Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser13253
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser16352

Guest
Odp: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

Moim zdaniem fajny i przydatny temat. Lepiej zainwestować parę złotych i wydać na złoto w grze. Jest to tyko moja opinia na temat złota, 30 zł to nie tak dużo. Świetna analiza :) Myślałem o czymś podobnym, ponieważ kiedyś grałem ze złotem i miałem całkiem niezły wynik :) ale wtedy robiłem takie rozpiski na temat szermierzy itp. bo w sojuszu w którym byłem było dość sporo statków.

Wiesz jak kto lubi dla mnie wydanie 30zł na jedno miasto to przesada ,mając 30 takich miast to jest 900zł na dwa dni to już przesada,ale jak kto lubi:) Osobiście wolę takie pieniążki przeznaczyć na alkohol i inne zabawy :)
 

DeletedUser22861

Guest
Odp: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

Wiesz jak kto lubi dla mnie wydanie 30zł na jedno miasto to przesada ,mając 30 takich miast to jest 900zł na dwa dni to już przesada,ale jak kto lubi:) Osobiście wolę takie pieniążki przeznaczyć na alkohol i inne zabawy :)

popieram poprzednika w 100%
sory ale wydanie 30 złotych na jedno miasto to nie wiem nawet jak to określić np.:
kupuję rome total war (sory za błędy w druku) za 100 no jest ok instaluje potem steam itp. i zaczynam grać chcę podbić drugą prowincję a tu komunikat zapłać 30 dych sory game ower

wiem że wydawanie 100 złotych na butelkę wódki whisky itp. to też nie jest najlepszy wybór ale dla kogoś kto niema żony dzieci itp. to lepszy wybór niż wydawanie niewiadomo jakich kwot na gierkę przeglądarkową

ale co tam jadę dalej można te pieniążki spożytkować w celu miłej zabawy z miłą panią :cool: a co tam wszystko jest dla ludzi
a reszta niech się spina nadal i udaję bóg wie kogo

R.I.P
 

DeletedUser13253

Guest
Odp: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

Eksperyment nr 3. (jak na razie ostatni)

Data rozpoczęcia: 05/01/2015 g. 15:00
Data zakończenia: 08/01/2015 g. 23:00

W dniu 05/01 o g. 15:00 wystawiono surowce na sprzedaż według przelicznika 10 złota za 1600 surowców. Łączna ilość ofert:
8*3*11= 264 szt. gdzie:
8 - ilość ofert z jednego miasta jednego surowca (np. drewna)
3 - ilość rodzajów surowców
11 - ilość miast
Łączna ilość otrzymanego złota:
2640 szt.

W dniu 06/01 br o g.12:00 wystawiono ofertę na targu oferującą 10 złota za 2500 surowca.
W okresie 30h od wystawienia zrealizowano 148 szt. ofert. (wszystkie dotyczące kamienia i część srebra - drewno pozostało praktycznie nietknięte) Niestety po tym czasie ruch na "giełdzie" całkowicie zamarł i byłem zmuszony do obniżenia ceny według przelicznika 10 złota za 2350 surowca. W przeciągu kolejnych 29 godzin zostało zrealizowanych 116 ofert.

A teraz do kasy:
Sprzedano: 264*1600=422400 jednostek surowców (w proporcji po 1/3 każdego)
Otrzymano za to 2640 złotych monet
Za tą ilość kupiono: (148*2500)+(116*2350)=370000+272600=642600
Zysk surowców: 642600-422400=220200 jednostek (w proporcji po 1/3 każdego)


Poświęcony czas:
Tutaj już tak różowo nie było. Ogólnie całe przedsięwzięcie pochłonęło łącznie około 6 do 8 godzin.

Na tą chwilę wystarczy już eksperymentów. Niedługo pojawią się wnioski i opinie z mojej strony.

Pozdrawiam,
Wasza Wysokość, Milord.
 

DeletedUser13253

Guest
Odp: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

Czas na podsumowanie i wnioski.

1. Złoto daje kopa.
Niby trywialna myśl ale jest jeden haczyk. Ostatnio wszyscy pomstują na nowy system wymiany surowce za złoto. Nie on jednak jest tutaj całym złem. Największą dysproporcje niesie ze sobą funkcja skracania. To ona powoduje skok do przodu tzw. "złotnikom". To ona pochłania największą część wydawanych monet. Pozycja w grze to PW, a PW to wojsko. Przy 15 miastach przyrost surowców jest już na takim poziomie że nie ma najmniejszego sensu ich kupowanie.

