Zjawiska pogodowe

  • Rozpoczynający wątek Exendrus
  • Data rozpoczęcia

Chcesz takie zjawiska pogodowe?

  • TAK

    Głosy: 5 22,7%
  • NIE

    Głosy: 17 77,3%
  • Obojętne

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    22
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
No więc, pomyślałem, żeby gra trochę ożyła, to trzeba dodać np. zjawiska pogodowe. Oto propozycja:


Słonecznie: Jednostki morskie poruszają się 5% szybciej
Zachmurzenie: Troszkę ciemno, zwykłe.
Burza: Pioruny, deszcz, jednostki morskie są o 5% wolniejsze ( albo ileś tam )
Śnieg: Wyjątkowo na zimę, mogłoby powstać badanie: Łamacz lodów ( Czy jak się on nazywa ) No i , żeby statki przepłynęły, trzeba go wysłać w to samo miejsce, aby złamał lód, a potem statki wyruszyły


Co wy na to? Jak dla mnie super, troszkę utrudniłoby grę, przez lodołamacza, bo trzeba to, potem tamto wysłać, ale też troszkę spowolniłoby grę, przez te zjawiska pogodowe. Piszcie :p
 

DeletedUser

Guest
Ech...

Przypomnę co to za gra. Po pierwsze, jest to gra multiplayer, rozgrywana przez przeglądarkę. Najwazniejsze w niej są działania wobec innych graczy, przyjazne lub nie. System gry służy wyłącznie do tego. Podaj mi choć jedną rzecz, która istnieje w grze, a nie da się jej wykorzystać wobec innego gracza.

Po drugie, to jest GREpolis. Zarówno przedrostek, jak i oprawa graficzna gry jasno pokazuje, że całość została umieszczona w starożytnej Grecji. Znajdź mi tam pola lodowe...
 

DeletedUser

Guest
A co ma starożytna Grecja do zjawisk pogodowych? Nie było tam takich czy co, bo piszesz, że jakieś działania wobec innych graczy - a co to ma do tego, żeby urozmaicić grę i dodać zjawiska pogodowe?!
 

DeletedUser

Guest
Drugi akapit odnosił się do pól lodowocowych, wiec do pomysłu lodołamacza. Nie wiedziałem że tak trudno się tego domyślić.

Urozmaicić grę, dodając do niej tysiące niepotrzebnych badziewi, komplikujących grę i sprawiających, że nowy gracz NIC nie zrozumie? Przeładowanie treścią jest równie złe jak jej brak.

Każdego dnia miałbym sprawdzać jaka jest pogoda, dodawać jakieś 5% do szybkości jednostek, nawet nie wiedząc dokładnie z jakich aglorytmów korzysta gra... Planowanie akcji stanie się udręką, gdyż trzeba uwzględniać zmianę pogody, jaka może nastąpić następnego dnia.

Całe szczęście, że taki pomysł nigdy nie zostanie wprowadzony. Gram w podobne gry już sześć lat, dość dobrze znam firmy wypuszczające takie gry :)
 

DeletedUser

Guest
Oczywiście na Nie.
Nie miałbym zamiaru,przez jakieś zjawiska zastanawiać się,czy czymś zdążę czy nie.
Co do tego lodu,to Javox,nie raz czytałem temat,że gra nie musi byż rzeczywista,więc w sumie lód mógłby być-choć uważam że to jednak zbyt odrębnione od realizmu a poza tym-dlaczego przez pogodę,która zjawi się np. raz na 10 dni,mam coś badać?
Po prostu,czas wszystkich jednostek byłby wydłużony,bądź skrócony,co znacznie utrudniło by grę, nie polepszyło.
 

DeletedUser

Guest
Widac checi autora zeby cos zmienic, ale niestety ten pomysł jest beznadziejny. Jestem na nie.
 

DeletedUser

Guest
Ja też na nie ;/
Pogoda jest zmienna, więc jak to sobie wyobrażasz ?. :D
Co godzinę +/- 5% czasu na dojście ;/
 

DeletedUser77

Guest
Propozycja zostaje odrzuca dlatego, że nie jest to możliwe w realizacji. Jak sobie wyobrażacie, że np. co 2h będzie inna szybkość jednostek?
Dodatkowo na jakiej podstawie by to miało się zmieniać?
Przykro mi ale nie da rady z czymś takim.
Kamil (yetj)
 
Status
Zamknięty.
Do góry