[Przekierowano do ticketów] Zdublowane konto???

  • Rozpoczynający wątek Padre Lucjan
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Od wczoraj na mobilnej wyskakuje mi czasami komunikat o treści sugerującej, że z mojego urządzenia gra jeszcze ktoś. Dostaję powiadomienia o atakowanym mieście czy o misjach wyspowych. Kiedy gram przez kompa nic podobnego się nie dzieje. O co chodzi? Nikomu nie udostępniałem smartfona, tym bardziej do grania. Nie chcę potem tłumaczyć się z subkonta czy czegoś takiego bo gram zgodnie z wymogami i dla zabicia czasu a nie z pazery... Nie zrobiłem screena niestety.
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Zdublowane konto???

Komunikat pojawia się wtedy, gdy atakują Cię na jednym świecie, a Ty zalogowany jesteś na drugim.
Przynajmniej u mnie wtedy się pojawia. Nie miałam jeszcze przypadku, że jest atakowane moje drugie
konto :)

Warto napisać do supportu w tej sprawie, jeśli rzeczywiście nie chodzi o dwa różne światy.

Czasami jest tak, że zamiast kliknąć na zaloguj to klika się na zagraj, a przy tym niestety apka tworzy nowe konto.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Zdublowane konto???

Tyle to ja wiem ale w komunikacie pojawia się obcy nick a ja chociaż gram na trzech światach to wszędzie używam tego samego...
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Zdublowane konto???

Tutaj raczej nie dostaniesz odpowiedzi. Najlepiej napisać bezpośrednio ticketa do supportu z podanym nickiem swoim + tym, który Ci się wyświetla plus świat na którym tak się dzieje.

Tak jak mówisz, lepiej napisać do supportu samemu wcześniej, żeby się później nie musieć tłumaczyć z czegoś, czego się nie zrobiło:)
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Zdublowane konto???

Przy zgłoszeniu warto by było by ten obcy nick się pojawił, zrzut ekranu również byłby mile widziany.
 
Do góry