Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser13253
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser13253

Guest
Odp: Re: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

Pozwolę sobie na razie na zachowanie dla siebie swoich spostrzeżeń. Taki przywilej Milorda.
Odpowiadając na pojawiające się pytania w powyższej dyskusji:

1. Cała operacja trwała 47h. Musiałem na nią poświęcić 5 logowań (co 8 godzin). Każde z nich zajęło około półtorej godziny. (przesłanie surowców, wystawienie ofert, zakolejkowanie budowy) Z 47h byłem w grze około 8 godzin czyli średnio 4h na dobę.
2. Nie korzystam z auto botów.
3. Na grę na serwerze Zarkos wydałem do tej pory ilość nie przekraczającą 27500 monet. Ponad połowa została spożytkowana na event by uzyskać najbardziej korzystne skille. Ocena użyteczności tych bonusów jest subiektywna. Dla przejrzystości nie będę ich na razie podawał by nie zaburzać dyskusji.
4. Nigdzie nie napisałem że 30 złotych to dużo czy mało. Pozostawiam to Waszej ocenie. Proszę nie przypisywać mi niewypowiedzianych przeze mnie opinii.
5. Proszę powstrzymać się od osobistych wycieczek w kierunku współ dyskutujących. Nadal liczę na rzetelną retorykę.
6. Nie grałem w Grepolis 1.0. Niektórzy mówią że gram w to od 3 miesięcy...
7. Do tej pory przeprowadziłem tylko jeden mały eksperyment. Na realizacje czekają kolejne - o wiele ciekawsze pomysły dotyczące sfery okołozłotowej (nie tylko te polegające na wydawaniu monet) Z oczywistych względów wyniki poznacie dopiero po ich zakończeniu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser22560

Guest
Odp: Re: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

a nikt nie pisze też o wydawaniu na sloty ?? moim zdaniem trochę to uciążliwe jak ma się tyle samo pkt walki co inny koleś ale grasz bez złota a on ma 10 slotów przewagi nad tobą czyli 10 miast więcej
 

DeletedUser11134

Guest
Odp: Re: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

po pierwsze bardzo podoba mi się ten temat, i wyliczenia Milorda. Nawet nie wiem czy są prawdziwe, chociaż wierzę, ze tak. Kobiety jak wydają kasę nie wgłebiaja sie w takie drobiazgi:) W każdym razie w końcu ktoś rozpoczął rzetelną dyskusję na temat ile kosztuje przyjemność gry w grepo, i ewentualnie jak można to racjonalizować. Wiadomo, że - podobnie co do technik gry - nikt tu nie zdradzi swoich wszystkich sposobów korzystania ze złota w sposób efektywny, ale przynajmniej skoczyliśmy piętro wyżej od wstępnej dyskusji polegającej na obrzucaniu błotem ludzi co wydają na zabawę pieniądze.Ogólnie większośc przyjemności kosztuje i czy tego chcemy czy nie, tak jest. do nas nalezy wybór czy w restauracji zamówimy szklankę wody, czy przystawki zupe, głowne, kawę i wino. ewentualnie wolimy domowe jedzenie.

co do kupowania slotów na tym etapie - to chyba jest rozsądne wydawane złota.

osobiście trochę męczące i raczej nieprawdziwe jest dla mnie dowodzenie przez co niektóre osoby, że kiedyś to byli prawdziwi gracze, wielcy, honorowi, szlachetni, a teraz to dziadostwo i hołota. Gram w to cztery lata. nie wiem, czy to dużo czy mało, ale w ogóle nie odnoszę takiego wrażenia. Poza tym - wybaczcie - przypominacie takie grono babć i dziadków opowiadających, że za ich czasów to dopiero było. podobno wspomnienia są zawsze bez wad, ale naprawdę nie przesadzajcie. ponadto kiedyś nie było ery cudów, a to podczas niej dochodzi do największych przekrętów. i mam nadzieję, że inno w końcu zmieni zakończenie świata jak od dłuższego czsu zapowiada.
czego wszystkim w 2015r, życzę.
 

DeletedUser15965

Guest
Odp: Re: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

Cytat Napisał Formiones Zobacz post
Ja od początku Zakros wydałem już 6 tys monet

dla kogos kto złoto wydaje tylko na kapitana handlarza etc to mnóstwo kasy

Połowę wydałem na evencie i żałuje. To głupie było. Do tej pory wartościowo wydałem złoto na zarządcę (handlarz tak naprawdę był niepotrzebny) oraz skrócenie około połowy budynków w pierwszym mieście plus parę razy skrócenie budowy wojska i robienie slotów za złoto.
 

