[Ulepszenie] Wybór systemu numeracji miast

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser7800
  • Data rozpoczęcia

Czy zgadzasz się z propozycją?

  • Tak

    Głosy: 18 69,2%
  • Nie

    Głosy: 5 19,2%
  • Obojetnie

    Głosy: 3 11,5%

  • W sumie głosujących
    26
Status
Zamknięty.

DeletedUser7800

Guest
Problem:
Większość graczy spotkała się z sytuacją gdzie nie może nazwać miasta tak jak chce ponieważ cyferki itp. jakie prawdopodobnie daje przed właściwą nazwą zabierają te 2-3 potrzebne znaki. Nie mówię już o innych sposobach numeracji a widziałem i takie co zabierają 7 znaków jak ten obrany przez moją wspaniałą koleżankę:) (morze-wyspa-miasto np. Miasta
45.01.1). Od 30 miast w górę nie da się grać bez numeracji miast (choć i takie przypadki widziałem 0_o)...

Propozycja:
Proponuję dodać w ustawieniach zakładkę pt: "Wybierz sposób numeracji miast". Numeracja miast nie zabierała by liter w nazwie miasta. Numerację było by widać pod właściwą nazwą miasta napisaną nieco mniejszymi cyferkami (małe cyfry pod np. nazwą persepolis)
Opcje numeracji do wyboru:
- dowolny gracz sam może ustalić numeracje swoich miast. W tym wyborze trzeba było by wpisywać, które miasto ma być wyświetlane pierwsze, był by widoczny pojedynczy numer (kolejność wybierało by się w ustawieniach).
- morze->wyspa->miasto czyli np. jeśli dwa miasta są na M36 na tej samej wyspie (pierwszej dla danego gracza na 36) nosiły by numerację: 36.01.01 i 36.01.02 zaś jeśli podbił by miasto na kolejnej wyspie M36 nosiło by numerację 36.02.01
W przypadku gdy gracz ma miasta na różnych morzach najpierw wyświetlano by morze na którym gracz ma najwięcej miast a potem coraz mniej czyli:
gracz ma 10 miast (5na M46 3 na M45 i 2 na M36)
Po otwarciu podglądu miast na szczycie listy były by miasta M46 potem M45 i na końcu M36
- kolejność powstawania czyli od miasta założonego przez serwer do kolejnych podbijanych.
W przypadku gdy gracz ma 5 miast i traci miasto numer 3, numeracja automatycznie się zmienia (w tym przypadku z 4 robi się 3 z z 5- 4).
- Alfabetyczna: możliwość taka jak obecnie- uzależniona kolejnością liczb. Nie był by widoczny, żaden numer pod właściwą nazwą miasta.
Dla czego tak?
Bardzo irytuje mnie niepotrzebne zabieranie znaków przez numeracje i brak możliwości takiej kolejności wyświetlania nazw miast jaką chcę. Uważam też, że numerki przed nazwą miast są zwyczajnie brzydkie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser21321

Guest
Odp: Wybór systemu numeracji miast

Oczywiście że tak :D Mimo że nie gram już na światach to grałem i miałem sporo miast .. przeszkadzało mi to że się gubiłem myliłem itd :)
 

DeletedUser22102

Guest
Odp: Wybór systemu numeracji miast

propozycja ciekawa, pewnie bym nie skorzystał, ale czemu nie dać innym takiej opcji, jeżeli potrzebują :)
 

DeletedUser21321

Guest
Odp: Wybór systemu numeracji miast

propozycja ciekawa, pewnie bym nie skorzystał, ale czemu nie dać innym takiej opcji, jeżeli potrzebują :)
Nie skorzystałbyś ? dlaczego ? Na początku jak najbardziej ale w późniejszej grze masz tyle miast, że łatwo się z tym pogubić :)
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Wybór systemu numeracji miast

Ja stosuję swój system numeracji i jak na razie nie wychodzę na tym źle. Jakby nie patrzeć, to każdy przyzwyczaił się już do swoich sposobów i mógłby mieć problem z przerzuceniem się na te narzucone z góry, które nijak miałyby się do własnego, sprawdzonego sposobu.

Chyba, że korzystanie z tej nowej numeracji byłoby opcjonalne, albo można by wprowadzić własny system, który byłby wykorzystywany u danego gracza, to nie miałbym problemów z dodaniem takiej zmiany.

