[Ulepszenie] Wzmocnienie czarów Afrodyty

Czy jesteś za poprawą czarów afrodyty ?

  • Tak

    Głosy: 10 66,7%
  • Nie

    Głosy: 1 6,7%
  • Obojętne

    Głosy: 4 26,7%

  • W sumie głosujących
    15
Status
Zamknięty.
Witam,
Propozycja odnosi się do powiększenia wartości % za aktywne bonusy do dwóch czarów afrodyty:

Hymn do afrodyty: Zwiększa zbiór surowców z wiosek rolniczych o 20% + 1,5% za każdy aktywny bonus w tym mieście przez 6 godzin. (Do 50%). Dodatkowo zwiększa wydajność handlu z wioskami o 10%, gdy ta moc jest aktywna.

Nie ukrywajmy, czar przydatny tylko na początku gry z uwagi na jego koszt i potrzebne aktywne bonusy w mieście (czasowe, a nie stałe) a z opisu wynika że potrzeba aż 20 aktywnych bonusów żeby osiągnąć pułap 50%.... w "normalnych" warunkach jest to nierealne, ponieważ nikt nie będzie się zarzynał z odpalaniem 20 bonusów na jedno miasto aby otrzymać maksymalną wartość. Proponuję zwiększenie wartości do chociaż 5, a najlepiej 10% za każdy aktywny bonus.

Festyn charytatywny: Wraz ze wzrostem wpływów i potęgi Afrodyty, twoi obywatele z kolei stają się zahipnotyzowani uroczystościami w ich mieście.
Zmniejsz koszt następnego pochodu triumfalnego o 2% za każdą moc aktywną w tym mieście. (Ograniczenie do 20%, nie kumuluje się)

Kolejna sprawa z kumulacją za aktywne bonusy. Fajnie brzmi ale w praktyce nie osiągnięcie 20% chyba że będziecie trzymać wszystkie bonusy i odpalać na pojedynczym mieście co jest słabo opłacalne dla 20% zmniejszenia kosztu pochodu (60pw droga rzecz). Tutaj zmieniłbym tą wartość do chociaż 5% za aktywny bonus, daje to realną szansę na używanie tego czaru (chociaż i tak jest nieopłacalny w dalszym okresie). Alternatywnie wprowadziłbym stałą wartość, wtedy farmiąc łaski możemy sobie pozwolić na rzucenie większej ich ilości.

Co do narcyzmu nie mam zastrzeżeń, dobry ofensywny czar.
 

DeletedUser29757

Guest
Głos na tak, bo dyskusja o balansowaniu gry zawsze mile widziana.

Ale tu wypowiem się przeciwko, bo myślę (nie liczyłem jeszcze), ale jeśli się przygotować odpowiednio do wykorzystania tych czarów to można niskim kosztem zebrać sporo bonusów w mieście:
- obrona Soteri i Gniew Aresa - w obecnym evencie bez złocenia dawali 6 takich bonusów. Można je włożyć do jednego miasta można każdy do innego
- wielka ekspansa - też można do różnych miast dawać
- Grepolimpia za chwilke, więc każdy będzie miał na stałe po 4 bonusy po prostu z tej okazji we wszystkich miastach
- rezydencje, bonusy tygodniowe, itp
- bonus do czarów na 6h, zmysły na 3 dni - aktywne we wszystkich miastach

Jeśli ktoś podszedł do tego eventu optymalizując go pod tym kątem, to można myślę mieć z 5 miast w których przez najbliższy tydzień będzie na stałe po 3-4 bonusy + 2-3 jakieś chwilowe które działają na kilka godzin (bobas, zew, neridka, itp)

Na większą skalę problemem jest raczej fakt że trzeba to rzucać na miasto i nikomu się nie będzie chciało w to bawić. Hmmm... a gdyby oba te czary zrobić pasywnymi (u innych bogów) - to by to jeszcze fajniej działało.
Masz Afrodytę - więcej mieszkańców
Masz Here - Tańsze festyny
Masz Aresa - Tańsze pochody
Masz Hadesa - Większe zbiory z kopalni
itp. wtedy by to się nawet mogło skalować z bonusami tak jak obecnie
 
Farmienie wiosek i tak daje kupę surki, to jest zwyczajnie 2-3x lepsza wersja zadowolenia, nie widzę sensu w zmacnianiu.
Co do festynu charytatywnego to się zgadzam, że można by wzmocnić.
Ten pomysł z bonusami aktywnymi w mieście zwiększający siłę czaru mnie mocno nie przekonuje.

I tak, pasywka u jednego boga tworzy zbyt dużą przewagę i zachęca do tego by afrodyty mieć w 80% miast. Dodanie każdemu bogu jakiejś jednej fajnej pasywki było by w takiej sytuacji najlepsze.

W ogóle gołomp, to mogłeś zrobić propozycje o balansie czarów, a nie tylko Afrodyty.
Bo się jeszcze skonczy, że afro dostanie 4 broken cudeniek, a reszta bogów dalej bazować będzie na 2-3 czarach.

 
Myślisz że chce mi się pisać tak długi temat?... a ja widzę sens w wzmacnianiu hymnu bo to co dostajemy za 20 aktywnych bonusów to jest śmiech na sali, jeszcze nie mówiąc o tym że 50% więcej surki z jednego miast w dalszym etapie jest dosyć śmiesznym bonusem tak samo czy zadowolenie, plaga, powrót z podziemnego królestwa, reszta czarów jest przydatna przez całą rozgrywkę.
Zadowolenie byłoby dobrym czarem jakby zwiększało o 50% ogólny przyrost surowców.
 
Status
Zamknięty.
Do góry