Wysyłanie Wojska z Grupy.

Automatyczne wysyłanie zadanej grupy

  • Tak.

    Głosy: 17 81,0%
  • Nie.

    Głosy: 2 9,5%
  • Nie mam zdania.

    Głosy: 2 9,5%

  • W sumie głosujących
    21
Status
Zamknięty.
Witam czy istniała by możliwość dodania wysyłania wojska z grupy np tworzymy grupy "biremy","Deff"czy tam "Ognie" i teraz to wygląda tak że trzeba wchodzić w grupę i przeskakiwać z miasta i wysyłać wszystko ręcznie. Nie dało by rady tego zautomatyzować jeden przycisk np Wyślij wszystkie z grupy? Było by spore ułatwienie.
Dodam tylko że czasem jak jest zrobiona grupa miast i klikamy w prawo bądź lewo zmianę miasta to potrafi do innej grupy przeskoczyć? a tak by trochę ułatwiło grę z większą ilością miast :)
Pozdrawiam.
 
Ale to już drugi raz o to się proszę :(
a przy 100 200 miastach zabiera to niepotrzebny czas. Było by to spore ułatwienie :)
Wiadomo że tam gdzie defik łodzie muszą się zgadzać ale to chyba każdy ma odpowiednią ilość defa do ilości łodzi w mieście :)
 
Jestem na tak, warto wprowadzać zmiany do doradców. Mam pomysł jeszcze na kilka zmian do zarządcy i taka propozycja pojawi się na dniach
 
i tak nie przejdzie jak pomysł z jedno klikiem wysłania ze wszystkich miast surek na cud ;) albo zebrania surek z wiosek jedno klikiem we wszystkich miastach :)

dorocia jest przeciw jakiejkolwiek automatyzacji ...

przecież jak jesteś w grupie " znaczy przeprowadzasz operacje na miastach z grupy" to wręcz przeciwnie działa to w drugą stronę
jak klikniesz miasto ręcznie z poza grupy to przeskakując do następnego wbije Cię do grupy z której korzystałeś ...

hmm mnie się to nie przytrafiło .. może inaczej klikam ;)
wybieram miasto z jakiejkolwiek grupy na rozwijanej liście i przeskakuje strzałkami <- -> i nie zdarzyło mi się aby przeskoczyło coś do innej grupy ... wszystko jest zapętlone w konkretnej grupie ...
no chyba że masz coś pomieszane i te same miasta są w różnych grupach ...
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser29184

Guest
Ułatwienie niby fajne ale z drugiej strony czasem ten czas poświęcany na wysyłanie deffa czy ogni może być kluczowy przy odbiciu lub nie danej okupacji.
Kolejna kwestia jak masz ogień i wolny trans do synchro. Raczej nie chciałbyś wysłać deffa na okupację żeby toczył się z prędkością wolnego transa, a jeszcze gorzej jak masz brandera.
 
no to można to zmodernizować do okienka i na zasadzie otwarcia okna dla zadanej grupy jak podgląd wojsk czy coś i tylko zaznaczasz wojo które chcesz wysłać jednym kliknięciem bez przechodzenia w inne miasto a na końcu wyślij wojsko ... tak czy siak by ułatwiło kwestia chęci i mądrego podejścia jak się chce to się wszystko da :)
A dodam że przynajmniej ja tak mam a że jestem słupem to pewnie nie każdy tak ma,ale brander wolny trans np mam tylko w miastach frontowych do synchro i te miasta z frontu nie mam w żadnych grupach z ogniowymi czy biremkami wiadomo dla czego :)
jeszcze jedno co do tego ten czas rekompensuję się w drugą stronę jeśli ty wysyłasz tak wsparcie druga strona tak szybko wyśle ognie czy coś tam :)
 
Ostatnia edycja:
niemniej jednak sprowadza się to i tak do wyklikania wojska aby odznaczyć brandery/wolne/ognie itp ...
może lepiej niech już tam nie grzebią bo nie wiadomo co dodatkowo popsują :)

coś na wzór "budowy wojska" od zarządcy ... kiepsko to wygląda nawet nie dałem szansy temu rozwiązaniu ...

