[Hobby] Wycieczki, podróże, ...

  • Rozpoczynający wątek Kurczak Dozymetryczny
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Co widzieliście i polecacie, co macie w planach, marzeniach, czyli wszystko na temat zwiedzania świata :)

Ja tak niezaskakująco zacznę że marzy mi się (i powiedzmy jest w planach na przyszły rok) wycieczka do Czarnobyla :) Ponoć w tym roku jest ostatnia szansa zobaczyć elektrownię ze starym kominem, ale niestety niewiele urlopu mi zostało :D chociaż.. może nie będą się tak spieszyć i w przyszłym roku też da radę :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wycieczki, podróże, ...

Za wiele się jeszcze nie najeździłem, ale polecam zobaczyć katedrę w Kolonii, bo to coś pięknego.
Z kolei we Frankfurcie nad Menem warto odwiedzić punkt widokowy na szczycie wieżowca Main Tower.

Możliwe, że tej zimy udam się do zamku Neuschwanstein. W niedalekiej przyszłości planuję odwiedzić Rzym i Egipt (jak się arabusy uspokoją, czyli możliwe, że nigdy :D)
 

DeletedUser5716

Guest
Odp: Wycieczki, podróże, ...

Co widzieliście i polecacie, co macie w planach, marzeniach, czyli wszystko na temat zwiedzania świata :)

Ja tak niezaskakująco zacznę że marzy mi się (i powiedzmy jest w planach na przyszły rok) wycieczka do Czarnobyla :) Ponoć w tym roku jest ostatnia szansa zobaczyć elektrownię ze starym kominem, ale niestety niewiele urlopu mi zostało :D chociaż.. może nie będą się tak spieszyć i w przyszłym roku też da radę :D

Z chęcią bym pojechał do Czarnobyla :) Ogólnie to nie wiedziałem że są tam wycieczki, straszą promieniowaniem ale ciekawość i tak zbyt duża- zobaczyć tak duże miasto zarośnięte drzewami , trawą i zamieszkałe przez dzikie zwierzęta musi być piękne takie połączenie bloków mieszkalnych z naturą.

Mógłbyś mi podesłać na PW więcej informacji na temat tej wycieczki ? :)
 

DeletedUser19421

Guest
Odp: Wycieczki, podróże, ...

Ja mam w planach za rok we wakacje odwiedzic rodzine we Włoszech konkretniej do Neapolu.
 

DeletedUser15461

Guest
Odp: Wycieczki, podróże, ...

Ja mam w tym tygodniu tylko 2 wycieczki. I to po okolicy :(
Najdalej to do Torunia :(
 

DeletedUser17693

Guest
Odp: Wycieczki, podróże, ...

A ja w zimę planuje do Czech na skoki narciarskie dokładniej to do Harrachowa ;)
Do Czarnobyla jakoś mnie nie ciągnie ;)
 
Odp: Wycieczki, podróże, ...

Polecam pojechać do Izraela ,a potem do jakiegoś kraju arabskiego zobaczycie jak się ludzie na lotnisku będą patrzyć na paszport :D
 

DeletedUser3312

Guest
Odp: Wycieczki, podróże, ...

Ja wybieram się do Włoch w przyszłym roku w kwietniu na całe 2 tygodnie . Będę wypoczywała od pracy :D
a już za tydzień zapowiada się wycieczka do polski na dwa tygodnie.
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Wycieczki, podróże, ...

A ja lubię krótkie wycieczki. Praktycznie cały czas od września wypadam gdzieś z dzieciakami.
Z ciekawszych rzeczy to zaliczyliśmy Dinozatorland i inne atrakcje tam np. Park Mitologii, gdzie dzieciaki mogły płynąc gondolą dowiedzieć się całej historii o bogach greckich... Taka ciekawostka - Hera, Zeus, Artemida, Atena, Hades czy Posejdon - też tam byli ;)

park_mitologii_20.jpg


park_mitologii_23.jpg


park_mitologii_24.jpg



W innym dniu wspinaliśmy się na 35 metrową wierzę obserwacyjną w Rudach Raciborskich (nie wiem, czy ktoś pamięta, ale to tam rozpoczął się największy pożar lasów w Polsce i zaliczany do największych w Europie - sierpnień 1992r.) Muszę przyznać, że strach miałam wyjść na ten "pomost" czy jak to nazwać...

IMG_9590(1).jpg

Jeszcze do końca października czekają mnie dwie wycieczki, ale tym razem w góry nasze :)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Odp: Wycieczki, podróże, ...

