Wykreślanka - regulamin konkursu

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser29238
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser29238

Guest
wykreslanka%20logo.png


WYKREŚLANKA

Przyszła wiosna, a z nią nowy konkurs. Masz chwilę wolnego czasu? Mamy dla Ciebie wspaniałą rozrywkę, dzięki której nie tylko się rozerwiesz, ale będziesz miał również szansę na zgarnięcie wspaniałych nagród! Jesteś zainteresowany?

Regulamin:


  • Konkurs trwa od 23 do 25 marca 2017, do godziny 23:59.
  • W konkursie może wziąć udział każdy użytkownik Forum Grepolis. Do konkursu nie trzeba się zapisywać, wystarczy rozwiązać rebus i wysłać rozwiązanie.
  • Należy znaleźć jak największą liczbę haseł w wykreślance do końca czasu trwania konkursu.
    Jeśli kliku osobom uda się podać wszystkie odpowiedzi, wygrywają osoby, które zrobią to najszybciej.
  • Liczba haseł i ich dokładne brzmienie pozostają tajemnicą do momentu ukazania rozwiązania.
  • Hasła mogą być zapisane poziomo, pionowo, na ukos i wspak.
  • Hasła dotyczą bezpośrednio Grepolis oraz starożytnej Grecji.
  • Rozwiązanie należy zamieścić w dziale Kontakt ws. konkursów. W tym celu, należy stworzyć w tym dziale nowy temat. Będzie on automatycznie widoczny wyłącznie dla autora oraz członków Teamu Grepolis. Inni gracze nie zobaczą Twoich wypowiedzi.
  • Odpowiedź powinna zawierać obrazek wykreślanki, na którym znajdują się zaznaczone hasła. Prosimy również o wypisanie listy znalezionych haseł, ponieważ znacznie upraszcza to sprawdzanie zgłoszeń i pozwala na zaakceptowanie haseł, które zostały przez pomyłkę źle zaznaczone na diagramie. Przykładowe rozwiązanie (wykreślanka pochodzi z poprzedniej edycji konkursu): KLIK.
  • Uczestnicy mogą zmienić swoją odpowiedź po jej wysłaniu. Zwracamy jednak uwagę, że liczyć będziemy wyłącznie czas przesłania ostatecznej odpowiedzi. Przykładowo, jeśli o godzinie 12:00 wysłaliście odpowiedź z 20 rozwiązaniami, a o godzinie 15:00 z 25 rozwiązaniami, policzymy 25 rozwiązań wysłane o godzinie 15:00.
  • rozwiazania należy przesyłać zakładając nowy temat w dziale kontakt-ws-konkursów
  • W trakcie trwania konkursu można edytować swoje wypowiedzi.

Wskazówki:

  • Najkrótsze hasło w tej edycji wykreślanki ma 4 litery; jeżeli natkniecie się na "my", "kos" lub inne słowo, które ma poniżej 4 liter, to nie należy go wykreślać. Niektóre hasła składają się z dwóch wyrazów i traktowane są jak jedno hasło (dają jeden punkt).
  • Hasła mogą się przecinać, jednak każde hasło jest oddzielne - oznacza to, że jeśli w wykreślance znajduje się "olimpiada", to zostanie policzona jako jedno hasło - nie trzeba wykreślać również "olimp" i "olimpia". Radzimy również sprawdzić czy hasło nie jest dłuższe (powinno być wykreślone "olimpiada" zamiast "olimp").
  • Zdecydowanie radzimy oprócz obrazka z wykreślanką zamieścić listę haseł; pomijając to, że niesamowicie ułatwia to nam sprawdzanie (możemy łatwo porównać wykreślone z hasła z wypisanymi na liście), to często zdarza się, że gracze zapominają o wykreśleniu jednej litery (np. "demokracj" zamiast "demokracja") lub wykreślą jedną literę za dużo (np. "nostracyzm" zamiast "ostracyzm") - w takim wypadku, jeżeli na liście znajduje się poprawne słowo, to zaliczymy dane hasło. Bez listy takie hasło nie zostanie uznane.
  • W przypadku błędów w wykreślance staramy się rozpatrzyć je na korzyść graczy - zachęcamy do śledzenia tematu z wykreślanką podczas trwania konkursu, ponieważ mogą się tam pojawić podpowiedzi (przykładowo jeśli gracz zapyta czy dana litera jest poprawna) lub ogłoszenia (np. jeżeli w jakimś haśle pojawił się błąd i zostanie ono uznane lub wykluczone z wykreślanki).
  • Nie trzeba się spieszyć z rozwiązywaniem wykreślanki - podczas ustalania zwycięzców najważniejszym kryterium jest liczba znalezionych haseł; dopiero w wypadku takiej samej liczby haseł pod uwagę brany jest czas przesłania odpowiedzi. Oznacza to, że osoba, która przesłała swoje rozwiązanie 3 dnia konkursu, jednak ma o 1 hasło więcej niż osoba, która przesłała rozwiązanie godzinę po publikacji wykreślanki, znajdzie się wyżej w rankingu.

