Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser13253
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Odp: Re: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

trzeba zwrócić uwagę na to że świat jest młody więc ceny za monety są niskie
 

DeletedUser22861

Guest
Odp: Re: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

10 szt zlota za 1400 surowcow ????????????? na troi kamien sie zaczyna za min 6000 za tyle zlota, juz nie mowie o innych surowcach

srednia cena to 10000 za 10 szt zlota wiec te dane sa naprawde suche

trochę przesadzone bo ile trzeba złota wydać na to żeby mieć 7 miast na początku świata? każdy wie że im dłużej świat trwa tym surowców potrzeba coraz więcej żeby ktoś zapłacił 10 złota aż dochodzi do poziomu 15k za 10 ale wtedy to już prawie nikt nie kupuje. jedyna szansa jest na nowo otwartych światach coś ugrać na handlu ale też trzeba się zdecydować albo gra albo handlowanie bo dwie czynności razem i tak doprowadzą do wydawania złota
 

DeletedUser15806

Guest
Odp: Re: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

trochę przesadzone bo ile trzeba złota wydać na to żeby mieć 7 miast na początku świata? każdy wie że im dłużej świat trwa tym surowców potrzeba coraz więcej żeby ktoś zapłacił 10 złota aż dochodzi do poziomu 15k za 10 ale wtedy to już prawie nikt nie kupuje. jedyna szansa jest na nowo otwartych światach coś ugrać na handlu ale też trzeba się zdecydować albo gra albo handlowanie bo dwie czynności razem i tak doprowadzą do wydawania złota
hmm, wiem i znam przyklady graczy nie uzywajacych zlota majacych na tym swiecie 6-7 miast i to nie siedzacych w grze non stop. Tyle spokojnie moze miec juz kazdy kto gra i wie o co chodzi w tej grze
 

DeletedUser18668

Guest
Odp: Re: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

10 szt zlota za 1400 surowcow ????????????? na troi kamien sie zaczyna za min 6000 za tyle zlota, juz nie mowie o innych surowcach

srednia cena to 10000 za 10 szt zlota wiec te dane sa naprawde suche

Zobacz ile już trwa troja a ile zakros.
 

DeletedUser15806

Guest
Odp: Re: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

rozmowa wnioskuje ze jest ogolna o grepo a nie o konkretnym swiecie
Tak ale ceny z Zakros, tak kupna jak i sprzedarzy wiec miarodajne. Tu jeszcze niedawno widzialem oferty po 250 surki za 10 zlota
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser23702

Guest
Odp: Re: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

Haszek nie licz tego na miech, bo za miech to cena wzrośnie do 5k za 1(wiem można zwiększać ilości) ,ale z czasem już chyba na to magazyn nie pozwoli...
 

DeletedUser23832

Guest
Odp: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

Temat powstał do kreatywnej dyskusji na temat roli złota w grze.

dane z zakros, ale rozmawiamy o roli złota w grepo. wiec dal mnie nie miarodajne i nie ma pokrycia bo na troi i reszcie swiatow takich sum nie zarobi za takei ilosci surki, kazdy ma swoja opinie i moja jest taka ze zloto za bardzo zaburza równowage w grze, daje ogromną przewage graczom aktywnymi używającym go w duzych ilosciach. Juz pisalem o tym , ale kupno surki i skracanie rekrutacji to za wielka przewaga , do tego igrzyska Rozumiem ze kogos stac to wydaje jego sprawa i z takimi sie walczy. Jest to dozwolone wiec ok. Ale moge miec o tym swoje zdanie.

i tak ten kto bedzie mial inne zdanie to go nie zmieni wiec nie zamierzam sie spierac, Swoja opinie przedstawilem na ten tematu. Pozdrawiam
 

DeletedUser22861

Guest
Odp: Re: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

Haszek nie licz tego na miech, bo za miech to cena wzrośnie do 5k za 1(wiem można zwiększać ilości) ,ale z czasem już chyba na to magazyn nie pozwoli...