DeletedUser11134

Guest
Odp: Re: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

btw.
gmk nie podkupuj Aijemu graczy. Konrad jest za dobry żeby grać w Bumach:))
 

DeletedUser22560

Guest
Odp: Re: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

Powiem ci hini że się nie doczekasz nowego zakończenia gry :) patcha robili 2 lata a co dopiero zmiane rozgrywki
smiley_emoticons_rollsmiliey.gif
 

DeletedUser22291

Guest
Odp: Re: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

btw.
gmk nie podkupuj Aijemu graczy. Konrad jest za dobry żeby grać w Bumach:))
niedługo nie będzie miał kogo podkupywać bo wszyscy już będą w bumach, będą przejmować sobie szaraki po zrezygnowanych graczach, zakładać sobie miasteczka (niektórzy mają już dużą wprawę w tym ) i tak sobie przeczekają 1,5 roku potem pewnie pokłócą się kto ma być w głównym żeby cuda postawić i wtedy zacznie się robić dopiero wesoło
 

DeletedUser23702

Guest
Odp: Re: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

Dzięki za komplement gmk jeżeli jest szczery to miło mi :)

Co prawda miałem kończyć grę już żegnałem się z tego świata starając się odejść z klasą(pożegnanie pewnego buma bez wyzwisk ;P), ale on zamiast pożegnać się ładnie ze mną to brzydko mnie potraktował, więc postanowiłem nie robić mu przyjemności i zostać.
 

DeletedUser14893

Guest
Odp: Re: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

Teraz w grepolis za złoto można mieć wszystko.

Surowce-kupisz na targu
Łaski-oczywiście, cały czas są jakieś eventy na których możesz ,,dodatkowo zakręcić kołem fortuny'' za monetki :)
Jednostki-kolejny raz eventy, kupisz sobie kilka pazurów i ambrozję i masz połowę zagrody harpii
Atak-Jak się postarasz to robiąc po raz enty losowania na kole czy inne rzeczy to trafisz bonus do ataku+odpalenie dowódcy=30% silniejsze
Sloty-50 sztuk złota i masz punkt kultury
Czas-różnego rodzaju skracanie jednostek/budynków i przedłużanie bonusów

Według mnie wydając złoto teraz w grepolis jesteś o lata świetlne do przodu.Wystarczyłyby zwykłe premki i jakieś drobne skracanie, a nie robienie prawie 3000 hopków w kilka godzin
 

DeletedUser11134

Guest
Odp: Re: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

wiesz, że tak nie jest. bumy są teraz na tyle silne, że z powodzeniem grać tam może każdy nie przymierzając, zawsze się na jakiś sukces załapie.
a sojusze z nimi walczące są dla prawdziwych fighterów. to, że przegrasz z kolegą stawiającym w dwa dni czy krócej zagrodę 350 ogni jest jakby oczywiste. Ale ograć sojusz, który każdego członka może zadeffować po sufit to już zupełnie inna bajka.
 

DeletedUser22291

Guest
Odp: Re: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

wiesz, że tak nie jest. bumy są teraz na tyle silne, że z powodzeniem grać tam może każdy nie przymierzając, zawsze się na jakiś sukces załapie.
a sojusze z nimi walczące są dla prawdziwych fighterów. to, że przegrasz z kolegą stawiającym w dwa dni czy krócej zagrodę 350 ogni jest jakby oczywiste. Ale ograć sojusz, który każdego członka może zadeffować po sufit to już zupełnie inna bajka.
połowa bumów jest silna... reszta to tchórze co poszli ze strachu przed atakami
 

DeletedUser23702

Guest
Odp: Re: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

Ja chętnie bym pograł w SI ja chętnie bym pograł w Bumach ja chętnie bym pograł w każdym sojuszu który jest jednym z najlepszych na danym świecie, co nie zmienia faktu że jak dołączam do ogarniętego sojuszu z dobrymi graczami to już jestem do niego przyszyty i jeżeli on się nie rozpadnie to i ja nie odejdę.UROBOROS to jedyny sojusz w którym obecnie mogę grać i wiem że może być najlepszy!
 

