Zakros Party

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser21225

Guest
Odp: Zakros Party

Na jedno wychodzi, żę na mapie jest łącznie 100 mórz... Cntrum jest przecięciem 44/54/45/55.

Jak dużo masz chętnych do gyr?

Mam 0 chętnych do gry, a razem ze mną jest 1 chętny czyli ja :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zakros Party

Fatalne ustawienia :(
Jeszcze morale bym przeżył, ale szybkość 1?

Niemniej jednak - znudziło mi się na Retimnos, poza tym tam już cudaki, a słanie surki bawi mnie jeszcze mniej ;)

Cóż, wytrwałem na tym świecie tak długo to i tę szybkość wytrzymam :)

Startuję z Romą, bo zdecydowanie bardziej ten system jest dostosowany do tego co wypracowaliśmy w sojuszu przez te poprzednie 9 naszych światów :)
Standardowo - w tym systemie Roma spokojnie wbije do TOP3.
Szukam więc ludzi gotowych do walki o najwyższe cele w tym systemie, chcących zdobyć koronę.
Ale też - a może przede wszystkich ludzi ceniących wartości, które od zawsze przyświecały Romie.

Motto Sojuszu: Concordia civium murus urbium

Na każdym ze światów walczymy o jedno i to samo: miejsce w TOP3.
I stworzenie miejsca, w którym ceni się takie wartości jak honor, lojalność i współpraca. Gdzie szanujemy siebie, język ojczysty, swój kraj, ale także naszych rywali.
Miejsca walki, przyjaźni i zwycięstwa!


Miejsca godnego najlepszych wojowników tego świata!
 

DeletedUser21225

Guest
Odp: Zakros Party

Fatalne ustawienia :(
Jeszcze morale bym przeżył, ale szybkość 1?

Niemniej jednak - znudziło mi się na Retimnos, poza tym tam już cudaki, a słanie surki bawi mnie jeszcze mniej ;)

Cóż, wytrwałem na tym świecie tak długo to i tę szybkość wytrzymam :)

Startuję z Romą, bo zdecydowanie bardziej ten system jest dostosowany do tego co wypracowaliśmy w sojuszu przez te poprzednie 9 naszych światów :)
Standardowo - w tym systemie Roma spokojnie wbije do TOP3.
Szukam więc ludzi gotowych do walki o najwyższe cele w tym systemie, chcących zdobyć koronę.
Ale też - a może przede wszystkich ludzi ceniących wartości, które od zawsze przyświecały Romie.


Motto Sojuszu: Concordia civium murus urbium

Sojusz [ally]Roma[/ally] kontynuuje tradycje 8 światów na których dotąd istniał.
W swojej dumnej historii mamy karty zapisane przez największych wodzów, najznakomitszych wojowników i najlepszych dyplomatów: byliśmy TOP1 w rankingach wielkości, atakujących, obrońców i wojowników, przewodziliśmy największym na swoich światach koalicjom, w naszych szeregach były całe czołówki graczy świata z największą liczbą punktów walki.

Jesteśmy godnymi spadkobiercami tradycji nieugiętych legionów Scypiona, Cezara i Trajana.

Na każdym ze światów walczymy o jedno i to samo: miejsce w TOP3.
I stworzenie miejsca, w którym ceni się takie wartości jak honor, lojalność i współpraca. Gdzie szanujemy siebie, język ojczysty, swój kraj, ale także naszych rywali.
Miejsca walki, przyjaźni i zwycięstwa!

Miejsca godnego najlepszych wojowników tego świata!​


widze że dobrze się zapowiada chętnie dołączę do was, jednak nie założę sojuszu tylko do was dołącze :)
 

DeletedUser22102

Guest
Odp: Zakros Party

widze że dobrze się zapowiada chętnie dołączę do was, jednak nie założę sojuszu tylko do was dołącze :)

dla polskiego grepolis jesteś niczym Beppe Grillo dla włoskiej polityki w początkowym okresie jego działania :D
 

DeletedUser20310

Guest
Odp: Zakros Party

Masakra mi nie pasuje ani to morale ani słaba prędkość mimo to wskocze tam zobaczyć i może się wciągnę kto wie.
 

DeletedUser20310

Guest
Odp: Zakros Party

Super napewno paru grajków sie znajdzie nie mam zamiaru czekać do Grudnia bo i tak nie wiadomo czy coś nowego wskoczy i co to będzie:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zakros Party

Fatalne ustawienia :(
Jeszcze morale bym przeżył, ale szybkość 1?