2. Nie da się grać bez złota.
To niestety jest prawda. Testowałem na serwerze Pella mając 65 miast. Taka ilość jest nie do ogarnięcia bez olbrzymich nakładów czasowych. Po trzech dniach poddałem się. Kolejno: 4, 3,5 i 2 h zajęło mi poukładanie każdego dnia produkcji, kultury, wiosek itp. A i tak nie byłem w pełni zadowolony z osiągniętych efektów. Mówiąc kolokwialnie: nie wycisnąłem 100 procent z tego co miałem do dyspozycji. Gdzie jest granica w ilości miast? Każdy ma ją gdzie indziej, według mnie moja jest na poziomie 15-20 sztuk.

3. Ile można osiągnąć używając tylko premium.
Tutaj wielkiej wiedzy nie mam. Na podstawie rozmów z osobami którym wierze w to co piszą mogę stwierdzić że w przypadku serwera Zakros na dzień 18 stycznia (60 dni po uruchomieniu serwera) pozycja w okolicach: 30 miejsca w Pop i 50 w PW jest całkowicie realna.
Ogólnie z każdym dniem osoby które używają tylko premii pną się co raz wyżej w rankingach i za dwa miesiące będzie to o wiele lepsza pozycja niż teraz.

4. Czy trzeba wydawać realny cash na złoto?
W tym wypadku mamy do czynienia z jedną bardzo ważną zależnością. Mianowicie wszystko sprowadza się do tego ile czasu jesteśmy w stanie poświęcić na Grepolis. W moim odczuciu, zakładając iż spędzamy przed komputerem 3h na dobę jesteśmy w stanie zarobić na swoje potrzeby. W powyższych postach udowodniłem jak można to zrobić. Należy wspomnieć jeszcze o jednej wyjątkowej sytuacji której tutaj nie uwzględniłem. Rzecz tyczy się gry na serwerze na którym jesteśmy zalogowani po to tylko by zarabiać złoto. Na przykład: gramy poważnie na Zarkos a na drugim jesteśmy tylko po to by zarabiać. Najbliższy serwer który zostanie otwarty w styczniu będzie wyśmienitą wylęgarnią różnorakich kompanii handlowych ukierunkowanych na sprzedaż surowców za złoto.

5. Surowce za złoto a patologia w Grepolis.
Tak jak wcześniej napisałem, sama wymiana nie jest czystym złem. Z każdym dniem traci na znaczeniu, a po osiągnięciu przez pierwsze 200 osób poziomu 15 miast staję się już marginalną częścią gry. Problem pojawił się inny. Mianowicie, do czasu wprowadzenia tej funkcji nie istniała możliwość kooperacji handlowej pomiędzy graczami. Czasami dochodziło do sprzedaży całych kont za realny cash, ale były to odosobnione przypadki. W tej chwili wszyscy gracze mają w ręku realny środek płatniczy który mogą wykorzystać nie tylko do tranzakcji z InnoGames ale również pomiędzy sobą. Handel miastami w zamian za złoto stał się powszechnie stosowaną praktyką. I możemy tutaj pisać sobie górnolotne frazesy jak co poniektórzy z supportu uskuteczniają, prawda jest całkowicie inna. Co więcej, już zaczęły się licytacje na niektórych forach sojuszowych. Toczka w toczkę jak na Allegro. Przeciwdziałanie? Tylko jak ktoś doniesie o tym i dołączy skan takiego wpisu, choć też nie jestem pewien czy to poskutkuje. Osobiście miałem dwie propozycje. W przypadku pierwszej odrzuciłem na samym wstępie, w drugiej postanowiłem po negocjować. Stanęło na 1100 złota za miasto 10k w 48 dniu trwania serwera gdzie moja stolica miała tylko ciut więcej punktów a średnia pozostałych miast oscylowała w granicach 5,5k. Dla węszycieli spisku - transakcja nie doszła do skutku, poinformowałem sprzedającego, że wykorzystam to do mojej analizy, zachowując pełną jego anonimowość.

