[Ulepszenie] Zarządzanie/Plądrowanie wiosek

  • Rozpoczynający wątek misiopysio5
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za wprowadzeniem zmiany?

  • Tak - w sugerowanaj formie

    Głosy: 3 27,3%
  • Tak - po dopracowaniu i uwzględnieniu zastrzeżeń

    Głosy: 4 36,4%
  • Nie - jest dobrze jak jest

    Głosy: 1 9,1%
  • Nie - pomysł jest beznadziejny

    Głosy: 1 9,1%
  • Obojętne

    Głosy: 2 18,2%
  • Puzon

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    11
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Obecnie przy zarządzaniu plądrowaniu wiosek są stosowane mniej więcej następujące wzory (w niewielkim przybliżeniu)

x - numer wybranej opcji zarządzania plądrowania {0;1;2.1;2.8} lub po opracowaniu łupów {0;0.5;1;1.5;2.1;2.6;2.8;3.3}

ilość czasu koniecznego do odczekania do kolejnego plądrowania:
5 minut * 4^x

ilość zarobionej surki każdego rodzaju:
(10+2*rozbudowa wioski)*prędkość świata*2.2^x

Moja propozycja jest następująca o ile w przypadku zarządzania i plądrowania bez opracowanych łupów nic bym nie zmieniał o tyle po opracowaniu łupów możnaby dać graczom pełną dowolność w ustalaniu długości przerwy w granicy od 5 minut do 8 godzin. Jeśli ktoś wiedziałby, że wróci do grepolis za 2h to niech ma prawo ustalić plądrowanie na dokładnie 2 godziny. Wspomniany wyżej x mógłby być po prostu wyliczany z funkcji logarytmicznej.

Dla wygody czas możnaby ustalać na suwaku ze skalą logarytmiczną zaczynający się od 5min przez wyszczególnione 10, 20, 40, 90, 180 i 240 minut kończący na 480 minut.

Zmianą jak już wspomniałem byłaby możliwość ustalania wartości pośrednich.
 

DeletedUser16257

Guest
Odp: Zarządzanie/Plądrowanie wiosek

Nie lepiej napisać tak, by każdy rozumiał? Widać, że łapiesz coś z matmy ale takie szpanowanie to raczej na jakimś forum matematycznym albo coś takiego.
Co do pomysłu, nawet ciekawa opcja. Nie raz się przeliczyłem, co do tych odstępów czasowych.
Jestem na TAK.

A! Jeszcze: Co to "puzon"?
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Zarządzanie/Plądrowanie wiosek

To żeś teraz zmusił mnie do myślenia...i jakby nie patrzeć, to ciężko zrozumieć początek, ale główny sens można zrozumieć. Jestem jak najbardziej na tak...
 

DeletedUser22282

Guest
Odp: Zarządzanie/Plądrowanie wiosek

Tez ciężko na początku bylo mi to rozszyfrowac mozna bylo łatwiej to napisać...tez nie wiem co ma oznaczać ,,puzon''? Po co w odpowiedziach ma byc nazwa instrumentu?
Na Tak
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zarządzanie/Plądrowanie wiosek

Przepraszam za początek - chciałem pokazać po prostu że ta opcja byłaby łatwa do opisania dla ewentualnego programisty a przy okazji nikt nie byłby z nas stratny bo wciąż możnaby dostawać tyle surowców ile dostajemy teraz, bo liczby te nie są wzięte z kosmosu.

PS Puzon - instrument dęty blaszany - opcja którą dodaje zawsze dla specyficznego grona ankietowanych. Zwykle 10% głosów trafia właśnie tam niezależnie od treści ankiety.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Sapcio

Zespół Grepolis
Odp: Zarządzanie/Plądrowanie wiosek

Propozycja odrzucona.
Powód: Firma InnoGames nie ma w planach wprowadzana takiej propozycji.
 
Status
Zamknięty.
Do góry