Nagrody:

1_miejsce_W.png


700 sztuk złota + wybrany bonus

2_miejsce_W.png


600 sztuk złota + wybrany bonus

3_miejsce_W.png


500 sztuk złota + wybrany bonus

wyr%C3%B3%C5%BCnienie_W_b.png


Wyróżnienia - miejsca 4 - 6
200 sztuk złota + wybrany bonus

Zwycięzcy mogą wybrać jeden z następujących bonusów:

  • Przyspieszone ruchy wojsk o 30% na 2 dni
  • Przyspieszona rekrutacja o 30% na 2 dni
  • Przyspieszona budowa o 30% na 2 dni
  • Wzrost produkcji dowolnie wybranego surowca o 50% na 2 dni
  • Wzrost produkcji łask o 50% na 2 dni

W czasie trwania zabawy obowiązuje Regulamin Forum oraz Ogólny Regulamin Konkursów.
Zgłaszając się do konkursu, każdy uczestnik akceptuje zasady oraz regulamin zabawy.
Team zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w regulaminie.
Wszelkie pytania i wątpliwości związane z zabawą należy zgłaszać do opiekuna konkursu: misiek200200 lub koordynatorki konkursów: Shannqa.
 

DeletedUser24557

Guest
To ile macie haseł?
Znaleźliście więcej niż 37? :)
 

DeletedUser5

Guest
Przypominam, że termin przesyłania rozwiązań kończy się dzisiaj o 23:59, więc macie już niewiele czasu na poprawę odpowiedzi :) Co do liczby haseł, lepiej zaznaczyć ich więcej niż mniej, radziłabym sprawdzić na wszelki wypadek czy nie wykreśliliście części dłuższego hasła (np. sojusz zamiast sojusznik). Pamiętajcie, żeby po północy nie dopisywać nic ani nie edytować postów, w przeciwnym razie zgłoszenie będzie nieważne. Wyniki powinny pojawić się jakoś w poniedziałek, najpóźniej we wtorek :)
 

DeletedUser29238

Guest
Konkurs zakończony. Czas na rozwiązanie i ogłoszenie wyników.



Rozwiązanie:

wykreslanka%2023.03.2017%20rozwiazanie%20issp.png

Lista haseł:

grepolympia
rozpacz hoplitów
twórca legend
zimowa frajda
bohater ludu
pogromca meduz
kawalerzysta
rizinia
andromeda
nikaia
sojusz
magazyn
trirema
pegaz
centaur
statek ogniowy
dyplomacja
bonus nocny
ranking
samouczek
raport
latarnia
profil
jaskinia
podburzanie
okupacja
oferta
konkurs
szpieg
biblioteka
taran
pochodnia olimpijska
kolonizacja
technologia
kolos rodyjski
urlop
festyn
restart
falanga
akademia

Nagrody:

1_miejsce_W.png

Lotia
700 sztuk złota + wybrany bonus


2_miejsce_W.png

Riluna
600 sztuk złota + wybrany bonus


3_miejsce_W.png

Nikeee
500 sztuk złota + wybrany bonus

wyr%C3%B3%C5%BCnienie_W_b.png

Wyróżnienia - miejsca 4 - 6
Mistrz Pijanego Ostrza, Furiatka2222, evorio
200 sztuk złota + wybrany bonus

Zwycięzcy mogą wybrać jeden z następujących bonusów:
  • Przyspieszone ruchy wojsk o 30% na 2 dni
  • Przyspieszona rekrutacja o 30% na 2 dni
  • Przyspieszona budowa o 30% na 2 dni
  • Wzrost produkcji dowolnie wybranego surowca o 50% na 2 dni
  • Wzrost produkcji łask o 50% na 2 dni
Aby odebrać nagrody, proszę o wysłanie do Shannqa prywatnej wiadomości i podanie w niej nicka z gry, świata, na którym ma zostać przyznany bonus, oraz informacji który bonus wybieracie (jeśli zwiększoną produkcję surowca, to również który surowiec).

