[Wydarzenia i Polityka] Wybory Prezydenckie

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser24577
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser19924

Guest
Odp: Wybory Prezydenckie

Z takim podejściem do tematu, to rzeczywiście nigdy do niczego nie dojdziemy...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wybory Prezydenckie

Nadrabiam zaległości :)

Napieralski psl

Chyba Ci się wybory pomyliły ;)

Powie mi ktoś w końcu kto startuje? xD
Kogo wystawia pis? A kogo po i inne partie?

Prawowita postawa obywatelska, godna polecenia!

ciekawie by było mieć Panią Prezydent:D Nowość u nas.

Faktycznie :) Tylko dlaczego ciekawie? Bo jeszcze kobieta nie była Prezydentem? Czy ciekawie, bo według Ciebie ma innowacyjny program wyborczy i może coś zmienić? A może ciekawie, bo nosi fajne kiecki? :)

A kto się nadaje do startowania w tych wyborach?:D

To pytanie retoryczne? Znasz programy wyborcze i wiesz co nieco o kandydatach? Bo nie wiem czy odpowiadać czy uczcić to pytanie minutą ciszy :)

Tak się dzieje, bo u nas większość twierdzi, że politycy to największe zło tego kraju i przez to nie interesują się polityką. Nawet nie przeczytają programów poszczególnych kandydatów, a potem zagłosują na tego, którego jest najwięcej w telewizji, bo inne nazwiska im nic nie mówią. Już nie wspominając o ludziach, którzy na wybory nie chodzą, bo "ich głos nic nie zmieni"...a potem o wyborze w najważniejszych kwestiach tego państwa decyduje mniejszość.

Z takim podejściem do tematu, to rzeczywiście nigdy do niczego nie dojdziemy...

Don dobrze mówi, dać mu szklankę soku pomarańczowego!
Dla mnie polityka, to czarna magia. Zawsze była i będzie. Jednak chcąc nie chcąc, większość z nas mnóstwo czasu spędza przed komputerem i czyta różne rzeczy, choćby na fejsie, dlatego kiedy czytam pytania, a kto startuje, a czy ma sens, łapię się za głowę i mam ochotę spalić całą paczkę fajek, mimo że rzuciłam.
Jak można mówić o zmianach z takim nastawieniem młodych ludzi? Dzisiejsza sytuacja położyła mnie na łopatki, doszczętnie.
Jako, że zamieszkuję poza miejscem zamieszkania, musiałam podreptać do UM w mieście, w którym obecnie się znajduje. Kolejka spora, każdy po to samo - dopisanie do listy wyborczej. Z determinacją czekam na swoja kolej, jak inni, sami młodzi ludzie. Nagle zjawia się grupka również młodych panów, i co słyszę?
- Serio? Mamy tyle tu stać?! E tam, nie idziemy na te wybory.
Wryło mnie. Dopisać się do okręgu można od dawna i należy liczyć się z tym, że zazwyczaj robi się to na ostatnia chwilę, a co się z tym wiążę - trzeba dłużej czekać.
Ale po co, prawda? Lepiej olać i iść na kebaba, wyciągając z kieszeni ostatnie drobne :)
Kolejną sytuacją, która mnie irytuje jest, to jak ludzie, znowu młodzi, mówią, że nie idą, bo co to tam ich jeden głos - nic nie zmieni.
Mówi to co trzecia, młoda osoba. Matematyka.
Ja pójdę na wybory, mimo że ma być ładna pogoda i mogłabym pojechać gdziekolwiek odpocząć.
Mój głos, jeden na miliony może nic nie zmieni.
Ale miliony głosów, ludzi myślących podobnie jak ja, może przynieść jakieś zmiany.
Oczywiście, mój post nie ma na celu nikogo obrazić, co to, to nie. To tylko realne spojrzenie na rzeczywistość, polska rzeczywistość :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wybory Prezydenckie

Ano pomyliło się Jarubas hehhe
 

DeletedUser21386

Guest
Odp: Wybory Prezydenckie

Nie tylko wybory się pomyliły,ale nawet partie:p
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wybory Prezydenckie