DeletedUser11182

Guest
Odp: Re: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

Haszek, a powiedz ile monet wydałeś na Lami (tam w miarę na równym poziomie byliśmy w rankingach) ? - ja miałem tylko dowódców i handlarza.
To pozwoli mi Cię ocenić jako gracza :cool:
 

DeletedUser11134

Guest
Odp: Re: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

wbrew pozorom niekoniecznie. Milord aby osiągnąć twój poziom musiał się mniej starać, bo kupił sobie odrobinę luksusu. czy nie dałby rady osiągnąć tego dysponując jedynie doradcami - nie wiadomo.
 

DeletedUser23832

Guest
Odp: Re: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

To i ja sie wypowiem. Według mnie złota daje ogromna przewage jeżlei jest używane w dużych ilościach przez aktywnego gracza. Nie raz już widziałem dwa pełne skłądy offa z tego samego miasta idace w ataku w przeciagu 18-24 godzin. to samo z ogniami i biremami. Pkt walki lecą wtedy jak szalone. Drugą rzecza sa igrzyska. To jest dla mnie bardzo nie fair, ze gracze co mają po 40-50 miast maja pkt walki pozwalajace posiadac im maksymalnie 20 miast


Ja gram w systemie 4 zarzadców, jak czasami cos zostanie do równego to handlarza włacze. Jak jest EVENT kupuje prxez smsa 1500 monet, na tyche wydalem 3000 poniewaz ciezej bylo zmysly traafic. Mysle ze na zarzadcach gra zdecydowana wiekszosc graczy.

Mysle ze posiadanie zarzadcow i jakis limit na złoto użte przez gracza w miesiacu ( np 2000 szt zł ) bardziej by zrównoważyly gre i kazdy bylby zadowolony. aLbo chociaż limit na skracanie jednostek i kupowanie surki ( bo tutaj wyrabia sie największa przewaga )

Mimo takiej ilosci zlota jaka wydaje jakos sie trzymam w rankingach walki, ale wyprzedzić tych z najwiekszym złotem ktrórzy graja aktywnie niestety bedzie dla mnie nie możliwe na koniec świata.
 

DeletedUser22861

Guest
Odp: Re: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

Nie wiem czy dobrze pamiętam ale jak się nie mylę w planach na 2014 rok planowany był świat dla graczy których są mniej ambitni czyli biedniejsi i nie pozwalają sobie na zakup 25k srebra na miesiąc. Założenia pozwalały przeciętnemu graczowi pocieszyć się gro choć w pewnych granicach. Każdy gracz miał posiadać stolice swojego małego olimpu której nie można było podbić co pozwoliło by zwykłemu człowiekowi iść do pracy szkoły spać itp. ze spokojem nie myśląc czy jak wróci to jeszcze ma miasto czy już go nie ma. Zwykła prostota gry gdzie mogli by powalczyć ludzie mniej więcej sobie równi poziomem aktywnością itp. W zamian za to doczekaliśmy się czasów w których bez złota logowanie się na nowy świat to nieudana próba samobójcza bo zanim gra się zacznie to już można powiedzieć że się skończyła. Pozostaje czekać że w przyszłości gra sprowadzi się do poziomu w którym ktoś będzie mógł kupić nasze miasto bez wysyłania wojska i kolona po prostu zapłaci ileś złotych monet i będzie jego właścicielem a stary właściciel dostanie info że właśnie ktoś kupił twoje miasto.
 

DeletedUser23779

Guest
Odp: Re: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

Nie wiem czy dobrze pamiętam ale jak się nie mylę w planach na 2014 rok planowany był świat dla graczy których są mniej ambitni czyli biedniejsi i nie pozwalają sobie na zakup 25k srebra na miesiąc. Założenia pozwalały przeciętnemu graczowi pocieszyć się gro choć w pewnych granicach. Każdy gracz miał posiadać stolice swojego małego olimpu której nie można było podbić co pozwoliło by zwykłemu człowiekowi iść do pracy szkoły spać itp. ze spokojem nie myśląc czy jak wróci to jeszcze ma miasto czy już go nie ma. Zwykła prostota gry gdzie mogli by powalczyć ludzie mniej więcej sobie równi poziomem aktywnością itp. W zamian za to doczekaliśmy się czasów w których bez złota logowanie się na nowy świat to nieudana próba samobójcza bo zanim gra się zacznie to już można powiedzieć że się skończyła. Pozostaje czekać że w przyszłości gra sprowadzi się do poziomu w którym ktoś będzie mógł kupić nasze miasto bez wysyłania wojska i kolona po prostu zapłaci ileś złotych monet i będzie jego właścicielem a stary właściciel dostanie info że właśnie ktoś kupił twoje miasto.
swietnie napisane :D na szybszym coś jeszcze można podgonić aktywnością na zakros to masakra nie da sie grać na tym swiecie bez złota mysląc o poważniejszym wyniku nie mówie o kapitanie dowódcy czy handlarzu bo to już normalne że to trzeba mieć by cokolwiek pograć jestem na tym swiecie piknikowo ale załamany jestem do czego tu się wszystko sprowadza mam nadzieje że kolejny swiat nieco bardziej bedzie dla ambitnych graczy poswiecającym mu mnóstwo czasu jednak nie aż tak nastawiony na dojenie złota z graczy jak ten .....

