[Zakończone] Zabawa Fabularna - Magic Holiday

  • Rozpoczynający wątek Elastynka
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
- To będą najlepsze dwa tygodnie naszego życia! - powiedziała Ana, zanim stało się TO.
Wraz z grupą znajomych płynęła promem na wakacje. Przez dwa tygodnie mieli wylegiwać się na plaży na Hawajach, popijać kolorowe drinki z parasolkami i łapać każdy promyk słońca. Taki był ich zamiar. Nikt jednak nie przypuszczał, że stanie się coś tak okropnego.
Kapitan okrętu stracił panowanie nad nim. Prom zatańczył niebezpieczny i ostatni taniec razem z dzikimi falami oceanu. Później było już tylko ciemno.
Ana obudziła się, czując potworną suchość w ustach oraz boleśnie jasne promienie słońca na swojej skórze. Otworzyła oczy. Leżała na plaży, jej ubrania były postrzępione, w zasadzie to, co z nich zostało. Na tej samej plaży leżało wiele ciał. Większośc z nich to trupy.
Ostatkiem sił wstała, mając nadzieję, że nie została sama. Nie wiedziała nawet gdzie jest.
Doliczyła się trzydziestu ciał. Kilka osób jeszcze żyło!
"Jak dobrze, że nie jestem sama" pomyślała, jednak gorzko pożałowała swoich słów. Z minuty na minutę, kolejna osoba otwierała oczy.
Razem było dziesięć ocalałych osób.
Inne ciała wyglądały tak samo. Jakby zasnęły, nie czując bólu. Tylko jedno wyglądało... inaczej.
- Co do cho....- nie zdążył dokończyć Hank.
Przed nim leżało ciało, z daleka wydawać się mogło, że to kolejny rozbitek. Jednak podchodząc bliżej, gołym okiem zauważyć można było, że coś jest nie tak!
To ciało, ta kobieta, ona...ona... Ona nie utonęła! Była pasażerem promu, gdyż Hank ją kojarzył, ale...
Jej ciało było całe zakrwawione, a klatka piersiowa cała, dosłownie CAŁA, pokryta była ranami. Jakby ktoś wbijał jej tysiąc razy wielkie, ostre i nieludzkie pazury w ciało!
- Coś tu nie gra- powiedziała Ana do pozostałych rozbitków- Albo zrobił to ktoś z nas... Albo... nie jesteśmy sami.


Cel gry:

Rozbitkowie:
Waszym zadaniem jest odkrycie kim jest morderca i oddanie go w ręce władz lub... zajęcie się nim.

Morderca:
Nie może dać się zdemaskować. Musi umiejętnie się kamuflować i eliminować swoje ofiary, które go podejrzewają. Cel zostanie osiągnięty, gdy zostanie w grze zbyt mała liczba osób, by można było ich przegłosować za dnia.

Zasady gry:

- Nie podajemy do publicznej informacji swoich ról. W przypadku, gdy wyjdzie na jaw, że dana osoba oszukuje, zostaje wykluczona z gry.
- Najważniejsze jest, by wczuć się w klimat rozgrywki, pisać tak, aby nie dać się zdemaskować.
- Martwi milczą już do końca. Aczkolwiek mogą śledzić temat z zapałem.
- Możecie wymyślać sobie kim jesteście na co dzień i czym się zajmujecie oraz tworzyć różne zabawne sytuacje, historyjki, alibi, czy też rzucać oszczerstwa na innych, typu "widział/a jak on/ona w nocy..." Niech to nie będzie bezsensowne wytykanie się palcami. Używajcie argumentów, nawet głupich, bez pokrycia, wyssanych z palca. Dajcie się ponieść wyobraźni i bawcie się dobrze!
- UWAGA! PISZEMY W TRZECIEJ OSOBIE!

Cała gra podzielona jest na dwie fazy. Fazę dnia i fazę nocy, które występują na przemian. Każda z nich trwa mniej więcej 12 godzin. Faza dnia kończy się o 22.00, po tej godzinie następuje cisza nocna. Faza nocy kończy się następnego dnia rano. Jeśli ktoś nie zdąży zagłosować lub wykonać swojej funkcji, to trudno. Mistrz nie będzie opóźniał gry ze względu na jedną osobę, tzn. jeśli morderca w nocy nie wyśle PM, nikt nie zginie. A jeśli np. widz w dzień nie weźmie udziału w głosowaniu lub oskarży kogoś po 22.00, to przepadło. Jeśli dożyje, będzie mógł zagłosować następnego dnia.

