Zatłoczenie

  • Rozpoczynający wątek =Alexander The Great=
  • Data rozpoczęcia

Czy popierasz pomysł wprowadzenia zatłoczenia w walce morskiej?

  • Tak

    Głosy: 22 41,5%
  • Nie

    Głosy: 31 58,5%
  • Obojętne

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    53
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Odp: Zatłoczenie

Głos na nie z prostego powodu. Co zrobić, jak strona atakująca może sobie pozwolić na wysłanie ogromnych ilości ogni? W tym momencie nie masz praktycznie żadnych szans na obronę, jeśli liczba birem w Twoim porcie zostaje ograniczona...

A ostatnio rozbijało się port, w którym stało 6k birem:) Ciekawa zabawa, a ile punktów wpada dla obrońcy:)

Otóż jak najbardziej masz szansę - tzw kliny. Pomysł jest dobry ponieważ zmusiłoby to obrońców do myślenia i manewrowania biremami a nie tak jak jest teraz - wysyłam wszystko do portu, piszę na forum sojuszu żeby też wszystko wysłali a agresor niech się męczy z ustawianiem ataków.
 

DeletedUser19362

Guest
Odp: Zatłoczenie

dodatkowo powinno to być w ten sposób, że po 3 dniach stacjonowania obcej floty jest bonusik ujemny :)
jestem za
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zatłoczenie

No i przede wszystkim nie powinno to dotyczyć oblężenia w starym systemie podboju. Kilka tysięcy birem to standard podczas okupacji i jeżeli zatłoczenie będzie działało podczas okupacji to w późniejszym etapie gry wszystkie próby podbicia miasta będzie skutkowało fiaskiem.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zatłoczenie

Jako że autor propozycji zdążył mnie już rozdrażnić podam tylko jeden jedyny argument na NIE
Chodzi o fejkowe bunty i okupację - agresor wystarczająco i to aż nadto wyrównuje sobie szansę fejkowymi buntami i okupacjami. Bywało po kilkanaście - kilkadziesiąt buntów, a przejęć raptem z 5. Niestety obrońca w przeciwieństwie do agresora, nie wie które miasta będą przejmowane i dość mocno rozdrabnia swoją obronę. Pomysł totalnie głupi, zdecydowanie na NIE :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zatłoczenie

Jest jeszcze jeden powód, dlaczego nie powinno to zostać wprowadzone: Gracz A ma zamiar podbić miasto gracza B. Rozplanowuje sobie czas w życiu prywatnym i wsadza graczowi B bunt. Natomiast po wprowadzeniu tej opcji gracz B, w sytuacji, gdy może nie mieć możliwości bycia na grepo w czasie buntu, nie ma szans na utrzymanie miasta, bo jedynym sposobem na zatłoczenie, byłyby kliny. Przecież nie ma na świecie człowieka co mógłby 24h/dobę 7dni/tyg. siedzieć na grepolis!!!
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zatłoczenie

Jest jeszcze jeden powód, dlaczego nie powinno to zostać wprowadzone: Gracz A ma zamiar podbić miasto gracza B. Rozplanowuje sobie czas w życiu prywatnym i wsadza graczowi B bunt. Natomiast po wprowadzeniu tej opcji gracz B, w sytuacji, gdy może nie mieć możliwości bycia na grepo w czasie buntu, nie ma szans na utrzymanie miasta, bo jedynym sposobem na zatłoczenie, byłyby kliny. Przecież nie ma na świecie człowieka co mógłby 24h/dobę 7dni/tyg. siedzieć na grepolis!!!

Są światy wolne x1, jeżeli nie ma ktoś czasu za bardzo na grę to wolne światy są właśnie dla niego. A jeżeli ktoś kto nie ma czasu na grę i startuje na świecie x3 i potem płacze, że gra jest niesprawiedliwa no to gratulacje...
 

