Zakros Party

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser22103

Guest
Odp: Zakros Party

Nie długo wyjdzie świat z predkością 0.1 By Ci którzy używają złoto jeszcze więcej go wydawali
smiley_emoticons_daumendreh2.gif
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15508

Guest
Odp: Zakros Party

hehe ile taki server by trwał?:d 10 lat?:D
 

DeletedUser21225

Guest
Odp: Zakros Party

Bardzo optymistyczne stwierdzenie, ja uwazam ze taki swiat musialyby zakonczyc nastepne pokolenia grepo ;)

haha są światy speed 100 i z tego co pamiętam (PS. nie komentować mam słabą pamięć :rolleyes:) trwają 10 dni a po 10 dniach cudaki :D
 

DeletedUser23685

Guest
Odp: Zakros Party

haha są światy speed 100 i z tego co pamiętam (PS. nie komentować mam słabą pamięć :rolleyes:) trwają 10 dni a po 10 dniach cudaki :D

A to ja czegos takiego bym nie chcial, grepo to gra strategiczna i jej zaletą jest to że jest dluga i mozna powojowac. Niestety tworcy caly czas psują tą grę, wkurza mnie to, że już nawet surowce za złoto można kupować....
 

DeletedUser21225

Guest
Odp: Zakros Party

A to ja czegos takiego bym nie chcial, grepo to gra strategiczna i jej zaletą jest to że jest dluga i mozna powojowac. Niestety tworcy caly czas psują tą grę, wkurza mnie to, że już nawet surowce za złoto można kupować....

taki świat jest na EN płatny :(
 

DeletedUser19222

Guest
Odp: Zakros Party

Na sigmie nie kojaze :-/
Na lami w SiH znaczy jestes swój.
 

DeletedUser21237

Guest
Odp: Zakros Party

Mógłby ktoś podesłać mi tutaj, lub na PW link do tego super szybkiego świata? O ile jeszcze taki istnieje.
 

DeletedUser19421

Guest
Odp: Zakros Party

Mógłby ktoś podesłać mi tutaj, lub na PW link do tego super szybkiego świata? O ile jeszcze taki istnieje.

Ten świat jest od dawna jest zamknięty rozgrywka trwała miesiąc.
Na wiki grepokis en w dziale światy są chyba opisane.
 

DeletedUser23534

Guest
Odp: Zakros Party

coraz więcej głupot na tym forum aż się czytać nie chce

speed'y trwały 2-3 dni a nie miesiąc i nie było na takich serwerach cudów..
w polskiej wersji grepolis były serwery o szybkości 4 (jota,ypsilon) i obecnie retimno
w niemieckiej wersji gry był serwer o szybkości 5 (prawdopodobnie to była pela)

ręce opadają jak jakiś noobek się wypowiada w temacie o którym nie ma pojęcia (np szymono2005)

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Dziękuję tym, którzy chcą dołączyć do Roma.

Zanim to jednak zrobicie od początku chcę postawić jasno sprawę:

- zaczniemy z dwoma sojuszami ze wspólnym forum
(łącznie będziemy więc rekrutować 120 osób z najbliższej okolicy, tak by nie być porozrzucanym po całym świecie, ale na max. 1 morzu - w razie wylądowania na granicy, i tak rekrutujemy tylko najbliższych by szybko mieć kilka wysp bezpiecznych na początek)

- przez pierwsze 5 dni będzie trwała selekcja oparta o:
* codzienne listy obecności
* rozesłanie czujek
* spełnianie limitów wojsk piątego dnia (ustawionych na relatywnie niskim poziomie, ale chcemy wyłapać tych, którzy na dzień przed końcem okresu ochronnego będą zupełnie bez wojska)
! na bieżąco będą usuwani nieaktywni, nie odpisujący na PW, nie angażujący się w życie sojuszu

- 5 dnia nastąpi selekcja oparta o wielkość
* odpadnie 25% najmniejszych
(wyjątkowo zachowamy tych, którzy w wiarygodny sposób się usprawiedliwią, a ich aktywność w innych dziedzinach będzie co najmniej wysoka)
* w to miejsce zaprosimy wyróżniających się graczy z okolic

- po pierwszym tygodniu od zakończenia okresu ochronnego nastąpi drugi etap selekcji:
* z obu sojuszy usuniętych zostanie 50% legionistów z najmniejszą ilością punktów walki
(bo to one są kluczowe, nie budowa)
* pozostali zostaną przeniesieni do 1 sojuszu

Od tego momentu zacznie się prawdziwa gra i walka o koronę.