już lepsze rozwiązanie jest u Potusek (bardziej przejrzyste) z badaniami w akademii
 
to był przykład:)
jak wiele funkcji w grepo jest i ktoś z nich korzysta cześć nie :)
Nawet jak był przycisk nie każdy musi z niego korzystać jeśli nie chce ja bym tak tworzył grupy i tak korzystał żebym nie miał problemu jak Ale wariat
 
ogólnie jestem na tak :p
ale właśnie tak jak piszesz powinno to być "zminimalizowanie" opcji .. poprostu wyślij wszystko z danej grupy (atak/wsparcie)
przed taką operacją zawsze można "spowalniacze" odesłać gdzieś

z innej beczki jak nie trzeba celować na konkretną godzinę to takie rozwiązanie jest w sam raz ...
natomiast synchro i tak jest robione indywidualnie i często z planerem

btw planer mogli by poprawić do "wskazywania aktualnej ilości wojska w mieście przy planowaniu" a nie z danego miasta mimo że jest poza ;) ....
dodatkowo aktywne opcje wszystkich jednostek mimo że ich nie posiadamy .. ale możemy za jakiś czas ... a planu się nie da ustawić na zaś ... jak nie posiada się danej jednostki
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser29184

Guest
Do planera to ja bym z chęcią dodał to, żeby bohaterowie też byli w nim brani pod uwagę. A co do synchro, wszystkimi miastami raczej synchro nie robisz, raczej tylko front ale kolona można spodziewać się nie tylko na froncie więc spowalniacze warto mieć wszędzie.
to był przykład:)
jak wiele funkcji w grepo jest i ktoś z nich korzysta cześć nie :)
Nawet jak był przycisk nie każdy musi z niego korzystać jeśli nie chce ja bym tak tworzył grupy i tak korzystał żebym nie miał problemu jak Ale wariat
I nie mówię, że to dla mnie problem. Po prostu bym nie korzystał z funkcji, z której inni mogliby korzystać. Dla mnie pełen luz w tej kwestii.
 
Ułatwienie niby fajne ale z drugiej strony czasem ten czas poświęcany na wysyłanie deffa czy ogni może być kluczowy przy odbiciu lub nie danej okupacji.
Kolejna kwestia jak masz ogień i wolny trans do synchro. Raczej nie chciałbyś wysłać deffa na okupację żeby toczył się z prędkością wolnego transa, a jeszcze gorzej jak masz brandera.
Zaznaczanie jak w przypadku rekrutacji z zarządcy MAX jednostek bądź konkretnej ilości, wszystko co jest potrzebne już jest w kodzie gry.
 

dorocia

Zespół Grepolis
Paragraf 7 Regulaminu gry mówi wyraźnie, że gra przystosowana jest do użytku na "normalnych" przeglądarkach, bez użycia zautomatyzowanych procesów. I dopóki się to nie zmieni będę walczyć z jednoklikami oraz wszelką automatyzacją.
 
Paragraf 7 Regulaminu gry mówi wyraźnie, że gra przystosowana jest do użytku na "normalnych" przeglądarkach, bez użycia zautomatyzowanych procesów. I dopóki się to nie zmieni będę walczyć z jednoklikami oraz wszelką automatyzacją.
To usuńcie zbieranie surki z wiosek za pomocą kapitana, odpalanie festynów, automatycznej rekrutacji i automatycznego zapełniania jaskiń z poziomu zarządcy, bo to jest prawie że to samo.
 

DeletedUser29238

Guest
Prawie, ale nie do końca, ponieważ są to płatne usługi premium. Osobiście jestem przeciwny takiemu pojedynczemu klikaniu. Raz - regulamin j.w., dwa, gra to nie TV z uniwersalnym pilote z jednym przyciskiem do wszystkiego i lepiej niech tak zostanie.
 
Czyli Pani Dorocia walczy z automatyzmem w grze, chyba, że się za Niego płaci, wtedy problem znika.
Jaki problem dodać tę propozycję Shocka jako jedną z nowości do zarządcy?
 

DeletedUser33065

Guest
Grupy miast to jedna z funkcji zarzadcy przeciez, wiec to musialabybyc funkcja zarzadcy przeciez
 
Status
Zamknięty.
Do góry