i weź poprawkę na targ ograniczenie do 15k surowców na późniejszym etapie ofert będzie coraz mniej więc i tempo zysku będzie spadać można dodać bonus ale i tak wychodzi spadek rentowności

- - - Automatycznie połączono posty - - -

dane z zakros, ale rozmawiamy o roli złota w grepo. wiec dal mnie nie miarodajne i nie ma pokrycia bo na troi i reszcie swiatow takich sum nie zarobi za takei ilosci surki, kazdy ma swoja opinie i moja jest taka ze zloto za bardzo zaburza równowage w grze, daje ogromną przewage graczom aktywnymi używającym go w duzych ilosciach. Juz pisalem o tym , ale kupno surki i skracanie rekrutacji to za wielka przewaga , do tego igrzyska Rozumiem ze kogos stac to wydaje jego sprawa i z takimi sie walczy. Jest to dozwolone wiec ok. Ale moge miec o tym swoje zdanie.

i tak ten kto bedzie mial inne zdanie to go nie zmieni wiec nie zamierzam sie spierac, Swoja opinie przedstawilem na ten tematu. Pozdrawiam

niektórzy już liczą dowódców i igrzyska jako rzecz naturalną więc dalsza dyskusja niema sensu bo coś co się kupuje za złoto dla innych jest standardem żeby grać w tą grę a tylko handel i bonusy do skracania rekrutacji itp. są dodatkową premią za złoto. Z tego wynika że każdy gracz powinien mieć złoto albo się nie zalicza do graczy bo od razu znajduję się na straconej pozycji.
 

DeletedUser15806

Guest
Odp: Re: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

i weź poprawkę na targ ograniczenie do 15k surowców na późniejszym etapie ofert będzie coraz mniej więc i tempo zysku będzie spadać można dodać bonus ale i tak wychodzi spadek rentowności

- - - Automatycznie połączono posty - - -



niektórzy już liczą dowódców i igrzyska jako rzecz naturalną więc dalsza dyskusja niema sensu bo coś co się kupuje za złoto dla innych jest standardem żeby grać w tą grę a tylko handel i bonusy do skracania rekrutacji itp. są dodatkową premią za złoto. Z tego wynika że każdy gracz powinien mieć złoto albo się nie zalicza do graczy bo od razu znajduję się na straconej pozycji.
Alez oczywiscie ze zarzadcy to norma, podstawa, bez nich nie da sie kontrolowac wiekszej ilosci miast. To taka oplata podstawowa jak za wszystko na swiecie. Idziesz do sklepu po chleb to dostajesz go za darmo ? A to przeciez taka podstawa do przezycia.
 

DeletedUser23702

Guest
Odp: Re: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

Ah to szczwana bestia ten Marcinek leci na moralach 50% i rozbija off na obywatelce... LOL
 

DeletedUser13253

Guest
Odp: Re: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

10 szt zlota za 1400 surowcow ????????????? na troi kamien sie zaczyna za min 6000 za tyle zlota, juz nie mowie o innych surowcach

srednia cena to 10000 za 10 szt zlota wiec te dane sa naprawde suche

Miałem nie komentować do pewnego momentu ale nie mogę przejść nad tym do porządku dziennego. Ręce opadają jak takie rzeczy się czyta.
Eksperyment dotyczył konkretnego świata - Zakros - dlatego jest w tym dziale a nie w innym. Konkretny świat - konkretna podaż i popyt oraz ceny. Jak na Troi są inne warunku to rusz //się// i sam sprawdź jak to działa.
//ciach//
Boże, widzisz i nie grzmisz...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11134

Guest
Odp: Re: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

cytat usuniętego posta

ale to jest dział świata zakros a nie ogólny. Ponadto Milord przedstawił dane z eksperymentu na konkretnym świecie w konkretnym czasie, nie wymagasz chyba, aby kupował na wszystkich światach?
w sumie, to może Ty zrób coś takiego samego na Troja i przedstaw wyniki, na pewno będą ciekawe wnioski z porównania 2 światów różniących się rozwojem o 3 miesiące, i nieznacznie speedem.będzie można prognozować strategie ekonomiczne na przyszłość.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Re: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

Widzę, że miał być temat do rozważań nt. cyferek, a tu się zrobiło jakieś pobojowisko.
Szkoda, bo to ciekawe co Haszek pisze.

