zabezpieczenie przed kradzieżą konta

  • Rozpoczynający wątek Bea8a
  • Data rozpoczęcia

która opcja

  • za 1

    Głosy: 3 7,0%
  • za 2

    Głosy: 4 9,3%
  • łącznie 1 i 2

    Głosy: 28 65,1%
  • Niepotrzebne to

    Głosy: 4 9,3%
  • inny pomysł, jak tak to jaki?

    Głosy: 4 9,3%

  • W sumie głosujących
    43
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
jak w tej chwili zmieniamy adres mailowy w ustawieniach konta link aktywacyjny przychodzi nam na nowego maila.
Mam tu dwie propozycje co do zmiany tego:
1. link przychodzi na stare konto, żeby aktywować nowego maila
2. jest tydzień na cofniecie zmiany(w ustawieniach lub działa wtedy opcja zapomniałem hasła na stary mail)


Może ma ktoś jeszcze jakieś pomysły jak to zmienić, to śmiało pisać :p

Edit: Jak ktoś zaznacza że to niepotrzebne niech da przynajmniej jakiś komentarz dlaczego tak uważa.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser77

Guest
Pomysł bardzo dobry, zarówno pierwszy jak i drugi podpunkt.
Grając w inną grę czas zmiany maila wynosił 30 dni, i dopiero po tym czasie był on aktywny chyba, że ktoś miał specjalny kod wygenerowany podczas rejestracji konta, to wtedy zmiana następowała natychmiast. Tutaj można zrobić podobnie, wysyłając kod do potwierdzenia natychmiastowej zmiany na starego maila, a jeśli się w niego nie kliknie email zmienia się dopiero po x dniach.
 

DeletedUser

Guest
Bardzo dobry pomysł, zwłaszcza w aspekcie coraz częstrzych kradzieży o których można przeczytać na forum. A niestety takie sytuację będą tym częstsze im gra będzie popularniejsza.
 

Robin65

Zespół Grepolis
cóż tu można dodać nie spamując dziwnym dla mnie było, iż twórcy tej gry mając doświadczenie z np., Plemion gdzie podobne rozwiązanie funkcjonuje od dawna, nie wprowadzili czegoś podobnego na starcie, także jak najbardziej za.
 

DeletedUser

Guest
Nikt nie pomyślał że zmieniamy e-maila bo właśnie nam go "zhackowali"....

I jak wtedy przyjdzie link ze zmianą na starego ??
 

DeletedUser

Guest
Zhackowali gre,zhackowali e-mail i co jeszcze? Pomysł jest dobry,ale nie bardzo rozumiem podejścia do tematu...samo się nic nie robi, jak ktoś daje sobie zhackować konto,to jego zmartwienie,a nie teamu grepolis i takich opcji,które mają niby pomóc przed kradzieżą :/

Głosuje na 1 i 2 na tak,ponieważ tak jak napisałem wyżej,jest to dobra opcja,napewno utrudniająca kradzież konta.
 

DeletedUser4

Guest
Obowiązkiem gracza jest zabezpieczyć konto w taki sposób, by nikt nie poznał jego hasła - jak je wyjawia innym to już jego problem.
To gracz ma obowiązek dbać o konto, a nie my mamy to robić za gracza. dlatego też są takie a nie inne zasady zmiany hasła i emaila.
 

Robin65

Zespół Grepolis
Racją jest, że należy pilnować swojego hasła, także jego konstrukcja nie powinna być zbyt oczywista. Wydaje mi się jednak, że wprowadzenie powyższej propozycji raczej odciąży support niźli odwrotnie. A jeśli chodzi o kradzieże kont to nawet w Gretimes jest na ten temat notka
 

DeletedUser

Guest
Jestem za wprowadzeniem obu opcji jednocześnie. Pomysł świetny.
 
Status
Zamknięty.
Do góry