[Wyjaśnione] Wybór wyspy - miejsca na wioskę w kolonizacji

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser29575
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser29575

Guest
Pytanie do bardziej doświadczonych graczy, którzy zechcą się podzielić swoją wiedzą. Niestety na forum tej gry brak jest wielu przydatnych informacji.
Gdzie się opłaca założyć drugie miasto:
1) na tej samej wyspie,
2) na sąsiedniej dużej lub małej wyspie,
3) na wyspie położonej niedaleko
4) a może uwarunkowane jest to surowcem (dużym i małym na wyspie)
a może
4) na innym morzu, a może nawet na bardzo oddalonym morzu.
Nie wiem, czy numery mórz są przydzielane przypadkowo, czy wedle jakiegoś systemu. Moje miasto jest położone obecnie na granicy zasiedlanego świata, a więc na peryferiach.
 

DeletedUser22713

Guest
Numery mórz wyglądają tak samo na każdym świecie tzn. 00 jest na północnym zachodzie, idąc na wschód dodawane są dziesiątki a na południe jedności. Te skrajne do końca pozostają niezasiedlone, a na początku świata gracze trafiają na te centralne (tzn. 44, 45, 54, 55)
Co do drugiego miasta to zależy od fazy gry i systemu podboju, ale z tego co mówisz wynika, że to początek.
Moim zdaniem najlepiej jest je mieć na sąsiedniej wyspie, dużej, takiej z wioskami rolniczymi. Dlatego, że surowce można wtedy zbierać z 2 wysp co 10, 40 minut czy jak tam chcesz, a mając 2 miasta na jednej wyspie możesz zbierać tylko z jednego miasta. Potem to przestanie mieć takie znaczenie, poza tym są kwestie taktyczne itd. dlatego nie będzie przeciwwskazań do posiadania kilku miast na tej samej wyspie

EDIT: Trochę masło maślane za szybko napisałem, jeśli to DRUGIE miasto to oczywiste że to początek :D
wiadomo o co chodzi w każdym razie
 

DeletedUser22713

Guest
Poza tym, w dalszej fazie gry warto zwracać uwagę który surowiec jest na +, który na -, np. jeśli szukasz miasta pod statki ogniowe warto wybrać wyspę z drewnem + i kamieniem -.
 

DeletedUser29575

Guest
Poza tym, w dalszej fazie gry warto zwracać uwagę który surowiec jest na +, który na -, np. jeśli szukasz miasta pod statki ogniowe warto wybrać wyspę z drewnem + i kamieniem -.

A inne plusy i minusy surowców na wyspach?
Opłaca się być na wyspie, gdzie jest kamień + drewno - lub srebro -?

Czy są jakieś limity w przesyłaniu surowców pomiędzy miastami, które do mnie należą?
 

DeletedUser22713

Guest
Co do plusów i minusów to zależy jaki styl preferujesz i jakie wojska budujesz.
Ja osobiście mam zawsze nadmiar kamienia i niedomiar drewna w magazynach, ale nie wiem czy podobnie jest u innych.

Przesyłanie surowców między miastami limituje targowisko. Za każdy jego poziom możesz przesłać 500 surowców na raz, czyli np. na 12 poziomie będzie to 6000. W momencie, w którym surowce dotrą do celu, możesz wysłać z tego miasta ponownie, taką samą ilość (lub mniej oczywiście)
 

DeletedUser29575

Guest
Co do plusów i minusów to zależy jaki styl preferujesz i jakie wojska budujesz.
Ja osobiście mam zawsze nadmiar kamienia i niedomiar drewna w magazynach, ale nie wiem czy podobnie jest u innych.

Nie wiem, czy wyrażę się dość precyzyjnie. Zazwyczaj w tego typu grach, preferowałem bardzo agresywny styl gry. Ale każda gra jest trochę inna, inna mechanika bitew, i inne ograniczenia lub bonifikaty. Z tego co zaobserwowałem i tutaj, aby wejść na ląd wojskiem, trzeba mieć silną flotę. W innej grze analogicznej, były podziały na tych co budowali armie lądowe i tych co budowali floty. A tutaj gracze piszą, że jedni się dzielą na ofensywnych, a drudzy na defensywnych.
Btw w każdej grze przeglądarkowej gracze preferujący ekonomiczny tryb rozrywki musieli zadbać o swoją obronę, aby inni gracze do skarbca się nie mogli dobrać :).
 

DeletedUser22713

Guest
Oczywiście, jest podział na graczy defensywnych i ofensywnych. Niektórzy nie należą ani do tych ani do tych i budują w paru miastach ognie, w innych biremy itd. To zależy od stylu gry.
Ale niezależnie od niego, według mnie warto być w miarę samowystarczalnym, to znaczy nawet jak grasz w wiekszości offem to mieć parę tych miast defowych to obstawiania okupacji w początkowej jej fazie (piszę tu o starym systemie podboju, nie wiem na jakim grasz).
Tak, żeby statki z wojskiem ofensywnym weszły na inną wyspę musisz wysłać z nimi statki ogniowe/triremy/hydry. Mało tego, żeby weszły wszystkie, Twoje statki muszą zatopić wszystkie statki obronne atakowanego miasta. Jeśli tak się nie stanie, część Twoich wojsk zatonie nie powodując start u przeciwnika. Są jeszcze latające mityczne jednostki atakujące - harpie, gryfy i mantykory, które wchodzą na ląd bez statków. Warto je mieć, jeśli nie do ataku, to do odbijania okupacji na niskich murkach.
Jeśli chodzi o ,,skarbiec", domyślam się że chodzi Ci o magazyn, wystarczy zużyć surowce albo przesłać do innego miasta żeby przeciwnik nie zrabował i wszedł na czysto (postawić tylko straż). Oczywiście, pod warunkiem że z atakiem nie idzie kolon, wtedy trzeba działać
 

DeletedUser29575

Guest
Gram na starym systemie podboju.

PS. Można porzucić miasto?
 

DeletedUser22713

Guest
Jeśli grasz na starym systemie to warto dodać, że off również nadaje się do obrony miasta przed kolonem przez wykonanie cofki za niego albo odbijanie ogniami/mitykami.

Nie, miasta nie da się porzucić.
 

DeletedUser22713

Guest
Powiem tak, według mnie przemyślane podboje są elementem strategii i dlatego nie powinno być mozliwości porzucania miast.
Natomiast jeśli miasto Ci nie pasuje, mozesz je po prostu oddać któremuś z sojuszników.
Co do zniszczenia, trochę tak, ale nie do końca :D Od 31 lvlu akademii jest badanie ,,kamienny grad", które daje katapultom możliwość niszczenia budynków w mieście, które atakujesz. Nigdy nie zostanie jednak zniszczone do końca, najwyżej do ,,palika" (bodajże 997 pkt)
 

DeletedUser29575

Guest
Nie zgodzę się z Twoją opinią. Taktyka spalonej ziemi była znana od czasów starożytnych, stosowana zarówno przez agresora jak i przez obrońcę.
Widziałem na screenach z gry, dymiące się miasta. Czy taki widok jest dostępny tylko dla napastnika, czy dla wszystkich graczy?
 

DeletedUser22713

Guest
Dla napastnika.
Co do poprzedniego zdania to zgoda, ale to jednak nie jest gra historyczna, a strategiczna :) W zamyśle przynajmniej strategiczna.
 
Status
Zamknięty.
Do góry