Niemniej jednak - znudziło mi się na Retimnos, poza tym tam już cudaki, a słanie surki bawi mnie jeszcze mniej ;)

Cóż, wytrwałem na tym świecie tak długo to i tę szybkość wytrzymam :)

Startuję z Romą, bo zdecydowanie bardziej ten system jest dostosowany do tego co wypracowaliśmy w sojuszu przez te poprzednie 9 naszych światów :)
Standardowo - w tym systemie Roma spokojnie wbije do TOP3.
Szukam więc ludzi gotowych do walki o najwyższe cele w tym systemie, chcących zdobyć koronę.
Ale też - a może przede wszystkich ludzi ceniących wartości, które od zawsze przyświecały Romie.

Motto Sojuszu: Concordia civium murus urbium

Na każdym ze światów walczymy o jedno i to samo: miejsce w TOP3.
I stworzenie miejsca, w którym ceni się takie wartości jak honor, lojalność i współpraca. Gdzie szanujemy siebie, język ojczysty, swój kraj, ale także naszych rywali.
Miejsca walki, przyjaźni i zwycięstwa!


Miejsca godnego najlepszych wojowników tego świata!

Rozumiem, że morze 44 ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zakros Party

Dziękuję tym, którzy chcą dołączyć do Roma.

Zanim to jednak zrobicie od początku chcę postawić jasno sprawę:

- zaczniemy z dwoma sojuszami ze wspólnym forum
(łącznie będziemy więc rekrutować 120 osób z najbliższej okolicy, tak by nie być porozrzucanym po całym świecie, ale na max. 1 morzu - w razie wylądowania na granicy, i tak rekrutujemy tylko najbliższych by szybko mieć kilka wysp bezpiecznych na początek)

- przez pierwsze 5 dni będzie trwała selekcja oparta o:
* codzienne listy obecności
* rozesłanie czujek
* spełnianie limitów wojsk piątego dnia (ustawionych na relatywnie niskim poziomie, ale chcemy wyłapać tych, którzy na dzień przed końcem okresu ochronnego będą zupełnie bez wojska)
! na bieżąco będą usuwani nieaktywni, nie odpisujący na PW, nie angażujący się w życie sojuszu

- 5 dnia nastąpi selekcja oparta o wielkość
* odpadnie 25% najmniejszych
(wyjątkowo zachowamy tych, którzy w wiarygodny sposób się usprawiedliwią, a ich aktywność w innych dziedzinach będzie co najmniej wysoka)
* w to miejsce zaprosimy wyróżniających się graczy z okolic

- po pierwszym tygodniu od zakończenia okresu ochronnego nastąpi drugi etap selekcji:
* z obu sojuszy usuniętych zostanie 50% legionistów z najmniejszą ilością punktów walki
(bo to one są kluczowe, nie budowa)
* pozostali zostaną przeniesieni do 1 sojuszu

Od tego momentu zacznie się prawdziwa gra i walka o koronę.

*

Sojusz Roma na tym świecie będzie dzielił się na trzy 20-osobowe Legiony złożone z najbliżej położonych względem siebie graczy (by ułatwić przerzucanie wsparć i wspólne akcje off)
*
Dlaczego podział na 3 Legiony? Bo w 95% przypadków taka 20-osobowa ekipa wystarczy, by spokojnie się wspierać w razie walk.
Nie ma sensu słać wsparć z jednego końca mapy na drugi, a dzięki temu jesteśmy w stanie symultanicznie walczyć na kilku frontach.

Także - a może najważniejsze: w Roma nigdy nie zostawiamy swoim za liniami wroga. NIE TOLERUJEMY tego, że gdy kolega z Legionu ma bunt ktoś z jego kolegów nie wyśle mu wsparcia.
W razie gdy taki bunt już zostanie wbity - wsparcie ma wysłać każdy (!) towarzysz broni z Legionu (w sytuacjach ekstremalnych śle cały sojusz)
Rozliczenia są po każdej akcji, a osoba, która nie przedstawi wiarygodnego usprawiedliwienia w ciągu 24h jest usuwana z sojuszu.
Nie ma w Roma miejsca dla osób nie rozumiejących czym jest braterstwo broni, honor i współpraca.
*
Każdy Legion ma własną listę członków, a więc zawsze widać, kto się zaangażował, a kto nie.

Działamy jako zespół, jako zespół wygrywamy, ale też jako zespół walczymy o każdego (!) z nas.

***

W Roma nie ma przymusu bycia w sojuszu. Odejść można w każdej chwili. Nie ma żadnych czarnych list zdrajców, bo szanujemy zdanie każdego.
Ale - jeśli chcesz być w Roma, przestrzegasz jej zasad.
(z których najważniejszą, wyciągniętą przed nawias jest ta, że gdy kumpel jest w potrzebie pomaga mu każdy członek Legionu)
Nie podobają Ci się - odchodzisz...
 

