Wysyłanie Wojska z Grupy.

Automatyczne wysyłanie zadanej grupy

  • Tak.

    Głosy: 17 81,0%
  • Nie.

    Głosy: 2 9,5%
  • Nie mam zdania.

    Głosy: 2 9,5%

  • W sumie głosujących
    21
Status
Zamknięty.

dorocia

Zespół Grepolis
Moje upodobania nie mają tu nic dorzeczy - albo coś jest zgodne z zasadami obowiązującymi w grze albo nie.
Na chwilę obecną automatyzacja działań czy jednoklik są wbrew tym zasadom. Resztę wyjaśnił Sapcio.
 
Moje upodobania nie mają tu nic dorzeczy - albo coś jest zgodne z zasadami obowiązującymi w grze albo nie.
Na chwilę obecną automatyzacja działań czy jednoklik są wbrew tym zasadom. Resztę wyjaśnił Sapcio.
To dlaczego mogę jednym kliknięciem, poprzez zarządcę, w wszystkich miastach odpalić festyn miejski, pochód, albo produkcje określonych jednostek?
 
Ja tak sobie tylko tu przycupnę...
Z technicznego punktu widzenia, skoro jesteście przeciw automatyzacji to niech mi ktoś powie czym się różni biorąc pod uwagę 7 pkt. regulaminu potencjalna opcja "wyślij wszystko" od "odeślij wszystkie jednostki"? To chyba działa na takiej samej zasadzie i o zgrozo jest to chyba darmowa funkcja.
 

dorocia

Zespół Grepolis
Nie wiem, czym kierowali się twórcy gry dając do opcji Premium takie a nie inne usprawnienia, mogę się tylko domyślać - nie są one bezpośrednio związane z walką. Ułatwienie zbierania surowców dotyczy wiosek na jednej wyspie, a nie wszystkich wiosek na wszystkich wyspach równocześnie. Zlecenie wyszkolenia określonych jednostek we wszystkich (lub wybranych) miastach nie spowoduje, że jednostki te jednym kliknięciem wyruszą jako atak lub wsparcie do miasta innego gracza.

Jakkolwiek rozumiem powody utworzenia tej propozycji na chwilę obecną jest ona niezgodna z zasadami - automatyzacja stricte militarnych działań jest zbyt daleko odbiegającym od zasad udogodnieniem.
 
To nie jest daleko idąca automatyzacja. Punkt 7 regulaminu to boty, skrypty, makra oraz proxy. Nikt tutaj nie proponuje rozwiązania nielegalnego tylko dodanie tej opcji do funkcji, które ma zarządca. Nadinterpretujecie to w taki sposób, że nie wiem, czy już bardziej można. Wszystkie z funkcji zarządcy i kapitana opierają się w jakimś stopniu na automatyzacji. Niech nikt nie mówi, że nie mają one charakteru militarnego, bo pozwalają chociażby na zaoszczędzenie czasu na grę stricte militarną. Funkcja, którą zaproponował Shock działa na tej samej zasadzie, co zabranie woja z miasta jednym kliknięciem. Dlaczego taka możliwość istnieje skoro to taki wyraz automatyzacji?
 
walka z wiatrakami ... nie bo nie ... i tyle ... nie przetłumaczysz mimo że nasze argumentacje są jak najbardziej na poziomie ...
Nie ma płaszcza. I nie będzie. „cenzura" się uparł i mu daj!

inna sprawa którą już poruszałem .. gdzie jest przejrzystość w postępach propozycji które składamy ... co się z nimi dzieje później , gdzie są jawne informacje na którym etapie mimo zaakceptowania padły mimo że miało to miejsce x lat temu ... a nie ma ich dalej w grze ...
kiedy propozycje mimo że mają większość głosów na tak to nadal wiszą i czekają na gwiazdkę z nieba ...
 
Ostatnia edycja:

Sapcio

Zespół Grepolis
Niestety, ale musimy też skonsultować i dopytać itp.
Propozycja ma lekko ponad 24h, a w takim czasie nie jesteśmy wstanie skonsultować wszelakich możliwości.
Podane przykłady automatyzacji przez was działają na plus oczywiście, ale też trzeba przebadać inne kwestie.
Pamiętajcie, że taki klik może pomóc też zamulać serwer, bo nagle pojawi się sporo danych i ataków w trasie, a dla was to 1 klik.
Dodatkowo dochodzi kwestia jaka to będzie przewaga względem graczy bez.
Dochodzi wiele kwestii, technicznych, graficznych oraz regulaminowych.
Każde wasza racja jest dla nas cenna, więc merytoryczne wypowiedzi są bardzo cenne.

I nie uważam, że tylko ja chce pomóc, bo cały support pomaga. Cała otoczka, której tu nie widać myśli i działa nad propozycjami.
 
załóżmy że sprawny gracz wysyła atak/wsparcie 1 miasto 1-2 sek ... zaznacz wszystko , wyślij , strzałka kolejne miasto z grupy
co za problem dodać "opóźnienie" w jednokliku ;) załóżmy co 2sek wypuszcza kolejne polecenia ..
w tym przypadku nagłe pojawienie się 100 poleceń w 1sek nie będzie miało miejsca ...

inna kwestia do obgadania to co zrobi system kiedy to zabraknie "transa" bo się 1 ludzik za dużo zrobił ;) - powinien pominąć takie miasto i dać rapek/informacje że z takiego miasto wsparcie/atak nie wyszedł .
 

Sapcio

Zespół Grepolis
Albo losowo odrzucić jednostki i zostawić coś w mieście.

Więc takich szczegółów niby w prostej propozycji może pojawić się wiele.
 
Status
Zamknięty.
Do góry