[Nowość] Zarządzanie wojskiem

  • Rozpoczynający wątek Marios I
  • Data rozpoczęcia

Czy chcesz wprowadzenia nowego sposobu zarządzania własnym wojskiem?

  • Tak

    Głosy: 3 15,0%
  • Nie

    Głosy: 17 85,0%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    20

DeletedUser

Guest
Witam wszystkich serdecznie,

Moja propozycja dotyczy sposobu zarządzania wojskiem.
Na dzień dzisiejszy przesyłanie wojska między własnymi miastami ogranicza się jedynie do wsparcia (nie liczę tu możliwości atakowania samego siebie, bo nie o to tu chodzi).
Co Wy na to, gdyby była możliwość przesłania własnego wojska z miast a A do miasta B i dalsze zarządzanie wojskiem już z poziomu miasta B? (przesyłanie dalej jako wsparcie, ataki na innego gracza, albo na wioski rolnicze).
W końcu całe wojsko należy do gracza, nie zależnie od tego z którego miasta pochodzą żołnierze.
Myślę że otworzyłoby to przed graczami nowe możliwości, oraz pozwoliłoby na rozwijanie nowych taktyk wojennych.
Należy dodać w tym miejscu, że wsparcie innych graczy powinno zostać na takich samych zasadach jak do tej pory.
Gorąco zachęcam do przemyślenia mojej propozycji, oraz konstruktywnej dyskusji.

Pozdrawiam
Marios I (świat - Kalidon)
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Zarządzanie wojskiem

Po pierwsze, to przed dodaniem propozycji warto zapoznać się z regulaminem. Aby umieścić propozycje na forum, trzeba dołączyć do niej ankietę z minimum trzema odpowiedziami: TAK/NIE/OBOJĘTNIE

Po drugie, już bardziej powiązane z tematem Twojej propozycji, to pragnę Ci zakomunikować, że takich tematów jak ten było już tutaj wiele. W dodatku wszystkie były odrzucane. Dlaczego? Może i wojska należą do jednego gracza, ale takie rozporządzanie nimi mocno zachwiałoby równowagę gry. Co z tego, że sobie miasto obstawię defem, jak naglę z innego miasta na wyspie dostanę atak składający się z 50k wojska...albo w jednym ataku poleci 10k ogni. Przecież to jest przesada. Aktualnie na bunkier złożony z 10k birem trzeba utopić mnóstwo ogni...pierwsze atakują przecież 300 ogni na 10k birem i wyrządzają bardzo małe szkody. Jakbyśmy teraz zaczęli puszczać pojedyncze ataki ze wszytkich naszych ogni, to obrona przeciwnika byłaby dużo łatwiejsza do pokonania...a gdzie w tym jakaś zabawa. Na synchro dobre rzeczywiście trzeba poświęcić sporo czasu...wymaga to zaangażowania. A tak zbierzesz wszystkie wojska w jednym mieście i puścisz w ataku. Bzdura...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zarządzanie wojskiem

Ankiety faktycznie przez chwilę brakowało, bo chociaż przeczytałem reguły to nie udało mi się jej wstawić za pierwszym razem.

A jeśli chodzi o zmasowane ataki, to można byłoby wprowadzić ograniczenia ilościowe dla danego miasta, określające max liczbę wojska jaką może przyjąć (z opcją zarządzania)...bo jeśli chodzi o zwykłe wsparcie to oczywiści "no limit" :)
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Zarządzanie wojskiem

Ostatnia taka propozycja dostępna jest tutaj. Jak widzisz, szybko odrzucona i ankieta też mocno zminusowana. Nie ma co w ogóle rozpatrywać takich propozycji...
 

DeletedUser24848

Guest
Odp: Zarządzanie wojskiem

Jestem za wprowadzeniem tej propozycji:)Nareszcie można by wysyłać jednostki na bardziej skomplikowane operacje wojenne:D
 

DeletedUser12136

Guest
Odp: Zarządzanie wojskiem

Głos na nie. Wg mnie to totalna głupota. Teraz musisz tak zarządzać swoimi miastami, żeby mieć blisko do wroga (krótszy czas ataków, kolona itede.). Wiąże się to z tym, że sporo masz miast na froncie, które stają sią narażone na ataki. W opcji, którą podałeś wystarczyłoby założyć miasto w centrum czerwonych, nawalić tam deffa, potem offa i walić wszystko z bliska. Nie, nie, nie i jeszcze raz nie :)
 
Do góry