W tej chwili na tagu najtańsza oferta jaką widzę jest 10zł za 1750sury. (22 oferty)
Jakby kupić to złoto i od razu wystawić kupno 1900 za 10zł to i tak by zeszło z zyskiem 3300 surowca.

Pewnie gdyby śledzić rynek na bieżąco (czas) można by na takich transakcjach wiele ugrać.

W ramach testów wystawię oferty
10 x oddam 10zł za 2000
10 x oddam 1500 za 10zł
Zobaczę w czy i w jakim czasie zarobię te 5000 surowca

W trakcie testu
W ciągu 30 minut znikło
4 ofert w których sprzedaję 1500 surowca za 10zł
2 ofert w których kupuję 2000 surowca za 10złota

W ciągu 1h znikło
10 ofert w których sprzedaję 1500 surowca za 10zł
7 ofert w których kupuję 2000 surowca za 10złota
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

Milordzie,

przede wszystkim - bardzo dziękuję za merytoryczny wątek, czas poświęcony na przygotowanie wyników i zaprezentowanie go szerokiej grupie graczy.

Do krytyków - posłuchajcie.
Kolega się tu naprawdę postarał. Doceńcie czas który poświęcił, to że nie zachował wyników tylko dla grona znajomych oraz to, że w nawale pyskówek w jakie przekształca się się (bardzo szybko) każdy wątek, ba niemal każda wypowiedź, próbuje nam zaordynować coś co nie jest kłótnią, ale dyskusją na argumenty i to oparte o twarde dane.
Uszanujcie to, proszę i ograniczmy się tutaj do wypowiedzi na temat: bez osobistych wycieczek, przypuszczeń na temat jakiego pochodzenia są mama i tata adwersarza, jego IQ czy wielkości przyrodzenia (czy co tam komu przyjdzie do głowy)

Sądzę, że dla równowagi przydałoby się wyliczenie ile czasu trwa budowa miasta bez złota.
Bez skracania, zakupu surowców, tylko z doradcami (bo obecnie doradcy to praktycznie narzędzie bez którego nie da się obyć w wersji 2.0)
I tak będzie na tym etapie rozwoju świata szybciej, bo łatwiej o wymianę surowców.

Czy jest ktoś kto właśnie zaczyna na Zakros, ew. byłby w stanie mieć miasto założone od zera na wyspie z surowcami?
(misje - zwłaszcza w początkowej fazie, też dają bonusy liczące się)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

Aligator - król Missisipi, filantrop, okolice top30

- Ilość wydanego złota 40k - brak jakiejkolwiek logiki i sensu w jego wydawaniu, śmiało mogę powiedzieć że do osiągnięcia obecnej pozycji wystarczyłoby 2-3k złota i mogę się o to kłócić z każdym!
- Ilość kupionej sury na targu za złoto - ZERO!
- Ilość sprzedanej sury za złoto - ok 10k, a tak dla hecy :)
- Złoto wydane na przyspieszenie budowli - około 5k, w pierwszym około 3k (to jest to złoto że tak powiem niezbędne do szybkiego startu, później mając 3-4 miasta można to odrobić w jeden dzień na targu: 4 miasta po 7 wiosek x wymuszona lojalność + kopalnie + aktywność = ~ 200k sury x 20szt złota = 4000k golda (choć jak miałem 4 miastach sura chodziła po 30 za 1k, no ale nie zawyżajmy) Można też pohandlować na innych światach aby było na start na Zakros. ALE NIE! Lepiej jest marudzić, narzekać na złoto i bujać się z jednym miastem przez miesiąc zanim się coś podbije. A można było po 2 tyg podbić dodatkowe 3 miasta i czerpać korzyści wcześniej
- Ilość wyfarmianej sury z wiosek/aktywność - przy jednym mieście gdzie starczało wymuszonej lojalności na cały dzień to full, obecnie około 50% maksymalnej wartości z wiosek - 9 miast x 7 wiosek (choć w połowie mam już 8) x średnio 50% z 9k = 283k sury na dzień z samych wiosek, kopalni nie liczę. Przy obecnej cenie 1,5k sury za 10szt złota odpuszczając sobie dzienny utarg sury mogę zarobić prawie 2k golda. Wyfarmiam tylko 50% maxa. Czasami mam chęć wziąć największy sagan jaki mam w domu i te wszystkie marudy walić po łbach
- Ilość skróconego wojska - bardzo mało, raptem kilka razy
- Ilość kupionych pkt kultury - około 30szt po 50złota = 1,5k golda
- Ilość cofniętych badań w akademii przez mój kaprys (ot chociazby to że miasto miało być deffowe, później offowe, a na końcu i tak zostało deffowe :) ) - około 20szt, a kto mi zabroni takiej zabawy?
- Ilość wydanego złota na event - około 30k (na +300 mieszkańców w 5 miastach, na sandały bo akurat były potrzebne, na rytuały, ogólnie na głupoty bez których można się obyć, UWAGA CIEKAWOSTKA - ani razu nie włączyłem zmysłów i nie latałem paczkami harpii :) )

