[Nowość] Zakładanie nowych miast

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15508
  • Data rozpoczęcia

Jaka jest Twoja opinia na temat niżej podany?

  • Jestem ZA

    Głosy: 14 26,4%
  • Jestem PRZECIW

    Głosy: 32 60,4%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 7 13,2%

  • W sumie głosujących
    53
Status
Zamknięty.

DeletedUser15508

Guest
Propozycja myślę, że ciekawe i po przeczytaniu proszę o opinie.
Propozycja odnosi się zakłądania nowych miast. Jak wiemy część pzejmuje na początku a część zakłada nowe, w późniejszym etapie także czasem zdarza się, iż musimy sobie nowe miasteczko postawić od podstaw. Przechodząc do sedna chodzi o to by nie mieć w nowo założonym mieście standardowych domków tylko X % (w przedziale od 10-30 bądź inne wartości by tu były brane pod uwagę) względem miasta z któego wysyłamy kolona.
Podam przykład.
Ślesz kolona z miasta X w którym masz eko na max powiedzmy i w mieście Y które zakładasz eko na starcie będzie mieć po 12 poziomów.
To ile % budynków postawionych by było w nowym mieście zależałoby od przypadku, inni mieliby dolną a jeszcze inni górną granicę.

Proszę o wypowiedzenie się, jeśli coś nie jasno to proszę pisać a z chęcią odpowiem i wyjaśnię.

Pozdrawiam


PS: Ankieta będzie ja mi ktoś powie jak ją zrobić:D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19924

Guest
Odp: Zakładanie nowych miast

Mam to rozumieć w ten sposób, że wysyłając kolona w celu założenia osady z miasta 13k miałaby te 30% punktów z tego, a jak wysyłamy z 4k, to również otrzymywałoby się te 30% punktów?


Aktualnie zakładając miasta dostaje się zawsze to samo. Niezależnie od innych czynników. Jak dla mnie jest to lepsza opcja, a na pewno bardziej sprawiedliwa:) Także przy takim rozumowaniu, o ile jest ono prawidłowe, to jestem na nie:)
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Zakładanie nowych miast

Rozumowanie prawidłowe choć można do tego dodać taki mały druczek że miasto zakładane powiedzmy byłoby na takim poziomie jak teraz jest najmniej, większe poziomy już by podlegały temu X% jaki by nam wypadł jeśli miasto miałoby ponad granicę tych iluś poziomów jakie są teraz.
Czyli
Budynki obecne przy postawieniu miasta + ewentualne dodatki gdyby taki odpowiedni % wpadł przy zakładaniu wysyłając kolona z miasta.
NP z 4k pkt wysyłając kolona byłoby te standardowe ustawienie, natomiast wysyłając kolona z miasta większego budynki zależałyby od tego losowego %.
Tak lepiej?:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zakładanie nowych miast

Ja, ogólnie nie.zakładam miast wolę podbić dla tego nie mam zdania . Przez całą grę założyłem 2 i to pod cuda
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zakładanie nowych miast

Po co ułatwiać życie obrońcy? Niech poatakuje, a nie kryje się za murem deffa. :)
 

DeletedUser18955

Guest
Odp: Zakładanie nowych miast

Obojętne mi to i tak rzadko zakładam miasta bo jak wielu innych wolę podbić ale bynajmniej taka zmiana by mi nie przeszkadzała
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zakładanie nowych miast

Jestem na nie ponieważ większość graczy zamiast podbijać zajęli by się głównie budową od podstaw co by sprawiło że bobowie szybko by gonili tych graczy którzy ciężko pracują na podbijanie nowych wiosek.
To by było zbyt proste.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zakładanie nowych miast

Czyli jeśli zakładasz miasto z wioski 13k pkt,to masz miasteczko ~4k pkt.Czasami o takie miasta się walczy,a teraz można by już takie zakładać.Też jestem przeciwko.Zmniejszyłaby się liczba walczących.
 

DeletedUser5716

Guest
Odp: Zakładanie nowych miast

Czyli jeśli zakładasz miasto z wioski 13k pkt,to masz miasteczko ~4k pkt.Czasami o takie miasta się walczy,a teraz można by już takie zakładać.Też jestem przeciwko.Zmniejszyłaby się liczba walczących.
Dokładnie, Poza tym gdzie jest wtedy logika zakładania miasta? jak coś zaczynasz to robisz to od początku, i tak też powinno być. I tak jest więcej punktów niż przy początku gry bo mamy podstawowe budynki rozbudowane ~na 1o poz.
Jestem na nie.
 

Sapcio

Zespół Grepolis
Odp: Zakładanie nowych miast

Jestem za nie z powodu, że zacznie się kombinowanie i rozbudowywanie jednego miasta na maksa i z niego zakładanie miasta, bo się będzie to bardziej opłacało, niż robienie wojska kosztem budynków i walka o wioski.
Gracz, który pójdzie w punkty i w obronę zyskiwał będzie z każdym założeniem miasta od tego co walczy. Walka kosztuje, więcej czasu, a założenie miasta jest łatwiejsze i szybsze. Zysk wyjdzie podobny, bo Jeden walczy mając 9k pkt o 4k i traci czas, a drugi mając 13k zyskuje 4k w łatwy i szybszy sposób.
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Zakładanie nowych miast

ale przecież skoro mówicie że większość i tak nie zakłąda miast to czy przestawiliby się na klepanie ich od nowa gdyby takie coś weszło bo nie mieliby chęci na walkę?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zakładanie nowych miast

obecnie nie zakładają bo bardziej opłaca się przejąć duże miasto niż zakładać i rozbudowywać od zera. Po wprowadzeniu powyższej propozycji wielu graczy może się zmienić w bobów budowniczych i gra z takimi straci sens, bo co to za problem przejąć boba?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zakładanie nowych miast

obecnie nie zakładają bo bardziej opłaca się przejąć duże miasto niż zakładać i rozbudowywać od zera. Po wprowadzeniu powyższej propozycji wielu graczy może się zmienić w bobów budowniczych i gra z takimi straci sens, bo co to za problem przejąć boba?
Dokładnie, chyba to zamyka temat:D.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zakładanie nowych miast

