[Ulepszenie] Zamykanie światów - wymagana liczba graczy

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser22102
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za wprowadzeniem zmiany wyliczania wymaganych 300 osób do rozpoczęcia zamykania świata?

  • Tak.

    Głosy: 33 82,5%
  • Nie, jest dobrze jak jest.

    Głosy: 6 15,0%
  • Wymagana liczba punktów w stosunku do gracza powinna być wyższa.

    Głosy: 1 2,5%
  • Wymagana liczba punktów w stosunku do gracza powinna być niższa.

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    40

DeletedUser22102

Guest
Witam,

patrząc na wiele światów, gdzie czekanie na ich zamknięcie jest istną męką, bo zazwyczaj po wybudowaniu przez jakiś sojusz 7/7 jest de facto koniec walki, proponuję wprowadzenie małej zmiany przy limitach zamykania świata...

Otóż do tej magicznej liczby 300 graczy, która mogłaby spokojnie pozostać niezmieniona, wliczaliby się TYLKO gracze mający POWYŻEJ 100 000 punktów rozwoju.

Uzasadnienie : na światach jest wiele kont-widm, mających 1 miasto za kilkaset punktów, ewentualnie rzadziej 2-3, na których nikt nie gra, są na krańcu świata, często są załączone urlopy itd.
Powiedzmy sobie szczerze, że jeżeli po roku gry ktoś nie zgromadził 100 000 punktów rozwoju, to tak naprawdę nie gra na danym świecie, nie ma żadnego wpływu na jego przebieg i robi tylko na złość graczom, którzy chcieliby już zamknięcie danego świata.
 
Masz mój głos. Coś się musi zmienić. Albo to o czym mówisz ,albo jakieś wieksze zmiany tak aby świat nie umierał tuż po wybudowaniu cudów.
 

DeletedUser6523

Guest
Dokładnie ktoś robi się szary i zakłada miasto na krańcu świata. Ale powiedzmy szczerze dopóki ładowana jest odpowiednia ilość złota na zarządców nik t nie zamknie świata bo liczy się tylko kasa. Oczywiście to jest błędne rozumienie supportu ponieważ na nowym świecie idzie więcej złota, gdyż ludzie wydają je na inne rzeczy.
 
Jestem oczywiście na tak,nie ważne jak ale należy zmienić to bezsensowne czekanie na zamknięcie świata
 

DeletedUser20645

Guest
głos na tak
można to powiązać z cudami
po wybudowaniu 7/7 świat istnieje np 60 dni
 
głos na tak
ostatecznie można zmienić postrzeganie aktywnego gracza :p bo dla inno i supportu aktywny gracz to taki co zaloguje sie raz na miesiąc - dla mnie totalna bzdura
punkty eko zaproponowane przez kota sa ok do tego jak ktoś nie loguje sie przez ponad 7 dni to nie powinien byc liczony nawet jak ma te punkty eko (wyjatek urlop)
 

DeletedUser24623

Guest
ja zaproponował bym by po wybudowaniu cudów 7 z 7 system gry automatycznie zamykanie świata i :
1.codziennie blokował wszystkie konta która maja poniżej 1500 pw i usuwał je po 3 dniach nie wisiały by wtedy konta po ponownym resecie
2. codziennie blokowane było by ostatnie miejsce gracza z rankingu powyżej 1500 pw i tez usuwane po 3 dniach , czyli codziennie na świecie byłoby o 1 gracza mniej z najmniejsza ilością punktów i tak do 300 osób i odliczanie 30 dni ..
3. jeśli żaden sojusz nie wybuduje 7 z 7 tylko 4 z 7 5 z 7 lub 6 z 7 włącza się czas w zależności od prędkości swata np na odbicie ostatniego cudu bo jest 6 z 7 ustalone jest 5 miesięcy, po tym czasie jeśli cuda nie zostały odbite załącza się kolejny proces podany w punktach 1 i 2
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser27444

