[Ulepszenie] Zarządzanie okupującymi wojskami

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser19540
  • Data rozpoczęcia

Co sądzisz o tej propozycji?

  • Jestem jak najbardziej za ,też mnie to czasem denerwuje.

    Głosy: 6 37,5%
  • Jestem za ,bo wydaje się mi to sensowne.

    Głosy: 3 18,8%
  • Wszystko mi jedno.

    Głosy: 1 6,3%
  • Nie zdarzają mi się takie sytuacje (np. gram jedynie na NSP) ,więc nie będę głosował za żadną inną o

    Głosy: 0 0,0%
  • Jestem przeciw ,gdyż to nie jest potrzebne.

    Głosy: 4 25,0%
  • Jestem całkowicie przeciw ,moim zdaniem nie bez powodu dawniej ustalone zostało ,że ani okupant ,ani

    Głosy: 2 12,5%

  • W sumie głosujących
    16
Status
Zamknięty.

DeletedUser19540

Guest
Witajcie.
W związku z ostatnimi wydarzeniami na retimno ,wpadłem na drobny pomysł:
Na czym polegał problem ,któremu chciałbym zaradzić?
Otóż w wielu przypadkach ,na starym systemie podboju ,wrogi sojusz decyduje się na odbijanie okupacji np. tylko morzem. Odkąd wprowadzono podział pw między okupującego ,okupowanego (z racji murku) i wspierających ,okupowani zaczęli oszukiwać okupujących ,wstawiając np. masę wsparć lądowych i rozbijając ogniami ,kradnąc przy tej okazji 80% zysku w pw od okupujących.
Zatem ,co chcę wprowadzić?
Otóż chciałbym wprowadzić możliwość kontrolowania wojsk w okupowanym mieście przez okupującego. Możliwe byłoby podglądanie ,co i przede wszystkim OD KOGO stoi i odsyłanie niepotrzebnych wojsk ,lub złodziei punktów walki.
Kilka słów uzasadnienia:
Po pierwsze ,jak siedzicie dookoła miasta i oblegacie je ,chyba możecie jako dowódca powiedzieć do jakiejś gromady żołnieży ,aby wracali do domu ,nie? :rolleyes:
Po drugie , wojska od wrogów zawsze są dosyłane ,nie w celu pomocy ,tylko w celu kradzieży pw ,więc czemu miałyby dostawać punkty walki za "swoje wyjątkowe poświęcenie w utrzymaniu oblężenia"
I po trzecie , jak sobie wyobrażacie w świecie starożytnej grecji taką sytuację? Spartanie rozstawieni dookoła Aten , a tam przychodzi sobie Tezeusz (bohater Aten z mitologii) z ekipą i mówi,że chciałby posiedzieć tu bezczynnie z nimi ,a w zamian mają mu dać część łupów. :rolleyes:

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji ,ankietę zaraz dodam.
 

DeletedUser21321

Guest
Odp: Zarządzanie okupującymi wojskami

Jestem na tak, propozycja ciekawa i jednocześnie przydatna, żegnamy złodzieja co nam punkty walki podbiera ;3
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15109

Guest
Odp: Zarządzanie okupującymi wojskami

Na tak, dobry pomysł na wyeliminowanie sytuacji, w której przeciwnik podbiera punkty.
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Zarządzanie okupującymi wojskami

A ja jestem na NIE, pierwsze co mi wpadło do głowy to to, że miasto jest można powiedzieć w 50% okupowanego a w 50% okupującego bo nie wiadomo kto tak naprawdę przejmie nad nim kontrolę do samego końca. Dlaczego ten, który okupuje miałby możliwość odsyłania wsparć, które by doszły a okupowany nie miałby tego prawa? Sojusz okupujący zawsze może nawet offy wysyłać na wsparcie, skoro miasto odbijane jest morzem, aby zabrać punkty walki sojuszowi, który rozbija okupacje.
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Zarządzanie okupującymi wojskami

Co do propozycji w tej formie to głos na nie, aczkolwiek jest to jakiś problem. Rozwiązaniem natomiast mógłby być proponowany gdzie indziej podział na punkty morskie i lądowe lub uzależnienie tego od poniesionych strat.

Uwagę mam natomiast do ankiety bo zawarte w niej propozycje odpowiedzi są tendencyjne.
 

DeletedUser19540

Guest
Odp: Zarządzanie okupującymi wojskami

A tu nie przeszkadza Ci podkradanie punktów ?
Jak już napisałem w podpunkcie drugim. Chodzi o udzieloną pomoc, w tamtym temacie zaznaczałem ,że wsparcia lądowe mają na celu pomoc atakowanemu. Zauważ ,że w tamtym przypadku tzw. "złodziei punktów" można odesłać z torbami. Tu natomiast chodzi tylko i wyłącznie o kradzież punktów i lipa ,bo nic takiemu nie zrobisz.
 

Sapcio

Zespół Grepolis
Odp: Zarządzanie okupującymi wojskami

Propozycja odrzucona.
Powód: Firma nie ma planu wprowadzenie tego rozwiązania.
 
Status
Zamknięty.
Do góry