DeletedUser18917

Guest
Odp: Zatłoczenie

czyli jeżeli wiemy że w mieście stoi 2999 biremek z 15% kary-walczy około 2549 to jako atakujący na 1s przed atak dosyłam 1 biremke daje to 35% kary czyli z 3000 walczy 1950
tak będą stosowane takie bonusy dla atakującego
więc jestem na nie (mimo że wolę atakować) trzeba dopracować propozycję
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zatłoczenie

Są światy wolne x1, jeżeli nie ma ktoś czasu za bardzo na grę to wolne światy są właśnie dla niego. A jeżeli ktoś kto nie ma czasu na grę i startuje na świecie x3 i potem płacze, że gra jest niesprawiedliwa no to gratulacje...

Chyba nie łapiesz, o co mi chodzi. Załóżmy, że pewien gracz A wstanie o 8:00 i widzi, że w jednym z jego miast rozpoczął się bunt od gracza B, lecz za 15 min musi iść do pracy i wraca dopiero o 16:00. Zarówno na świecie z prędkością 1, jak i z prędkością 3 nie będzie mieć szans siedzenia na kompie i robienia klinów.
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Zatłoczenie

czyli jeżeli wiemy że w mieście stoi 2999 biremek z 15% kary-walczy około 2549 to jako atakujący na 1s przed atak dosyłam 1 biremke daje to 35% kary czyli z 3000 walczy 1950
tak będą stosowane takie bonusy dla atakującego
więc jestem na nie (mimo że wolę atakować) trzeba dopracować propozycję
Progi to akurat, co zresztą podkreśla autor propozycji to sprawa do dyskusji. Ponadto raczej była by to funkcja liniowa określająca spadek skuteczności obrony w zależności od liczby jednostek. Głosowałem na tak, obrońcy mają dużo bonusów.
 

DeletedUser9664

Guest
Odp: Zatłoczenie

Aleksander zluzuj, przecie dla nich sa najwazniejsze te domki.. będą puakać jak im je zabierzesz...

przecież nie od dziś wiadomo ze to dzieci z gimnazjum co slą 1 smsa na premke na całe życie żywią tą grę... p[rzecie to pod nich trzeba ułatwiać grę, nie pod tych co przez 3 lata gry miesiac w miesiąc pakuja po Kazimierzu Wielkim.. przecież to są grosze... Tu trza iśc z duchem czasu... zmienic szermierza na bojówkarza Bibera, Here na hanę montane itd... !!!



osobiście jestem za zmianą... Obecnie obrońca ma zbyt dużo ułatwień, bonusów... skoro na 2 wioski ląd deffa trzeba wydać 4 wioski ląd offa (minimum) to hm.. przecież obrońcy maja łatwo...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zatłoczenie

Dużo gadania, mało konkretów, więc się chwilę pobawiłem :)
Symulacja 5000 ogni (20x250) vs 5000 birem
Agresor - taran + kapitan (bez czarów)
Obrońca - taran + wieża (kapitan nie działa na wsparciu) (bez czarów)
Szczęście pominąłem z wiadomych powodów

1- 250 ogni vs 5000 birem = ginie 198/ zostaje 4802
2- 250 vs 4802 = 198/4604
3- 250 vs 4604 = 201/4403
4- 250 vs 4403 = 203/4200
5- 250 vs 4200 = 205/3995
6- 250 vs 3995 = 207/3778
7- 250 vs 3778 = 209/3579
8- 250 vs 3579 = 211/3368
9- 250 vs 3368 = 214/3151
10- 250 vs 3151 = 216/2938
11- 250 vs 2938 = 220/2718
12- 250 vs 2718 = 222/2496
13- 250 vs 2496 = 227/2269
14- 250 vs 2269 = 231/2038
15- 250 vs 2038 = 236/1802
16- 250 vs 1802 = 242/1560
17- 250 vs 1560 = 248/1312
18- 250 vs 1312 = 258/1054
19- 250 vs 1054 = 270/784
20- 250 vs 784 = 286/498

