[Ulepszenie] zasady gry

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser27101
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za wprowadzeniem?

  • Nie

    Głosy: 13 92,9%
  • Tak

    Głosy: 1 7,1%
  • Obojętnie

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    14

DeletedUser27101

Guest
Dzień dobry.
Piszę do was gdyż uważam że trzeba wprowadzić limit na podbijanie miast , oto powody :
1. Nie da się grać prowadzić uczciwej gry gdy inny gracz jest rozbudowany i ma 10, 15, czy 61 miast, z takimi nie da się grać , proponuję wprowadzenie zasady dla takich graczy by możliwe było dla nich podbijanie tylko w ostatnie 3 lub 4 dni każdego miesiąca (np,28,29,30,31), to da szanse malutkim .
2. Dlaczego jak jest miasto podbijane nie można rekrutować (nawet w starożytności jak było miasto podbijane rekrutacja trwała) to błąd bardzo poważny.
3. I dlaczego nie można rozbudowywać muru jak jest miasto podbijane i zbierać z wiosek produktów na rozbudowę to też jest poważny błąd. Myślę że moje propozycje prześlecie dalej i zostaną rozpatrzone .
Łukasz
 
Odp: zasady gry

Widzę jesteś początkującym graczem, jak nie to przestań pić :p to totalna głupota :)


Może i początkujący ,ale wymyślił byś coś takiego?
Mi, by przez myśl nie przeszło.
Co do propozycji dodałbym żeby jeszcze morza zakopać, by się ziemia nie czuła gorsza poza tym wszystko ok.Jestem na tak.
 

DeletedUser27101

Guest
Odp: zasady gry

Może i początkującym , ale swoje już ugrałem , chodzi o wyrównanie szans . Nie odbieram chwały tym co grają długo i mają po 50 czy 60 miast . To jest ok . Ale w większości sytuacji , ci wielcy podbijają graczy co zaczynają dopiero grać i mają 1 miasto 3000 pkt . Z czym taki ma wyskoczyć do takiego kolosa , a nawet jak sobie jakoś ten mały sobie radzi , to ten wielki wzywa kolesi do pomocy i po sprawie . Trochę wyrównajmy szanse . Ochrona miasta na początku gry , to trochę za mało . Myślę , ze też powinno być więcej możliwości dla gracza , co ma 1 miasto i jest podbijane . Bo na razie , to za dużych manewrów nie ma , a wszystko zależy od tego w jakim sojuszu się znajdzie .
 
Odp: zasady gry

Może i początkującym , ale swoje już ugrałem , chodzi o wyrównanie szans . Nie odbieram chwały tym co grają długo i mają po 50 czy 60 miast . To jest ok . Ale w większości sytuacji , ci wielcy podbijają graczy co zaczynają dopiero grać i mają 1 miasto 3000 pkt . Z czym taki ma wyskoczyć do takiego kolosa , a nawet jak sobie jakoś ten mały sobie radzi , to ten wielki wzywa kolesi do pomocy i po sprawie . Trochę wyrównajmy szanse . Ochrona miasta na początku gry , to trochę za mało . Myślę , ze też powinno być więcej możliwości dla gracza , co ma 1 miasto i jest podbijane . Bo na razie , to za dużych manewrów nie ma , a wszystko zależy od tego w jakim sojuszu się znajdzie .



Wszystko zależy od tego jak bardzo to miasto chce utrzymać.
Wejść w trakcie serwera gdzie są morale na obrzeża i trzymać sobie to jedno miasto nie jest problemem.
Centrum świata jest dla ludzi, którzy grają na wyższym poziomie i dla takich powinno pozostać.
Na naukę w grepo także jest dużo miejsca między innymi świat bez podboju tam sobie można do woli trzymać jedno miasto.
Jak miałbym kisić wojo przez 28 dni w miesiącu, a Ty przez 31 dni trzymałbyś to jedno miasto to po co mamy grać?
 
Odp: zasady gry

Może i początkujący ,ale wymyślił byś coś takiego?
Mi, by przez myśl nie przeszło.
Co do propozycji dodałbym żeby jeszcze morza zakopać, by się ziemia nie czuła gorsza poza tym wszystko ok.Jestem na tak.

no masz racje , nie wymyślił bym czegos takiego , za krótko to gram i nie zauważyłem jeszcze ,że świat jest tak niesprawiedliwy , ta niezrównoważona rozgrywka
smiley_emoticons_irre4.gif
ja to czekam na ten event bez opcji premium , bardzo jestem ciekaw jaki będzie haczyk , będzie znowu co krytykować :D potem może wyjdzie świat bez opcji premium , tyle propozycji było...
smiley_emoticons_confusednew.gif
 

DeletedUser27101

Guest
Odp: zasady gry

Nie myślę by był taki gracz w grepo , co by tak myślał jak piszesz . Raczej każdy jak zaczyna buduje miasto po to , by z czasem móc założyć drugie , na początek skolonizować , potem trzecie ,może nawet podbić , ale nie może tego zrobić gracz , co ma miasto w budowie , a zostaje oblężony . A takie cuda są , a wtedy koniec marzeń o drugim mieście . I zaczyna albo od nowa , albo daje sobie na spokój . Napisałem o tym jako propozycję do rozpatrzenia , a może np. wprowadzić zasadę , że nie można podbić miasta , które nie ma Akademii na 22 poziomie i portu na 20 ?.
 