Sisi ja tam bym wolał prawdziwą Grecję... albo Egipt... :)

GreeN jesli chodzi o promieniowanie to nie należ zbliżać się do budynku reaktora. Teren Czarnobyla (zamieszkany przez naukowców, którzy mogą tam przebywać 3 miesiące w roku), Prypeci (opuszczone miasto), itd. można spokojnie przebywać.
 
Odp: Wycieczki, podróże, ...

Egipt... - Jak takie ekstremalne wycieczki lubisz to od razu Syria .
jak się bawić to się bawić:)
 

DeletedUser5408

Guest
Odp: Wycieczki, podróże, ...

Ja byłem w tym roku przez miesiąc w Szkocji. Mieszkałem jakiś kilometr od morza, które ogólnie cały czas widziałem. I to akurat była taka zatoka, i co było fajne to to, że wieczorem albo z rana póki jeszcze było ciemno, to po drugiej stronie tej zatoki było widać światła Edynburga :). Naprawdę fajny widok. Poza tym jakieś 5 km dalej był wygasły wulkan, na który też miałem okazję wejść. (wchodząc myślałem, że to zwykłe wzgórze, dopiero potem dowiedziałem się, czym to jest :))

tx95.jpg

(wulkan)

vxxz.jpg

(z wulkanu)


Jeśli chodzi o więcej ciekawostek, to w Dundee w samym centrum miasta jest wzgórze widokowe, z którego widać całą okolicę, super sprawa dla turystów (jest nawet droga na szczyt, sporo ludzi wjeżdżało taksówkami, ale ja byłem twardy i wszedłem pieszo :))
2pym.jpg
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Wycieczki, podróże, ...

Egipt... - Jak takie ekstremalne wycieczki lubisz to od razu Syria .
jak się bawić to się bawić:)

właśnie to co się tam dzieje powstrzymuje mnie przed wycieczką :/ w Egipcie zamieszki, protesty co raz, w Grecji kryzys... za to na Ukrainie cisza i spokój więc do Czarnobyla spokojnie można pojechać :D
 
Odp: Wycieczki, podróże, ...

właśnie to co się tam dzieje powstrzymuje mnie przed wycieczką :/ w Egipcie zamieszki, protesty co raz, w Grecji kryzys... za to na Ukrainie cisza i spokój więc do Czarnobyla spokojnie można pojechać :D


No tylko Cyganie plują na tych co nie chcą kasy dać.
Poza tym same plusy.
Alkohol tani.
Papierochy tanie.
Usługi cielesne tanie.
Veni,Vidi,odjechałem - polecam .
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wycieczki, podróże, ...

Ja byłem w tym roku przez miesiąc w Szkocji. Mieszkałem jakiś kilometr od morza, które ogólnie cały czas widziałem. I to akurat była taka zatoka, i co było fajne to to, że wieczorem albo z rana póki jeszcze było ciemno, to po drugiej stronie tej zatoki było widać światła Edynburga :). Naprawdę fajny widok. Poza tym jakieś 5 km dalej był wygasły wulkan, na który też miałem okazję wejść. (wchodząc myślałem, że to zwykłe wzgórze, dopiero potem dowiedziałem się, czym to jest :))

tx95.jpg

(wulkan)

vxxz.jpg

(z wulkanu)


Jeśli chodzi o więcej ciekawostek, to w Dundee w samym centrum miasta jest wzgórze widokowe, z którego widać całą okolicę, super sprawa dla turystów (jest nawet droga na szczyt, sporo ludzi wjeżdżało taksówkami, ale ja byłem twardy i wszedłem pieszo :))
2pym.jpg

Szkocja, piękne państwo. Szczególnie polecam Edynburg.
 

DeletedUser19421

Guest
Odp: Wycieczki, podróże, ...

Macie jakieś plany na ferie?
Ja zamierzam wyjechać do Oslo tak pod koniec lutego na 1-2 tygodnie bo mam w planach kupić bilet na konkurs skoków narciarskich który tam się odbędzie :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wycieczki, podróże, ...

Ja mam! Jadę do Wrocławia hihi, nie chwaląc się, żee pierwszy raz w życiu :p
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wycieczki, podróże, ...

No ładnie.. Jak byłem we Wrocku ostatnio to tobie sie nie chciało :p
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wycieczki, podróże, ...

A ja pierwszy raz w życiu w Polsce pojadę w Pieniny. Będę tam ok. 3 dni ;) Kiedy pojadę, może uda mi się zrobić jakieś zdjęcie :) Chętnie pokażę.
 
Status
Zamknięty.
Do góry