Czyli 20 x 250 ogni vs 5000 birem ZOSTAJE 498 birem
Oczywiście pełna zagroda ogni to około 270 szt, a w porywach nawet do
320 ze zwiększoną ludnością. Dużo osób zwiększa ludność właśnie
w miastach ogniowych. Dobrze przygotowana akcja agresora to jeszcze
możliwość rzucenia 2 x korzystny wiatr i zwiększona ilość ogni w
pojedynczym ataku 270-320. A więc ja się pytam: Gdzie jest ta OLBRZYMIA
przewaga obrońcy? Jakaś przewaga jest, ale to dosłownie 20% nad
agresorem. Teraz wzniećmy zamiast jednego buntu trzy i puśćmy kilka
fejków w ten sam czas, a przejęcie nadal tylko jedno. I kto ma wtedy przewagę?
Jakieś pytania?

Agresor ma potężny bonus niezależny od ilości stojących birem czyli brak kapitana na wsparciu. Obrońca ma też bonus, ale jest on uzależniony od wielkich ilości birem. Jak jest mało birem to agresor ma przewagę, jak masa birem to przewagę ma obrońca. A więc nad czym tak ubolewacie? :) Zróbmy od razu żeby jeden ogień kładł 3 biremy, będziecie wtedy zadowoleni?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zatłoczenie

Tym postem to mnie powaliłeś :D Nigdy nie chciałoby mi się tyle sprawdzać, ale jak najbardziej popieram twoje zdanie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zatłoczenie

Najfajniejsze jest to że jak atakują zagrodą ogni 270 szt i
wpadają np. w 50-100 birem to ten sam bonus który tak krytykują w
rzeczywistości im pomaga :D Biremy nie giną łeb w łeb w przeliczeniu na
mieszkańca tylko ginie znacznie więcej z racji większej ilości floty w
ataku. Jak jest większa ilość floty w obronie to zaraz lament że to
niesprawiedliwie. Mentalność Kalego hehe :D Jak oni kraść to jest ok,
ale jak im ukraść to już jest peee...
Autor propozycji wystartował z karą do przeludnienia już od 1000 birem,
cały pomysł jest głupotą, ale to jeszcze umacnia mój uśmiech :) 1k
birem rozwalają 3 zagrody ogników, na tym etapie to jeszcze agresor ma
przewagę nad obrońcą, a ten już karę za przeludnienie proponuje hehe
:D
5k birem agresorzy potrafią rozwalić "z zyskiem" czyli mniej
stracą niż obrońcy, wystarczy że kilku, kilkunastu graczy puści po 2
pełne zagrody z czarem i pozamiatane. Straty są mniejsze niż u
obrońców.
Jedyne do czego można, a nawet trzeba się przyczepić to zbyt ciężkie
straty w topieniu transportów z lądem. Ale to dyskusja już nie w tym
dziale
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zatłoczenie

Czyli 20 x 250 ogni vs 5000 birem ZOSTAJE 498 birem
Oczywiście pełna zagroda ogni to około 270 szt, a w porywach nawet do
320 ze zwiększoną ludnością. Dużo osób zwiększa ludność właśnie
w miastach ogniowych. Dobrze przygotowana akcja agresora to jeszcze
możliwość rzucenia 2 x korzystny wiatr i zwiększona ilość ogni w
pojedynczym ataku 270-320. A więc ja się pytam: Gdzie jest ta OLBRZYMIA
przewaga obrońcy? Jakaś przewaga jest, ale to dosłownie 20% nad
agresorem. Teraz wzniećmy zamiast jednego buntu trzy i puśćmy kilka
fejków w ten sam czas, a przejęcie nadal tylko jedno. I kto ma wtedy przewagę?
Jakieś pytania?

Mam pytanie. Policz ile robi się 5000 birem a ile 5000 ogni przy założeniach: port na 30 + zew morza + budowniczy statków. Z góry dziękuję za odpowiedź...