- - - Automatycznie połączono posty - - -

nie znam się na ekonomi... rozumie że gra musi na siebie zarobić jednak idąć logicznym tokiem myslenia jaki jest sens? zniechecać ludzi do gry idac z założenia że pare osób z czołówki będzie naginac na złocie tłukąc sie miedzy sobą w swym sosie i wiekszym bohaterem bedzie ten kto ma grubszy portfel ????? nie lepiej by gra była dla szerszej masy sensowna na nich tez mozna zarabiac .....i w perspektywie lepiej chyba opłacalne dla gry i ich założycieli by grało jak najwiecej osób z równymi szansami chyba że zle mysle ..........................................
 

DeletedUser13253

Guest
Odp: Re: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

Eksperyment nr 2.

Data rozpoczęcia: 30/12/2014 g. 18:00
Data zakończenia: 01/01/2015 g. 16:00

W dniu 30/12 o g. 18:00 wystawiono surowce na sprzedaż według przelicznika 10 złota za 1400 surowców. Łączna ilość ofert:
8*3*7= 168 szt. gdzie:
8 - ilość ofert z jednego miasta jednego surowca (np. drewna)
3 - ilość rodzajów surowców
7 - ilość miast
Łączna ilość otrzymanego złota:
1680 szt.

W dniu 01/01 br o g. ca. 10:00 wystawiono ofertę na targu oferującą 10 złota za 1800 surowca. O godzinie 16:30 wszystkie oferty zostały zrealizowane.
Ilość ofert: 168*1400=235200/1800=131 szt.
Ilość wydanych monet: 131*10=1310

A teraz do kasy:
1680-1310= 370 monet zysku w 48h co daje 185 monet per dzień i pozwala prognozować: ca.5500 monet/miesiąc

Poświęcony czas:
wystawienie ofert sprzedaży: 0,5h
wystawienie ofert kupna: 0,5h

Nadal pozostawiam Was z suchymi danymi. Pomimo, iż co poniektórzy robią osobiste wycieczki w moją stronę, wnioski i repety zaprezentuje w innym terminie.

Pozdrawiam,
Wasza Wysokość, Milord.
 

DeletedUser23832

Guest
Odp: Re: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

Eksperyment nr 2.

Data rozpoczęcia: 30/12/2014 g. 18:00
Data zakończenia: 01/01/2015 g. 16:00

W dniu 30/12 o g. 18:00 wystawiono surowce na sprzedaż według przelicznika 10 złota za 1400 surowców. Łączna ilość ofert:
8*3*7= 168 szt. gdzie:
8 - ilość ofert z jednego miasta jednego surowca (np. drewna)
3 - ilość rodzajów surowców
7 - ilość miast
Łączna ilość otrzymanego złota:
1680 szt.

W dniu 01/01 br o g. ca. 10:00 wystawiono ofertę na targu oferującą 10 złota za 1800 surowca. O godzinie 16:30 wszystkie oferty zostały zrealizowane.
Ilość ofert: 168*1400=235200/1800=131 szt.
Ilość wydanych monet: 131*10=1310

A teraz do kasy:
1680-1310= 370 monet zysku w 48h co daje 185 monet per dzień i pozwala prognozować: ca.5500 monet/miesiąc

Poświęcony czas:
wystawienie ofert sprzedaży: 0,5h
wystawienie ofert kupna: 0,5h

Nadal pozostawiam Was z suchymi danymi. Pomimo, iż co poniektórzy robią osobiste wycieczki w moją stronę, wnioski i repety zaprezentuje w innym terminie.

Pozdrawiam,
Wasza Wysokość, Milord.

10 szt zlota za 1400 surowcow ????????????? na troi kamien sie zaczyna za min 6000 za tyle zlota, juz nie mowie o innych surowcach

srednia cena to 10000 za 10 szt zlota wiec te dane sa naprawde suche
 
Status
Zamknięty.
Do góry