Sam stosuję sposób:
- dla danego morza litera alfabetu (pewnie logicznie mógłbym ułożyć po kolei morzami te litery, ale znam na tyle swoje miasta, że wiem, która litera odpowiada każdemu morzu).
- dla każdego miasta kolejna cyfra w systemie "trójcyfrowym", czyli zaczynając od 001, 002, itd...
- następnie nazwa miasta

Czyli wychodzi to mniej więcej tak:
A001-Polska
A002-USA
B001-Chiny

Sposób mi odpowiadający, zmiany wprowadzam sobie normalnie i jak na razie tylko raz zabrakło mi liter, aby wpisać nazwę miasta...jednak jakby nie patrzeć, była ona dość długa i zdawałem sobie sprawę, że może się nie mieścić. Aktualnie na nazwanie miasta mamy bodajże 20 znaków i jak dla mnie, jest to wystarczająca liczba, także jak dla mnie, to głos na obojętnie :)
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Wybór systemu numeracji miast

Zdecydowanie na tak.
Strasznie mnie denerwuje, że muszę dodawać cyferki, by odpowiednio się poukładało i to jeszcze nie tak, że 1 jest pierwsze, bo 01. jest. Tylko się zastanawiam czy takie coś dało by się wprowadzić i myślę, że nie było by to proste.
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Wybór systemu numeracji miast

Ja także jestem na tak:)
Na początku gry moje nazwy nie miały numerków i potem przy chyba 40 już pomału się gubiłam i każde po kolei trzeba było edytować ale są często problemy z tym by odpowiednio były one ułożone więc także mam swój system nazywania miast choć czasem i te 20 znaków mi nie starcza a jeśli opcja zostałaby wprowadzona nie byłoby z tym już problemów:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wybór systemu numeracji miast

Ja jestem obojętny.
Można nazywać różnie miasta, np. miasto A 1-9, miasto B 1-9. Wtedy nie ma chaosu numerowania
 

DeletedUser15166

Guest
Odp: Wybór systemu numeracji miast

Głos za, taki system numeracji ułatwi nazywanie i zarządzanie miastami.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wybór systemu numeracji miast

Nie wiem. Jakoś mnie nie przekonałeś. A jakby było z BB-codem ? Też trzeba by było wpisywać numerek, czy nie ? Same literki z miasta ? Czy najpierw numerek, a potem literki ? Poza tym chyba aż tyle miejsca nie tracisz na cyfry. Tracisz w sumie tylko 2, bo długo trzeba żeby mieć już setkę. A chyba dość długo posiada się miasta, żeby zapamiętać na jakim morzu są. Bo ile masz tych mórz ? A to, że ktoś sobie zrobił 7 literową numerację, to już jego problem. Zrobił tak, bo mu się podoba. Może ładnie mu to wygląda ? Może nie potrzebował dłuższej nazwy ? A i tak zostaję mu 13 literek na nazwę. To tak mało ? Moim zdaniem jak już coś zmieniać, to dodać te dwa miejsca na dwie literki i już... Za dużo zachodu z czymś takim. Jestem na nie.
 

DeletedUser7800

Guest
Odp: Wybór systemu numeracji miast

W bb, myślę, że najlepiej było by wpisywać właściwą nazwę miasta (np. Przychodzę nocą, Konstantynopol czy Cezar) a nie jej numerację bo takich było by tysiące.
Wystarczy na dowolnym serwerze wpisać w bb np. 001 i będziesz wiedział o co mi chodziXD

A jeśli jesteś przyzwyczajony do swojego systemu zawsze możesz wybrać opcje Alfabetyczna
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wybór systemu numeracji miast

Od 30 miast w górę nie da się grać bez numeracji miast (choć i takie przypadki widziałem 0_o)...

Ja akurat nie wyobrażam sobie ponumerowanych miast - może ze względu na to, że korzystam z podziału na grupy miast, ale nawet mimo to, nigdy bym nie nie wstawiał cyferek. Przecież z biegiem czasu jak gramy, to wiemy po nazwie czy po rozmieszczeniu polis na mapie, do jakiego należy profilu.
 

DeletedUser7800

Guest
Odp: Wybór systemu numeracji miast

Chodzi Ci o podział na grupy z wykorzystaniem zarządcy? jeśli tak to się nie dziwię, ale wiekszość graczy niekupuje złota lub kupuje okazjonalnie:p
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wybór systemu numeracji miast

Wpisujac wioskę w BB trzeba by klepac jakieś kody jak w captcha. Sam problem jest tez wydumany wiec na nie głos.
 

DeletedUser19540

Guest
Odp: Wybór systemu numeracji miast

Na tak ,osobiście lubię nazywać miasta w kolejności ich zajmowania ,a na pamiętanie ,gdzie są mam własne metody ,dość skomplikowane ,a to by mi mocno uprościło sprawę.
Dobrze jednak ,aby taka numeracja nie była widoczna na głównej mapie ,bo przecież nie chciałbyś patrzeć na coś w stylu: 55.07.03 Riverrun ,bo to mocno psuje efekt estetyczny ,który osiągasz ,gdy ładnie nazywasz miasto. :)
 

Sapcio

Zespół Grepolis
Odp: Wybór systemu numeracji miast

Propozycja odrzucona.
Powód: Brak możliwości wprowadzenia propozycji.
 
Status
Zamknięty.
Do góry