6. 30 zł za paczkę ogni - opinia autorska
Zaznaczam na wstępie że jest to moja osobista opinia. Uważam jednak że to dużo. Jakby nie patrzeć, za taką kwotę można sporo innych rzeczy kupić. O wiele potrzebniejszych do życia. Wydać je na zabawę? To zależy co kto lubi. Można za to pić cały wieczór tani alkohol, //ciach// ale już z dziewczyną na obiad za to nie pójdziesz, chyba że do Maca mając kupony zniżkowe na powiększony zestaw.

7. Ze "złotnikami" nie wygrasz.
Bzdura jak świat duży i szeroki. Jest mnóstwo sposobów na to by ominąć takich delikwentów. Najprostszy sposób: nie pchaj się w samo centrum mapy. Idzie taki jeden z drugim w sam środek, loguje się 10 minut po starcie serwera, pasie miasto do granic przyzwoitości a potem dziwi się że tylu chętnych jest na niego. Posiadam po dwa zrzuty rankingu pop z serwerów Lamia i Pella. Jeden jest po dwóch miesiącach, drugi tuż przed EC. W pierwszym przypadku ani jeden nick nie widnieje na obu rankingach, w przypadku Pelli powtarza się tylko jeden gracz. Sami wyciągnijcie wnioski. O innych sposobach uchronienia się przed tymi "złymi złotnikami" nie będę pisał bo wyjdę na człowieka który strzela truizmami. Z własnej autopsji oraz swojego sojuszu wiem, że jest przynajmniej dwóch graczy którym udało się przetrzymać ofensywę tych co jak to niektórzy mówią - psują grę...

Podziękował serdecznie za uwagę.
Z pozdrowieniami, jego wysokość,
Milord Haszek.

P.S.
W niedalekiej przyszłości planuję zająć się botami i Torem. (nie masz co sprawdzać mojego konta śmieszny człowieku z bródką - bo i tak nic nie znajdziesz) Jeżeli starczy mi chęci i czasu - podzielę się spostrzeżeniami. Mam już parę ciekawych wniosków.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

Milordzie,

czoła chylę za tak zacną analizę.
Czując powinowactwo pewne wynikające z więzów krwi błękitnej przed wiekami w żyły pramatek naszych wstrzyknięte przez jakiegoś nasienionioscę, przyznać muszę, że że tak treści jak i formie nic nie brakuje.
Godnaż to matka, która Waćpana na świat wydała :)

Takie odniesienie na szybko
- uwagi moje są o tyle ciekawe, że znałem grepo sprzed trzech lat (będąc wtedy niezwykle intensywnym graczy - grając pod innym nickiem zaliczyłem bodajże 7 światów), kiedy złoto było dopiero w powijakach i jeszcze sami twórcy nie do końca wiedzieli jak je ugryźć, wróciłem na Zakros, które było najszybszym ze światów, gdzie mój sojusz doszedł do 3 miejsca, a jak do 1 setki wojowników od startu świata tutaj ograniczając się tam do wejścia w zasadzie w chwili ataków na moje polis), a potem start od razu tutaj, na najwolniejszym ze światów.
Tyle wprowadzenia, reszta po godz. 8ej.

***
 

DeletedUser15081

Guest
Odp: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

3. Ile można osiągnąć używając tylko premium.
Tutaj wielkiej wiedzy nie mam. Na podstawie rozmów z osobami którym wierze w to co piszą mogę stwierdzić że w przypadku serwera Zakros na dzień 18 stycznia (60 dni po uruchomieniu serwera) pozycja w okolicach: 30 miejsca w Pop i 50 w PW jest całkowicie realna.
Ogólnie z każdym dniem osoby które używają tylko premii pną się co raz wyżej w rankingach i za dwa miesiące będzie to o wiele lepsza pozycja niż teraz.
Hmm, ja zacząłem grać z 1000. złota, jakie miałem na koncie. Oczywiście te 1000 złota kilkukrotnie powiększyłem na targu, ale chyba można mnie zakwalifikować do tych grających bez złota. Do tego wystartowałem ze sporym opóźnieniem(nagroda dzienna pokazuje mi 50 dzień, a więc 10 dni później). I gdzie jestem aktualnie? Jestem na 14 miejscu w rankingu, także można stwierdzić, że nie doceniasz tych biednych
cnfy7elqh8dotnsdp.gif


Co do 7. punkty to nie jest do końca prawda ;) Sam mam koncie wygrane pojedynki z kilkoma złotnikami. Jeśli złotnik stawia 200 birem w noc, to trzeba sprawić, aby wysłał je tam gdzie nie są potrzebne ;)
Ale to prawda, jeśli ktoś ma z nimi problemy to lepiej wystartować trochę później.