Guest
Ograniczenie np na 100tysięcy jest sztuczne , bo taki co ma 101tyś już wpływa na świat ?
Ciekawiej będzie jeżeli tacy gracze zostaną zlikwidowani w sposób naturalny ...
smiley_emoticons_lol.gif

Po wybudowaniu cudów krokowe zwiększanie szybkości świata i ilości punktów walki ,oraz zmniejszanie wpływu morale ...
Myślę że po odpowiednim dobraniu zmian tych trzech parametrów problem dłuuugiego czekania na koniec rozwiąże się sam.
1.Będzie ciekawiej :DDDD
2.Mniej aktywni z 1-5 miastami nie będą w stanie zbyt długo się bronić przy spadającym morale ...

Nie znam się na technicznych aspektach gry ,jeżeli nie jest możliwe zmienianie ustawień świata po jego rozpoczęciu to można inaczej...
sposób wprowadzenia może być dowolny np bonus dla wszystkich podobnie jak działały bonusy z Grepolimpiady...
+20/+40/+60% na szybkość jednostek , handel , rekrutacje i morale przy bonusie na punkty walki więc dużym aktywnym łatwiej o sloty będzie i ...
trzy miesiące po EC posprzątane i zamiecione ..
 

DeletedUser11134

Guest
wszystkie pomysły są lepsze niż to co jest, ale jestem za tym by świat zamknąć po wybudowaniu cudów max miesiąc po tym fakcie. Po koronie i tak mało kto gra naprawdę, ludzie sztucznie pompują punkty podbijając szaraki, nieaktywnych, rozbijając na sobie wojo. Są sojusze, co w strategii gry mają to, że po kronie, jak inni idą z gry wzmagają aktywność, aby przez wyżej opisane działania uplasować się w czołowce świata i potem się reklamują, jakie to osiągi mają na serwerach. Przy Twojej propozycji ta patologia się nie zmieni, tylko będzie krócej trwała. Poza tym nie jest precyzyjne jaki gracz jest aktywny, ogłoszenie o zamknięciu jak się ukazuje, to nie miesiąc przed tylko 28 dni.. i inne takie niedoróbki kiepskiego systemu tej gry. Dla mnie zdobycie korony - koniec gry i już. Z definicji mialo to być rozstrzygnięcie świata.
 

DeletedUser5

Guest
Jak najbardziej zgadzam się z tym, że gra ciągnie się zbyt długo po wybudowaniu cudów. Przekazaliśmy opinie na ten temat do projektantów, ale warto podyskutować kiedy według was jest najlepszy czas na zamknięcie świata. Czy włączyć licznik od razu, gdy jakiś sojusz zbuduje 7 cudów, czy tak jak opisał w propozycji Kot Felix brać pod uwagę tylko tych graczy, którzy mają określoną liczbę punktów. Dodatkowo, czy utrzymać licznik 4 tygodni, czy go skrócić lub wydłużyć ;) Osobiście myślę, że trzeba byłoby połączyć kilka metod, bo co jeśli gracze się umówią i nikt nie zbuduje 7 cudów przez 5 lat, albo jeśli osoby powyżej progu punktowego będą regularnie logować się do gry, mimo że nie będą wykonywać żadnych akcji, przez co ich wpływ na rozgrywkę będzie minimalny.

Edycja:
DonBeker, wybacz za pomyłkę, nie wiem skąd mi się wziął twój nick :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19924

Guest
Hehe...ja wiem, że lubię wszędzie zabierać głos, ale akurat tutaj się nie wypowiadałem, jedynie z tego co widzę głosowałem:)

A jak mam się wypowiedzieć, to jak dla mnie można, a chyba nawet trzeba połączyć kilka czynników i stworzyć nowy model kończenia światów...choć jakiś czas temu mieliśmy likwidować cuda i sposób kończenia światów miał się i tak zmienić, ale z tego co widzę po ostatnich aktualizacjach, to ten temat upadł już jakiś czas temu.

