[Zakończone] Zabawa Fabularna - Zimowa Wyprawa

  • Rozpoczynający wątek Elastynka
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Zaczynało świtać, a wokół panowała błoga cisza.
Każda żywa dusza oddychała spokojnie i miarowo, ciesząc się chwilą odpoczynku i nabierając sił. Było zimno, przeraźliwie zimno. Temperatura spadła do -25 °C. Cóż, w końcu to Himalaje.
Pierwszy obudził się się John, najmłodszy z całej grupy, pełen zapału i entuzjazmu, student II roku archeologii. Wraz z przyjaciółmi oraz zaprzyjaźnionym profesorem wybrali się na wyprawę naukową, która miała być przygodą ich życia oraz wstępem do elity wybitnych naukowców.
Znaleźli bowiem trop, na który trafił doktor Hayley Saul, jednak sam nie zdążył przekonać się czy jest to prawda czy mit.
Trop ten mówił, że w Himalajach żyje zwierzę, w dużej mierze pochodzące z rodziny dinozaurów. O całym odkryciu mogłabym opowiadać godzinami. Tak, ja. Również wybrałam się na tę wyprawę, żądna przygód. Wszystko zapisuję, może po powrocie do Yorku...


W tej chwili usłyszała przeraźliwy krzyk, który przeszywał tę martwą ciszę.

To John!
Wygrzebałam się ze śpiwora i wybiegłam z namiotu.
Śnieg wokół naszego obozu był nie biały, a czerwony. Cały, absolutnie cały, był przesiąknięty krwią. Krwią Johna, która lała się strumieniami z jego nogi. Cóż... Raczej z tego, co z niej zostało. Ktoś albo coś rozszarpało jego nogę, od stopy do uda...
Czyżbyśmy trafili na przełomowy trop?
Chciałam zatamować krwawienie, gdy zobaczyłam kikut, zrozumiałam, że to nie sprawka dzikiej zwierzyny, a ewidentnie... człowieka.
Czyżby wśród nas znajdował się seryjny morderca? A może miejscowym nie spodobała się nasza obecność na ich ziemi?
Nie wiem co myśleć... Boję się, że będę następna...


Cel gry:

Archeolodzy:
Waszym zadaniem jest odkrycie kim jest morderca i oddanie go w ręce władz lub... zajęcie się nim.

Morderca:
Nie może dać się zdemaskować. Musi umiejętnie się kamuflować i eliminować swoje ofiary, które go podejrzewają. Cel zostanie osiągnięty, gdy zostanie w grze zbyt mała liczba osób, by można było ich przegłosować za dnia.

Zasady gry:

- Nie podajemy do publicznej informacji swoich ról. W przypadku, gdy wyjdzie na jaw, że dana osoba oszukuje, zostaje wykluczona z gry.
- Najważniejsze jest, by wczuć się w klimat rozgrywki, pisać tak, aby nie dać się zdemaskować.
- Martwi milczą już do końca. Aczkolwiek mogą śledzić temat z zapałem.
- Możecie wymyślać sobie kim jesteście na co dzień i czym się zajmujecie oraz tworzyć różne zabawne sytuacje, historyjki, alibi, czy też rzucać oszczerstwa na innych, typu "widział/a jak on/ona w nocy..." Niech to nie będzie bezsensowne wytykanie się palcami. Używajcie argumentów, nawet głupich, bez pokrycia, wyssanych z palca. Dajcie się ponieść wyobraźni i bawcie się dobrze!
- UWAGA! PISZEMY W TRZECIEJ OSOBIE!

Cała gra podzielona jest na dwie fazy. Fazę dnia i fazę nocy, które występują na przemian. Każda z nich trwa mniej więcej 12 godzin. Faza dnia kończy się o 22.00, po tej godzinie następuje cisza nocna. Faza nocy kończy się następnego dnia rano. Jeśli ktoś nie zdąży zagłosować lub wykonać swojej funkcji, to trudno. Mistrz nie będzie opóźniał gry ze względu na jedną osobę, tzn. jeśli morderca w nocy nie wyśle PM, nikt nie zginie. A jeśli np. widz w dzień nie weźmie udziału w głosowaniu lub oskarży kogoś po 22.00, to przepadło. Jeśli dożyje, będzie mógł zagłosować następnego dnia.

Faza dnia:

- To szansa na oczyszczanie się z zarzutów poprzez konwersację. To pora na snucie domysłów i rzucanie oskarżeń.
- Imię JEDNEJ osoby, którą typujesz, musisz napisać kolorem czerwonym i pogrubić. W innym wypadku Twój głos się nie liczy.
- Dyskusja trwa do końca fazy dnia. Wtedy osoba, na którą oddano największą liczbę głosów, ginie. Jeśli jest remis, to o tym, kto zginie, decyduje Mistrz Gry.
- Jeśli ktoś zginie, Mistrz Gry nie zdradza jego tożsamości i również zapada noc.