Faza dnia:

- To szansa na oczyszczanie się z zarzutów poprzez konwersację. To pora na snucie domysłów i rzucanie oskarżeń.
- Imię JEDNEJ osoby, którą typujesz, musisz napisać kolorem czerwonym i pogrubić. W innym wypadku Twój głos się nie liczy.
- Dyskusja trwa do końca fazy dnia. Wtedy osoba, na którą oddano największą liczbę głosów, ginie. Jeśli jest remis, to o tym, kto zginie, decyduje Mistrz Gry.
- Jeśli ktoś zginie, Mistrz Gry nie zdradza jego tożsamości i również zapada noc.

Faza nocy:

- W nocy rozbitkowie śpią (nie toczą się rozmowy).
- Hollywoodzki Wróżbita, Strong Man, Światowej Sławy Profesor Filozofii oraz Miss World wykonują swoje akcje.
- Noc kończy się po upływie około 12 godzin. Nastaje ranek. Mistrz Gry informuje o tym, czy ktoś zginął.

Role:
- Morderca - osoba ta co noc może wysłać informację w postaci PW do Mistrza Gry o tym, kto danej nocy ginie. Celem zabójcy jest pozbawienie pozostałych osób życia.
- Rozbitkowie - ludzie, których jedynym celem jest przeżyć i odgadnąć kto jest mordercą.
- Hollywoodzki Wróżbita - co noc może sprawdzić dowolnie wybraną osobę, by potwierdzić lub wykluczyć to, że jest ona mordercą. W dzień stara się naprowadzić innych na trop zabójcy.
- Strong Man - kiedy zostanie wybrany w dziennym głosowaniu, może zabrać ze sobą dowolną osobę do piekła.
- Światowej sławy Profesor Filozofii - nabył wiedzę, dzięki której może uniknąć śmierci. Może chronić siebie lub inną osobę.
- Miss World - wybiera jedną osobę, z którą spędza upojną noc. Jeśli w wyniku głosowania dziennego ta osoba ma zostać zgładzona, nie ginie, gdyż ma alibi.

Uwaga!

Postacie posiadające dodatkowe umiejętności mogą korzystać z nich maksymalnie 3 razy (za wyjątkiem mordercy, który używa swoich zdolności przez cały okres gry bez ograniczeń) w ciągu całej rozgrywki, używają swoich zdolności za pośrednictwem prywatnych wiadomości, kontaktując się z Mistrzem Gry (Elastynka).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser22282

Guest
Odp: Zabawa Fabularna - Magic Holiday

Moja ulubiona zabawa , wkońcu!:D
Zapisuje sie!!!:D no nareszcie!:D
 

DeletedUser16746

Guest
Odp: Zabawa Fabularna - Magic Holiday

raz dotrwałam do końca :) spróbuję jeszcze raz :) zgłaszam się :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zabawa Fabularna - Magic Holiday

Ja też się zgłaszam :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zabawa Fabularna - Magic Holiday

Już nie mogłam się doczekać ! Też się zapisuję i apeuję aby zabawa odbywała się co miesiąc od dnia jej zakończenia ! :D
 

DeletedUser22282

Guest
Odp: Zabawa Fabularna - Magic Holiday

Tylko mam prosbe zevy kazdy jak zwykle nie wybral postaci malej dziwczynki ktora jest niewinna albo kazdy ze ma dom na wyspie czy cos:D
Bo to psuje troche zabawe
 

DeletedUser17693

Guest
Odp: Zabawa Fabularna - Magic Holiday

Haha no właśnie a ostatnio okazało się, że mała dziewczynka jest mordercą :D
Zapisuje się! ;)
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Zabawa Fabularna - Magic Holiday

Której historie zerżneło połowę osób przynajmniej w części :p
Poza tym tu nie ma ograniczeń i można wymyślać co się chce.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zabawa Fabularna - Magic Holiday

Ja już mam pomysłna swoją postać :D
smiley_emoticons_biggrin.gif
smiley_emoticons_blush-pfeif.gif
 

DeletedUser16746

Guest
Odp: Zabawa Fabularna - Magic Holiday

hehe, stara ekipa się zbiera :D będzie zabawnie :D
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Zabawa Fabularna - Magic Holiday

Ja tam w to się nie bawię:d
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zabawa Fabularna - Magic Holiday

Ja się jeszcze zastanowie czy jest sens się zapisywać.
 

DeletedUser22282

Guest
Odp: Zabawa Fabularna - Magic Holiday

Jak bedzie 10 malych dziewczynek co wyjechaly na wakacji ale niewiadomo skad okazuje sie ze maja tam swoje domy i płacza i sie boją ...to sie nie bawie:p
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Zabawa Fabularna - Magic Holiday

To się nie baw, i tak jest mało osób :p
 

DeletedUser7598

Guest
Odp: Zabawa Fabularna - Magic Holiday

Bawimy się moi drodzy, trzeba pokazać jak się w to grało- zapisuję się :D
 

DeletedUser22282

Guest
Odp: Zabawa Fabularna - Magic Holiday

Liczę na to że to będzie najlepsza fabularna zabawa od dawna
 
Do góry