To dobrze, że już wypadł ; )
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Wybory Prezydenckie

Prawowita postawa obywatelska, godna polecenia!
Dziękuję! Można mnie naśladować, jupika!
A tak na serio, to ja mowilam już, że nie oglądam tv bo nie mam możliwości. Tak, tak mogę śledzić w internecie, ale mi się nie chce marnować na to czasu, a skoro jest temat to nie gryź za moje pytania odnośni tego :(



Faktycznie :) Tylko dlaczego ciekawie? Bo jeszcze kobieta nie była Prezydentem? Czy ciekawie, bo według Ciebie ma innowacyjny program wyborczy i może coś zmienić? A może ciekawie, bo nosi fajne kiecki? :) Odpowiedź podkreślona



To pytanie retoryczne? Znasz programy wyborcze i wiesz co nieco o kandydatach? Bo nie wiem czy odpowiadać czy uczcić to pytanie minutą ciszy :)
Nie znam(czytaj wyżej), ale wiem, że PiS i PO pewnei niczego dobrego by nie wniosło. A pytanie też z nutką ironii.


A Npieralski przypadkiem nie był w SLD?:D
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Wybory Prezydenckie

Był, a w sumie to chyba nawet nadal jest...tylko zawieszony aktualnie
smiley_emoticons_biggrin.gif
 

DeletedUser19522

Guest
Odp: Wybory Prezydenckie

Wtrace swoje trzy grosze.
To sa wybory prezydenckiej,a nie parlamentarne.Zadajmy sobie pytanie-co Prezydent moze zrobic,a potem sluchajmy idiotycznych,mieszajacych ludziom w glowach obietnic- bez pokrycia w rzeczywistosci.
Potrzebujemy Sejmu,ktory bedzie dbal o nas.Poslow,ktorzy schowaja gleboko swoje poglady i uprzedzenia,a zaczna myslec nad nasza przyszloscia.Niestety nie jest to do zrealizowania z prostego powodu,nie mamy najmniejszego wplywu jacy ludzie beda ukladac nam zycie.W czasach PRL-u wrzucalo sie karty do glosowania nie wchodzac za zadne "zaslonki",teraz mozna zrobic karty wylacznie z wyszczegolnieniem partii i glosowac na partie-po co wypisywac na nich kandydatow i tak sa ustawieni.Nie znam sie na polityce i nie mam zamiaru nikomu udzielac rad.Na wybory chodze i bede chodzic bo takie mam prawo,mam tez swiadomosc,ze moj glos i tak niczego nie zmieni.W tych wyborach prezydenckich za zadne skarby nie chce aby Prezydentem i Premierem rownoczesnie byl Jaroslaw Kaczynski.
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Wybory Prezydenckie

21:00 Andrzej Duda wygrywa pierwszą turę wyborów!

Znowu POPiS....
 

DeletedUser22282

Guest
Odp: Wybory Prezydenckie

To tylko sondaz jeszcze się zmieni:) ale druga tura na 100%
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Wybory Prezydenckie

Ponoć frekwencja bardzo mała.
Ja niestety przyznam, ze nie ylo mnie na głosowaniu :( za pozno sie zorientowalam, że to dziś i już nie było jak do domu jechać;/
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Wybory Prezydenckie

Frekwencja około 50%, co w sumie wygląda nieźle patrząc choćby na frekwencję na wyborach do Europarlamentu...jednak w porównaniu do poprzednich wyborów prezydenckich ten wynik jest rzeczywiście niższy.
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Wybory Prezydenckie

Nie widziałam informacji na temat frekwencji ostatecznej, natomiast jakoś koło 17 było o 34% niecałe.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Wybory Prezydenckie

Ostatecznie wychodzi 49,4%, ale to nie jest oczywiście dokładna liczba...do tego trzeba będzie wziąć pod uwagę ile osób oddało ważne głosy z tej puli.


PS: Zastanawiający jest wynik głosowania w USA, gdzie na około 19k osób głosujących, aż 12,6k poparło właśnie Dudę...
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Wybory Prezydenckie

Dlaczego zastanawiający ?:) Może tylko jego program, reklamy itd mają dostępne w USA?:D
 
Do góry