Czy mógłbym być w top3? Jak najbardziej, ale mi się nie chce :) Wole się tą grą bawić niż grać na jakiś wynik
Tak - byłem też kiedyś w topce za czasów grepo 1.0 i powiem szczerze że wtedy było znacznie łatwiej się do niej wbić niż obecnie

Najważniejsze pytanie: Czy da się wbić do top3 za cenę 3k golda? DA SIĘ!!! Na początku będzie to trudniejsze, ale po 2 miesiącach murowane top3. Wystarczy mieć masę czasu, chęci i doświadczenia (ogarnięcia)
Nadal najważniejszym czynnikiem w tej grze jest AKTYWNOŚĆ, wiele osób narzeka tutaj na handel sury za złoto, ale jak pisałem wyżej - sagan i po łbach :) To jest sposób gdzie aktywny i dobry gracz, aczkolwiek mało zamożny - może sobie zaszaleć ze złotem
Czekam następnego świata i kolejnych płaczów na złoto, przecież można wejść na Zakros i pograć dla zysków (pohandlować) aby mieć na następny świat...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

W ramach testów wystawiłem oferty
10 x oddam 10zł za 2000surowca
10 x oddam 1500surowca za 10zł

11:37 zeszła pierwsza oferta
14:16 zeszła ostatnia oferta

W niecałe 3h zarobiłem 5k

Chyba zacznę tak robić :p
 
Odp: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

taka ciekawostka,100 pierwszych ofert jest od jednego gracza,daje nam to 1000 monet wydanych na surke w jeden dzien,mi tysiac monet starcza na 1,5 miesiaca na 3 swiatach,fakt ten gracz ma 16 polis(ja 3 i sie swietnie bawie z ludzmi,ktorych poznalem na grepo na innych swiatach)co nie zmienia faktu ze aby osiagnac cos na grepo to trzeba srac kasa,gra zrobila sie nieciekawa ze tak napisze,wszystko przez to zeby od gracza wyciagnac jak najwiecej kasy....madry kupi zloto,ale wyda je z glowa(istnieje jeszcze real,tam sie ciekawiej wydaje kase)a glupi zloci wszystko i wszedzie,takie jest moje zdanie,gra powinna bawic a nie kosztowac...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

Moim zdaniem fajny i przydatny temat. Lepiej zainwestować parę złotych i wydać na złoto w grze. Jest to tyko moja opinia na temat złota, 30 zł to nie tak dużo. Świetna analiza :) Myślałem o czymś podobnym, ponieważ kiedyś grałem ze złotem i miałem całkiem niezły wynik :) ale wtedy robiłem takie rozpiski na temat szermierzy itp. bo w sojuszu w którym byłem było dość sporo statków.
 
Status
Zamknięty.
Do góry