Odp: zasady gry

Nie myślę by był taki gracz w grepo , co by tak myślał jak piszesz . Raczej każdy jak zaczyna buduje miasto po to , by z czasem móc założyć drugie , na początek skolonizować , potem trzecie ,może nawet podbić , ale nie może tego zrobić gracz , co ma miasto w budowie , a zostaje oblężony . A takie cuda są , a wtedy koniec marzeń o drugim mieście . I zaczyna albo od nowa , albo daje sobie na spokój . Napisałem o tym jako propozycję do rozpatrzenia , a może np. wprowadzić zasadę , że nie można podbić miasta , które nie ma Akademii na 22 poziomie i portu na 20 ?.

super pomysł , to wbije na czerwoną wyspe , akademie zostawie na 21 i będę jeździł po wrogach a nikt mnie nie będzie mógł podbić ... pomyśl najpierw co takie zmiany mogą za sobą nieść a wtedy proponuj , no bo ta propozycja naprawde nie ma szans ponieważ jest totalnie bezsensu , nie przemyślana ... Jeśli napotykasz takie problemy ,że Cię podbijają na starcie to spróbuj wejść na swiat po 2 tygodniach od startu najlepiej z morale i możesz spokojnie klikać :)
 

DeletedUser22102

Guest
Odp: zasady gry

, a może np. wprowadzić zasadę , że nie można podbić miasta , które nie ma Akademii na 22 poziomie i portu na 20 ?.

Genialne, robisz na cudaku lub na froncie port lvl 19 i nie trzeba obstawiać, nie trzeba pilnować, miasto nie do zdobycia...że też nikt wcześniej na to nie wpadł :confused:

- - - Automatycznie połączono posty - - -

tak sobie myślę, że może w ogóle najlepiej zabronić atakowania...i wszystkie problemy znikną za jednym zamachem...nie będą ludzie biadolić, że ich przejmują, że latają w nocy, że za złoto niektórzy mają przewagę, że za dużo mitów w eventach, że błąd rekrutacji jest od ponad 2 miesięcy nie naprawiony, że jest niesprawiedliwie jak kilku dobrych graczy zrobi sojusz i leje cały serwer (np. Helorus). Wszystko się sprowadza do tego, że można atakować, jak nie będzie można atakować, to serwery nie będą się ciąć i wszystkie wyżej wymienione błędy/problemy ludzi znikną.
 

DeletedUser

Guest
Odp: zasady gry

Dzień dobry.
Piszę do was gdyż uważam że trzeba wprowadzić limit na podbijanie miast , oto powody :
1. Nie da się grać prowadzić uczciwej gry gdy inny gracz jest rozbudowany i ma 10, 15, czy 61 miast, z takimi nie da się grać , proponuję wprowadzenie zasady dla takich graczy by możliwe było dla nich podbijanie tylko w ostatnie 3 lub 4 dni każdego miesiąca (np,28,29,30,31), to da szanse malutkim
z doświadczenia wiem, że wielkość gracza, czy sojuszu nie zawsze ma znaczenie - kiedyś w Plemionach byłem w średniej wielkości plemieniu i mieliśmy sojusz zawarty z plemieniem mającym kilkunastu graczy - krótko mówiąc: wymiatali.

2. Dlaczego jak jest miasto podbijane nie można rekrutować (nawet w starożytności jak było miasto podbijane rekrutacja trwała) to błąd bardzo poważny
rekrutacja byłaby bez sensu, bo po pierwsze po co ci produkcja w mieście, które jest okupowane? przecież nie zaatakujesz nim okupanta a po drugie skoro jest okupowane to chwilowo nic bez wiedzy okupanta dziać się za bardzo nie może. To trochę tak, jakby w okupowanej Warszawie tuż pod nosem Niemców otworzyć fabrykę czołgów dla polskiej armii. Bezsens, nieprawdaż?

3. I dlaczego nie można rozbudowywać muru jak jest miasto podbijane i zbierać z wiosek produktów na rozbudowę to też jest poważny błąd. Myślę że moje propozycje prześlecie dalej i zostaną rozpatrzone .
Łukasz
Podobnie jak wyżej, dodatkowo podczas okupacji w starym systemie budowa muru tylko utrudniłaby odbicie miasta.

Na koniec: Grepolis to nie jest gra z jednym światem, jeśli sobie na jakimś nie radzisz, możesz zacząć na innym lub poczekać na nowy, wówczas będziesz grał od początku - problem dużej różnicy w liczbie miast pojawia się najczęściej wśród świeżych graczy na starym świecie. Brak limitu w ilości podbijanych miast to dobre urealnienie gry - w starożytności, czy w średniowieczu nikt nie limitował podbitych miast. Jedynym ogranicznikiem była ilość wojska i pieniędzy do prowadzenia wojen. Brak limitu to dla mnie plus tej gry. Jak chcesz grę z limitem, to są inne - wymieniał nie będę, bo konkurencja :D
 
Odp: zasady gry

jeśli gracz ma 3 czy 4 sloty i ma czekać na te kilka dni w miesiącu by coś podbić to nie jest w stanie podbić 4 miast bo nie ma na tyle woja by obstawić wszystkie okupacje w tak krótkim czasie zwłaszcza na wolnych światach, po kolejnym miesiącu taki gracz miał by znów kilka kolejnych slotów i po roku miał by ze 30-40 slotów i brak realnych szans na ich wykorzystanie, gracze zaczęli by budować domki i nie atakowali by się bo po co skoro i tak nie ma co zrobić z punktami
 

DeletedUser14898

Guest
Odp: zasady gry

Jeżeli już to można pomyśleć, żeby czasem nowe światy były szybciej wypuszczane ;)
 
Do góry