*

Sojusz Roma na tym świecie będzie dzielił się na trzy 20-osobowe Legiony złożone z najbliżej położonych względem siebie graczy (by ułatwić przerzucanie wsparć i wspólne akcje off)
*
Dlaczego podział na 3 Legiony? Bo w 95% przypadków taka 20-osobowa ekipa wystarczy, by spokojnie się wspierać w razie walk.
Nie ma sensu słać wsparć z jednego końca mapy na drugi, a dzięki temu jesteśmy w stanie symultanicznie walczyć na kilku frontach.

Także - a może najważniejsze: w Roma nigdy nie zostawiamy swoim za liniami wroga. NIE TOLERUJEMY tego, że gdy kolega z Legionu ma bunt ktoś z jego kolegów nie wyśle mu wsparcia.
W razie gdy taki bunt już zostanie wbity - wsparcie ma wysłać każdy (!) towarzysz broni z Legionu (w sytuacjach ekstremalnych śle cały sojusz)
Rozliczenia są po każdej akcji, a osoba, która nie przedstawi wiarygodnego usprawiedliwienia w ciągu 24h jest usuwana z sojuszu.
Nie ma w Roma miejsca dla osób nie rozumiejących czym jest braterstwo broni, honor i współpraca.
*
Każdy Legion ma własną listę członków, a więc zawsze widać, kto się zaangażował, a kto nie.

Działamy jako zespół, jako zespół wygrywamy, ale też jako zespół walczymy o każdego (!) z nas.

***

W Roma nie ma przymusu bycia w sojuszu. Odejść można w każdej chwili. Nie ma żadnych czarnych list zdrajców, bo szanujemy zdanie każdego.
Ale - jeśli chcesz być w Roma, przestrzegasz jej zasad.
(z których najważniejszą, wyciągniętą przed nawias jest ta, że gdy kumpel jest w potrzebie pomaga mu każdy członek Legionu)
Nie podobają Ci się - odchodzisz...

Ile ta Roma ma wspólnego z Romą z NY ?

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Gorszych ustawień dla mnie nie ma, ale mimo to zaloguję się i zobaczę jak się gra na nowym systemie podboju. Jeżeli jest ktoś, kto w 100% rozumie Nowy system i chce nauczyć tzw. świeżaka wszystkiego od podstaw, to z chęcią zagram u boku takiej osoby

Nie szukaj nauczyciela na forum a dlaczego? Argumenty dam na pw

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Ja to będę wczekiwać na jakiś szybszy serwer.. taki powyżej x4. Wtedy może i ja się pojawię. :)

Hase prędzej na becie taki świat wystartuje niż na pl. Ostatnio był serwer o szybkości 5 na becie, czas okupacji 6h i oczywiście brak bonusu i morali ;) Niestety serwer umarł bo cuda i wiele osób przeszło na nowy z gorszymi ustawieniami.
 
Odp: Zakros Party

Mistrzowie zawsze mają plany i wygrywają świat zanim się zacznie.
Świat x 1 to blisko dwa lata gry zanim zacznie się EC.
Zmienne...
Żadnego nie mają znaczenia, jest plan i wystarczy, dwa sojusze na środku mapy i pozamiatane :)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser16352

Guest
Odp: Zakros Party

Mistrzowie zawsze mają plany i wygrywają świat zanim się zacznie.
Świat x 1 to blisko dwa lata gry zanim zacznie się EC.
Zmienne...
Żadnego nie mają znaczenia, jest plan i wystarczy, dwa sojusze na środku mapy i pozamiatane :)

Plan dobrze mieć,a co się wydarzy to zobaczymy za jakiś czas.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zakros Party

Mistrzowie zawsze mają plany i wygrywają świat zanim się zacznie.
Świat x 1 to blisko dwa lata gry zanim zacznie się EC.
Zmienne...
Żadnego nie mają znaczenia, jest plan i wystarczy, dwa sojusze na środku mapy i pozamiatane :)

No bez przesady, na Lamii niecały rok do EC był potrzebny, a prędkość niewiele większa, bo 1,5
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zakros Party

Mistrzowie zawsze mają plany i wygrywają świat zanim się zacznie.
Świat x 1 to blisko dwa lata gry zanim zacznie się EC.
Zmienne...
Żadnego nie mają znaczenia, jest plan i wystarczy, dwa sojusze na środku mapy i pozamiatane :)

Często na takich wolnych światach jest więcej większych akcji niż na szybkich
i zobaczymy czy akurat te 2 sojusze będą się tylko liczyły
 
Do góry