają, i tylko takie jednostki wesprą miasto jaki bóg grecki został wybrany w świątyni
(w trakcie kolonizacji pozostaje w mieście bóg wybrany wcześniej)

Na sam koniec,
jeśli przejmiesz miasto, a z kolonizatorem przybyły w jednym ataku jednostki mityczne,
i zostały aż do podbicia miasta,
to bóg grecki zostanie automatycznie przypisany do jednostek które stacjonowały wraz z kolonizatorem.

Międzyczasie możesz wspierać miasto jednostkami mitycznymi zgodnymi z przypisanym bogiem greckim.

Gdy ostatnim razem wycofałem wszystkie jednostki mityczne z kolonizacji to nie zastałem żadnego wybranego bogą greckiego w świątyni
- ale to był pojedynczy przypadek więc tylko wspominam
.

Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8673

Guest
Witaj,
To działa na takiej zasadzie:
-Jeśli atakujesz kolonizatorem wraz z jednostkami mitycznymi,
to "wejdą" (po wygranej bitwie), dowolne jednostki mityczne i będą wspierały kolonizacje.
.

Skupię się na tym :

A co jeśli nie atakuję jednostkami mitycznymi a kolon mi " wejdzie " , mogę wtedy wysłać na wsparcie jakiekolwiek jednostki mityczne ?
Czy to w tym wypadku nie ma znaczenia czy trwa okupacja czy nie , wsparcia na wioskę gracza nie mogę udzielić jeśli on ma innego boga .

Z Tym, że jeśli z kolonem puszczę jakąkolwiek jednostkę mityczną i jeśli kolon mi wejdzie to mogę wysłać dowolną mityczną jednostkę na wsparcie mnie zaskoczyłeś troszkę - nigdy tak nie eksperymentowałem , ogólnie przyznam się ,że na poprzednich serwerach moje mistyki ograniczały się tylko do mantykorek :) Teraz jednak chciałem odkryć inne walory gry xD

dzięki za odp :)
 

DeletedUser946

Guest
Pytanie brzmi , czy w okupowanym przez siebie mieście można wysłać na wsparcie np pegazy jeśli nasza ofiara czci tam sobie nie wiadomo co ale na bank nie atene ?.
na wsparcie nie, można jedynie wysłać razem z kolonem przez co będą one potem stacjonować w okupowanym mieście (jedyny taki przypadek w grze, gdzie mityczne mogą się znaleźć w mieście "obcego" boga), dodatkowym efektem użycia Pegazów (czy też innych mitycznych) jest to, że miasto po podbiciu od razu automatycznie zaczyna czcić boga do którego jednostki mityczne wysłane z kolonem należały

Czy w okupowanym mieście nadal jest "czczone" jakieś bóstwo .
tak, nadal jest czczony bóg właściciela (także mogą zaatakować nas powracające do miasta jednostki mityczne)

jeśli się nie da to jaki ma sens bronienie się jednostkami mitycznymi np ateny ? mniemam widząc atak na siebie wpierw muszę stracić wszystkie laski np zeusa z np 20 miat zebym mógł ustawić sobie atene bym mógł innym miastem bronić się pegazami ?
no stawianie na obronę z jednostek mitycznych nie ma sensu z tego powodu :) no i teoertycznie nie musisz wytracić łask przed zmianą boga, tylko wtedy oczywiście przepadną ;)

Czy to troszkę nie jest dziwne ? , może i jakieś wytłumaczenie to ma ale z pewnością utrudnia grę xd
nie jest to dziwne, bo bóg nie pozwoli na wpuszczenie do swojego miasta "ekipy" innego boga (bo greccy bogowie lubili ze sobą rywalizować) - to jest wytłumaczenie ze świata gry ;)
natomiast od strony praktycznej to sam sobie odpowiedziałeś - żeby nie było za łatwo - obrona złożona z wielu mitycznych jednostek byłaby po prostu zabójcza (wystarczy spojrzeć na siłę Meduzy w obronie i prędkości Pegazów)
 

DeletedUser946

Guest
Skupię się na tym :
Witaj,
To działa na takiej zasadzie:

-Jeśli atakujesz kolonizatorem wraz z jednostkami mitycznymi,
to "wejdą" (po wygranej bitwie), dowolne jednostki mityczne wysłane w tym samym ataku,
i będą wspierały kolonizacje.
Z Tym, że jeśli z kolonem puszczę jakąkolwiek jednostkę mityczną i jeśli kolon mi wejdzie to mogę wysłać dowolną mityczną jednostkę na wsparcie mnie zaskoczyłeś troszkę
źle zrozumiałeś, psychozofowi chodziło o to, że z atakiem z kolonizatorem możesz puścić dowolne jednostki... :)
 

DeletedUser

Guest
Dzięki M., w zasadzie to muszę się nauczyć pisać gotowe posty, bo często edytuje do 5min po napisaniu :)

W zasadzie nic do dodania, prócz faktu, że z kolonem dobrze jest puścić trochę Centaurów i Pegazów i Birem,
bez względu na to jaki bóg grecki został wybrany w kolonizowanym przez nas mieście : )

Pozdrawiam Cz.L. :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8673

Guest
Ano faktycznie, musiałem nie doczytać - ale trochę późno jest więc mogło mi coś umknąć .

Ok dzięki za odpowiedzi - w pełni rozwialiście moje wątpliwości , jednym słowem pegazy nie przydadzą mi się w okupacji jeśli nie są w tym samym mieście co kolon z podbojem - bo trafić na gracza która akurat ma atene w tym mieście będzie ciężko ( chodź nie znaczy to ,że nie jest nie możliwe )

Z tym ,że nie muszę wytracać łask by zmienić boga i jeśli zmienie to strace wiedziałem , temu właśnie pisałem ,że najlepiej je jakoś jeszcze wykorzystać bo przepadają .

Aha , myślę ,że gdyby pozwolili się bronić różnymi jednostkami mitycznymi gra nie stała by się za łatwa , bo przecież atakować możemy różnymi jednostkami mitycznymi , a przede wszystkim mamy do wyboru jeszcze opcję "flota" (faktem również jest ,że na starym systemie jak i na nowym sama flota nie zapewni nam umieszczenie buntu czy okupacji , ale rozbicie już okupacji jak najbardziej , a przecież jeśli ktoś zrobi mase jednostek mitycznych to w czymś musi mieć mniejszą ilość - flota xD )

Ale nad tym można polemizować nieskończenie ( czyt. do usranej śmierci ) lub do wyczerpania się "dobroci" moderatora i zamknięcie tematu za offtop lub za udzielenie odpowiedzi na pytanie w 1 poscie .

Temacik do zamknięcia ;)

Ps jeszcze raz dzięki - tak jak pisałem ,nie mialem okazji bawić się jeszcze mistykami, zwłaszcza na nowym systemie , w starym jedynie mantykorki :)
 
Do góry