DeletedUser21137

Guest
Odp: Zakros Party

No fajnie, fajnie. Jest jeszcze jakaś osoba, która chce założyć sojusz? Chodzi mi o kogoś, kto po przeczytaniu opisu innego sojuszu nie zechce od razu do niego dołączyć.
 

DeletedUser21225

Guest
Odp: Zakros Party

No fajnie, fajnie. Jest jeszcze jakaś osoba, która chce założyć sojusz? Chodzi mi o kogoś, kto po przeczytaniu opisu innego sojuszu nie zechce od razu do niego dołączyć.

trochę to że 50% najmniejszych punktów walki wylatuje (na takiej prędkości trudno zdobywać szybko punkty walki) więc nie dojdę jednak na takiej prędkości trudno też szybko budować budynki by nie wyrzucono cię więc nie dojdę do nich opis sojuszu który założę (na nowym świecie) podam potem
 

DeletedUser16352

Guest
Odp: Zakros Party

Nie ma się co bać tych wymagań Romy,będziesz aktywny to sobie spokojnie poradzisz z tymi limitami.
 

DeletedUser18668

Guest
Odp: Zakros Party

Ustawienia - masakra ;/ Zapewne większość graczy wejdzie tylko po to aby się nie nudzić i czekać na następny świat miejmy nadzieje z lepszymi ustawieniami.
 

DeletedUser23686

Guest
Odp: Zakros Party

Gra to gra jak ktoś zna się na rzeczy to prędkość świata mu nie straszna.
 

DeletedUser18668

Guest
Odp: Zakros Party

Gra to gra jak ktoś zna się na rzeczy to prędkość świata mu nie straszna.

Tu nie chodzi o strach ale o to żeby czerpać jak największa przyjemność z gry... Mi np. nie sprawia przyjemność tego że muszę czekać kilkanaście godzin na nowy poziom danego budynku.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zakros Party

trochę to że 50% najmniejszych punktów walki wylatuje (na takiej prędkości trudno zdobywać szybko punkty walki) więc nie dojdę jednak na takiej prędkości trudno też szybko budować budynki by nie wyrzucono cię więc nie dojdę do nich opis sojuszu który założę (na nowym świecie) podam potem

Widzisz,
ustawienia są takie same dla wszystkich.
Więc każdy będzie miał jednakowo trudno je zdobywać.

Ja zaś chcę by od początku było jasne na co stawiamy, czego oczekujemy i co się liczy w Romie.

I - oczywiście, nic na siłę :)

***

Ale ustawienia rzeczywiście masakryczne :(
Żeby chociaż prędkość x2 była...
 

DeletedUser23685

Guest
Odp: Zakros Party

Ustawienia - masakra ;/ Zapewne większość graczy wejdzie tylko po to aby się nie nudzić i czekać na następny świat miejmy nadzieje z lepszymi ustawieniami.

Oj tam oj tam nie ma co narzekać mi osobiście świat ten na tą chwilę odpowiada, gdyż nie mam chęci siedzieć cały czas przed grepo, zamierzam zagrać na tym świecie i spróbować swoich sił, mój ostatni świat to był pella więc miałem dłuższą przerwę, ale to i tak bez znaczenia, bo grepolis nie jest trudną grą wbrew pozorom, tylko trzeba umieć myśleć, a wracając do ustawień to wszystko ok, tylko te morale troszkę irytujące bo na późniejszym etapie gry ciężko będzie podbijać mniejszych grać, którzy miasta mają nastawione na bunkry.

Ja mam zamiar startować i założyć sojusz, który nazywać się będzie "Espada". Mam duże doświadczenie jako założyciel/lider bądź też strateg czy dyplomata. Mam zamiar wystartować i zebrać grupę zgranych graczy. Jestem otwarty na poważne propozycje w oparciu o aktywność i doświadczenie.

Koledzy z Romy mówili już, że zamierzają wystartować z 2 sojuszami, aby mieć kilka wysp pod panowaniem, ale nie wiem czemu służą takie działania, co prawda była już mowa o selekcjach, ale osobiście uważam, że można już na samym starcie takim działaniem można nabawić się kreta, no i ten świat jest bardzo wolny, więc jak będzie się miało wyspy zaludnione od sojuszników to nie będzie za dużo farm co znacznie spowolni początkowy rozwój.
 

DeletedUser23687

Guest
Odp: Zakros Party

Ja mam zamiar założyć sojusz :) mam już trochę chętnych. Proszę pisać tutaj bądź do mnie na priv. Serwer Retimmo nick Thunders jeżeli ktoś jest zainteresowany dojściem
 
Do góry