Ranking:
1. Riluna 39 haseł Sobota o 16:41
2. Lotia 39 haseł Sobota o 23:26
3. Nikeee 38 haseł Piątek o 18:03
4. Mistrz Pijanego Ostrza 37 haseł Piątek o 21:45
5. Furiatka2222 37 haseł Sobota o 14:27
6. evorio 37 haseł Sobota o 16:31
7. Big Kamil 36 haseł Piątek o 00:32
8. Marropyk 36 haseł Sobota o 22:05
9. KAROLINA WŁODYKA 36 haseł Sobota o 22:07
10. lech poznan3 35 haseł Sobota o 20:15
11. spajjjki 34 hasła Czwartek o 22:50
12. Wirydiana 34 hasła Piątek o 18:18
13. yumasta 34 hasła Sobota o 21:41
14. EchoEcho 34 hasła Sobota o 22:23
15. Marcin092299 30 haseł Czwartek o 20:04
16. NextOne 28 haseł Niedziela o 23:48
17. springfield001 27 haseł Sobota o 22:41
18. fonel 25 haseł Piątek o 17:41
19. MalikDCamil 20 haseł Czwartek o 20:22
20. Kivan1984 18 haseł Piątek o 14:00
21. apecmat 16 haseł Czwartek o 19:29
22. enjoyofmeat 14 haseł Czwartek o 21:09
23. t3rmit7991 13 haseł Piątek o 00:04
24. mariooiram 12 haseł Sobota o 19:31
25. filipoza 11 haseł Czwartek o 19:35

Wszystkim biorącym udział serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Zapraszamy również do kolejnych zabaw na forum. Mamy nadzieję, że w kolejnych konkursach lista biorących udział znacznie się powiększy. Już wkrótce czeka Was kolejna niespodzianka.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5

Guest
Dodam jeszcze kilka słów z mojej strony, bo siedziałam sporo czasu nad sprawdzaniem odpowiedzi i mam kilka uwag ;) Tym razem trafiło wam się sporo wpadek - ucięty obrazek, na którym niewidoczne było kilka linijek, niezaznaczone na obrazku hasła, które znajdowały się na liście, sama lista bez obrazka, a także identyczne rozwiązanie przesłane przez różne osoby. W dwóch ostatnich przypadkach gracze otrzymali zero punktów, więc nie znaleźli się w rankingu.

Decyzje podejmowaliśmy zgodnie z zasadami konkursu. Jeśli graczowi zabrakło jednej litery w haśle, a znalazła się ona na liście, to uznawaliśmy odpowiedź, natomiast jeśli hasło nie było w ogóle zaznaczone, to nie mogliśmy go zaliczyć. Podejrzewam, że niektórzy mogą mieć wątpliwości czy dobrze sprawdziliśmy ich odpowiedzi. W takiej sytuacji zgłoście się do mnie proszę w prywatnej wiadomości, wytłumaczę o co chodzi. U niektórych graczy było ciężko się połapać, dlatego pobierałam wasze diagramy na dysk i na nich zaznaczałam w programie graficznym znalezione hasła - w razie potrzeby mogę wam je podesłać, żebyście wyraźnie zobaczyli czego zabrakło.

Oprócz tego, jak większość z was już wie, korzystamy z zewnętrznej strony do robienia wykreślanek. Wgrywamy na nią hasła, a ona sama generuje litery, które ją wypełnią. Zawsze pojawiają się jakieś zabawne hasła, które udaje wam się znaleźć, a które powstały przez kompletny przypadek. Tym razem hitem są: Korea oraz Rosja :D Sporo osób je wykreśliło, mimo że nie mają żadnego związku z Grepolis ;) Gratulacje za spostrzegawczość!
 

DeletedUser21386

Guest
dopiero teraz zauważyłem,że ucięło mi obrazek i listę
zly.gif
 

DeletedUser24557

Guest
Gratulacje dla pozostałych zwycięzców
smiley_emoticons_kleeblatt2.gif

eh ten centaur - od początku czułam, że gdzieś tam jest
smiley_emoticons_candle.gif

Mam propozycję, co by była nagroda specjalna w postaci wybranego bonusu, dla tego co w następnej edycji znajdzie najwiecej haseł niezwiązanych z grą :) to też jest fun. Szczególnie te dłuższe są ciekawe, oprócz "Rosji" jeszcze znalazłam "pniak" :)
 

DeletedUser29238

Guest
Postaramy się, żeby nie było słów dodatkowych, a tylko konkursowe. :)
 