Faza nocy:

- W nocy archeolodzy śpią (nie toczą się rozmowy).
- Wieszczbiarz, Footbolista, Uniwersytecki Kujon, Urocza Studentka wykonują swoje akcje.
- Noc kończy się po upływie około 12 godzin. Nastaje ranek. Mistrz Gry informuje o tym, czy ktoś zginął.

Role:
- Morderca - osoba ta co noc może wysłać informację w postaci PW do Mistrza Gry o tym, kto danej nocy ginie. Celem zabójcy jest pozbawienie pozostałych osób życia.
- Archeolodzy - ludzie, których jedynym celem jest przeżyć i odgadnąć kto jest mordercą.
- Wieszczbiarz - co noc może sprawdzić dowolnie wybraną osobę, by potwierdzić lub wykluczyć to, że jest ona mordercą. W dzień stara się naprowadzić innych na trop zabójcy.
- Footbolista - kiedy zostanie wybrany w dziennym głosowaniu, może zabrać ze sobą dowolną osobę do piekła.
- Uniwersytecki Kujon - nabył wiedzę, dzięki której może uniknąć śmierci. Może chronić siebie lub inną osobę.
- Urocza Studentka - wybiera jedną osobę, z którą spędza upojną noc. Jeśli w wyniku głosowania dziennego ta osoba ma zostać zgładzona, nie ginie, gdyż ma alibi.

Uwaga!

Postacie posiadające dodatkowe umiejętności mogą korzystać z nich maksymalnie 3 razy (za wyjątkiem mordercy, który używa swoich zdolności przez cały okres gry bez ograniczeń) w ciągu całej rozgrywki, używają swoich zdolności za pośrednictwem prywatnych wiadomości, kontaktując się z Mistrzem Gry (Elastynka).
 

DeletedUser17693

Guest
Odp: Zabawa Fabularna - Zimowa Wyprawa

To ja sie zapisuje :D
 

DeletedUser21225

Guest
Odp: Zabawa Fabularna - Zimowa Wyprawa

hehe czekałem aż ktoś się zapisze by sam się zapisać
no to będę i ja :p
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Zabawa Fabularna - Zimowa Wyprawa

miejsce dla mnie poproszę. Ciekawe czy znowu trafie w morderce:D
 

DeletedUser22282

Guest
Odp: Zabawa Fabularna - Zimowa Wyprawa

No nareszcie moja ulubiona zabawa:)
Zapisuje sie!
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zabawa Fabularna - Zimowa Wyprawa

Zapisze się.
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Zabawa Fabularna - Zimowa Wyprawa

Coś nas troszkę mało ;/

Ile musi być minimum osób by zabawa się odbyła? bo tak z 5 osobami to nie wiem czy większy sens jest:(
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zabawa Fabularna - Zimowa Wyprawa

7-9 to minimum ...
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Zabawa Fabularna - Zimowa Wyprawa

uuu.. to coś czuję, że się chyba nie pobawimy :(

- - - Automatycznie połączono posty - - -

uuu.. to coś czuję, że się chyba nie pobawimy :(
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zabawa Fabularna - Zimowa Wyprawa

Mamy już pięć osób, także nie jest źle :)
 

DeletedUser21225

Guest
Odp: Zabawa Fabularna - Zimowa Wyprawa

londi jeszcze 2 osoby i będzie mogło się zacząć , spokojnie ktoś przyjdzie :p
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zabawa Fabularna - Zimowa Wyprawa

I ja też wezmę udział :cool:
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zabawa Fabularna - Zimowa Wyprawa

no to mamy 7 osob ale jak dla mnie i tak za malo :/
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Zabawa Fabularna - Zimowa Wyprawa

Dla mnie również to za mało. po rozdaniu ról zostanie nam ledwo 2 archeologów, zabawa zacznie i skończy się w przeciągu kilku dni ledwo :(
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zabawa Fabularna - Zimowa Wyprawa

Dokładnie...
Wolajcie znajomych!!!
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Zabawa Fabularna - Zimowa Wyprawa

Ela, a może Ty się zpaiszesz?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zabawa Fabularna - Zimowa Wyprawa

A kto będzie prowadził ?:D
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Zabawa Fabularna - Zimowa Wyprawa

Na pewno ktoś z teamu by się znalazł:)
Zawsze prowadzisz, więc i Tobie by się przydało zagrać w tej grze skoro dla wielu jest najlepszą na FO:)
 

DeletedUser16746

Guest
Odp: Zabawa Fabularna - Zimowa Wyprawa

Hmm a mogę być "uroczą studentką" bo na morderce się nie nadaję :D
 
Do góry