Ja osobiście dodałbym jeszcze jeden punkt. Wymiana złoto za surowce, w moim przypadku, zmienia trochę podejście do niektórych spraw. Kiedy trzeba np. wysłać komuś surowce albo wspomóc wioskę rolniczą, to te surowce zaczynam przeliczać na złoto, jakie mógłbym za nie otrzymać i trochę mi się szkoda robi :(
Teraz możemy surowce wycenić na złoto, a złoto na złotówki i trochę to psuje cała zabawę.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

I teraz obiecane kilka słów:
- ten świat był pierwszym (jednym z pierwszych) tak wolnym (prędkość) od wprowadzenie handlu, więc został wykorzystany przez Inno jako taki poligon doświadczalny.
Niestety, wnioski jakie się nasuwają są raczej smutne dla graczy bez złota.

Bo owszem jestem w stanie się zgodzić z teorią że można ominąć takich delikwentów, ale...właśnie, kluczowe jest tu słowo ominąć.
Bo na równą walkę nie masz szansę.
Albo kupisz złoto albo...staniesz się no-lifem.

Jeśli nie masz złota to na początku możesz liczyć tylko na dwie rzeczy: że nie wylądujesz obok jakiegoś albo że...nie dojdzie do takiej patologii, że w jednym sojuszu wylądują (bo blisko siebie) główni złotnicy świata i że nie stworzą jednego silnego sojuszu.

Spójrzmy co się stało na tym świecie: jeden sojusz (koalicja obecnie) wręcz zdominował rozgrywkę.
Bo zawsze dotąd było tak że gros ambitnych graczy logowało się na początku świata i jakoś się dzielili.
Tu zaś zebranie tych, którzy dostali kopa na początku dzięki złotu sprawiło, że ci ambitni (którzy w innym przypadku mogliby powalczyć jakoś) nie mieli wyjścia - mogli się przyłączyć lub zginąć.
Owszem, ciut przesadzam, ale jeśli wylądowałeś w centrum i chciałeś coś pograć - mogłeś się tylko przyłączyć do sojuszy największych złotników, bo inne sojusze nie miały szans.
A skoro najbardziej ambitni wystartowali na początku i by przetrwać musieli dokonać wyboru - to dziś wielu najbardziej ambitnych jest w jednym sojuszu, co jeszcze bardziej (obok złota) umocniło ów sojusz i zaburzyło rozgrywkę.

Co sprawiło, że Ciastka miały szansę jakoś się rozwinąć? Odległość od centrum.

Inne sojusze z okolicy centrum musiały oddać pokłon największemu zgrupowaniu złotników bo...inaczej nie miałyby szans przetrwać.
Teraz, kiedy już wreszcie każdy ma trochę miast mogą myśleć o bardziej niezależnej polityce, ale początek - straszny.

I definiujący układ - oni, my na kilka co najmniej miesięcy po starcie.

***

Więc - pierwszy wniosek jest smutny: bo ponieważ wolne światy okazują się kopalnią pieniędzy dla twórców Inno możemy się ich spodziewać chyba więcej.
A to będzie oznaczać powtórkę z w/w patologii.

***

Teraz trzy kolejne - znacznie bardziej pozytywne:
- szybkość świata.
Teraz dla ambitnych bez złota (czytaj - tylko na doradców) zostają jak najszybsze możliwe światy.
Gram też na Retimno (znaczy już de facto nie gram, wchodzę od czasu do czasu)
I...tam da się grać bez złota.
Od początku do końca.