DeletedUser23013

Guest
Zajęłam drugie miejsce a mój obrazek wysłałam o dzień wcześniej, ładnie sobie tutaj pogrywacie ze zmianami dat.
Wysłałam odpowiedź dokładnie dobę wcześniej, a teraz widzę że mój wpis ma zmienioną datę o jeden dzień.
Odechciewa się brać udział w czymkolwiek i w ogóle grać przy takich wałkach
 

DeletedUser29526

Guest
niema się co denerwować - mi źle policzyli hasła które przesłałem i nie zająłem żadnego miejsca. Support kolejny raz udowadnia, że kręci - możecie mnie zbanować usunąć konto - niedbam o to, bo odechciewa się grać z takimi wałkami. Ktoś powinien bliżej się przyjrzeć temu co robi support.
 

DeletedUser29238

Guest
Zajęłam drugie miejsce a mój obrazek wysłałam o dzień wcześniej, ładnie sobie tutaj pogrywacie ze zmianami dat.
Wysłałam odpowiedź dokładnie dobę wcześniej, a teraz widzę że mój wpis ma zmienioną datę o jeden dzień.
Odechciewa się brać udział w czymkolwiek i w ogóle grać przy takich wałkach
Nie wiem, czy się orientujesz, ale nie mamy takiej mocy, żeby zmienić datę wpisu. Liczy się czas ostatecznej odpowiedzi, a nie pierwsza odpowiedź, która potem była modyfikowana.
 

DeletedUser23013

Guest
Serio? Umieściłam wyłącznie jeden post i nie było tam żadnej edycji !
A Wy będąc moderatorami forum macie możliwość edycji postów innych użytkowników i może właśnie ktoś od Was wszedł na mój post a potem sobie zapisał? od umieszczenia posta nawet go nie tknęłam! Może Wasi programiści mają opcję zobaczyć kiedy był dodany i przez kogo był edytowany post?
Nie miałam potrzeby wyedytować postu ponieważ wykreślankę miałam gotową 24.03 wieczorem i dałam już do Shannqua to zdjęcie, dam też tutaj:
wykreślanka właściwości.jpg
po jakie licho miałabym edytować post jak miałam gotową wykreślankę i odpowiedź już 24.03 ? ten sam plik wysłałam Wam w rozwiązaniu wykreślanki. Mam gdzieś te dodatkowe 100 złota, chodzi o zasadę ! nie będę tolerować takich nieuczciwych zagrywek
 

DeletedUser23013

Guest
Bardzo liczę na to wyjaśnienie, narazie czekam na odpowiedź od Shannqa bo jej też opisałam całą sytuację
 

DeletedUser29526

Guest
usunięciem mojego posta tylko potwierdzacie moje domysły.
 

DeletedUser5

Guest
Sprawy Lotia i yumasta omawiam w prywatnych wiadomościach. Sprawa złej daty w rankingu dotyczy kilku graczy i ma wpływ na ranking, więc opiszę tutaj publicznie o co chodzi. Najprawdopodobniej w wyniku zmiany czasu, która odbyła się z soboty na niedzielę, daty postów niektórych osób wyświetliły się źle. U Lotii pokazuje się, że post został wysłany w sobotę, choć w rzeczywistości był przesłany 24 marcca (piątek), u NextOne widać niedzielę, choć post wysłany 25 marca (sobota).

lotia forum.png nextone.png

Prawdopodobnie ma tutaj znaczenie również to, że posty zostały wysłane po 23 - mniej niż godzinę do północy, forum uznało, że jest to inny dzień.

Riluna oraz Lotia posiadają w wykreślance 39 haseł, o miejscu na podium zadecydowała jedynie data posta. W przypadku gracza Riluna, post został wysłany w sobotę, 25 marca.
riluna.png

Wydawało się więc, że post Riluna był przesłany wcześniej niż Lotia, a tu niespodzianka - jest odwrotnie. Z tego powodu miejsca 1 i 2 w rankingu zostały zmienione. Przepraszamy Was wszystkich za ten problem, do głowy nam nie przyszło, że forum może skopać datę. Żeby wszystko było przejrzyste, ujawniliśmy tymczasowo dział Kontakt ws. konkursów, powinniście widzieć w tym momencie posty wszystkich graczy. Możecie je przejrzeć i porównać daty, aby upewnić się, że nic nie mieszaliśmy i sprawdzić czy u was nie doszło do jakiegoś błędu, którego nie zauważyliśmy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry