[Naprawiony] Zawieszanie się gry

  • Rozpoczynający wątek markus67
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Gra się zawiesza po aktualizacji do wersji 2,37. Ma to miejsce zarówno na Omikronie jak i na Koryncie (tylko tam jestem) Po paru komendach ikony przestają reagować na polecenie, albo nie wyłączają się. Dopiero po odświeżeniu strony zaczyna działać ale po kilku komendach znowu ten problem się pojawia. Mam ponad 80 miast i to zaczyna być wkurzające jak przy każdym mieście mam to samo...
 

DeletedUser18172

Guest
Odp: wersja 2,37

U mnie również ikony nie reagują.. Tak jakby były czasami wyłączone. Wylogowanie i zalogowanie pomaga.. Ale po pewnym okresie gry zaczyna się to samo..
 
Proszę wyczyśćcie pamięć podręczną przeglądarki. Jeżeli problem będzie nadal występował, to czy możecie dokładniej określić kiedy i które ikony nie reagują?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zawieszanie się gry

Głównie ikonki: SENAT, KOSZARY, PORT, AGORA, AKADEMIA, ŚWIĄTYNIA, TARGOWISKO, JASKINIA. Ale nie zawsze wszystkie na raz. Ponad to przy podglądzie wiosek na wyspie, gdy chcę np. handlować, to nie znikają jak wcześniej ikonki tylko po zostają widoczne. I gdy handluję z 3 wioskami to potrafi mi się wyświetlać 3 zestawy ikonek i muszę przesuwać ekran z handlu, żeby wykonać czynność. Doszedł też jeszcze jeden problem... dopasowanie wielkości paska menu nie zapamiętuje ustawień i po każdym odświeżeniu strony wraca do minimum.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zawieszanie się gry

powyższy problem występował jeszcze przed aktualizacją

u mnie to przeważnie dotyczy przycisków:
X - wyłączenie aktywnych okien
przycisku do zatwierdzenia przesyłania surowców
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zawieszanie się gry

Głównie ikonki: SENAT, KOSZARY, PORT, AGORA, AKADEMIA, ŚWIĄTYNIA, TARGOWISKO, JASKINIA. Ale nie zawsze wszystkie na raz. Ponad to przy podglądzie wiosek na wyspie, gdy chcę np. handlować, to nie znikają jak wcześniej ikonki tylko po zostają widoczne. I gdy handluję z 3 wioskami to potrafi mi się wyświetlać 3 zestawy ikonek i muszę przesuwać ekran z handlu, żeby wykonać czynność. Doszedł też jeszcze jeden problem... dopasowanie wielkości paska menu nie zapamiętuje ustawień i po każdym odświeżeniu strony wraca do minimum.

Dokładnie mam ten sam problem.
Gra pochodzi jakieś 10-15 minut i wszystko staje w miejscu nic nie mogę nacisnąć kiedy chcę wejść w senat zero reakcji,kiedy nacisnę wioskę i pokazują się przyciski (Handluj>Zażądaj>Splądruj itp ) nie ma reakcji a te przyciski zostają i trzeba odświeżyć grę;/ co jest bardzo irytujące.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zawieszanie się gry

Witam

U mnie jest to samo po aktualizacji gra zawiesza sie aż odechciewa się grać. Wyczyściłem pamięć podręczną i gra chodzi trochę lepiej lecz brak jej płynności z przed aktualizacji. Nie wiem kto jest odpowiedzialny za taki stan rzeczy lecz zastanawiam się nad zakończeniem gry i myślę że nie tylko ja o tym myślę ponieważ gra ma sprawiać przyjemność a nie nerwy.