- logowanie się rzeczywiście po 2-3 dniach

- logowanie się od razu, ale w kompletnej paczce

Wtedy jest szansa, że będą emocje, a nie wycinka słabszych.
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

złocą to złocą - na wuj drążyć
smiley_emoticons_biggrin.gif


przeczytałem wszystkie posty oprócz tych Haszka i Aksona (nie czytam nic co ma wiecej niz 3 akapity
smiley_emoticons_irre.gif
) i z tego miejsca chciałbym pozdrowic matusa, gamartika, wszystkich graczy z 1.0 a w szegolnosci z wymienionego tu mojego drogiego LCN ....oraz Hini oszukistke co miala juz nie grac w gre
smiley_emoticons_baby_taptap.gif


pozdrowienia z Retimno - obecnie top2 - zakupione zloto 0 - wydane złoto 3k - ciao
smiley_emoticons_winken4.gif
 

DeletedUser13253

Guest
Odp: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

nie czytam nic co ma wiecej niz 3 akapity

Nie masz nic ciekawego do dodania na powyższy temat - na wuj piszesz.
Ślizgaj się na Retimno wypisywać nic nie wnoszące posty. Ciao.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

a ja uważam post mg za wartościowy i trafnie podsumowujący sens powyższych rozważań :) przy okazji pozdrawiam moje drogie przyjaciółki: Elę, ciocię Marysię i Ewę Kopacz :eek:
 

DeletedUser

Guest
Odp: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

Ja też pozdrawiam - mamę, ciocię Hanię i wujka Zdziszka.

Muszę się dopasować do poziomu MG :D
 

DeletedUser11134

Guest
Odp: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

@ dzięki MG za pozdrowienia, i także pozdrawiam. Fakt, że miałam już nie grać w grę, ale ponieważ Zakros to świat samych ( lub prawie samych) oszukistów, to dałam się ponieść fantazji i doborowemu towarzystwu. Żałuj, że Ciebie tu nie ma:)

Nie masz racji co do jednego - w tym temacie naprawdę najbardziej wartościowe sa długie teksty Haszka ( wyjątkowo - o dziwo merytoryczne), i naprawdę warto przełamać wstręt przed czytaniem. Polecam też Yocha, nie tylko dlatego, aby się dowiedzieć ile zarabia i ile ma kredytu hipotecznego.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

Nie masz nic ciekawego do dodania na powyższy temat - na wuj piszesz.
Ślizgaj się na Retimno wypisywać nic nie wnoszące posty. Ciao.

kurcze to przeciez najciekawszy post tutaj

jeśli kiedyś poznasz tajemnicę ubierania myśli w zwięzłe zdania to docenisz :)

pozdrawiam Redkę i moje koty ;)
 

DeletedUser19875

Guest
Odp: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

Wnioski, do jakich dochodzi Haszek dla myślących graczy, a tych wcale nie jest większość, są raczej oczywiste. Ale mało komu chciałoby się to metodycznie, merytorycznie i analitycznie opisywać. Pod tym względem cykl o goldzie prezentuje się bardzo przyzwoicie. Jak widzimy Haszek potrafi zrobić użytek z rozumu inny, niż bezcelowe sprzeczki z Dareksami tego świata (tego ostatniego elementu też zresztą nie zabrakło gwoli podtrzymania - już - tradycji).
Osobiście korzystam z opcji premium, ponieważ gra niejako to wymusza. Można się szlachetnie obrazić i nie korzystać, ale faktycznie gra będzie zawsze bardziej czasochłonna i mniej satysfakcjonująca. Nie zmienia to faktu, ze od pewnego poziomu przyzwoity gracz staje się ofiarą własnej pilności i systemu. Jak wspomniał Haszek, po osiągnięciu ok 50 miast, to sprawnego i efektywnego administrowania całym tym ustrojstwem opcje premium absolutnie nie są wystarczające. Nie obliczymy jaka jest zdrowa ilość czasu, jaką może/powinien człowiek/gracz poświęcać na Grepo czy tam innego Traviana, bez upośledzania swojego własnego życia i zdrowia. Ja natomiast po 10 już blisko latach spędzonych w różnych grach mmo przestałem oceniać twórców/adminów gry na podstawie ich chciwości, a jedynie na podstawie tego jak szanują mój czas. Typowa "darmowa" gra mmo może mieć różne koszty w złotówkach, ale musi być skonstruowana na tyle umiejętnie, żeby nie wymuszać na graczu nieregulaminowych środków typu bot, coplayer i nie upośledzać życia.
Po 1,5 roku z Grepo osiągnąwszy 130 miast na "ukończonym" świecie Lamia przeżyłem kryzys i doszedłem do wniosku, że gra nie przynosi mi żadnej satysfakcji, jedynie kradnie czas. Zamierzałem z niej zrezygnować. Jakoś tam jeszcze dałem się namówić na start na Zakros, choćby po to, żeby sprawdzić jak się gra z bohaterami i podwyższonymi poziomami budynków. Może jakieś podsumowanie tych dygresyjnych wywodów.
Złoto ani mnie ziębi, ani mnie parzy. To co zrobi Inno ze złotem w najmniejszym stopniu mnie nie obchodzi. Dostosuje się (niebawem jakiś mały eksperyment z handlem). Chciałbym jednak, żeby gra rozwijała się w takim kierunku, abym mógł grać uczciwie i nie musiał przy okazji podupadać na tzn rl. Podstawowa zmiana jaka musi zajść to ograniczenie przyrostu ilości miast/pk. Niech to się odbędzie kosztem dodatkowej rozbudowy. Najprostsza a przy tym najłatwiejsza do zbalansowania zmiana polegałaby na możliwości wymiany pk na dodatkowe poziomy gospodarstw/baraków/portów. A co się dzieje ze złotem, to mi jest wszystko jedno.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