Tak po kolei:
1. Licznika nie można włączać od razu po wybudowaniu wszystkich cudaków przez jeden sojusz...zabawa czasami jeszcze trwa jakiś czas. Choć na najnowszych światach ludzie raczej wolą przenieść się na nowy, niż grać na rozstrzygniętym. Sam wolę pograć do końca, bo jak już się trafi na zgraną paczkę ludzi, to warto z nimi pociągnąć grę dalej.
2. Próg 300 "aktywnych" graczy także uważam za rozsądny, tylko dyskutowałbym właśnie nad tą aktywnością...a raczej jej definicją w kontekście gry.
a) Ktoś się regularnie loguje, ale nie wykonuje żadnych czynności, to mimo wszystko jest aktywnym graczem. Zawsze może zareagować na wydarzenia na świecie. Pilnuje swojego konta.
b) Ktoś się loguje raz, czy dwa razy w tygodniu, ale reaguje na ataki, jak apka wyje, to jakąś aktywność także wykazuje
c) Aktualnie trzeba czekać, aż ogólna liczba graczy spadnie do tych 300. Może rzeczywiście warto wprowadzić jakiś próg punktowy, poniżej którego gracze będą uznawanie za "wegetujących", nie mających wpływu na rozgrywkę i świat będzie można zamykać...czy 100k punktów jest tutaj odpowiednią granicą. Może wziąć pod uwagę ilość miast i kończyć jak będzie mniej niż 300 osób które mają powyżej 5-10 miast. Ludzie kończą grę, robią szaraki, ale zostawiają sobie miasto, które zakładają po szarakach...dla systemu są aktywni.
d) Inną opcją jest wprowadzenie szybszego "szarakiri" po wybudowaniu tych 7 cudów. Ludzie nie kończą gry usuwając swoje konta, a często je porzucają i wiszą one przez wuchtę czasu kompletnie nic nie wnosząc do gry. Także można pomyśleć o wyszarzaniu graczy przez automat powiedzmy po 10-14 dniach nieaktywności...oczywiście po wybudowaniu tych cudaków. Przed wybudowaniem cudaków niech system działa tak jak do tej pory.
3. Ludzie kończą grę, robią szaraki/system wyszarza/usuwane są konta, a potem przez długi czas nadal wiszą w rankingu. Mają po 0 punktów, a nadal obecni na świecie. Dlaczego tak się dzieje? Aktywne premium?


Pewnie jeszcze kilku spraw można się przyczepić, podyskutować o nich. To jest chyba dobre miejsce do tego.
 

DeletedUser24623

Guest
mi wydaje sie ze ten system by byl najlepszy każdego dnia znika ostatnie miejsce i wszystko ponizej 1500 punktów jak pisalem wczesniej a swiat zamyka 300 najlepszych osób

1.codziennie blokował wszystkie konta która maja poniżej 1500 pw i usuwał je po 3 dniach nie wisiały by wtedy konta po ponownym resecie
2. codziennie blokowane było by ostatnie miejsce gracza z rankingu powyżej 1500 pw i tez usuwane po 3 dniach , czyli codziennie na świecie byłoby o 1 gracza mniej z najmniejsza ilością punktów i tak do 300 osób i odliczanie 30 dni ..
3. jeśli żaden sojusz nie wybuduje 7 z 7 tylko 4 z 7 5 z 7 lub 6 z 7 włącza się czas w zależności od prędkości swata np na odbicie ostatniego cudu bo jest 6 z 7 ustalone jest 5 miesięcy, po tym czasie jeśli cuda nie zostały odbite załącza się kolejny proces podany w punktach 1 i 2
 

DeletedUser29238

Guest
Dziękujemy za chęć ulepszenia gry. Propozycja nie przeszła wstępnej weryfikacji i została odrzucona.
 
Do góry