Panowie od aktualizacji zróbcie coś z tym szybko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pozdrawiam.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zawieszanie się gry

Potwierdzam identyczne objawy, problemy sie zaczely po aktualizacji z dnia 28.03. Po odswiezeniu strony chwile jest okej. A potem znowu wszystko zwalnia albo sie zwiesza. Objaw na różnych przeglądarkach, komputerach i łączach

Prosze o pomoc w innym wypadku kasuje konto bo nie ma zabawy na takim bublu
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zawieszanie się gry

Jest jeszcze jedna sprawa, która wynikła po wprowadzeniu aktualizacji. Chodzi o okno widoku miasto i budynków, które jest za duże i przysłania większość ekranu, przez co nie ma dostępu do paska narzędzi (senat, koszary itd...) jak również przysłania ilość surowców w magazynie. W starej wersji tego nie było i można było płynnie przechodzić od widoku miasta do innych zakładek mając jednocześnie podgląd na ilość surowców...a teraz jest to utrudnione.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zawieszanie się gry

Mam to samo, jestem już u kresu, nie będę grać w to jak czegoś team nie zrobi. Mi nawet 5 minut gra normalnie nie chodzi. Komendy czasem włączają się po 40 sekundach, nawet na komputerze 12 giga ramu, więc to nie problem ani przeglądarki ani komputera!

do tego to przesunięte okno podglądu miasta które zasłania na 19 calowym monitorze (nie panoramicznym) całkowicie stan surowców. za każdym razem i z każdą aktualizacją jest coraz gorzej zamiast lepiej. gdzie jest ta moja ukochana gra sprzed dwóch lat? :(
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zawieszanie się gry

W pierwszej chwili myślałem że to wina przeglądarki.(Firefox,Explorer)Zainstalowałem Chromium i jest lepiej.Ale użycie procesora nadal 20-60%.Więc to jest wina gry.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zawieszanie się gry

przejdzie na google chrome - jest duzo lepiej
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zawieszanie się gry

Próbowałem na google chrom i są te same objawy, nadal ikonki się zawieszają i potrzeba odświeżać stronę
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zawieszanie się gry

Ludzie wystarczy Troszkę poszukać.Ja znalazłam rozwiązanie:
Ustawienia->Dzwięki -> Odznacz wszystkie dzwięki -> ścisz dźwięk do 0 .

Gra powinna chodzić lepiej mi hula jak ta lala teraz:D
 
Odp: Zawieszanie się gry

Ludzie wystarczy Troszkę poszukać.Ja znalazłam rozwiązanie:
Ustawienia->Dzwięki -> Odznacz wszystkie dzwięki -> ścisz dźwięk do 0 .

Gra powinna chodzić lepiej mi hula jak ta lala teraz:D
Rzeczywiście u tych graczy, którzy zgłaszali zacinanie się gry, problem zmniejszył się lub nawet całkowicie ustąpił właśnie po wyłączeniu dźwięku. Należy jednak zwrócić uwagę, aby był on wyłączony w ustawieniach (odznaczone opcje), a nie tylko wyciszony.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zawieszanie się gry

Rzeczywiście u tych graczy, którzy zgłaszali zacinanie się gry, problem zmniejszył się lub nawet całkowicie ustąpił właśnie po wyłączeniu dźwięku. Należy jednak zwrócić uwagę, aby był on wyłączony w ustawieniach (odznaczone opcje), a nie tylko wyciszony.

Napisałam:
Odznacz wszystkie dzwięki
 
Odp: Zawieszanie się gry

Roszka, wiem, że dobrze napisałaś (w końcu nie przyznałam Ci tego punktu reputacji za nic :p). Chciałam tylko podkreślić, że samo wyciszenie nie wystarczy, bo właśnie tak robili niektórzy gracze, gdy im się pisało o wyłączeniu dźwięku.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zawieszanie się gry

Nie mam żadnego dźwięku i gra działa płynnie. Lepiej nie włączać zbędnych badziewi które zamulają grę. Fakt faktem że gra najszybciej mi śmiga na chrome.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zawieszanie się gry

Przeszedłem jeszcze raz na google chrom... gra chodzi, ale mam problem z zakładkami świątynia, akademia, targowisko i jaskinia. Mogę podświetlić gdy najadę kursorem na zakładkę inne, ale znikają gdy chcę przejść na jedną z wymienionych zakładek. Podobna sytuacja jest gdy wejdę w targowisku na sporządź swoją ofertę i chciałbym zmienić rodzaj surowca...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zawieszanie się gry

Jak możecie to zajrzyjcie 3 posty wyżej tam wszystko macie napisane. Nie spamujcie.

Najlepiej korzystać normalnie z Firefox'a i nic wam nie będzie się zawieszało i będzie działać jak należy.:)
 
Do góry