Nie wspominając już ile punktów zyskuje agresor a ile obrońca.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zatłoczenie

Żółw-ninja

Jestem pod wrażeniem Twojego samozaparcia i umiejętności korzystania z symulatora, ale już zdolności myślenia czy wysnuwania wniosków mogę Ci co najwyżej współczuć.

Po pierwsze. W obronie liczą się bonusy WŁAŚCICIELA MIASTA, w którym odbywa się walka. To absolutna podstawa grepolis. Gdy właściciel miasta ma kapitana, z automatu 5000 birem będzie walczyło z bonusem +20%. Chcesz dowodu? Masz.

Nieco zmieni to Twoje wyniki, prawda? Znając Twoją pracowitość liczę, że obliczysz nam wszystko ponownie, z tą, jakże przecież drobną, korektą założeń.

Ponadto Twój przykład, pomimo korzystnych dla Ciebie założeń dowiódł, że 5000 silniejszych statków, które są droższe i mają dłuższy czas rekrutacji NIE POKONA 5000 swoich słabszych odpowiedników. Oczywiście w rzeczywistości, biorąc pod uwagę wyżej wymienione czynniki bitwa rozegrałaby się między 5000 ogniowymi próbującymi się przebić przez 8000-9000 birem. Strzelasz sobie we własne kolano i jeszcze myślisz, że komuś coś udowodniłeś. Być może faktycznie COŚ udowodniłeś - na pewno masz poparcie u noobów, którzy zapewne własnych myśli do końca nie rozumieją.

Agresor ma fejkowe bunty i okupacje? A defensor ma kliny, na starym systemie aż dwa ich rodzaje. I nawet 99999999999999 ogniowych by nie pomogło, gdy ten jeden klin 350 birem wchodzi bezpośrednio przed kolona, tudzież na starym systemie jeden off lądowy/morski po nim.

Jak słusznie napisał wielmożny Robin, mówimy tutaj o karze naliczanej jako funkcji liniowej. Liczba, od której zaczynamy naliczanie kary jest do negocjacji.

=ATG=
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Zatłoczenie

Zgadzam się z Rifulem, ale męczy mnie jedna rzecz. Co z okupacją w starym systemie? Czy zatłoczenie też wtedy ma działać od jakiegoś tam pułapu?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zatłoczenie

Kwestia do obgadania.

Z logicznego punktu widzenia, imo powinno działać tak samo. Obrońcy miasta będzie trudniej obronić się przed atakami i samym kolonem, ale następnie przy odbijaniu miasta będzie mu już prościej. A całe przedsięwzięcie będzie wymagało nieco lepszego rozkładu sił i środków i większego udziału mózgu.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zatłoczenie

Kwestia do obgadania.

Z logicznego punktu widzenia, imo powinno działać tak samo. Obrońcy miasta będzie trudniej obronić się przed atakami i samym kolonem, ale następnie przy odbijaniu miasta będzie mu już prościej. A całe przedsięwzięcie będzie wymagało nieco lepszego rozkładu sił i środków i większego udziału mózgu.

trzeba będzie dosyłać tak aby po atakach birki wchodziły. W sumie nie głupi pomysł.
 

DeletedUser19917

Guest
Odp: Zatłoczenie

Gram od początku na nowym systemie podboju i nie widzę ?? tego nie wiem jak nazwać to coś... Moim zdaniem niech zostanie tak jak jest ma być zabawa a nie pierdzielenie się z limitami czy kij wie czym jeszcze... Głos na nie.
 

DeletedUser18955

Guest
Odp: Zatłoczenie

jestem na nie.Bo np. jak wbijamy kolona do gracza z przeciwnego soja trzeba masę birem uzbierać a i to nie zawsze daje gwarancje bo przy dobrych bonusach atakujący niszczy 200 ogniami do 400 birem a co dopiero przy spadku ich siły bojowej...
 
Status
Zamknięty.
Do góry