Z pełnym uszanowaniem londi dla Twego wysiłku intelektualnego, lecz rzeczywiście Kurczak ma rację.
Może nie powinnam się wypowiadać, bo wolne sloty i mała ilość miast świadczą o moim słabym zaangażowaniu w grę... Mimo to rzuca mnie na widok statystyk typków, którzy nie zhańbili się wieloma podbojami własnymi, lecz 3/4 miast mają z kolonizacji i na dodatek są zwykle zadefowani po zęby, że trzeba z pół sojuszu angażować. Takim smrodom ułatwiać grę? Nigdy.
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Zakładanie nowych miast

Jestem na nie. Obecna opcja jest optymalna i nie wyróżnia nikogo. Proponowana zmiana wprowadziła by, zbyt dużo chaosu.
 

DeletedUser16077

Guest
Odp: Zakładanie nowych miast

obecnie nie zakładają bo bardziej opłaca się przejąć duże miasto niż zakładać i rozbudowywać od zera. Po wprowadzeniu powyższej propozycji wielu graczy może się zmienić w bobów budowniczych i gra z takimi straci sens, bo co to za problem przejąć boba?

parafrazując :
obecnie nie podbijają bo bardziej opłaca się założyć niż podbijać i wysyłać zsynchronizowane ataki . Boby były są i będą . Dla bobów gra z takimi co atakują nie ma sensu bo zamiast się budować atakują ! Zadefowanego boba żeby przejąc potrzeba pół sojuszu lub 5-ciu równorzędnych (ilość miast) graczy ale aktywnych

Z pełnym uszanowaniem londi dla Twego wysiłku intelektualnego, lecz rzeczywiście Kurczak ma rację.
Może nie powinnam się wypowiadać, bo wolne sloty i mała ilość miast świadczą o moim słabym zaangażowaniu w grę... Mimo to rzuca mnie na widok statystyk typków, którzy nie zhańbili się wieloma podbojami własnymi, lecz 3/4 miast mają z kolonizacji i na dodatek są zwykle zadefowani po zęby, że trzeba z pół sojuszu angażować. Takim smrodom ułatwiać grę? Nigdy.

a 1/4 przejęli od sojuszników . To że nie byłaś wstanie przejąć boba to nie powód do stresu i nazywania ich "Takim smrodom "

Gra pozwala zakładać miasta i atakować , sposób grania zależy od gracza .
Gdyby nie było bobów to tych miast naprawdę nie wiele by było na poszczególnych światach .

Jeśli rozchodzi się o propozycje to na nie zakładanie miasta to zakładanie .


BOB
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Zakładanie nowych miast

losowo napisał:
To że nie byłaś wstanie przejąć boba to nie powód do stresu i nazywania ich "Takim smrodom "
A jaki jest sens rozbrajać gościa, na którym większość ma max 80% morale? Lepiej skupić się na godnym przeciwniku.
I czy ja się stresuję? Może w pierwszym tygodniu czy miesiącu gry (w ogóle, jako nobek)... Teraz to by świadczyło, że stawiam grę na równi z realem, a do tego mi na szczęście chyba daleko.
losowo napisał:
Gdyby nie było bobów to tych miast naprawdę nie wiele by było na poszczególnych światach.
Tych miast by było tyle, ilu ludzi zalogowanych na danym świecie. W porywach 1,5-2x więcej. A gra by była jeszcze bardziej dynamiczna.
Chcesz pokojowo powiększać imperium? Wybierz inny rodzaj gry.
 

DeletedUser16077

Guest
Odp: Zakładanie nowych miast

A jaki jest sens rozbrajać gościa, na którym większość ma max 80% morale? Lepiej skupić się na godnym przeciwniku.
I czy ja się stresuję? Może w pierwszym tygodniu czy miesiącu gry (w ogóle, jako nobek)... Teraz to by świadczyło, że stawiam grę na równi z realem, a do tego mi na szczęście chyba daleko.
Tych miast by było tyle, ilu ludzi zalogowanych na danym świecie. W porywach 1,5-2x więcej. A gra by była jeszcze bardziej dynamiczna.
Chcesz pokojowo powiększać imperium? Wybierz inny rodzaj gry.

Nie dyskutujemy tutaj o morale , czy zdefowany aktywny bob nie jest godnym przeciwnikiem ; to atakuj ofensywnych graczy (na pewno mają mniej defa) .

A ja lubię ten stresik kiedy podchodzę do kompa zaczynam się logować i nie wiem co mnie czeka !
Nie stawiam gry na równi z realem zawsze real na pierwszym miejscu .

"Tych miast by było tyle, ilu ludzi zalogowanych na danym świecie."
Tych miast było by mniej niż "zalogowanych" , bo wiele osób bardzo szybko rezygnuje z gry .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Zakładanie nowych miast

Raczej jestem za starym sposobem zakładania miast, ponieważ rzeczywiście myślę, że zakładanie dużych miast spowoduje wygaśnięcie waleczności u graczy. Będą szli na łatwiznę i przestaną zabierać miasta o 4000 k tylko będą je zakładać. Brak rywalizacji o miasta spowoduje częściową nudę.... a w grze liczą się jednak emocje.
 

DeletedUser21140

Guest
Odp: Zakładanie nowych miast

ale itak podbiją jak będom większe.
 
Status
Zamknięty.
Do góry