Jeden z lepszych pomysłów ulepszających grepo. Też nigdy nie dotrwałem do większej ilości miast bo to zwyczajnie meczące, a gra powinna sprawiać przyjemność. Po co ogarniać i zgrywać ataki czy obronę z 50 miast jak można z 20. Oczywiście bardziej efektywna musiałaby być większa ilość miast, ale takie coś byłoby alternatywą dla tych co wolą "małe imperium" :)
O złocie już mi się nie chce gadać, MG wam podsumował ile wydał - bardziej liczy się odpowiedni sojusz niż złoto. Można być farmą i dojść daleko bo masz odpowiednią "ochronę", a można być najlepszym graczem i zginąć marnie
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

@ dzięki MG za pozdrowienia, i także pozdrawiam. Fakt, że miałam już nie grać w grę, ale ponieważ Zakros to świat samych ( lub prawie samych) oszukistów, to dałam się ponieść fantazji i doborowemu towarzystwu. Żałuj, że Ciebie tu nie ma:)

Nie masz racji co do jednego - w tym temacie naprawdę najbardziej wartościowe sa długie teksty Haszka ( wyjątkowo - o dziwo merytoryczne), i naprawdę warto przełamać wstręt przed czytaniem. Polecam też Yocha, nie tylko dlatego, aby się dowiedzieć ile zarabia i ile ma kredytu hipotecznego.

Oj, noo...żartowałem przecież. Przeczytałem wszystko, bo czytam wszystkie tematy w których piszesz. Zamiast szukać co i gdzie ciekawego to patrzę gdzie spamuje Hini i już mam
smiley_emoticons_kaffee2.gif
cnfy7elqh8dotnsdp.gif

Gra w grepo samo w sobie jest już tak nudne, że podlewanie go dodatkowo analizami to pewna depresja. Uciekaj gdzieś stąd szybko
smiley_emoticons_flucht2.gif


i przepraszam za zakłócenie przebiegu dyskusji ale nie mogłem się powstrzymać od pozdrowień
smiley_emoticons_biggrin.gif

smiley_emoticons_bussi2.gif
 

DeletedUser

Guest
Odp: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

@Haszek
Fajnie napisane i dzięki za poświęcony czas.
Powinieneś to wstawić na każdym świecie i poddać dyskusji, bo wszędzie dyskusja na temat złota jest,
ale nie każdy świat posiada Haszka.

@Hini
Skasowałem info o kredycie :p To już było za dużo, ale cóż... czasem się otwieram :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Złoto. Fakty i Mity. Created by Haszek.

@Haszek
Fajnie napisane i dzięki za poświęcony czas.
Powinieneś to wstawić na każdym świecie i poddać dyskusji, bo wszędzie dyskusja na temat złota jest,
ale nie każdy świat posiada Haszka.
Proponuję wkleić temat do działu "Dyskusje" i każdy będzie mógł zobaczyć temat. Bo wklejanie go do wszystkich światów to raczej przesada i strata czasu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry